Google Chromecast 4.0

rtlusciak78

New member
Haaaaaa! Udalo się! Przepiąłem google tv na złącze hdmi 3 w LG tv i dźwięk leci przez arc do AVR. Dekoduje i Atmos i Ultra 4 K HDR10.
Ufff a już chciałem zmieniać amplituner...
3 dni rzeźbie...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Wszystko wskazuje na to, że nowy Chromecast oparty na Google TV, o którym wszyscy myśleli, że będzie nową wersją „czwórki” i informacje o nim pojawiały się pod sprzętową nazwą kodową „Boreal”, nie będzie rozwinięciem popularnego sticka, ale jego budżetową wersją dla telewizorów Full HD.

Według ostatnich informacji nowy model ma nazywać się Chromecast HD Google TV i będzie oparty na budżetowym chipsecie AMlogic S805X2 z grafiką Mali-G31 MP2 z 2 GB pamięci RAM i obsłuży tylko strumieniowanie HD 1080p. Chipset obsługuje dekodowanie wideo AV1 oraz odtwarzanie HDR10+. „Na pokładzie” ma znaleźć się oczywiście Google TV, ale oparty na Androidzie TV 12.

Notabene podobne urządzenia (choć bez Androida 12) są już obecne na rynku, a przykładem jest TVision HUB firmy T-Mobile.

Fani dwuletniego już prawie Chromecasta Google TV numer cztery z pewnością będą rozczarowani, bo czekali na nowy sprzęt, a tu się nie zanosi. Pozostaje mieć nadzieję, że nowe możliwości software’owe da update do Androida TV 12 (o ile będzie), bo z chipsetu Amlogic S905x3 chyba niewiele już można wycisnąć.

Dziwi trochę ta decyzja, ponieważ moim zdaniem telewizory FHD przechodzą już do historii, ale być może Google ma lepsze rozeznanie rynku i zakłada, że sticki do nich, dające im "drugie życie" w postaci Smart TV, będą się dobrze sprzedawać, tym bardziej, że mają ponoć kosztować pomiędzy 30 a 35 dolarów. Osobiście wolałbym dołożyć 15 dolarów i kupić nawet do telewizora FHD mocniejszego Chromecasta 4.
 

Attachments

  • boreal.jpg
    boreal.jpg
    27,6 KB · Wyś: 25

rtlusciak78

New member
Wszystko wskazuje na to, że nowy Chromecast oparty na Google TV, o którym wszyscy myśleli, że będzie nową wersją „czwórki” i informacje o nim pojawiały się pod sprzętową nazwą kodową „Boreal”, nie będzie rozwinięciem popularnego sticka, ale jego budżetową wersją dla telewizorów Full HD.

Według ostatnich informacji nowy model ma nazywać się Chromecast HD Google TV i będzie oparty na budżetowym chipsecie AMlogic S805X2 z grafiką Mali-G31 MP2 z 2 GB pamięci RAM i obsłuży tylko strumieniowanie HD 1080p. Chipset obsługuje dekodowanie wideo AV1 oraz odtwarzanie HDR10+. „Na pokładzie” ma znaleźć się oczywiście Google TV, ale oparty na Androidzie TV 12.

Notabene podobne urządzenia (choć bez Androida 12) są już obecne na rynku, a przykładem jest TVision HUB firmy T-Mobile.

Fani dwuletniego już prawie Chromecasta Google TV numer cztery z pewnością będą rozczarowani, bo czekali na nowy sprzęt, a tu się nie zanosi. Pozostaje mieć nadzieję, że nowe możliwości software’owe da update do Androida TV 12 (o ile będzie), bo z chipsetu Amlogic S905x3 chyba niewiele już można wycisnąć.

Dziwi trochę ta decyzja, ponieważ moim zdaniem telewizory FHD przechodzą już do historii, ale być może Google ma lepsze rozeznanie rynku i zakłada, że sticki do nich, dające im "drugie życie" w postaci Smart TV, będą się dobrze sprzedawać, tym bardziej, że mają ponoć kosztować pomiędzy 30 a 35 dolarów. Osobiście wolałbym dołożyć 15 dolarów i kupić nawet do telewizora FHD mocniejszego Chromecasta 4.


