Google Chromecast 4.0

farben

Member
Czy ktoś korzysta z C+ Online i też nie ma na kanałach 4K (C+4K i Eleven 1 4K) do wyboru rozdzielczości 4K tylko 1080p max? Na tym samym tv (Phillips) Fire Stick 4K Max normalnie pokazuje do wyboru na tych kanałach rozdzielczość 4K...
 

patarek

Member
A u mnie skolei występuje taka sytuacja. Chromecast w TV samsunga obraz jest 4k na Netflix HBO Disney. Ale dźwięk do ampli w 5.1 idzie tylko z HBO. Pozostałe aplikacje wysyłają zwykły dźwięk nawet nie dd. I nie ważne czy optycznie czy przez hdmi arc. Jak podłączam chromecast do ampli onkyo tx 535 to dźwięk mam w DD lub DTS ale obraz już tylko w HD. I to we wszystkich aplikacjach. Nie mam możliwości uruchomienia w 4k. Troszkę lipa.
 

Wydra9

New member
Witam wszystkich. Bardzo, Bardzo Proszę o Pomoc.
Problem polega na braku 4k UHD w aplikacjach.
Brak dźwięku 5.1 mimo że taka ikonka się wyświetla w aplikacjach.
Sprzęt:

-TV Samsung UHD UE50JU6400, chromecast podłączony pod HDMI 1 w którym jest włączona opcja UHD color która umożliwia włączenie HDR powyżej 30Hz w 4K)
-Chromecast 4.0 4k
- HUB USB C 3.0 z LAN prędkość netu po kablu powyżej 300Mb mierzony na urządzeniu.
-amplituner Denon AVR 3803 podłączany pod wyjście optyczne tv
Ustawienie:

UHD color włączony na HDMi1, pod inne nie mam możliwości, włączony HDR wymuszony HDR10. Rozdzielczośc 4k 60hz. Format kolorów YCbCr 4.2.2 12Bit, na 4k 30hz opcji jest dużo więcej.

Problem z 4k
W różnych aplikacjach różnie się objawia.
W Netflix gdy włączę chromecast najpierw później TV, 4k się pojawia ale wystarczy że wyjdę z aplikacji i wejdę 4k już nie ma, Gdy włączę na odwrót, nie ma od razu 4k, ale jak zresetuje TV 4k się pojawia tak jak wyżej opisałem. Gdy włączę Film i wyłączę znowu jest HD HDR, więc w sumie sam nie wiem czy oglądam 4k HDR czy HD HDR, choć obraz wydaje się dużo lepszy niż ten HD więc raczej oglądam 4k.
Disney plus tutaj sprawa to jest dość ciekawa, ogólnie to jest obraz HD/SDH ale jak pobawię się w opcjach wyświetlania w chromecast powyłączam tv, wymuszę zatrzymanie aplikacji Disney plus w końcu zaskoczy 4k HDR itd, niestety nie umiem znaleźć zależności tak jak w Netflix.. W prime i HBO Max materiały zawsze mają ikonę UHD, ale na innym TV który jest fullHD ta ikona w tych aplikacjach też jest, więc w sumie czy ja oglądam w 4k to nie mam pewności.
Problem z 5.1
Tutaj jest sprawa dośc dziwna bo ikony w aplikacjach streamingowych wyświrtlają się czasem dolby atmos czasem poprostu 5.1 i mimo tego puszczany sygnał jest w stereo a tv widzi tylko PCM, DD i DTS sa zaszarzone, gdy włacze w chromecast Dolby Digital plus dzwieku na filach nie ma ani na TV ani na kinie domowym. Mam też Canal plus 4k Box na nim dzwiek na Netflix itd rozpoznawany jest jako dolby digital i jest 5.1.
Ktoś coś doradzi? pomoże? bo już załamuje ręce dałem kilka wpisów na grupach FB dzwoniłem na infolinie pisałem do googla i niestety nic z tego nie wynika. Moze ktos cos doradzi gdzie jeszcze w ustawieniach pogrzebać?
 

Wydra9

New member
***Update
Sprawdziłem ten telewizor i ten amplituner na dodatkowo dwóch urządzeniach, Xaomi Stick 4k w przypadku tego urządzenia działa 4k UHD HDR10 we wszystkich aplikacjach Disney/Netflix/Prime/HBO MAX, niestety tutaj mamy micro USB 2.0 i HUB jest z LAN na 100Mb dla mnie trochę cienko do grania na steam link, ja mam pociągniętą sieć lan po pokojach A router światłowodowy ze swtichem jest w garażu, więc WIFI nie bardzo ma zasięg w szczególności 5G, Poza tym jak mało uzywam WIFI to lepiej mi sie śpi bez czapeczki foliowej, nie uwiera tak, kabel to kabel :). W Xaomi brakuje dźwięku przestrzennego na disney plus ale to znany problem brak obsługi na innym aplikach jest dźwięk przestrzenny 5.1, amplituner poprawnie rozpoznaje formaty.
Canal Plus 4k na nim działa wszystko 4k UHD HDR we wszystkich wyżej wymienionych aplikacjach, również działa dźwięk przestrzenny na Disney i pozostałych, ampli poprawnie rozpoznaje, graja wszystkie głośniki. On ma wbudowany tuner DVBT2 w sumie to korzystam z tego baaardzo rzadko ale w sypialni mam tv FULLHD z DVBT1, Wiec padła decyzja o zakupie chromecast 4 4k który ma mnóstwo dobrych opinii itd no i nie ma minusa takiego jak Canal Plus 4k że musi stać pod tv Wisi sobie za nim i nie widać.
Ewidentnie tutaj jest problem z samym Chromecastem, może to wina tego nieszczęsnego upgrade do Androida 12 ale ja jak kuiłem to od razu po uruchomieniu sie zatualizował z rezta kto wiedział więc nie mam info czy na Androidzie 10 by wszystko działało. GDybym wiedział że chromecast tak działa w życiu bym nie kupił... Może jest jakas możliwość downgrade do Androida 10? W sumie to nie wiem czy go nie oddam na gwarancje bo nie działa tak jak powinien
 

