Google Chromecast 4.0

mat74

Well-known member
Bez reklam
Dziękuję, kupiłem Fire Stick 4K Max, nie ma problemu już z rozdzielczością w prime.1. Czy jest szansa jakaś obejrzec cos co jest na stronie www? Na przyklad jesli mam do jakichs serwisów dostęp które udostępniają film z hasłem? Nie powszechne ale specjalne jakiś rzeczy potrzebne mi do pracy? 2. Czy da się z apki youtube puścić youtube na tym Fire Stick? Czy to już teraz jest niemozliwe, i trzeba mieć Androida? Bo niestety z Iphona mi się nic nie pojawia że mogę wysłać ten sygnał...
Załaduj sobie na telefonie tą apkę https://play.google.com/store/apps/details?id=de.agondev.easyfiretools ,bedziesz mógł załadowac do niego wszystko zarówno aplikacje jak i pliki ,zip-y etc.
Daj sobie spokój z filmami na hasło , załaduj Kodi , opłać Debrida i będziesz miał torrentowego Netflix-a ,czli dostep prawie do wszystkiego.
Fire Max to własciwie android 9 ;).
To bardzo fajny sprzet za grosze ,jak na jego mozliwości.Pomijając gęste formaty audio , nie ustepuje wiele Nvidii Shield pro , w pewnych kwestiach jest nawet lepszy (HDR10+,HLG).
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Dziękuję, kupiłem Fire Stick 4K Max, nie ma problemu już z rozdzielczością w prime.1. Czy jest szansa jakaś obejrzec cos co jest na stronie www?
Korzystanie z przeglądarek WWW to mały koszmarek na wszystkich tego rodzaju urządzeniach z uwagi na konieczność używania myszy. Częściowo problem rozwiązuje apka Mouse Toggle lub inne tego typu. Czyli instalujesz wybraną przeglądarkę, Mouse Toggle, konfigurujesz i próbujesz korzystać.

Czy da się z apki youtube puścić youtube na tym Fire Stick? Czy to już teraz jest niemozliwe, i trzeba mieć Androida? Bo niestety z Iphona mi się nic nie pojawia że mogę wysłać ten sygnał...
Tutaj porada jak castować z Iphone'a na Fire stick: https://www.firesticktricks.com/cast-to-firestick.html

Kolejne wpisy na ten temat sugeruję przenieść do wątku dot. Fire Stick Max.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chromecast puszcza wam dźwięk DTS na ampli? U mnie tylko DD i DD+ pokazuje. Włączę scieszke z DTS i cisza. Amplituner obsługuje DTS HD
 

mauer1

New member
Kupiłem tydzień temu Chromcasta 4.0 i mam problem z dzwiekiem 5.1 w aplikacji canalplus online oraz skyshowtime. W Netflixie, Hbo max, prime działa bez zarzutu. Mam amplituner Yamahy i nie moge ustawic nigdzie zeby w canalplus mi dzialalo 5.1 Amplituner jak wlacze funkcie straight to podaje tylko dzwiek 2.1. Wie ktos jak to włączyć??? Napisałem do techników z canalplus to mi odpisali ze oni puszczaja w formacie 5.1 wiec problem lezy po mojej stronie.
 

EMR9

Member
Witam może ktoś sprawdzić kto ma tą przystawke google chromecast 4k czy jest u was do pobrania apka Play NOW dziwne że jej nie ma do pobrania.Wgrywam przez x-ploer ale tnie na na kanałach że się nie da oglądać. Jakaś rada na to jest
 

Minister28

New member
Cześć mam pytanie w jaki sposób dokładnie sprawdzić birate w aplikacji Netflix i innych popularnych serwisach np Diseny korzystając z chromecasta 4? Pisaliście coś o jakiś teście w aplikacji Netflix ale kurcze nie mogę tego znaleźć
 

jaroslawt

New member
Cześć mam pytanie w jaki sposób dokładnie sprawdzić birate w aplikacji Netflix i innych popularnych serwisach np Diseny korzystając z chromecasta 4? Pisaliście coś o jakiś teście w aplikacji Netflix ale kurcze nie mogę tego znaleźć
Jest apka chyba 4 czy 5 po wyszukaniu Speed test. Nakłada na ekran aktualną prędkość uploadu/downloadu. Odpalasz film i na górze masz aktualny bitrate.
 

Kurani

New member
Witam,
problem ustawienia rozdzielczości 50 lub 60 Hz w Chromecast 4 rozwiązuje przestawienie w telewizorze wyjścia HDMI UHD na próbkowanie 4:4:4/4:2:2. Sprawdzone w telewizorze Philips.
 
Ostatnia edycja:

marek1952

New member
Witam!!!
Zakupiłem przystawke chromocast 4K i mam z nią problem.
Bardzo czesto samoczynnie sie resetuje.
Prosze o sugestie w sprawie rozwiazania tego problemu
 

frantic85

New member
Czołem
Zakupiłem Google Chromecast 4 HD, wczoraj odpaliłem pierwszy raz. Wszystko śmiga i hula elegancko (po dwuletniej pzesiadce z Mi Stick HD, który już tak się nagrzewał i zamulał że nie dało rady nic oglądać). Mam tylko do Was pytanie - za pomoca pilota od GC4 obsługuje urzadzenie i TV, przy czym jak chce wyłączyć przystawkę to wyłącza tylko TV, HDMI-CEC wyłączone wszędzie. Jak mogę rozłączyć pilota, abym tylko za jego pomocą obsługiwał Google Chromecast? Przywrócenie ustawień fabrycznych tylko pomoże, bo szukałem wszędzie w ustawieniach i nic...
Z góry dzięki za pomoc.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Czołem
Zakupiłem Google Chromecast 4 HD, wczoraj odpaliłem pierwszy raz. Wszystko śmiga i hula elegancko (po dwuletniej pzesiadce z Mi Stick HD, który już tak się nagrzewał i zamulał że nie dało rady nic oglądać). Mam tylko do Was pytanie - za pomoca pilota od GC4 obsługuje urzadzenie i TV, przy czym jak chce wyłączyć przystawkę to wyłącza tylko TV, HDMI-CEC wyłączone wszędzie. Jak mogę rozłączyć pilota, abym tylko za jego pomocą obsługiwał Google Chromecast? Przywrócenie ustawień fabrycznych tylko pomoże, bo szukałem wszędzie w ustawieniach i nic...
Z góry dzięki za pomoc.
Tak ma być. Stick pobiera bardzo mało prądu i najlepsze rozwiązanie, jak chodzi cały czas. W innym wypadku musiałbyś czekać prawie minutę na jego uruchomienie po każdy włączeniu. Inne sticki czy playery działają dokładnie tak samo (nawet jak im gaśnie jakaś dioda, co by mogło sugerować ich wyłączenie, to i tak dalej działają w tle pobierając zaledwie 1-2W czyli tyle co nic)
 

Micha52

New member
Mam pytanie, pewnie naiwne,ale czy gdy do Samsunga 55QN 91B podłącze Chromecast 4k to będę mógł odbierać na telewizorze dolby vision , którego Samsung nie posiada
 

frantic85

New member
Pytanie o przestrzeń kolorów do wybrania na GC4 HD podłączony do Samsung Full HD.
Którą wersję najlepiej wybrać RGB/YCbCr - oraz ilu bitową...?
 
Do góry