Gdzie można zamówić i kupić N'kę

emigrant

Member
jedna z wypowiedzi szczesliwca co dostal bez najmnieszych problemow nboxa w poznaniu

"Witam
Jestem szczęśliwym posiadaczem Nboksa
aktywowany
Jeszcze nie ma nowych kanałów
W HD tylko Luxe
Wrażeni HD naprawde powala super.
SD Nie ma różnicy
Ja mam bdb kabel scat i tak miałem bardzo dobry obraz sd szczególnie wszystkie TVN .
Nie widze żadnej różnicy po podłączeniu do boxa .
HD tak SD to samo
Kupiłem w Poznaniu telehit ul Ostrowska .
Rano o 10 byłem drugi o 11.oo nikogo nie było a mieli 50 boksów .
Nie wiem jak teraz.
Bez zapisów poprostu zadzwoniłem i pojechałem
W razie tytań piszcie.
Ach dżwięk wszędźie dolby tak pokazuje amplituner jest bdb.
Szczególnie muzyka.
Pozdrawiam"


jak widac w poznaniu sobie idziesz i bierzesz :)

i teraz gdzie lezy problem w dostawach, nie koniecznie nka musiala zawinic , moze firmy spedycyjne daly dupy ? moze dystrybutorzy dali dupy bo cos sie nie chcalo zainteresowac i takie tam ? powodow moze byc duzo i wszelakich
 

krecio

Member
A jak nalezy traktowac brak tych kanalow dla ktorych kupuje sie ten towar? To jest uczciwe i profesjonalne? Jak teraz wszyscy piewcy tej e-nki, ktorzy jej na oczy nie widzieli teraz sie czuja?
 

darien

New member
Zadzwoniłem na CC i dowiedziałem się, iż w Radomsku nabędę 'n' w:
1. Avans, ul. Sierakowskiego 23
2. Apollo, ul. Joselowicza 3

Właśnie wróciłem z w.w. sklepów i przywiozłem takie wieści:
ad. 1 W Avansie pan wie tylko tyle, że się spóźnili z nbox'ami, nie otrzymali jeszcze żadnych wzorów umów i w zasadzie jakichkolwiek info. Zapytany o instalacje anteny, odrzekł, że to ponoć 'n'-ka ma kogoś przysyłac do klientów, bo oni nic na ten temat nie wiedzą. Może pod koniec przyszłego tygodnia coś się ruszy.

ad. 2. W Apollo nie wiedzą totalnie nic, poza tym, że są (?!) dystrybutorami 'n' i może coś pod koniec miesiąca będzie wiadomo.

Zwiedziłem te sklepy tylko z ciekawości, bo pani na CC powiedziała mi ciekawą rzecz odnośnie nbox'ów:

Ci którzy wezmą teraz standardowy nbox a chcą mieć nbox recorder mogą mieć problem z wymianą w listopadzie (?) ponieważ nbox HDTV recorder będzie trafiał w pierwszej kolejności do nowych użytkowników 'n' i okres oczekiwania na wymianę może się wydłużyć!!!!!!

Przyznam szczerze, że od poczatku tematu zastanawiałem się nad sensem aktywacji zwykłego nboxa i jego późniejszej wymiany na nbox HDTV recorder - przecież to zwykłe marnotrastwo pieniędzy ze strony ITI. To w końcu ich pieniądze, ale nie wiem, czy to zagranie nie oznacza tego, że spodziewają się sporego opóźnienia w dostawach recorderów i zarazem usług z nimi związanych.


