Gwarancja Samsunga. UWAGA!

  • Thread starter Deleted member 121090
  • Rozpoczęty

foltys

New member
Dzisiaj rozmawiałem przez tel. ze sklepem. Na tą chwilę muszę poczekać aż dotrze do mnie ich oficjalne pismo o naprawie które ponoć wysłali wczoraj. Zobaczymy jak to pójdzie dalej.
Kysa a oddałeś im już sprzęt?
 
Ostatnia edycja:

skopek69@wp.

New member
Witam, przejrzałem ten wątek czytając kilkadziesiąt stron, ale proszę o informację. Kupiłem telewizor samsung ue55h6410 w dniu 05.12.2014 a więc przed wejściem nowej ustawy. Zakup w sklepie OleOle, a więc rtv euro agd. Jak najlepiej poprowadzić postępowanie reklamacyjne aby mieć jak najmniej problemów ? W grę wchodzi tylko czyszczenie/uszczelnienie czy wymiana na nowy ? Na gwarancje, rękojmie ? Do producenta ? sprzedawcy, na co się powołać ? Telewizor ma ciemne plamy jak na zdjęciu.
 

Attachments

  • 20160625_201405.jpg
    20160625_201405.jpg
    276,1 KB · Wyś: 77

foltys

New member
Na początek reklamacja do sklepu. Na pewno przyślą Ci serwisanta i albo tak jak u mnie wyczyszczą matrycę, albo ją wymienią tak jak pisali Koledzy z forum. Nie wiem co prawda jak wygląda sytuacja po ponad roku użytkowania sprzętu dot. wymiany sprzętu na podst niezgodności towaru z z umową sprzed 2015 roku, ale zawsze jest szansa, że chociaż Ci to naprawią i trochę czasu jeszcze się sprzętem nacieszysz. U mnie po czyszczeniu na matrycy jeszcze tego samego dnia pojawiła się nowa plama i czekam na oficjalne pismo z RTV EURO AGD i składam drugą reklamację żeby mi zwrócili kasę. Pozdrawiam i życzę szczęścia w załatwieniu sprawy.
 

foltys

New member
Dzisiaj za to szaleje automatyczna aktualizacja w tych telewizorach. Co chwilę wyłącza telewizor. Ten model jest jakiś mega felerny, pomimo, że obraz wg mnie bardzo ładny.
 

klata69

New member
Czy spotkaliście się z czymś takim, że nie da się włączyć LCD pilotem? Nowy samsung 49KS7000 z MM. Niestety po wyłączeniu pilotem i odczekaniu jakiś 15-20 minut, nie da się powtórnie włączyć LCD. Diody na pilocie (smart) i na LCD reagują, ale jedynie wyjęcie wtyczki powoduje, że samsung zaczyna reagować na pilota... co to może być?
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Czy spotkaliście się z czymś takim, że nie da się włączyć LCD pilotem? Nowy samsung 49KS7000 z MM. Niestety po wyłączeniu pilotem i odczekaniu jakiś 15-20 minut, nie da się powtórnie włączyć LCD. Diody na pilocie (smart) i na LCD reagują, ale jedynie wyjęcie wtyczki powoduje, że samsung zaczyna reagować na pilota... co to może być?

Wymień "dziada" w sklepie na inny egzemplarz. Tylko zwróć uwagę czy matryca nie ma bad pixeli i niedoróbek związanych z ramkami wokół matrycy.
 

Zibowski

New member
Czy spotkaliście się z czymś takim, że nie da się włączyć LCD pilotem? Nowy samsung 49KS7000 z MM. Niestety po wyłączeniu pilotem i odczekaniu jakiś 15-20 minut, nie da się powtórnie włączyć LCD. Diody na pilocie (smart) i na LCD reagują, ale jedynie wyjęcie wtyczki powoduje, że samsung zaczyna reagować na pilota... co to może być?

Mam ten tv od miesiąca. U mnie z kolei było odwrotnie. Mogłem włączyć i wyłączyć ale nie działały pozostałe funkcje pilota. Zastosowałem z pewną obawą reset, przy włączonym TV wyjęcie wtyczki z gniazdka. Pomogło. Ale z kolei od jakiegoś czasu nie otwierają się niektóre aplikacje [Youtube, inne] z poziomu paska dolnego, natomiast z poziomu przeglądarki Youtube działa. Co to za przyczyna?
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Samsung leci po bandzie. Pół roku walki o wymianę Samsunga 65JS9000 moich rodziców, a teraz w moim UE48H6400 pojawiła się plama kurzu w rogu ekranu. Tv kupiony niemalże rok temu, z ostatków produkcji miał być wolny od tego defektu. Teraz po Euro będę się musiał bujać z Neonetem żeby mi ten kurz wyczyścili...
 

klata69

New member
Przypadkowo znalazłem rozwiązanie! Może się komuś przyda.

