H96 Pro+

dzidzius06

New member
Informuję że udało się przywrócić do życia H96Pro+. Myślałem już, że będę musiał się z nim pożegnać.
Podczas prób wgrywania firmware... proces ruszał po czym zatrzymywał się wyświetlając komunikat:
0x30201004UBOOT/Disk initialize.Send command/Error result
Trzeba pudło rozłożyć i śrubokrętem zwierać pin 5z6 na jednej kostce.
Całośc można znaleźć na YT
Pozdrawiam
Tomek
PS... cisza tu jakaś... totalna![/QUOTE

witam czy można prosić o szczegóły własnie ucegliłem h96 pro +
 

xrobcio

New member
A lepiej wziac Alfawire czy H96 pro+?
Ktorys ma wiekszy/lepszy support?

Czy firmware z tych modeli mozna wgrywac naprzemiennie?


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Darud

New member
U mnie nie da się zrobić upgradu przez usb, nie widzi boxa, a przez kartę SD uwaliło boxa. Szkoda gadać takiego mam w***************.
 

Darud

New member
To masz tak samo jak ja.
Opisywałem...trzeba rozebrać i zwierać pin 5 i 6.
https://www.youtube.com/watch?v=Hgw4S6RgRBE&t=18s



Brak reakcji na zasilanie, złączenie pinu 5 i 6 nie pomaga na nic, po podłączeniu kabla usb swieci się łącze digital output ale box na nic nie reaguje. Wgrywałem androida 7.1 z karty i wyłączył się podczas upgradu i już nie wstał. zaraz do pracy idę, jutro będę cos kombinował. może ktoś coś podrzuci.
Mały edit. Jest zasilanie, niebieska dioda się swieci, ale box się nie włącza. USB burning nie widział wcześniej i nie widzi teraz boxa, zwieranie pinów nie pomaga. Brak sygnału na TV. Chyba nawet pilotem się nie włącza box. Jest jakas opcja aby go włączyć??
 
Ostatnia edycja:

TomLaw1967

New member
Brak reakcji na zasilanie, złączenie pinu 5 i 6 nie pomaga na nic, po podłączeniu kabla usb swieci się łącze digital output ale box na nic nie reaguje. Wgrywałem androida 7.1 z karty i wyłączył się podczas upgradu i już nie wstał. zaraz do pracy idę, jutro będę cos kombinował. może ktoś coś podrzuci.
Mały edit. Jest zasilanie, niebieska dioda się swieci, ale box się nie włącza. USB burning nie widział wcześniej i nie widzi teraz boxa, zwieranie pinów nie pomaga. Brak sygnału na TV. Chyba nawet pilotem się nie włącza box. Jest jakas opcja aby go włączyć??
U mnie jak "ucegliłem" też box się nie włączał, świecił tylko niebieską diodą. USB burning też go nie wykrywał. Robiłem tak:
- nie podłączałem HDMI do tv/monitora
- uruchomiłem USB Burning i dawałem zgodnie z opisem (import pliku a potem start)
- box nie był widoczny
- zwierałem 5 i 6 i w pewnym momencie box się pojawiał w USB Burning
- wykonałem flashowanie
- box restartowałem
- po starcie... po ok minucie podłączałem HDMI
 

Fallman

New member
Brak reakcji na zasilanie, złączenie pinu 5 i 6 nie pomaga na nic, po podłączeniu kabla usb swieci się łącze digital output ale box na nic nie reaguje. Wgrywałem androida 7.1 z karty i wyłączył się podczas upgradu i już nie wstał. zaraz do pracy idę, jutro będę cos kombinował. może ktoś coś podrzuci.
Mały edit. Jest zasilanie, niebieska dioda się swieci, ale box się nie włącza. USB burning nie widział wcześniej i nie widzi teraz boxa, zwieranie pinów nie pomaga. Brak sygnału na TV. Chyba nawet pilotem się nie włącza box. Jest jakas opcja aby go włączyć??


Jakiego USB Burning tool używasz? Ja przy flashowaniu swojego H96P+ próbowałem najnowszego i nie widzial urządzenia. Natomiast wersja 2.0.8 wykrywała bez problemu, na filmikach na Youtube znajdziesz co i jak. Jedynie co z własnego doświadczenia moge doradzić to po wybraniu image klikasz start, następnie wciskasz reset i trzymając wkładasz USB kabel do lewego usb (nie ten koło reseta). Powinien sie pojawić w programie, po kilku sekundach puszczasz reset i obowiązkowo podpinasz dopiero do boxa zasilanie. Bez zasilania u mnie wywalał błędy.
 

zurcik

New member
TV BOX H96PRO Android 7.1 Amlogic S912 3GB RAM 16GB ROM

TV BOX H96PRO Android 7.1 Amlogic S912 3GB RAM 16GB ROM. Problem polega na tym, że nie odtwarza z Youtuba na żywo, na kilka sekund pojawia się obraz, potem zatrzymuje się i wraca do listy odtwarzania. Jeżeli nie jest na żywo to filmy nawet w 4K odtwarza idealnie . Nic nie zmieniałem, zainstalowałem tylko najnowszą wersję KODI 17.6 Krypton, ale na poprzedniej wersji było to samo.
 

kamil-vag

New member
Udało mi się połączyć. Musiałem wpiąć zasilacz bo inaczej z samego USB nie chciało ruszyć. I wykrywa pod USB 3 (drugi od resetu). Ale moja radość nie trwała długo, bo wywala error na 7%:
[0x30201004]UBOOT/Disk initialize/Send command/Error result
 

kamil-vag

New member
Prawdopodobnie wgrywałem zły soft. Mój H96 jest bez "+"
Pobrałem obraz aml_7.1_s912_q9377-H96PRO-KDMC_mac-20170619
Udało się wgrać.
Ogólnie jakoś rewelacji po tym nie ma, nadal niektóre filmy nie są odtwarzane płynnie.
Wgrywałem auto frame fix, próbowałem różne ustawienia i to samo... da się oglądać, ale to nadal nie jest to czego się oczekuje po takim mocnym sprzęcie...
Może kiedyś coś się uda zainstalować jakiś fix, odpowiedni player żeby to działało dobrze, bo na razie chyba jest lipa...
 

kamil-vag

New member
Używam Kodi 17.6, bo na SMPC było jeszcze gorzej. Synchronizacja z wyświetlaczem włączona. Ogólnie nie jest źle, szczególnie te cięższe filmy 1080p z mkv i wielokanałowym dźwiękiem idą płynnie, czasami jest źle z tymi mniejszymi problem jak córa ogląda bajkę, albo puszczam jakiś serial...
 

rykii

New member
Mam prośbę do użytkowników tego boxa o sprawdzenie rozdzielczości pod "fabryczną" aplikacją netflix.
Ja mam zainstalowaną najnowsza wersję netflixa i na "test patterns" wychodzi tylko 540p.
 
Do góry