P.S. info (a raczej plotka) z konkurencyjnego forum - nbox HDTV recorder ma być dostępny w styczniu
 
Ostatnia edycja:

Yuiren

New member
To co napisal Darien tylko potwierdza ze N ma klientow w glebokim powazaniu.
Podejscie typowe dla Cyfry+ , pozwole sobie na przeklenstwo :

"Kupiles ?! To spier..."
 

darien

New member
Nie o takom telewizje nowej generacji walczyłem :D , parafrazując słowa ex-prezydenta. Daje se wysykokalorycznego siana i czekam na opinie wirtualnych użytkowników. Za kilka miesięcy, gdy wszystko się wyjaśni i ustabilizuję podejmę decyzję.
 

deoc

New member
No wiec i ja polecialem do MM w Cz-wie po pracy :) Wchodze na stanowisko z TV :) i co widze :D Sa.... leza piekne pudelka - zielone z boku na zdjeciu nbox i sa... podchodze do goscia i mowie ze chce :) A on mowi ze dekodery sa i ich nie ma :) Maja ale nie moga sprzedawac :/ Dopiero od PONIEDZIALKU NAJWCZESNIEJ... no to wrocilem do domu... czuje sie tak jak male dziecko ktore widzialo lizaka przez szybe sklepowa... a jak wracalem do domu to co widze ?? Co 100m bilbord n i jeszcze jeden taki bez przesady 15x15m :/
No to czekam miesiac na HDD :/
 

Zonk

New member
też mam Cyfre+ ( nazywa różnie przez różnych ;d ) i też mam dosyć jej jakości .. i z niecierpliwością i wielkim zainteresowaniem przyglądałem się / przyglądam się N-ce ... co nie zmienia faktu, że nie nastawiałem się w żadnym wypadku, że 12.10.06 o godzinie 0:01 pójdę i kupię sobie dekoder ;)
co im nawaliło i dlaczego to wygląda tak a nie inaczej .. nie do końca wiadomo..

ale jak już pisałem wcześniej .. nie ma co ich odrazu skreślać i podsycać paniki .. tu ktoś usłyszał coś takiego, tu takiego .. o wymianie na boxy z hdd nie ma jeszcze żadnych oficjalnych informacji a niektórzy już panikują ..

nie, nie bronię ich .. bo jak widać po dzisiejszym dniu nie przygotowali się odpowiednio:
- logistyka --> jak widać nawala
- www --> powinno być gotowe już jakiś czas temu
- infolinia --> jak to każda infolinia .. motają się w tym co mówią ..
i parę innych..
mimo wszystko, poczekajcie, SPOKOJNIE, na to jak zareagują ..

na brak wszystkich kanałów w ofercie już zareagowali "miło" .. brak opłat za październik .. zobaczymy jak będzie z resztą .. nie ma co odrazu wyskakiwać z hasłami "kto zrezygnował z N-ki" ..
 

wb-ferma

New member
deoc napisał:
No wiec i ja polecialem do MM w Cz-wie po pracy :) Wchodze na stanowisko z TV :) i co widze :D Sa.... leza piekne pudelka - zielone z boku na zdjeciu nbox i sa... podchodze do goscia i mowie ze chce :) A on mowi ze dekodery sa i ich nie ma :) Maja ale nie moga sprzedawac :/ Dopiero od PONIEDZIALKU NAJWCZESNIEJ... no to wrocilem do domu... czuje sie tak jak male dziecko ktore widzialo lizaka przez szybe sklepowa... a jak wracalem do domu to co widze ?? Co 100m bilbord n i jeszcze jeden taki bez przesady 15x15m :/
No to czekam miesiac na HDD :/

a mieli podłączony zestaw demo w sklepie ????????????
 

Mazoku

New member
Trochę rozumiem rozczarowanie wielu osób faktem, że nie mogły dzisiaj kupić n-ki.

Ale należy spojrzeć na sprawę z szerszej perspektywy. Zorganizowanie ogólnokrajowej sieci sprzedaży czegokolwiek naprawdę nie jest proste dla żadnej firmy, objętnie jak bogatej. Cyfrze i Polsatowi zajęło to kilka lat. ITI miał kilka miesięcy, w dodatku przy ostrej konkurencji.

