[Galeria] Nasze kolekcje Blu-Ray, Dvd, 4k, CD, figurki kolekcjonerskie itp.

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja mam na myśli nasze wydanie ....kiedyś czytałem że w kilku filmach podobno było lepiej jeśli chodzi o filmy ściągnięte z zagranicy ale też jakoś bym nie przesadzał że każdy albo prawie każdy taki film jest lepszy pod względem technicznym.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Ja mam na myśli nasze wydanie ....kiedyś czytałem że w kilku filmach podobno było lepiej jeśli chodzi o filmy ściągnięte z zagranicy ale też jakoś bym nie przesadzał że każdy albo prawie każdy taki film jest lepszy pod względem technicznym.
Lolek, już Ci kilka razy pisałem co to jest master 4k w full hd. To jest zupełnie inny bitrate. I nie chodzi o kraj pochodzenia. Jedna i druga wersja może się ukazać w Polsce i za granicą. Akurat Elizjum warto mieć z UK bo nie dosyć że masz Mastered in 4k to jeszcze polskie napisy i chyba lektora. A jakość tego obrazu miażdży :)

Edit: to tak jak BMW 5 SERIES vs BMW M5. Niby ta sama buda ale jednak pod maską inaczej. I przyjemność inna.

Wysłane z mojego GT-I8190N przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolek, już Ci kilka razy pisałem co to jest master 4k w full hd. To jest zupełnie inny bitrate. I nie chodzi o kraj pochodzenia. Jedna i druga wersja może się ukazać w Polsce i za granicą. Akurat Elizjum warto mieć z UK bo nie dosyć że masz Mastered in 4k to jeszcze polskie napisy i chyba lektora. A jakość tego obrazu miażdży :)

Edit: to tak jak BMW 5 SERIES vs BMW M5. Niby ta sama buda ale jednak pod maską inaczej. I przyjemność inna.

Wysłane z mojego GT-I8190N przy użyciu Tapatalka

Kolego ale my chyba się nie zrozumieliśmy ja mam Elizjum mastered 4k tylko że kupiony w RP... i pomimo tego i tak uważam że Hobbit jak i Avatar są lepiej nagranymi jeśli chodzi o obraz a o dźwięku nie wspominam bo jest średni w Elizjum.. trzyma poziom ale wiele filmów ma zdecydowanie lepszy dźwięk...


A co do BMW to miałem przyjemność przejechać się jednym jak i drugim autem i dla mnie większa jest różnica między tymi silnikami niż między obrazem FHD a Mastered 4k .. :) a już nie wspomnę o rozmiarze tv... ale to moja opinia...
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Lolek, mam dwa pytania:
- po czym poznajesz, że Twoje Elizjum jest mastered 4k?
- kiedy w końcu zrozumiesz, że mastered 4k to nic innego jak FHD?

:)

Wysłane z mojego GT-I8190N przy użyciu Tapatalka
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Raczej nie bo ja żadnego komunikatu nie mam ( a rozumiem że takowy powinienem mieć, chyba że to się dzieje w sposób nie widoczny dla oglądającego) pisaliśmy już kiedyś o tym...ale nie pamiętam co tam wtedy pisałeś.... ja odnoszę wrażenie że jakbym miał tv 4k to wtedy może faktycznie byłoby lepiej..
Ale nawet patrząc jak oglądałem materiał typowo 4k z kamery nagrany i na 65 calach z odległości 3,5 -4m naprawdę wiele szczegółów nie widzieliśmy w stosunku do tego jak się podeszło na 1,5-na maxa 2m.. to na 55 calach raczej szału nie podejrzewam przy mojej odległości..


Jaki Ty masz tv i odtwarzacz że Tobie wykrywa x.v.colour bo ja w sumie mam niezły tv i odtwarzacz i jeśli Ty masz X.V. colour a masz porównywalny tv to u mnie tez to musi być tylko dzieje się to poza wiedzą oglądającego..
 
