Google Chromecast 4.0

t0tti89

New member
Xiaomi mi Box miałem podłączony bezpośrednio pod Hdmi 1 i to "załatwiało" całą sprawę, dźwięk był wszędzie czy to były kanały 1080p czy 4K. Po podłączeniu Chromecasta do tego samego slotu Hdmi 1 dźwięku brak na kanałach 4K po wymuszeniu opcji DD+. Nie wiem dlaczego akurat u mnie się to nie sprawdza, żadnych ustawień nie zmieniałem.
 

krzysztof72

New member
Kolego, może spróbuj wyłączyć tv fizycznie przyciskiem na minutę. Po tym czasie włącz ,a następnie uruchom chroma z poziomu ustawień uruchom ponownie, lub przywróć ustawienia fabryczne na chromie. Może pomoże.
 

krzysztof72

New member
Przed chwilą sprawdzałem na chromie appki pod kątem dd 5.1 i jest ok, proponuje to robić w wersji angielskiej bo polski nie zawsze jest 5.1. Disney, Prime Video, Netflix i HBO Max działa.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Tak zrąbać takie urzadzonko. Myślę nad reklamacją. Albo dokupię drugi i zostanę na Androidzie 10, który żadnych problemów nie przysparzał...
 

krzysztof72

New member
Tak zrąbać takie urzadzonko. Myślę nad reklamacją. Albo dokupię drugi i zostanę na Androidzie 10, który żadnych problemów nie przysparzał...
Też myślałem o reklamacji, tylko pewnie jest haczyk w aktualizacji bo wydaje mi się że robimy je na własną odpowiedzialność, a pewnie to było wyszczególnione w regulaminie, ale nie jestem pewny.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Aktualizacje na własną odpowiedzialność? Nie, jest zupełnie na odwrót. To producent winien dbać o jakość i aktualność oprogramowania urządzenia. Jeśli więc wychodzi od niego jakaś aktualizacja, to znaczy, że została przetestowana i zatwierdzona do dystrybucji a użytkownik winien ją zainstalować. Mówię oczywiście o standardowym rozsyłaniu aktualizacji przez OTA.
 

ChrisMad

New member
jeśli ktoś bedzie szukał hub-a do chromecasta 4 to dodam że działa także model z Media Markt (kupiłem go w ciemno ale okazało sie że działa), są też bardziej rozbudowane wersje z tej serii ale mi niepotrzebne. (oczywiscie należy pamiętać o tym żeby był FAT32 i zeby był odpowiedni zasilacz w zależnosci od dysku)
isy1.jpg
 

djrys

New member
Bez reklam
Mam problem z chromecastem 4 po 2 latach chyba coś siadło z dźwiękiem na Playerze po 20 czasem 40 minutach zatrzymuje obraz na 30 sekund potem idzie, ale już potem bez dźwięku Netflix nie odpala połowę produkcji rozwiązaniem wszystkich wymienionych problemów to podłączenie głośnika bluetooth (podłączenie przez hub głośników USB nie rozwiązuje problemu dźwięk znika) przez hdmi w ogóle nie ma dźwięku rozglądam się za czymś nowszym wybrałem 3 modele:

- Homatics Box R 4K Plus (drogi ponad 700 zł)

Budżet mam tak między 590 a 630 zł
nie powiem pracował codziennie jako telewizja (iptv od operatora internetu), VOD, Netflix, HBO Max, materiały z dysku USB (przez router asusa i jego USB)
co do telewizora to philips 42PFS7109/12
Chromecast był resetowany do fabrycznych musiało coś wysiąść, bo wcześniej się tak nie działo szukam czegoś lepszego może wy chłopaki znacie coś o podobnej konfiguracji, jak te wyżej ale w niższej cenie
 

alskar

New member
Hej, potrzebuję pomocy.
Posiadam projektor Optoma z następującymi złączami HDMI 1.4a 3D, Audio 3.5mm oraz USB-A power 1.5A.
Do HDMI i USB jest podłączony Chromecast
oraz soundbar Harman ze złączami HDMI ARC, optycznym i Audio 3.5mm. W soundbar wbudowany jest Chromecast.
W jaki sposób skonfigurować/podłączyć te urządzenia aby np włączając film z Netflixa projektor wyświetlał obraz a soundbar dźwięk? Czy w grę wchodzi jedynie zakup projektora z 2 złączami HDMI?
Będę wdzięczny za wszelkie porady.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
rozglądam się za czymś nowszym wybrałem 3 modele:

- Homatics Box R 4K Plus (drogi ponad 700 zł)

Budżet mam tak między 590 a 630 zł
Ciekawą propozycją są modele UGOOS X4Q Plus i Pro (od 2/4 GB LPDDR4 RAM i 16/32/64 GB eMMc pamięć wewnętrznej). Podobnie jak wymienione przez Ciebie oparte są na układzie Amlogic S905X4, do 4GB RAM i 64 GB ROM, obsługują 4K@60fps, HDR, HDR10, HLG and AV1. Jest Wi-Fi ac 2T2R MiMO i Bluetooth 5.0 LE/. Ogólnie parametry sprzętowe to praktycznie to samo, co wymienione. Różnicą jest Android 11 zamiast Android TV, ale Futeko i inne serwisy w specyfikacji podają, że obsługuje DRM Widevine L1, więc można założyć, że aplikacje do streamingu (Netflix i inne) spokojnie "pojadą" z 4K. Warto jednak to zweryfikować. Atutem jest cena - na Ali najbardziej rozbudowana wersja to 619 zł. Tutaj dane od producenta: https://ugoos.com/x4q-tv-box-family-series-devices-based-on-android-11
 

djrys

New member
Bez reklam
Ciekawą propozycją są modele UGOOS X4Q Plus i Pro (od 2/4 GB LPDDR4 RAM i 16/32/64 GB eMMc pamięć wewnętrznej). Podobnie jak wymienione przez Ciebie oparte są na układzie Amlogic S905X4, do 4GB RAM i 64 GB ROM, obsługują 4K@60fps, HDR, HDR10, HLG and AV1. Jest Wi-Fi ac 2T2R MiMO i Bluetooth 5.0 LE/. Ogólnie parametry sprzętowe to praktycznie to samo, co wymienione. Różnicą jest Android 11 zamiast Android TV, ale Futeko i inne serwisy w specyfikacji podają, że obsługuje DRM Widevine L1, więc można założyć, że aplikacje do streamingu (Netflix i inne) spokojnie "pojadą" z 4K. Warto jednak to zweryfikować. Atutem jest cena - na Ali najbardziej rozbudowana wersja to 619 zł. Tutaj dane od producenta: https://ugoos.com/x4q-tv-box-family-series-devices-based-on-android-11
sprawdziłem no drm netflix niestety
 

alskar

New member
Dodam tylko, że wiem o możliwości połączenia urządzeń za pomocą kabla audio 3.5mm lecz zależy mi na lepszej jakości dźwięku.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Mam problem z chromecastem 4 po 2 latach chyba coś siadło z dźwiękiem na Playerze po 20 czasem 40 minutach zatrzymuje obraz na 30 sekund potem idzie, ale już potem bez dźwięku Netflix nie odpala połowę produkcji rozwiązaniem wszystkich wymienionych problemów to podłączenie głośnika bluetooth (podłączenie przez hub głośników USB nie rozwiązuje problemu dźwięk znika) przez hdmi w ogóle nie ma dźwięku ...
Rozumiem, że robiłeś głęboki reset (przywrócenie do ustawień fabrycznych), który jest zazwyczaj rozwiązaniem na takie problemy?
 
Do góry