Naprawdę nie wiem, czego się spodziewaliście. Że ADB w miesiąc wyprodukuje pół miliona dekoderów? Że w jeden dzień przeteleportują zestawy instalacyjne do 1500 punktów sprzedaży? Start n to potężny projekt, w który ITI już wpompowało setki milionów złotych. Prawda, mogli wydać miliardy tylko po to, żeby jakiś napalony internauta mógł 12.10 pobiec do sklepu dla idiotów i wrócić z upragnionym zestawem satelitarnym. Tylko po co? Z dobrego serca? Bądźcie poważni.

To co napisal Darien tylko potwierdza ze N ma klientow w glebokim powazaniu.
Naprawdę radziłbym się powstrzymać od takich osądów w parę godzin po rozpoczęciu działania firmy. Równie dobrze można powiedzieć o nowonarodzonym dziecku, że się do niczego nie nadaje, bo nie umie chodzić i mówić.
 

deoc

New member
Nic nie bylo podlaczone :) Tylko ulotke wzialem i tyle :/
Co do tego ze firma sie dopiero "narodzila" to ona sie narodzila dorbe 10lat temu pewnie ;) No ale dostarczanie sygnalu do TV a dostarczanie "TV" to roznica :) Widze ze wiekszosc osob miala nadzieje ze ten sen bedzie trwal - ze nagle w ciagu kilku miechow wszystko sie zmieni - ze nagle bedzie HDTV, ze wlacze TV i dzis zapuszcze sobie DiscoveryHD i ze bedzie jak w bajce - teraz bedzie duzo gadania o wpadce ITI - no ale zawsze tak jest (nawet w rzadzie :D ) Ja poczekam kilkanascie dni na HDD :/
 

krecio

Member
Zonku, jesli przez kilka miesiecy generuje sie "parcie" na ten towar, gdzie nie spojrzysz to masz reklame itd. to w dniu premiery nie mozna, po prostu jest to niewybaczalne aby cos tak nawalilo. Tu nie chodzi o to czy komus daje sie szanse czy nie. Przeciez ITI zwyczajnie robi zagrywke marketingowa. Wystarczy spojrzec jak biegacie (ja tez) za tym luksusem. I co? Ano nic. U jednych wytwarza sie jeszcze wiekszy ped do posiadania czegos tak niedostepnego, inni poczekaja i popatrza. Na dodatek okazuje, ze w dniu premiery oferta jest nieprawdziwa. Po prostu nic nie bylo przygotowane. A to juz nazywa sie wiarygodnosc.
A pomysl z tym watkiem o rezygnacji to przeciez zart. Choc za durnowaty uwazam watek o C+. Czas pokaze co rynek przyniesie:blagam:
 

Mazoku

New member
traktujmy sie poważnie, wystarczyło powiedzieć ze są problemy i po sprawie a nie głupoty piep***ć.
To marketingowy blog. Jest niejako do tego stworzony. Zresztą: jakie problemy? Ja n kupuję w listopadzie, zgodnie z planem i nie mam żadnych problemów ;)

Zonku, jesli przez kilka miesiecy generuje sie "parcie" na ten towar, gdzie nie spojrzysz to masz reklame itd. to w dniu premiery nie mozna, po prostu jest to niewybaczalne aby cos tak nawalilo.
Bez przesady. Jeszcze nie widzieliśmy kampani marketingowej telewizji, ledwie dość cichą kampanię wizerunkową n. Tak naprawdę o starcie nowej platfromie cyfrowej wie póki co jedynie garstka zapaleńców. Większość potencjalnych klientów póki co zna jedynie nową markę n i ledwie mgliście kojarzy ją z HDTV czy telewizją satelitarną, a głównie z kolorowymi kuleczkami.

Na dodatek okazuje, ze w dniu premiery oferta jest nieprawdziwa. Po prostu nic nie bylo przygotowane. A to juz nazywa sie wiarygodnosc.
Nieprawda. Są gotowe transpondery, kanały są nadawane, w tym jeden w HD, została wyprodukowana i sprzedana jakaś ilość nboxów. Fakt, że nie wszystkie zapowiedziane fajerwerki są dostępne od razu (o czym zresztą każdy mógł się przekonać szperając trochę w internecie), ale przynajmniej mamy bardzo uprzejme zagranie ze strony ITI, czyli brak abonamentu za październik.
 