Ostatnia edycja:

[Raccoon]

New member
Bez reklam
To albo nie masz plyty r4k albo Twój tv nie ma tego trybu. Zatem nie ocenisz jakości tego obrazu. A wierz mi, że obraz jest lepszy, niż w Hobbicie czy LOTR. Jak mi nie wierzysz to sprawdź recenzje w sieci (ja przed chwilą sprawdziłem). Co do Avatara, zgadzam się, że obraz dobry, ale ciężko go umieszczać w tym zestawieniu. Za dużo w nim animacji. W Elizjum jednak dużo mniej. Poza tym budżet Avatara to kosmos.

Wysłane z mojego GT-I8190N przy użyciu Tapatalka
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Film raczej jest bo jest napis na nim - chyba że wiesz sztuka poszła na RP.... a co do tego trybu to diabli wiedzą czy tv ma...w sumie tv jest niezły tak jak napisałem ale może wtedy jeszcze tego trybu nie umieścili w tv... jeśli np. u ciebie jakiś komunikat się pojawia na tv - bo u mnie nie kojarzę żeby coś się pokazało na ekranie tv..
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Tak sobie czytam wasze dywagacje aż skłonny jestem sobie kupić któryś z tych 4k mastered i się przekonać na własne oczy czy warto się pakować w ten rodzaj płytek oraz co one wnoszą w stosunku do dobrze zrealizowanych full hd...;-) Ponieważ ten 4k mastered to nic innego jak lekko podrasowane full hd tylko pytanie czy to jest faktycznie zauważalne.... jak kiedyś kupię to opiszę moje wrażenia.;-)
 
Ostatnia edycja:

Savron

Well-known member
Bez reklam
Tak sobie czytam wasze dywagacje aż skłonny jestem sobie kupić któryś z tych 4k mastered i się przekonać na własne oczy czy warto się pakować w ten rodzaj płytek oraz co one wnoszą w stosunku do dobrze zrealizowanych full hd...;-) Ponieważ ten 4k mastered to nic innego jak lekko podrasowane full hd tylko pytanie czy to jest faktycznie zauważalne.... jak kiedyś kupię to opiszę moje wrażenia.;-)

;)A tv wykrywa tryb x.v.colour? I odtwarzacz też?
Tak jak napisał "Raccoon". ;) Po innemu też zauważysz różnice , ale....... :krol:
Nie musisz kupować, bo mam wersje 4K chyba z 3 filmy. Jak będziesz zabierać ode mnie "zabawki", to Ci pożyczę :oops: Porównasz.
A tak dla info: mam wersje Avatar z wydania Polskiego i limitowane wydanie Włoskie. Ten drugi zjada tego pierwszego. :| Naprawdę nie wiem dla czego tak jest , ale to fakt. Ślepy zauważy różnice.
Sherlock Holmes wydanie Eng. zjada wydanie Polskie na śniadanie. Obraz żyleta. Nie rozumiem tego. Dla czego tak jest? Czy oni mają jakiś lepszy sprzęt dla tłoczenia dysków Blu-Ray? Czy to tak miejscowe wydawcy olewają jakość?
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Tak sobie czytam wasze dywagacje aż skłonny jestem sobie kupić któryś z tych 4k mastered i się przekonać na własne oczy czy warto się pakować w ten rodzaj płytek oraz co one wnoszą w stosunku do dobrze zrealizowanych full hd...;-) Ponieważ ten 4k mastered to nic innego jak lekko podrasowane full hd tylko pytanie czy to jest faktycznie zauważalne.... jak kiedyś kupię to opiszę moje wrażenia.;-)
Tylko nie każdy. Godzilla, Captain Phillips i American Hustle nie powalają. Chociaz to akurat wina zamysłu reżysera.

Ale już Elizjum, Bitwa o Los Angeles czy Pamięć Absolutna biją nawet Obliviona. Mam jeszcze restart Spidermana 1 i 2 ale oglądałem tylko płytę 3d, a ta nie jest mastered in 4k.