Wydra9

New member
A u mnie skolei występuje taka sytuacja. Chromecast w TV samsunga obraz jest 4k na Netflix HBO Disney. Ale dźwięk do ampli w 5.1 idzie tylko z HBO. Pozostałe aplikacje wysyłają zwykły dźwięk nawet nie dd. I nie ważne czy optycznie czy przez hdmi arc. Jak podłączam chromecast do ampli onkyo tx 535 to dźwięk mam w DD lub DTS ale obraz już tylko w HD. I to we wszystkich aplikacjach. Nie mam możliwości uruchomienia w 4k. Troszkę lipa.
Sprawdz w ustawienich TV odnośnie dzwieku może sam TV miksuje dzwiek do stereo. Skoro Na ampli działa Ci dzwiek przestrzenny to wychodzi na wine TV
 

Wydra9

New member
Niestety metoda opisana tutaj żeby przestawić na 4k 30Hz poza fatalnym odświeżaniem nie ma nadal 4k w aplikacjach. Chyba ten Chromecast nie jest zbyt dobrym urządzeniem po tej aktualizacji.
 

Wydra9

New member
Sprawa u mnie wygląda tak że mam rozdzielczość 4k ustawiona na urządzeniu i wykrywaną przez TV, ale aplikacje takie jak netflix czy disney plus wyrywaja dostępną rozdzielczość HD, czasem jak wyłączę i włączę tv czy chromecasta to zaskakuje i pojawia sie ikona 4k UHD ale to jest rzadkość. W aplikacjach typu HBO MAX czy PRIME jest niby ikona 4k UHD ale one też sa u mnie dostępne na tv full HD więc nie wiem czy temu ufam, 4k na Youtube działa. Z dzwiekiem jest tak że wykrywany jest w 5.1 na wszystkich aplikacjach ale na amplitunerze podłaczonym po optyku do TV jest tylko stereo, na tv też mam dostepny tylko dzwiek stereo, Dla porównania mam Xiaomi Stick 4k na którym we wszystkich aplikacjach mam dostepne od razu ikony 4k UHD dzwiek wykrywany jest w 5.1 i na TV Dolby digital /dts itd i na amplitunerze tak samo jak na TV, więc problem tu jest z chromecastem jedyny mankament tego Xiaomi to USB 2.0 gdzie huby z Lan działaja tylko do 100M na chromecsat jest USB 3.0 i tam mam HUBA z LAN 1G, u mnie z Wifi słabo i po domu mam rozciągnięte kable po pokojach, Ja równiez uzywam tego urządzenia by sobie w salonie pograć na komie jak na konsoli po przez steamlink na padzie na chromecast działało to dużo szybciej ale na Xiaomi tez da się pograć w Wieśka 3, a na 55cali upscalowane do 4k gra się super :D. Także ja czekam na aktualizacje która to naprawi, bo podobno na androidzie 10 tego nie było.
 

vrinkstay

New member
Może powiesz mi jak reszta ustawień u Ciebie wygląda? czy są jeszcze jakieś dostępne ustawienia netflix na tym urządzeniu o których mogę nie wiedzieć? logując się na koncie przez komputer widzę tylko zmiana pakietu na niższy, obecny to ultra hd
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam

Kirek50

Moderator
Bez reklam
U mnie działa HUB USB-C FITFORTE UCN 3265 używany kupiony za 50 zł.
Odgrzewam temat, bo znajomy kupił taki hub sygnowany przez Kamtron, na tym samym chipsecie UCN 3265 i Chromecast nie widzi podłączonych pendrive'ów i kart SD. Oczywiście sformatowane na FAT32. Sprawdzane były różne zasilacze. Chromecast poprawnie działa z zasilaniem z huba, ale to wszystko. Pozostałe funkcje huba znajomego niespecjalnie interesują.
 

Wydra9

New member
Niestety u mnie nic nie pomogło. Nadal nie mam 4k na niczym. Ale zaraz po aktualizacji wszystko działało na każdej aplikacji było 4k. Ale po wyłączeniu urządzenia wszystko wróciło do "normy" i już mi się nie udało przywrócić 4k. Zostaje mi tylko Xaomi a mówią że Chińczycy robią gówno a u nich działa a na google nie, choć ostatnio były aktualizowane moduły i te 4k czasem potrafi nie zadziałać i trzeba zresetować, także robi się ciekawie ....
 
Do góry