Gdzie obecnie najtaniej PS3

MrFunfel

New member
Skoro juz sie zaczal temat o gwarancji.to mam takie pytanie - gwarancja sony to 12 miesięcy a po upływie tego czasu mamy prawo reklamować towar do sprzedawcy konsoli ale z tym juz nie jest tak kolorowo?a co z przedluzeniem gwarancji?czy w MM,Saturnie,mediaexpert lub innym sklepie internetowym jest taka opcja?i na jakiej zasadzie to jest..?powiedzmy ze chce dokupic rok gwarancji Sony (producenta) i zaplace 100 zl wiecej to sony przez 2 lata bedzie mi naprawiac ta konsole?chyba ze powolam sie na "towar nie zgodny z umowa" (jesli tak to lecialo ) to dostaje nowa konsole a gwarancja przepada ?
 

ps_user

New member
Bez reklam
Gwarancja, daje n.p. możliwość udania się bezpośrednio do serwisu i złożenia tam wadliwego sprzętu. Serwis przyjmuje wtedy sprzęt na podstawie podbitej karty gw. Podejrzewam że z dodatkową gwarancją nie jest już tak prosto, i po upływie okresu gwarantowanego przez producenta, odpowiedzialność spoczywa tylko na sprzedawcy. Wtedy możesz oddać sprzęt tylko u sprzedawcy, i to na jego głowie (kieszeni) jest naprawa, bądź wymiana sprzętu.W końcu to jemu zapłaciłeś dodatkowo.

O różnicy w roszaju składanej reklamacji było już gdzieś w innym wątku:

1. Reklamujesz "na gwarancję" - korzystasz z umowy gwarancyjnej pomiędzy tobą a producentem. Sprzedawca jest tylko pośrednikiem. Możesz dostarczyć sprzęt bezpośrednio do autoryzowanego serwisu lub u sprzedawcy.

2. Reklamujesz na podstawie "niezgodności towaru z umową" - korzystasz z prawa do reklamacji bezpośrednio u sprzedawcy, ponieważ np. konsola miała wadę fabryczną i padła przedwcześnie. Jednak po upływie pół roku, to na kupującym spoczywa obowiązek do udowodnienia że towar był niezgodny z umową. :wink:
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Z tego co wiem to w Media Expercie to nie żadne przedłużenie tylko na wstępie jak kupujesz to od razu masz gware za 5 lat i za nią nie płacisz. Tak jak inne sprzęty zresztą w Media Expert... telewizory, pralki, lodówki. Dużo ma na 5 lat właśnie. Ja jak kupowałem fatke to dostałem 2 lata wtedy. 1 rok Sony a drugi rok sklep.
 

TomsonPP

New member
właśnie w ich gazetce przy telewizorach jest napisane ile kosztuje ta ich gwarancja na 5 lat. Przy PS3 nie :/ ale z tego co widzę to tak średnio 10% wartości towaru.
 
Ostatnia edycja:

mg30906

New member
Jak kupowalem slima , to tez chcialem zakupic z przedluzona gwarancja , niestety ani MM ani Saturn ani nawet salon Sony
nie da mozliwosci przedluzenia gwarancji na PS3 (daja na wieksze sprzety na konsole nie), ktos pisal ze Euro i jeszcze jakies sklepy daja ale najlepiej sie samemu upewnic bo na 5 lat daja ale na wybrane sprzety

pzdr
 

gorylla

New member
Bez reklam
Z "dobrego źródła" wiem, że jeszcze przed świętami Mediaexpert będzie organizował akcję bezVat. Wtedy można wyrwać PS3 samą bądź w zestawie za naprawdę dobrą cenę (tak jak ja łyknąłem zestaw slimkę 250GB z fifą10, oryg. kablem i pilotem za 1310zł). Pozdr.
 

MrFunfel

New member
Forest89 napisał:
Ja jak kupowałem fatke to dostałem 2 lata wtedy. 1 rok Sony a drugi rok sklep.
forest kazdy dostaje takie dwa lata ;] ja mialem na mysli gwarancje SONY wlasnie ten rok zeby przedluzyc o kolejny albo i 2 lata ;]

@ gorylla dzieki za info ;) tez sie tego spodziewalem ale dziwi mnie teraz promo w saturnie bo maja inwazje marek SONY i nie ma w promocji PS3 ;/ ;/ jest za to spox TV 46Z45000 za 4900zl w 30 ratach 0% jak ktos nie ma gotowki to niech bierze pod PS3 idealny ;D
 
Ostatnia edycja:

TomsonPP

New member
gorylla napisał:
Z "dobrego źródła" wiem, że jeszcze przed świętami Mediaexpert będzie organizował akcję bezVat. Wtedy można wyrwać PS3 samą bądź w zestawie za naprawdę dobrą cenę (tak jak ja łyknąłem zestaw slimkę 250GB z fifą10, oryg. kablem i pilotem za 1310zł). Pozdr.