DanielS

New member
Mazoku napisał:
Trochę rozumiem rozczarowanie wielu osób faktem, że nie mogły dzisiaj kupić n-ki.

Ale należy spojrzeć na sprawę z szerszej perspektywy. Zorganizowanie ogólnokrajowej sieci sprzedaży czegokolwiek naprawdę nie jest proste dla żadnej firmy, objętnie jak bogatej. Cyfrze i Polsatowi zajęło to kilka lat. ITI miał kilka miesięcy, w dodatku przy ostrej konkurencji.

Naprawdę nie wiem, czego się spodziewaliście. Że ADB w miesiąc wyprodukuje pół miliona dekoderów? Że w jeden dzień przeteleportują zestawy instalacyjne do 1500 punktów sprzedaży? Start n to potężny projekt, w który ITI już wpompowało setki milionów złotych. Prawda, mogli wydać miliardy tylko po to, żeby jakiś napalony internauta mógł 12.10 pobiec do sklepu dla idiotów i wrócić z upragnionym zestawem satelitarnym. Tylko po co? Z dobrego serca? Bądźcie poważni.


Naprawdę radziłbym się powstrzymać od takich osądów w parę godzin po rozpoczęciu działania firmy. Równie dobrze można powiedzieć o nowonarodzonym dziecku, że się do niczego nie nadaje, bo nie umie chodzić i mówić.

Mazoku właściwie sie z Tobą zgadzam ale , no właśnie jest jedno ale :
Mieliśmy znać nazwę kanału filmowego HD - nie znamy
Nic nie wiadomo konkretnie o nBox Recorder , czaszy i konwerterach itp.
Brak strony www
i ostatnia sprawa - nie ma najmniejszego problemu żeby w jeden, dwa dni dostarczyć zestawy do wszystkich największych i najważniejszych dealerów czy sklepów w Polsce. Nawet jeśli ich bedzie 15 000. Są od tego firmy zajmujące się logistyką ,które posiadają własne centra dystrybucji i zajmują się wysyłką towaru , który w nich się znajduje.Trzeba tylko mieć co dostarczać - a z tym już chyba jest gorzej. Wygląda na to że albo boxy nie zostały na czas dostarczone przez producenta , albo podano źle datę startu ( może 12.10 to miał być dzień wysyłki boxów do dealerów tak by od poniedziałku spokojnie ruszać ze sprzedażą ale ktoś palnął tą datę jako start i głupio się już było wycofać ), albo zawala dostawca usług logistycznych ( też możliwe ). Ja ostatnio pisałem , ze za bardzo się tym wszystkim podniecamy i teraz też tak sądzę. Trzeba wyluzować i czekać spokojnie. Pewnie za 2-3 tygodnie nBoxy będą do kupienia bez problemu.
 

wb-ferma

New member
i do wszystkich co krytykują napalenców - nadal twierdze ze oferta programowa jest do d**y, ale i tak to kupie bo traktuje hd jako swojego rodzaju hobby, dość kosztowne i nie chodzi tu o abonament tylko całą otoczke typu panel, audio jakość obrazu. nie siedze przy tv 24h na dobe tylko kilkanaście godzin w tygodniu. mam cyfre i z niej też nie zrezygnuje.

pozdrowienia dla całej loży szyderców:D
 

baanan

New member
Nowa telewizja n a nerwy

Jeśli ktoś śledził w miarę uważnie powstanie platformy n musiał sie dowiedzieć iż dekodery do hdtv są własnie produkowane .
I nie będą dostępne dla wszystich 12 -10 bm
Ja zamówiłem telefonicznie HDTV recorder i muszę poczekać :( .......
No cóż czekałem na lepszą jakośc 5-lat z polsatem to poczekam tych parę tygodni.
Jutro będzie lepiej...:(
 
Do góry