Okazało się, że po wyłączeniu LCD pilotem można go "normalnie" (czyli naciskam przycisk 'power' i LCD się włącza) włączyć przez jakiś krótki czas. Potem LCD przechodzi w stan "głębokiego" czuwania i po naciśnięciu przycisku power trzeba odczekać..... uwaga! ..... jakieś 50 sekund zanim LCD powstanie z martwych. Odkryłem to przypadkiem kiedy zrezygnowany przyciskaniem wszelkich możliwych przycisków na pilocie (łącznie z czujką IR w dolnym prawym rogu LCD) wyszedłem wściekły z pokoju, by po minucie usłyszeć że telewizor ożył.

Co to jest za dziwna opcja 'głębokiego' uśpienia ?

Nadmieniam, że powyłączałem wszelkie 'ECO' opcje. Wygląda na to, że LCD zachowuje się jak komputer, który potrzebuje troszkę czasu by się system podniósł. Jednak dziwi mnie, że wyjęcie wtyczki z kontaktu i ponowne jej wsadzenie powoduje, że LCD odpala się w ciągu 2 sekund po naciśnięciu dowolnego przycisku na pilocie.....
 

przeeemek

New member
Jesli chodzi o dziwne zachowanie tv. Wlaczal sie i wylaczal. Nie reagował na pilota. Dzialo sie tak w niedzielę. Pomagało wyłączenie routera z prądu. Odlaczenie tv od neta. Sprawdzone na trzech 55h6400.
 

Memciu

New member
Dokładnie, ale czy teraz bez problemu możesz podłączyć się od nowa do internetu i niema problemu?
Bo u mnie cały czas ten problem jest.
Przez co tv staje się dla mnie mało użyteczny

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Umnie samo sienaprawilo po pol godziny..

Moze zobacz masz wylaczone automatyczne aktualizacje. Wlacz je i cos sie zaktualizuje.


Kapusta widocznie jak wypuscili te "bombe" samsungo to miales wylaczone tv i nie sciagnelo ci tego gowna co resrartuje tv.
 

Rafal7

Banned
Źle myślisz, tv się nawet aktualizuje jak jest wyłączony, ja jak oglądałem to tv się wyłączył
Z resztą, u mnie tv chodzi po 12-15 godzin dziennie.
 

elroy

New member
Witam
Mam SAMSUNGA UE40H5500AW i ostatnio też zauważyłem dwie "smugi" czarne plamy na moim ekranie, takie same jak w temacie i na zdjęciach niby nie przeszkadza aczkolwiek rzuca się w oczy i drażni. TV kupiłem w EuroRTV przez neta w lutym 2015r więc gwarancja do 2017 roku jest pytanie czy dzwonić do samsunga serwisu odrazu i wymienią czy co zrobić mam?
Mnie aż tak nie przeszkadza ale kobita stęka :)
 

foltys

New member
Witam
Mam SAMSUNGA UE40H5500AW i ostatnio też zauważyłem dwie "smugi" czarne plamy na moim ekranie, takie same jak w temacie i na zdjęciach niby nie przeszkadza aczkolwiek rzuca się w oczy i drażni. TV kupiłem w EuroRTV przez neta w lutym 2015r więc gwarancja do 2017 roku jest pytanie czy dzwonić do samsunga serwisu odrazu i wymienią czy co zrobić mam?
Mnie aż tak nie przeszkadza ale kobita stęka :)

Musisz zgłosić reklamację w obojętnie jakim sklepie EURO RTV AGD, a oni wyślą do Ciebie serwisanta który obada sprawę i albo tak jak u mnie wyczyści matrycę od środka, albo ją wymieni. U mnie czyszczenie niezbyt pomogło bo jeszcze tego samego dnia wyszła nowa plama i teraz czekam na odpowiedź o naprawie z RTV i będę znowu zgłaszał reklamację żeby odstąpić od umowy. Pozdrawiam.
 
Do góry