Ale w czym rzecz? Mam to Google TV i normalnie obsługuje 4K i HDR 10 oraz Dolby Vision. mój telewizor nie obsługuje tego ostatniego formatu ale reszta działa jak należy. włącznie z Dolby Atmos.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wszystko wskazuje na to, że nowy Chromecast oparty na Google TV, o którym wszyscy myśleli, że będzie nową wersją „czwórki” i informacje o nim pojawiały się pod sprzętową nazwą kodową „Boreal”, nie będzie rozwinięciem popularnego sticka, ale jego budżetową wersją dla telewizorów Full HD.

Według ostatnich informacji nowy model ma nazywać się Chromecast HD Google TV i będzie oparty na budżetowym chipsecie AMlogic S805X2 z grafiką Mali-G31 MP2 z 2 GB pamięci RAM i obsłuży tylko strumieniowanie HD 1080p. Chipset obsługuje dekodowanie wideo AV1 oraz odtwarzanie HDR10+. „Na pokładzie” ma znaleźć się oczywiście Google TV, ale oparty na Androidzie TV 12.

Notabene podobne urządzenia (choć bez Androida 12) są już obecne na rynku, a przykładem jest TVision HUB firmy T-Mobile.

Fani dwuletniego już prawie Chromecasta Google TV numer cztery z pewnością będą rozczarowani, bo czekali na nowy sprzęt, a tu się nie zanosi. Pozostaje mieć nadzieję, że nowe możliwości software’owe da update do Androida TV 12 (o ile będzie), bo z chipsetu Amlogic S905x3 chyba niewiele już można wycisnąć.

Dziwi trochę ta decyzja, ponieważ moim zdaniem telewizory FHD przechodzą już do historii, ale być może Google ma lepsze rozeznanie rynku i zakłada, że sticki do nich, dające im "drugie życie" w postaci Smart TV, będą się dobrze sprzedawać, tym bardziej, że mają ponoć kosztować pomiędzy 30 a 35 dolarów. Osobiście wolałbym dołożyć 15 dolarów i kupić nawet do telewizora FHD mocniejszego Chromecasta 4.

Spore rozczarowanie, liczyłem na to, że nowa wersja wydajnością dorówna nvidii, obecna 4 nie jest w stanie uciągnąć zewnętrznego pliku 4K.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Ale w czym rzecz? Mam to Google TV i normalnie obsługuje 4K i HDR 10 oraz Dolby Vision. mój telewizor nie obsługuje tego ostatniego formatu ale reszta działa jak należy. włącznie z Dolby Atmos.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Kolega wyżej ma rację. Przeczytaj jeszcze raz to co napisał Kirek50.

Bo chyba nie powiesz, że masz przedpremierowego Chromecasta HD, którego nie ma jeszcze w sprzedaży.
Tu masz info o nowym modelu: https://www.pcworld.pl/news/Nowy-Ch...ec-wiecej-sensu-niz-Ci-sie-wydaje,435637.html
 
Ostatnia edycja:

rtlusciak78

New member
Kolega wyżej ma rację. Przeczytaj jeszcze raz to co napisał Kirek50.

Bo chyba nie powiesz, że masz przedpremierowego Chromecasta HD, którego nie ma jeszcze w sprzedaży.
Tu masz info o nowym modelu: https://www.pcworld.pl/news/Nowy-Ch...ec-wiecej-sensu-niz-Ci-sie-wydaje,435637.html

Ano i tu masz rację. Można było tak od razu a nie taki arogancki ton jak kolega wyżej. Po prostu nie zrozumiałem. Mam Google TV - tam 4k i Dolby Atmos/Vision. O takie coś.
https://www.x-kom.pl/p/604134-odtwarzacz-multimedialny-google-chromecast-40-bialy-google-tv.html

A ten nowy HD to faktycznie strzał w kolano...
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Co wybrać do podłączenia do Chromecasta 4 USB HDD?

Kupiłem sobie taki zestaw do podłączenia do smartfona (Samsung Galaxy A70 i Galaxy S20) dysku USB HDD. Z jednej strony mamy wtyk USB-C, z drugiej gniazdo microUSB (zasilanie) i dwa "zwykłe" gniazda USB. Ze smartfonami sprawdza się perfekcyjnie, zasila HDD USB bezproblemowo, dysk jest wykrywany, pomaga aplikacja JS USB OTG. Niestety próby podłączenia do Chromecasta 4 nie powiodły się - stick "nie wstaje", jakby nie dostawał zasilania. Próbowałem różne kable i nic.

