Google Chromecast 4.0

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Macie jakieś źródło, aby dokupić adapter enthenet z zasilaczem do Google 4 ?
360 pln na allegro , to mega przasada.

Są jakieś inne rozwiązania, aby wzmocnić internet ?
 

andyd970

Member
Macie jakieś źródło, aby dokupić adapter enthenet z zasilaczem do Google 4 ?
360 pln na allegro , to mega przasada.

Są jakieś inne rozwiązania, aby wzmocnić internet ?


Najtaniej zamiennik oryginału na Aliexpress

102,18 zł | USB-C kabel zasilający Ethernet do chromecasta z Google TV 5V 1,5a 7.5W GELAO PS1 LPS
https://a.aliexpress.com/_mKiMGAu

Tylko uprzedzam w oryginalnym i zamienniku Lan jest 100Mb/s




Lub poszukać zgodnego huba z USB-C i ethernetem ale to też koszt od 100 do 150 pln
ale tu już Lan jest 1Gb/s
 
Ostatnia edycja:

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Dziki kolego . Zamówiłem 2 w UK , może w ciągu kilku dni dojdzie .
Jeden będzie na sprzedaż

A , co z poleceniami w języku polskim ? Google nie rozumie polskiego , czy kupiłem na inny zachodni rynek ?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Czy ktoś z Szacownych Koleżanek i Kolegów używa na Chromecast aplikacji SmartTube Next i czy może podzielić się swoimi wrażeniami. Chyba nie tylko ja mam dosyć reklam na YT...
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Czy Wasze Google rozumieją język polski w poleceniach ?
Czy ja kupiłem na inny rynek ? :(

Mój rozumie :) ja kupiłem w MM i mam przejściowa wtyczkę amerykańską i polską.Ale to ustawiasz region przecież czyli kraj i wszystko powinno śmigać. A jaki masz kraj ustawiony na koncie google?Bo ja miałem UK i nie wszystko kumał i nie było np:HBO Go i jeszcze jakiś tam których w UK nie ma.
 
Ostatnia edycja:

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Dzięki za odpowiedź . W niedzielę lub poniedziałek dostanę adapter Google do internetu , wtedy będę cudować dalej z ustawieniami , bo teraz szkoda nerwów

Jeden adapter będzie na sprzedaż.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Czy ktoś z Szanownych forumowiczów testował Chromecasta pod kątem odtwarzania filmów z NAS? Czy działa, jak działa, jaki NAS?
 

Alvin75

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja korzystam. Mam QNAP TS 231. Na Chromecast do odtwarzania filmów używam Nova Video Player i VLC. Wszystko działa, ale zastrzegam że filmy mam max w FHD.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
uściślając - klatkuje, zrywa lub występuje czarny ekran, te same pliki bez problemu odtwarzam z poziomu TV czy Q5Pro w sieci domowej. (QNAP TS230)
 
Ostatnia edycja:

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Wczoraj podłączyłem nowy adapter do internetu od Google , strzała :)
Od pierwszego uruchomienia leci jak burza :)
Szkoda , że nie dali tego w zestawie .

Mam jeszcze jeden taki adapter na zbyciu , jakby ktoś miał przycinki z internetem.
 

mgolab

New member
Podłączyłem adapter i niestety na apce Eurosport Player nadal troche obraz przycina. Czy u was też tak jest ?
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy mógłbyś sprawdzić działanie na jakimś testowym pliku 4K z sensownym bitrate i FPS?

Sorry za wcześniejszą informację, ale sprawdzałem pliki ponad miesiąc temu i to wręcz kilkukrotnie, żaden z plików 4K nie był do odtworzenia łącznie z typowymi wakacyjnymi filmami nagranymi tel., wczoraj z nudów sprawdzam ponownie, a tu niespodzianka, wszystkie pliki 4K odtwarza. Nie mam pojęcia co jest przyczyną, ale podejrzewam zaktualizowany soft, innej możliwości raczej być nie może ponieważ zbyt dużo sil włozylem w próbę rozwiązania problemu, nawet byłem nieźle wkurzony na taki obrót sprawy, a to z kolei wymuszało korzystanie z mojego Q5, który nie ma tak szybkiego interfejsu jak Google. Wina nie leżała również po stronie NASa., inne urządzenia w tej samej sieci działały bezproblemowo.
Tak więc 4K DZIAŁA :) łącznie z bitrate na poziomie 65 000 /120 000 kb/s (multipleksera / wejściowy)
i przepraszam za wprowadzenie w błąd.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Optymistyczna wiadomość, bo już byłem trochę zawiedziony, że Google wyprodukował przyzwoity sprzęt, ale tylko pod streaming. To pora teraz na eksperymenty z NAS. Mógłbyś napisać, jakich odtwarzaczy używasz na Chromecast?
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Optymistyczna wiadomość, bo już byłem trochę zawiedziony, że Google wyprodukował przyzwoity sprzęt, ale tylko pod streaming. To pora teraz na eksperymenty z NAS. Mógłbyś napisać, jakich odtwarzaczy używasz na Chromecast?

Głownie VLC, rzadziej KODI ponieważ jego interfejs jest zbyt archaiczny jak dla mnie.
Polecam również alternatywę dla Youtybe - STN SMART TUBE, większa możliwość wyboru kodeków audio video
https://github.com/yuliskov/SmartTubeNext

https://www.apklinker.com/apk/liskovsoft/smarttube-next-beta/
 
Ostatnia edycja:

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Wczoraj podłączyłem nowy adapter do internetu od Google , strzała :)
Od pierwszego uruchomienia leci jak burza :)
Szkoda , że nie dali tego w zestawie .

Mam jeszcze jeden taki adapter na zbyciu , jakby ktoś miał przycinki z internetem.

Jest spoko, nie ma zawieszek ale jest jedna rzecz do której musiałem się przyzwyczaić, mianowicie przyciski głośności. Nie bardzo mi pasuje, że są z boku pilota. Na początku o tym zapominałem i naciskałem na kółko przez co załączało się przewijanko i inne opcje :)
 
Do góry