Google Chromecast 4.0

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie do końca rozumiem działania tej aplikacji (VLC) na różnych urządzeniach w środowisku Android i tak jak napisałem w Chromecast 4 DTS działa jak należy (poza Dolby Atmos) to np. w moim telewizorze Sony ścieżki downmixuje do 2.0. mimo, że pozostałe aplikacje w TV z DTS-em radzą sobie prawidłowo.
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Koledzy, co jest z tym hbo go na tym chromecascie? Pokazuje mi, że nie jest dostępny w moim kraju. Podobno wcześniej był teraz jakieś czary mary regionalne. Macie hbo go na swoich? Może chwilowo nie jest dostępny bo pojawi się MAX? O co tam chodzi? Nie ma go w sklepie GPlay???
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Dobra już chyba ogarnąłem temat. Miałem ustawioną Wielką Brytanie na koncie google i to chyba było przyczyną bo po zmianie na Polskę pojawiła się aplikacja Hbo Go więc na chromecascie też powinno się zaktualizować. Zobaczę jak wrócę do domu.
 

slawkor

Member
Bez reklam
Jestem bardzo zadowolonym użytkownikiem tego urządzenia, ale mam z nim jeden problem, może ktoś mi pomoże.
W sieci domowej mam NASa, tam udostępniam sobie filmy. Na Chromecascie zainstalowałem VLC i NOVA Player do odtwarzania tych plików. Chromecast wpięty w amplituner ONKYO tx-nr636. Mam problem z dźwiękiem w DTS HD (ścieżka ok 1500kb/s).
W Nova przy ustawieniu passthrough dla audio, po wybraniu ścieżki w DTS HD jest cisza, co więcej często nie mogę zmienić już ścieżki na inną (muszę usuwać film z biblioteki i ponownie dodawać).
W VLC w ustawieniach nie mam w ogóle opcji passthrough dla audio (mimo że w telefonie ten program taką opcję posiada!), i wszystkie ścieżki downmixuje do 2.0.
Czy komuś udało się uzyskać na wyjściu dźwięk DTS HD?

Też walczę z tym problemem. Jak ustawię wyjście dźwieku nawet ręcznie na obsługiwane formaty bezstratne to na głośnikach jest cisza. Nawet w Kodi.
 

rtlusciak78

New member
Witam czy urządzenie Google Chromecast 4.0 mogę wpisać bezpośrednio do amplitunera Denon x2400h by móc oglądać filmy z aplikacji NEtflix na projektorze z dźwiękiem 5.1.2 4k HDR atmos ? czy zadział jako odtwarzacz do netflixa? czy tylko urządzenie nadaje się do podłączenia pod tv?


Dzień dobry.

Mam problem z Chromecast 4 Google Tv.
Podpiety do avr Denon 4100W do gniazda Media Player i treści w Netflix wyświetla mi że są HD/ Atmos.

Telewizor LG 70UN74003LA wspiera HDR i jak odpalę Netflix z apki na tv to z kolei jest HDR ale dźwięku w ogole nie ma na AVR. (Podpięte ze sobą przez ARChdmi).

Wiec mam wybór - albo HDR bez ATMOS albo Atmos bez HDR.

Nie kumam co jest nie halo i z jakim urządzeniem...Help...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

rtlusciak78

New member
A druga sprawa to nie rozumiem dlaczego nie mam dźwięku z tv na avr w ogóle. Oba złącza ARC. Ktoś ma pomysł?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzień dobry.
dźwięku w ogole nie ma na AVR. (Podpięte ze sobą przez ARChdmi).

Wiec mam wybór - albo HDR bez ATMOS albo Atmos bez HDR.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Sprawdź w ustawieniach Denona czy na wejściu "Media Player" masz aktywne HDMI, być może fabrycznie jest ustawione na optyk lub analog
Ponadto w Denonie w ustawieniach (X4500h) jest opcja "włącz / wyłącz ARC" zobacz jak masz u siebie.
 
Ostatnia edycja:

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Denon obsłuży Dolby Atmos, ale dopiero w minimalnej konfiguracji głośników 7.1. (tzn. np. przy 5.1 na wyświetlaczu amplitunera nie pojawi się***Dolby Atmos tylko Dolby True HD)
 

rtlusciak78

New member
Ale wydaje mi się że z chromecasta 4 podpiętego do AVR nie mam HDR bo denon 4100W ma HDMI 2.0 a Netflix musi być 2.1


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przyznam, że czasami gubię się w tych specyfikacjach bo np. w moim Boxie Himedia Q5Pro działa HDR i Dolby Atmos mimo zastosowanego HDMI 2.0a, a nie jest tak, że za obsługę HDR odpowiada rodzaj chipa GPU?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Brak dzwieku po ARC jest na pewno kwestia właściwych ustawień.
Problemem jest jednak jeszcze co innego- ten TV chyba nie ma Atmosa.
Spróbuj zrobic tak : podłącz TV do amplitunera nie przez HDMI ARC tylko do drugiego gniazda MONITOR ,którym obraz powinien przechodzic w trybie pass through, żródłem dzwięku musi być wtedy HDMI do którego podpięty jest chromecast a nie ARC.
 

rtlusciak78

New member
Brak dzwieku po ARC jest na pewno kwestia właściwych ustawień.
Problemem jest jednak jeszcze co innego- ten TV chyba nie ma Atmosa.
Spróbuj zrobic tak : podłącz TV do amplitunera nie przez HDMI ARC tylko do drugiego gniazda MONITOR ,którym obraz powinien przechodzic w trybie pass through, żródłem dzwięku musi być wtedy HDMI do którego podpięty jest chromecast a nie ARC.


No ok ale gdzie podłączyć chromecast? Do tv czy avr?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

rtlusciak78

New member
Niestety dalej to samo. Netflix dalej tylko HD a nie ultra 4k. Czyli widocznie musi być w avr odpowiednie HDMI 2.2 minimum i wsparcie HDR. Avr4100W ma 4k ale nie HDR. Może tu problem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Przejrzałem specyfikację- ten amplituner ma Atmos ale nie wspiera HDR, absurdalne.Przykro mi ale jesteś w czarnej d... .
 
Do góry