full hd w bloku czy to sie opłaca ?

mirek71

New member
witam też jestem zainteresowany benq 700 :) wcześniej myślałem poważnie nad epsonem 480 - ale chyba jednak wolę dlp niż lcd ... (pokój 5x4 w bloku ) mam pytania:
1. czy ten benq ma możliwość w ustawieniach dostosowywania obrazu do koloru ściany i jak to się sprawdza - mam pokój po remoncie ściana równa w gładzi - kolor b jasny beż (magnolia) czy jednak musi być ekran - choć wolałbym bez ( żona zgodziła się na wiszący projektor ale na ekran to już nie bardzo :grin: )
2. dodatkowo chcę puszczać duży obraz tj oglądał będę z ok 4,5 m , planuję powiesić projektor w odl 4 metry (wychodzi z kalkulatora obraz 249x140) - myślicie że benq podoła i czy jeszcze mogę go powiesić dalej - ok 5 m ???
 

Przemek_PC

New member
Tą odległość to dobrze policz bo chyba źle to robisz skoro w pokoju 5m chcesz projektor mieć w odległości 5m od ekranu. Odległość liczy się przedniej soczewki obiektywu a z tyłu projektora też wymagana jest wolna przestrzeń więc o minimum pół metra na dzień dobry skraca się możliwy dystans projektora od ekranu czy ściany. Jeśli masz ścianę w gładzi to może wymaluj na niej ekran. Co do protestów żony to niech zaprosi koleżanki do domu, niech obejrzą na dużym ekranie jakiś babski film to może zmieni zdanie. Możesz też nie pytać o zgodę i wziąć sprawy w swoje ręce a przy okazji ciche dni pozwolą ci w skupieniu cieszyć się nowym nabytkiem :)
 

mirek71

New member
faktycznie odległość od ściany (ekranu mogę mieć max 4,5 m ) ale chyba optymalnie będzie odl 4m ??? i proszę o info czy ten projektor ma opcje w ustawieniach dostosowania obrazu do koloru ściany i czy ktoś z was próbował to rozwiązanie (może kol Locutus23 sprawdzi :grin:)???
 

GracX

New member
Bez reklam
biorę ten PJ raz kozie śmierć. poprawcie mnie jeśli się mylę ale jak-a moge pominąć podpinając słuchawki pod z906 prawda?
 

locutus23

New member
witam też jestem zainteresowany benq 700 :) wcześniej myślałem poważnie nad epsonem 480 - ale chyba jednak wolę dlp niż lcd ... (pokój 5x4 w bloku ) mam pytania:
1. czy ten benq ma możliwość w ustawieniach dostosowywania obrazu do koloru ściany i jak to się sprawdza - mam pokój po remoncie ściana równa w gładzi - kolor b jasny beż (magnolia) czy jednak musi być ekran - choć wolałbym bez ( żona zgodziła się na wiszący projektor ale na ekran to już nie bardzo :grin: )
2. dodatkowo chcę puszczać duży obraz tj oglądał będę z ok 4,5 m , planuję powiesić projektor w odl 4 metry (wychodzi z kalkulatora obraz 249x140) - myślicie że benq podoła i czy jeszcze mogę go powiesić dalej - ok 5 m ???

1. tak ma sciągnij sobie manual do w700

2.kalkulator na stronie benq troszke przekłamuje realnie wyglada to tak

odległosc od sciany 2,8 m

obraz o szerokosci 195 cm i wysokosci 110 cm (typowy dla ekranu ) - zum na full
obraz o szerokosci 173cm i wysokosci 97 cm -zum wyłaczony

wiec do bloku nie jest zle z 2,8 metra mamy spory obraz (mniej wiecej 80 cali ) pasujący np pod taki ekran Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy

ps.nie zauwazyłem straty jakosci gdy uzywam zooma
 
Ostatnia edycja:

GracX

New member
Bez reklam
zamówiłem w700+ uchwyt sufitowy teraz zastanawiam się nad tym co zastosować jako ekran pisze coś bo nie chce ekranu zwijanego chcę coś stałego na sto procent z czarnym obramowaniem tak jak na tym filmiku BENQ W1000+ FULL HD PROJECTOR - YouTube jak sądzicie jest to namalowane czy jakiś materiał? no i ściany mam niestety białe warto by ten fragment pomalować na szaro?
 

