[Galeria] Nasze kolekcje Blu-Ray, Dvd, 4k, CD, figurki kolekcjonerskie itp.

rafix01

Member
Bez reklam
:) jakoś rok temu w MediaM stała makieta (nie duża) kolejki ... wspomnienia wróciły ;) ... a dzisiaj, bierzesz portfel idziesz do sklepu lub bierzesz kartę i w necie wszystko kupujesz gotowe...tak jakoś bez emocji :D :D
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Zdecydowanie jest to najlepsza galeria w całym tym wątku.

To jest najgorsza galeria w tym wątku, wchodzenie w linki było dobre 20 lat temu. Teraz to sie daje wszystkie zdjęcia na papier tzn na pulpit!!
natomiast dioramy 1 klasa!! Więc kolego zapodaj więcej zdjęć abramsa i innych modeli jakie posiadasz.

firestorm7 świetna robota, jestem pełen podziwu szczegółowości modeli,
ja pamiętam w latach '90 jak sklejałem plastikotrudniejszym we samoloty pasażerskie oraz okręt podwodny i chyba pancernik ;)

plastik wtedy był dla dzieci, karton był tematem ;P ja małego modelarza cisnałem, potem kartonówkę zostąły mi tylko 2 apache, sea hawk i rodzynek sr 71 :D

fota na szybko ;P


IMG_0020.jpg

IMG_0021.jpg

IMG_0022.jpg

IMG_0023.jpg


nie jestem geniuszem modelarstwa i szczegułów, te modele mają ponad 15 lat ;)
dużo poszło z dymem, ze 2 lotniskowce, łódź podwodna orp orzeł, pzl łoś, kilka dwupłatowców, su 27 który spadł z mebla, pancernik jakiś niemeicki i jeszcze pare ;)

kiedyś wrócę do modelarstwa i marze o Super pancerniku Yamato :D B2 i CH 53 super stallion

Dodam jeszcze że kolega wyżej jest dobry ;)
ale tu ?ž?´???? ?¸?? ???ƒ?‡?ˆ?¸?… ?????´?????Œ???‹?… ?ˆ???ƒ ?? ?•???€?????? - MOSON MODEL SHOW 2014 to level master ;P
 
Ostatnia edycja:

rafix01

Member
Bez reklam
plastik wtedy był dla dzieci, karton był tematem ;P
pisałem, że z "kartonów" też robiłem, tyle tylko, że nie z gotowych tylko sam "projektowałem", czyli biały bristol z bloku i na nim tworzyłem np. rozwinięcie budynku, mostu (kratownicy), potem wszystko wycinałem nożyczkami i żyletką, malowałem, sklejałem i powstawał model ... tak to szło mniej więcej.
ps.
zrobiłem nawet kartonowy zamek z otwieranymi bramami, mostem zwodzonym, opuszczaną kratą itp. itd. dokładnie na wzór zamku z katalogu klocków LEGO, he, he ... już widzę dzisiejsze dzieciaki jak się tak bawią w wycinanki :p
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dziękuję za słowa uznania. Cieszę się, że się podobało i nie rozczarowałem. A czy będą inne? Trudno powiedzieć. Na zakończenie coś, czego szukałem. Moja historia.
Rok 1980. Szkoła podstawowa. Karton. Ami 66. Pierwsze, samodzielnie opracowane i wykonane modele,

Podziwiam. Chętnie coś zamówie u Ciebie w przyszłości. Dziel się swoimi pracami, bo na prawdę jest czym.
Wspomniałeś coś, że masz rozpoczęte już nowe projekty, co to będzie?
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Kolego Reanimator, piękne modele. "Yamato" to moje oczko w głowie (mam parę rzeczy), jak i "Abrams". Co do „Abramsa” to 10 mies. prac (wykonane wnętrze-wieża i przedział kierowcy) i ładnych parę lat temu V miejsce na Mistrzostwach Polski. Chciałbym wklejać bezpośrednio na forum, ale mam koniec transferu. A czy można to przeskoczyć? No cóż. Dla mnie nie ma znaczenia czy to będzie linkowanie czy nie. Istotniejsza jest jego zawartość. Ja z papieru dawno wyrosłem, ponieważ mnie ogranicza. Nie to, co plastik. Ale to chyba widać, w tym co zamieściłem. Co do tego co mam zaczęte, to są to większe i mniejsze projekty. Z tych poważnych to:
AH64Apache.jpg
F14Tomcat.jpg
Dość duże modele.
Ale czy je ukończę, to tego nie wiem. Dzieci. Co prawda córka już odchowana, ale teraz „walczę” z juniorem (4 lata). Może kiedyś przejmie spuściznę po „starym”. ;) Poza tym. Moim przekleństwem jest perfekcjonizm. Dlatego schodzi mi się z tym wszystkim dużo czasu.