pisałem tydzień temu, że od 10 do 16 grudnia jest bez vatu :p w poznaniu już dzisiaj gazetki roznosili :p
 

TomsonPP

New member
Nie ma ps3, ale ceny będą w okolicach 1050zł za czystego 120gb i 1280zł za 250gb+fifa10. nic mi nie wiadomo o zestawie z kablem i pilotem
 

Monkin

New member
Bez reklam
mg30906 napisał:
Jak kupowalem slima , to tez chcialem zakupic z przedluzona gwarancja , niestety ani MM ani Saturn ani nawet salon Sony
nie da mozliwosci przedluzenia gwarancji na PS3 (daja na wieksze sprzety na konsole nie), ktos pisal ze Euro i jeszcze jakies sklepy daja ale najlepiej sie samemu upewnic bo na 5 lat daja ale na wybrane sprzety

pzdr

Ja załatwiłem to w ten sposób, że zapytałem w Euro o możliwość wykupienia dodatkowej pełnej rozszerzonej gwarancji na Slimkę. Gwarancji udziela w tym momencie towarzystwo ubezpieczeniowe. Koszt wykupienia 3 letniej pełnej gwarancji (w moim przypadku gwarantem jest Hestia) wyniósł 362 złote. Zgodnie z umową przysługuje mi wymiana sprzętu na nowy nawet w przypadku uszkodzenia fizycznego konsoli z winy użytkownika.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Pytanie czy to faktycznie działa, czy nie robią problemów jak to towarzystwa ubezpieczeniowe mają w zwyczaju, czy te 362 zł nie zostały wyrzucone w błoto.
Czy ktoś miał już okazję korzystać z takiej rozszerzonej gwarancji?
Tym bardziej jeśli konsola uszkodziła się fizycznie z winy użytkownika?

Pozdrawiam,
 

Monkin

New member
Bez reklam
Raczej musi działać, bo w jednym z paragrafów umowy rozszerzonej z towarzystwem ubezpieczeniowym jest punkt, w którym pisze wyraźnie, że towar podlega wymianie na nowy w okresie 3 lat od daty zakupu nawet w przypadku uszkodzenia fizycznego ze strony użytkownika.
Z kolei umowa z towarzystwem na gwarancję standardową ( też na 3 lata ale tylko na naprawę sprzętu) kosztowała ok. 160 złotych. Wolałem dopłacić do pełnej rozszerzonej.
W kwestii formalnej - towarzystwo i tak wychodzi na swoje, bo raczej nikt z przeciętnych użytkowników sprzętu elektronicznego nie będzie sobie niszczył fizycznie swojego Slima. Zakładają arytmetycznie, że na iluś tam tysiącach klientów, którzy wykupili tę opcję i tak zarobią swoje, bo towar wymieni z powodu awarii/zniszczenia znikomy procent w stosunku do liczby wykupionych gwarancji.
P.S. Miałem kiedyś podobną tzw. pełną rozszerzoną gwarancję z ubezpieczycielem wykupioną co prawda na lodówkę. Po kilku latach trafił ją szlag i dostałem nową.
 
Ostatnia edycja:

Kaszan

New member
A faktycznie jest powód do obaw, że stojąca na półce PS3 padnie w ciągu tych 3 czy 5 lat od zakupu? Jak jest z awaryjnością, faktycznie warto zawracać sobie głowę przedłużoną gwarancją?
 

leonidas18

New member
Uncharted 2 brać czy czekać.

Trafiłem w MM na PS3 Slim 250GB + Uncharted 2 za 1350 zł jak radzicie brać czy czeka do świąt na lepszy zestaw (czyli 250GB z dwoma padami i gierką)
 

Monkin

New member
Bez reklam
Kaszan napisał:
A faktycznie jest powód do obaw, że stojąca na półce PS3 padnie w ciągu tych 3 czy 5 lat od zakupu? Jak jest z awaryjnością, faktycznie warto zawracać sobie głowę przedłużoną gwarancją?

Powody do obaw zawsze chyba są, przecież to tylko elektronika ;) . Jeśli używasz jej codziennie po kilka godzin jako kombajnu do oglądania filmów, koncertów, przeglądania netu i giercowania przez domowników i znajomych, to prawdopodobieństwo awarii wzrasta. Co prawda pierwszego "szaraka" mamy od wielu lat i dalej ostro hula, ale czy tak będzie z PS3? Nie wiem. Dlatego wolałem wykupić przedłużoną gwarancję. Tu już każdy musi sam sobie przekalkulować, co mu się najbardziej opłaca.
 
Do góry