Gramofon na początek przygody:)

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dziś dostałem od żony :)

met.jpg


met1.jpg


met2.jpg
 

emdzej30

Member
Cześć i czołem, chciałbym nabyć gramofon zupełnie nie wiem co wybrać. Jako totalny laik w temacie proszę Was o pomoc, może być coś z używek. Słucham przede wszystkim rocka. Gramofon będzie grał z leciwym już Onkyo TX-838 i głośnikami Heco Music.
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Cześć i czołem, chciałbym nabyć gramofon zupełnie nie wiem co wybrać. Jako totalny laik w temacie proszę Was o pomoc, może być coś z używek. Słucham przede wszystkim rocka. Gramofon będzie grał z leciwym już Onkyo TX-838 i głośnikami Heco Music.

Wszystko zależy ile możesz przeznaczyć na zakup gramofonu ,jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z winylami myślę ze nie warto inwestować w drogie konstrukcje
 

rabit

Active member
Bez reklam
Emdzej30, nie obraź się, ale ostatnio podłączyłem mój gramofon do mojego amplitunera i nawet moja żona powiedziała, po co sprzedałem wzmacniacz. Kup tani gramofon i nie szalej. Szkoda kasy a efekt mizerny.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Znam wypadki ,że wbudowany preamp gramofonowy był całkiem dobrej jakości w przypadku wkładek MC trzeba pomyśleć o osobnym urządzeniu ,ale dla wkładek MM wystarczy wbudowany w amplituner/wzmacniacz lub sam gramofon
 

Henry

Active member
Bez reklam
Cześć i czołem, chciałbym nabyć gramofon zupełnie nie wiem co wybrać. Jako totalny laik w temacie proszę Was o pomoc, może być coś z używek. Słucham przede wszystkim rocka. Gramofon będzie grał z leciwym już Onkyo TX-838 i głośnikami Heco Music.
Kup na początek podstawowy, ale nie najniższy model np. Pro-Jecta, Teaca, Regę czy Auditechnice... gramofony mają to do siebie, że łatwo je upgreajdować jak zaczniemy szukać czegoś więcej lub zmienimy system.
Niewielkim kosztem można dołożyć lepszą wkładkę, zmienić część okablowania czy dokupić zewnętrzny/lepszy preamp.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Music hall'e są robione w zakładzie Proj_jecta ;)
Poszukaj modelu z w miarę przyzwoitą wkładką i talerzem, na element zwróć uwagę.
Nie wiem jakie obecnie są montowane, ale jak ja kupowałem, to celowałem przede wszystkim w modele gdzie były wkładki min. 2M Red
 

emdzej30

Member
Dziękuję za Wasze ciekawe odpowiedzi.
Tak, nie chce na początek wydawać zbyt wiele i będę się rozglądać za używanym gramofonem.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak przystało na Metallice realizacja dupy nie urywa na szczęście treść się broni :)

Do Tidal-a nie mam porównania.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dziś trochę bardziej jazz u mnie , ale i na bluesa znajdzie się czas :)

Sorry za kurz, ale nie chciało mi się wycierać :p

blu.jpg


blu.jpg
 
Do góry