Tak na marginesie. Nie sądziłem, że ten temat tak się rozwinie. Boję się, że główny temat wątku przepadnie, co nie wszystkim będzie się podobać. Może założyć nowy? Tyle tylko, że to w ogóle nie Audio-Video. ;)
 
Ostatnia edycja:

Savron

Well-known member
Bez reklam
"Tak na marginesie. Nie sądziłem, że ten temat tak się rozwinie. Boję się, że główny temat wątku przepadnie, co nie wszystkim będzie się podobać. Może założyć nowy? Tyle tylko, że to w ogóle nie Audio-Video. ;) "

Nie bój się :D Nikt tutaj nie obraża się. Tym bardziej w tym temacie. To nie temat o HDMI i kabelkach za 10 000 zt:-o. A na serio to BRAVO! Naprawdę trzeba mieć duży talent i wytrzymałość żeby zajmować się modelowaniem. Gratulacje! Mam pytanko: Znasz się na materiałach dla form z silikonu? Jeżeli tak , to proszę daj znać , bo potrzebuje konsultacji zawodowca. Czołem
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Piękna robota. Przypomnieliście mi młode lata, kiedy właśnie latało się do składnicy (nawet w stolicy chyba była na Marszałkowskiej :) . Zdobyć dobrej klasy modele, (monogram level 3, revel...) farby, kleje, pędzelki z włosia, ech to były czasy. Karton też sklejałem. Do niedawna miałem zwycięskie modele w gablocie. Jeździło się na wystawy, zdobywało nagrody - koleje modele :)
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Temat jest jak najbardziej ok, czy ktoś zbiera znaczki czy filmy czy figurki powinien sie chwalić. Po to jest forum!

Ja czekam na zdjęcia Abramsa, do niego powinieneś mieć Izraelską Merkave, pięna krowa, miałem okazje widzieć na żywo :)
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Nie no, z tym zawodowstwem to bez przesady. Znam lepszych. Po prostu, lubię sobie podłubać. ;)
Kolego Savron. Rozumiem, że chodzi o wypełnienie silikonowej formy. Generalnie nie robię takich rzeczy, bo i nie mam potrzeby. Ale jeśli już, to robię to żywicą z utwardzaczem. Ale jest to zbyt płynne i długo trwa schnięcie. Dlatego zagęszczam ją po prostu mąką do odpowiedniej do danego zadania gęstości. Przed wylaniem należy cienko przesmarować formę czymś tłustym. Chociaż nie wiem, czy silikonowi to potrzebne. Na szybkiego, do formy, używam plasteliny lub modeliny. Robię odcisk i już. Oczywiście mówię tu o prostych formach, a nie złożonych.
Kolego Reanimator. To znaczy, że zdjęć „Abramsa” jest za mało? Jako entuzjasta „Abramsa”, to pewnie kolega zna, ostatnie wcielenia „Abramsów”?
Abrams.jpg
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Witam kolegów modelarzy, może faktycznie założyć osobny wątek hobby entuzjastów audio. Sa!m osobiście kleje model Bismarcka z kartonu. Fajne hobby przy dobrej muzyce,
 

Caparzo

New member
Bez reklam
to jest temat nasze kolekcje... więc to się wiąże z hobby, więc po co następny ?

firestorm chce zdjęcia twojej makiety:)
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Kolego Reanimator, wedle życzenia. I coś ekstra. :)
FotoWrzut.pl - Darmowy hosting zdjęć
FotoWrzut.pl - Darmowy hosting zdjęć

Monografia „Yamato”, z częściowymi planami, napisana przez pana Skulskiego. Wydanie anglojęzyczne z roku 1988 w cenie 400 000 zł. I tu ciekawostka. W tamtym czasie, Japończycy byli w nie małym szoku, gdy obejrzeli to opracowanie, wydane poza granicami ich kraju.
P1020398.JPG
I chyba najlepsze, z wielu japońskich wydań. Ale to nie moje.
Gakken.jpg
 
Ostatnia edycja:

Caparzo

New member
Bez reklam
Pierwsze co to musze przeprosić, bo włączając pierwsze linki twojej galerii widziałem tylko jedno zdjęcie nie zjerzdząjąc w dó, dlatego zażądałem więcej zdjęć abramsa. Piękna sprawa, naprawdę szacun kolego :) obok niego pięknie merkava by sie prezentowała :)


a powiedz jeszcze i daj podgląd gdzie to masz wszystko ustawione :)
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Pierwsze co to musze przeprosić, bo włączając pierwsze linki twojej galerii widziałem tylko jedno zdjęcie nie zjerzdząjąc w dó, dlatego zażądałem więcej zdjęć abramsa. Piękna sprawa, naprawdę szacun kolego :) obok niego pięknie merkava by sie prezentowała :)


a powiedz jeszcze i daj podgląd gdzie to masz wszystko ustawione :)
No cóż. Nie ma sprawy. Zdarza się. :)

Odnośnie prezentacji, to z tym jest kłopot, ponieważ wszystko mam w drugim mieszkaniu. Nie jest też to jakoś specjalnie eksponowane, bo nie może. Moja pasja nie cieszy się zbytnim entuzjazmem w rodzinie z wielu względów. Poza tym, jest jeszcze junior i nie chciałbym pacyfikacji swoich prac. Więc muszę je jakoś upychać. Może kiedyś.

Swego czasu myślałem też o „Merkavie”, bo i konstrukcja jest wyjątkowa.
Merkava mk4.jpg
 

Henry

Active member
Bez reklam
Widać same pytajniki, ale link działa ;)
Szacunek dla takich ludzi, mi jakoś zawsze brakowało cierpliwości, choć parę modeli udało mi posklejać...oczywiście min. Łoś czy RWD 5bis, ale chyba każdy tak miał ;)
 
Do góry