Harman Kardon avr 370

Koledzy pomocy. Kupile wzmaka hk 980. Podpiąłem pod niego fronty a następnie preoutem 2rca do ampli. I nic nie działa. Nie mam dźwięku. Nie wiem tez jakie zródło należy wybrać w wzmaku jak słucham np radia na ampli.
 
Uffff, działa. Dzieki za pomoc. Ale teź troche wstyd bo łączyłem wyjście z wyjściem :)

A czy teraz trzeba przeprowadzić kalibrację bo zauważyłem ze zaczął mi sub dudnić. Pewnie fale sie nakładają, ale dziwne bo nic nie ruszałem, tylko te preout na fronty poszli.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

Borixon

Active member
Bez reklam
Ciekawe kiedy zacznie Cie irytować gdy oglądasz film i chcesz pilotem zrobisz głośniej ampli to wzmakow też reaguje. Brak funkcji użycia 980 jako typowej końcówki jest moim zdaniem wielkim minusem.
 
Nawet w stereo mnie irytuje a mam go od 2 godzin, bo głośność przeskakuje łączenie o 2 dB. 1 w ampli i 1 w wzmaku. A powiedz mi czy robiłes kalibrację gdy masz podłączone fronty pod 980 i preout z ampli do 980?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

Borixon

Active member
Bez reklam
Tak najpierw posłuchaj jakiegoś odcinka filmu i zwróć uwagę jak głośno grają fronty na samym ampli, później podłącz pre out do wzmaka włącz ten sam odcinek filmu ustaw na wzmaku głośność frontów podobna do tej zaobserwowanej na samym ampli i włącz kalibracje. Jak nie zrobisz jak mówię i ustawisz za cicho to mikrofon nie wykryje frontów a sam sobie ich nie podglosni. Na wzmaku przy oglądaniu filmu masz mieć stałą głośność np 25db i operować tylko ampli. Ja zakrywam czujnik na wzmaku.
 
Wlasnie testowałem te głośności tak jak mówisz ale na muzyce z pendriva. Jutro zrobie kalibrację. Ale do tej pory nie rozumiem czemu sub zaczął tak dudnić. Moze Ty sie orientujesz?

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

Borixon

Active member
Bez reklam
Niestety nie wiem. Zobacz w jakim trybie masz go ustawionego w ampli...
I ustaw rozmiar a także dystans jeszcze przed kalibracja...
 
A i jeszcze ważne, nie wie, jakie masz kolumny tj ile onow ale z tylu napisane jest ze przy 8 trzeba podlaczyc na cztery koncówki kabli jedna kolumnę. Czyli taki bi-wire. Naprawdę tak trzeba?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 
Czyli bi-wire to sie nazywa. Bi-amp to jeden przewód do ampli drugi do wzmaka na każda kolumnę. A jestes ogólnie zadowolony z 980?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Pierwszy raz coś takiego słyszę...
Nie wyobrażam sobie ze sekcją dolna steruje wzmak a górna ampli. Ale bzdura. Bi wire to 4 osobne żyły kabla wchodzące do kolumny łączące się w dwie wchodzące do ampli takiego jak twój np gdyż nie obsługuje on bi ampingu.
 
Do góry