Wysłane z mojego GT-I8190N przy użyciu Tapatalka
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
;)A tv wykrywa tryb x.v.colour? I odtwarzacz też?
Tak jak napisał "Raccoon". ;) Po innemu też zauważysz różnice , ale....... :krol:
Nie musisz kupować, bo mam wersje 4K chyba z 3 filmy. Jak będziesz zabierać ode mnie "zabawki", to Ci pożyczę :oops: Porównasz.
A tak dla info: mam wersje Avatar z wydania Polskiego i limitowane wydanie Włoskie. Ten drugi zjada tego pierwszego. :| Naprawdę nie wiem dla czego tak jest , ale to fakt. Ślepy zauważy różnice.
Sherlock Holmes wydanie Eng. zjada wydanie Polskie na śniadanie. Obraz żyleta. Nie rozumiem tego. Dla czego tak jest? Czy oni mają jakiś lepszy sprzęt dla tłoczenia dysków Blu-Ray? Czy to tak miejscowe wydawcy olewają jakość?

Czasem tak bywa - tez o tym czytałem w sieci ale to nie jest reguła że tak jest z każdym filmem.. też mam kontakt z właścicielem sklepu który zajmuje się sprzedażą filmów od czasów początku DVD i on tez zauważa czasem różnice ale to nie jest tak że każdy film wydany w RP jest gorszy od wydania zagranicznego...
 

dread

New member
Bez reklam
A tak dla info: mam wersje Avatar z wydania Polskiego i limitowane wydanie Włoskie. Ten drugi zjada tego pierwszego. :| Naprawdę nie wiem dla czego tak jest , ale to fakt. Ślepy zauważy różnice.
Sherlock Holmes wydanie Eng. zjada wydanie Polskie na śniadanie. Obraz żyleta. Nie rozumiem tego. Dla czego tak jest? Czy oni mają jakiś lepszy sprzęt dla tłoczenia dysków Blu-Ray? Czy to tak miejscowe wydawcy olewają jakość?

To raczej sugestia, że zagraniczne musi być lepsze od polskiego. W 90% przypadków nie jest to prawda.
Jeśli porównujesz wersję kinową Avatara z polskiego wydania do wersji rozszerzonej z wydania włoskiego to są drobne różnice pomiędzy nimi, jeśli natomiast mowa o wersji kinowej i w jednym i drugim wydaniu to obie płyty są identyczne. Co do jednego bita. Wiem bo miałem w ręku obie płytki i miałem okazje je przepuścić przez BDInfo.

Co do Sherlocka to nie wiem o którym konkretnie mowa, jeśli chodzi o tego z 2009r. z Downey Jr. to parametry video z wydania brytyjskiego jak i polskiego są takie same. Jedyne co je odróżnia to inna zawartość zlokalizowanych ścieżek dźwiękowych i dialogowych.

Nie inaczej jest z Elizjum - polskie wydanie również jest Mastered in 4K i ma identyczne parametry video.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
;)A tv wykrywa tryb x.v.colour? I odtwarzacz też?

No właśnie jak to jest z tym x.v.colour bo w odtwarzaczu patrzyłem i mam takie coś włączone jak i w projektorze również.... Więc teraz jak włączam jakąś płytkę BR z tym x.v.colour to powinien mi się jakiś napis pokazać czy coś w tym stylu. Bo obejrzałem masę filmów BR zarówno na projektorze jak i na TV panasonica który również ma tą funkcję i nigdy mi się nic nie pokazało...:?: Może to się samo włącza i wykrawa a ja nawet nie dostaje o tym informacji...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja dzwoniłem do Sony i oni mówili mi tak jeśli chodzi o tv z Trulimnos to właśnie jest ta funkcja która poszerza paletę barw ale ona jest i nic się tam nie włącza dodatkowo. Czyli wkładając film nawet na dvd czy BR to taki tv na tyle ile się da to jego procesor podnosi te barwy do jak najlepiej możliwych... chyba że gościowi coś się pokręciło..
A to że komuś komunikat się wyświetla to tez może być w zależności od firmy.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Więc teraz jak włączam jakąś płytkę BR z tym x.v.colour to powinien mi się jakiś napis pokazać czy coś w tym stylu..
A niby po co? Informacje o tym jak kodowany jest kolor, w sygnale video, powinnes byc zdolny odczytac dzieki informacji na ampie, Samo z siebie jakies specjalne info sie nie zapala.
Choc nigdy nie wiadomo. Kiedys mozesz wlaczys proja , a tam na scianie pojawi sie:
"Mene Mene Tekel Upharsin"

;)
 
Do góry