Ktoś ma jakąś ideę na ten temat? Wdzięczny będę też za podpowiedź, co będzie działało, może macie jakieś doświadczenia.
 

Attachments

  • 20220201_185319.jpg
    20220201_185319.jpg
    449,4 KB · Wyś: 26
  • 20220201_185141.jpg
    20220201_185141.jpg
    455,5 KB · Wyś: 36

slawkor

Member
Bez reklam
Kupiłem sobie taki zestaw do podłączenia do smartfona (Samsung Galaxy A70 i Galaxy S20) dysku USB HDD. Z jednej strony mamy wtyk USB-C, z drugiej gniazdo microUSB (zasilanie) i dwa "zwykłe" gniazda USB. Ze smartfonami sprawdza się perfekcyjnie, zasila HDD USB bezproblemowo, dysk jest wykrywany, pomaga aplikacja JS USB OTG. Niestety próby podłączenia do Chromecasta 4 nie powiodły się - stick "nie wstaje", jakby nie dostawał zasilania. Próbowałem różne kable i nic.

Ktoś ma jakąś ideę na ten temat? Wdzięczny będę też za podpowiedź, co będzie działało, może macie jakieś doświadczenia.

Może takie cudo trzeba wypróbować jak na tym filmiku. Tylko z europejskimi końcówkami.
https://www.youtube.com/watch?v=doksD3EwYdk
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Niestety próby podłączenia do Chromecasta 4 nie powiodły się - stick "nie wstaje", jakby nie dostawał zasilania. Próbowałem różne kable i nic.

Ktoś ma jakąś ideę na ten temat? Wdzięczny będę też za podpowiedź, co będzie działało, może macie jakieś doświadczenia.

Spóbuj z inną ładowarką, miałem podobny problem i dopiero ładowarka od telefonu zasiliła Chromrcasta4 razem z Hubem.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Spóbuj z inną ładowarką, miałem podobny problem i dopiero ładowarka od telefonu zasiliła Chromrcasta4 razem z Hubem.

To nie jest raczej problem ładowarki, bo podłączałem bez dysku. Zasila Chromecasta bez problemu na jego kablu, więc powinna go zasilać również przez taką przejściówkę. To może być bardziej układ pinów na wtyku USB-C lub gnieździe microUSB przejściówki, bo Chromecast po prostu nie reaguje (nie zapala się dioda), jakby nie dostawał prądu.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Jak masz czas to oddaj tegon Chromecast 4 bo nic tańszego niż 100 zł żeby dobrać działającego z nim huba nie dostaniesz.

Nie mogę oddać, bo żona go uwielbia :). Do filmów w plikach używa osobnego playera, a chcę pozbyć się z domu trochę sprzętu, bo się tego nagromadziło za dużo.

Czy z tym NTFS to pewne? Fire Stick 4K Max też niby nie obsługiwał, a się dało, właśnie przy pomocy tego kabelka, do którego dałeś link i odpowiedniego software.
 

andyd970

Member
Na Chromecascie nie ma żadnej możliwości działania dysku w formacie NTFS na 100% ,google zablokowały obsługę NTFS.

Przeciez w tym Xiaomi jest Android Tv to co za różnica , pilot też obsługuje telewizor tak jak ten od chromecasta , jak ci zależy na podpięciu pod sticka dysku z NTFS i filmami mkv to na to chwilę ten stick Xiaomi jest najlepszy bo bez żadnego cudowania playery widzą dysk i odtwarzaja filmy powyżej 4Gb .
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Na Chromecascie nie ma żadnej możliwości działania dysku w formacie NTFS na 100% ,google zablokowały obsługę NTFS.

Wiesz może czy to kwestia systemu Google TV (czyli modyfikowanego dla sticka "czystego" Androida TV 11) czy też jakaś blokada sprzętowa? Mam ochotę na Realme TV Stick 4K, ale w specyfikacjach podają, że pracuje pod Google TV, a nie Android TV 11, więc teoretycznie może występować podobny problem z NTFS.

I druga sprawa. Czy w przypadku Chromecasta nie podziała do odczytu NTFS np. aplikacja JS USB OTG Pro?
 
Do góry