Przemek_PC

New member
O ekranie myśl dopiero jak już będziesz miał projektor. Najpierw ustal wielkość ekranu tylko pamiętaj, że obraz wydający się duży po tygodniu oglądania wydaje się już mały :) No i montując projektor do sufitu uważaj aby po drodze nie było jakiegoś żyrandola czy czegoś innego co mogłoby rzucać cień na obraz.
 

mirek71

New member
a czy puszczaliście benq w700 obraz z ok 4 m oczywiście wieczorem -tj jak duży jest i czy obraz jest wyraźny czy dużo odbiega jakością od tego puszczanego z od ok 2.5 m tj na 80 cali ...
 

locutus23

New member
a czy puszczaliście benq w700 obraz z ok 4 m oczywiście wieczorem -tj jak duży jest i czy obraz jest wyraźny czy dużo odbiega jakością od tego puszczanego z od ok 2.5 m tj na 80 cali ...



ekran bedzie miał 260 cm jakies 102 cale ,jeszcze da sie ogladac ale do wiekszego rozmiaru proponuje full hd

4 m w bloku fajne masz pokoje :) ja musiałem wyjść na klatke schodową

ps. 3d działa idealnie suuper
 
Ostatnia edycja:

locutus23

New member
Locutus jak odpalasz 3d? za pomocą lapka czy tej przystawki?filmy side by side?

co potrzeba
kabel hdmi 1,4
pc karta graficzna z wyjsciem hdmi 1,4
zestaw nvidia 3d vision
opcjonalnie naped bluray*
materiał 3d


w benq właczam funkcje 3d vision,

uzywamy kabla hdmi 1,4 do benq,

w pc ustawiamy 120hz,

do pc podpinamy zestaw nvidia 3d vision, i konfigurujemy (standartowa konfiguracja w pc)

program do filmów power dvd,

filmy bluray 3d i gry działają super identycznie jak na samsungu d8000,
side by side tez działa na yotube sprawdzałem tylko troche jakosc tych filmów gorsza.

ps. normalnie wykrywa w700 zadnych sterowników nie potrzeba
 
Ostatnia edycja:

locutus23

New member
Ostatnia edycja:

GracX

New member
Bez reklam
czyli 1.4 nie jest wymagane do 3d? czy też może do full 3d taki kabel będzie wymagany? mam lapka z 3dvision jak sądzisz kupowanie przystawki optomy w takim wypadku będzie bez celowe? czy też może efekt będzie z jakiegoś powodu lepszy?
 

GracX

New member
Bez reklam
podbijam pytanie oraz dodatkowo chciałem zapytać czy z systemu 3dvision może korzystać więcej niż jedna osoba jednocześnie? no i problemem pewnie będą transmisje 3d w tv wtedy 3dvision nic nie da i konieczna będzie przystawka optomy czy tak?
 

locutus23

New member
podbijam pytanie oraz dodatkowo chciałem zapytać czy z systemu 3dvision może korzystać więcej niż jedna osoba jednocześnie? no i problemem pewnie będą transmisje 3d w tv wtedy 3dvision nic nie da i konieczna będzie przystawka optomy czy tak?

ponoc mozna podłaczyć wiecej okularów.

Co do problemu napisz to jeszcze raz po Polsku
 

GracX

New member
Bez reklam
gdy puszczasz film 3d poprzez laptop używasz wyjścia HDMI 1.4 a wejścia w pj 1.3? czy oba są 1.3? no i ciekawi mnie czy da radę podpiąć więcej par okularów minimum 4 jeśli nie zmuszony będę kupić przystawkę optomy.
 

McGoof

New member
czyli 1.4 nie jest wymagane do 3d? czy też może do full 3d taki kabel będzie wymagany? mam lapka z 3dvision jak sądzisz kupowanie przystawki optomy w takim wypadku będzie bez celowe? czy też może efekt będzie z jakiegoś powodu lepszy?

Nie, 1.3 przesyła 3D, też w Full HD.
W HDMI 1.4 doszły: Ethernet po HDMI oraz ARC (kanał zwrotny audio - przydatny w niektórych konfiguracjach z wzmacniaczami).

Warto jednak wspomnieć niejako w formie ciekawostki, że obecnie nie istnieją w zasadzie urządzenia, które są w stanie przesłać sygnał 3D w 1080p z 60FPS po HDMI... Ponieważ filmy zawsze są nagrywane z mniej niż 30fps, to nie jest to problemem, ale z grami jest inaczej - tam 60fps to przyjęty standard. Dlatego też PS3 nadaje np. 3D w 720p w grach - wtedy przepustowość jest wystarczająca, żeby przesłać te 60fps.

Obecnie jedynym sensownym standardem pozwalającym na Full HD w 3D przy 60fps jest DisplayPort :D

A odnośnie gier - nie zgodzę się, większość gier na PS3 od roku 2009/2010 wychodzi w 1080p!!
 
Ostatnia edycja:
Do góry