full hd w bloku czy to sie opłaca ?

skalmen

New member
a czy materiał 1080 puszczany na pj full hd jest również skalowany?

czyli dla kogoś kto tylko gra na ps3 lepszy pj to hd ready gdyż ps3 smiga w 720. ? na pewnym forum nawet doradzali mi wymiane matrycy w moim lapku na hd ready dla większej ilości fps-ów przy rozdzielczości natywnej to dość popularny zabieg.
jesli jest to 1080i to jest skalowany do 1080p, mam też ps3 i miałem przez chwile optome hd67 potem zamieniłem na mitsubishi hc4000 i róznica był drastyczna, kolega ma też ps3 i optome hd20 i jest mega zadowolony. wedug mnie zdecydownie bierz optome hd20 ,jesli stac cie na cos rodzszego to mitsubishi HC4000 albo nawet HC3800, kolega chce wymineic takwoa na projektor 3d więc moze sie dogadasz, ma zamiescic ogłoszenie w dziale sprzedam
pozdr
 

GracX

New member
Bez reklam
czy ktoś może jeszcze się wypowiedzieć na temat prędkości kół w gt750 oraz w700? wezmę albo optomę hd20 a jeśli hd ready to któryś z powyższych z tym że nigdzie u mnie nie umie zobaczyć tych pj w akcji wszystko zapakowane w kartonach..
 

Alkor

New member
Bez reklam
Witam!

Wracając do tematu skalowania, materiał 1080i nie jest skalowany przez projektor FullHD, procesor dokonuje deinterlacingu, czyli likwiduje przeplot tworząc obraz progresywny (zawiera wszystkie linie) 1080p.
Można jednak "zmusić" projektor FullHD do skalowania nawet przy sygnale 1080i/p. Zdarzy się to, gdy nie wyłączymy overscanu, projektor obetnie kilka-kilkanaście procent klatki 1920X1080, a procesor będzie musiał powiększyć, dostosować obraz do rozdzielczości naturalnej urządzenia. Oczywiście jest to bardzo niekorzystne dla szczegółowości obrazu. Nie wystarczy wybrać opcji 16:9, należy upewnić się, że projektor wyświetla pełną klatkę 1920X1080. Moim zdaniem jest to ważniejsze niż dywagacje nad jakością skalowania 720p-1080p, którą dobre projektory 1080p wykonują bez zastrzeżeń.
Można również cały proces skalowania i usuwania przeplotu wykonać w amplitunerze lub odtwarzaczu Blu-Ray, trzeba tylko sprawdzić, czy obróbka wideo nie jest przypadkiem jednak gorsza niż w projektorze.

@lokutus23
Ta Optoma HD20 z Alledrogo za 2000 zł to ciekawa oferta, ale trochę ryzykowna, chyba brak jakiejkolwiek gwarancji. Z nowych FullHD można wymienić następujące: Samsung A600, BenQ W1100, Mitsubishi HC3200, HC3800 (jest jeszcze jeden na Alledrogo za ok. 3800 zł).

W twoim pomieszczeniu uzyskasz maksymalnie obraz szer. 180-190 cm, odległość od obiektywu (!) do ekranu wyniesie maksymalnie 2.7 m, a współczynnik projekcji dla tych modeli zawiera się w granicach 1.4-1.5.

Pozdrawiam.
 

locutus23

New member
co do optony to kontakt ze sprzedawca zerowy do tego zdjecie jest z google buchniete
czy są moze jakies projektery full hd w technologi 3lcd troche boje sie efektu teczy.projektor bede brał bez jakiej kolwiek mozliwosci wczesniejszego sprawdzenia (mieszkam na zadupiu)
 
Ostatnia edycja:

Alkor

New member
Bez reklam
Witam!

Z obozu LCD FullHD pozostaje "klasyk" Epson TW3200 kosztujący około 4200 zł, w sumie być może najbardziej udany projektor w swojej klasie. Z odległości 2.6 m można uzyskać obraz szer. 190 cm, wystarczająco jasny już w trybie NATURALNY, lampa Eco i szarym ekranie gain 0.8. Do tego jeszcze dochodzi wygodny Lens Shift i bardzo jasne tryby "dzienne".

Projektorów DLP nie musisz skreślać, trzeba tylko sprawdzić podatność na efekt tęczy przy użyciu dowolnego rzutnika w technologii DLP, może to być model biurowy - takie mają nawet ten efekt wyraźniej zaznaczony niż typowe, kinowe modele 1080p wymienione przez mnie poprzednio. Najlepszy materiał testowy to "Sin City", w przypadku tego filmu zauważam lekki "efekt tęczy" nawet na plazmie Samsunga (!).

Pozdrawiam.
 

Przemek_PC

New member
DLP lub LCD bez Lens Shift to konieczność ustawienia/powieszenia projektora w ściśle określonym miejscu, Lens Shift daje więcej swobody w kwestii ustawienia/montażu projektora.
 

pa3

New member
Bez reklam
Na święta ceny poszły nieźle do góry - Optoma HD20 kosztowała ok 3250 zł, a teraz ceny zaczynają się od 3599 zł, Epson EH-TW3200 też zdrożał - trzeba czekać :eek:k:
 

goabroad

New member
Na święta ceny poszły nieźle do góry - Optoma HD20 kosztowała ok 3250 zł, a teraz ceny zaczynają się od 3599 zł, Epson EH-TW3200 też zdrożał - trzeba czekać :eek:k:
Święta swoją drogą a do tego ceny walut... Podobnie ma się sprawa z pozostałą elektroniką - wszystko zdrożało odtwarzacze BR itd...
 

Przemek_PC

New member
Ile można w słuchawkach wysiedzieć? Pół godziny? Godzinę? Mój projektor jest na tyle cichy, że w nocy mogę spokojnie oglądać film i nikogo nie obudzę a szum projektora nie zagłuszy dźwięków filmu. Miałem kiedyś pożyczony projektor 32dB i było nieakceptowalnie głośno. No ale jeśli słuchawki nie są przeszkodą to ok.
 

locutus23

New member
narescie kupiłem projektor w700 wersji st pan na allegro nie chciał wydac oszukana firma kij im w oko.
Jakosc obrazu jest lepsza niz myslałem na moje oko w bloku gdzie pokoje mają maxymalnie 4-5m 720p w zupełnosci wystaczy obraz jest suuuuper.
Audio w w700 to jakas pomyłka głosniczek gra tragicznie i cicho,wyjscia jack na słuchawki mogło by nie być , trgedia nie nadaje sie do niczego słychac bardzo mocne bzyczenie elektroniki w słuchawkach a skala głosnosci praktycznie nie istnieje jest tak marna,
co do głosnosci projektora producent podaje 31db na moje ucho duzo mniej pewnie z 27db dzis lub jutro zrobie kilka video jak to wszystko wyglada
 

GracX

New member
Bez reklam
locutus a jak z tęczą ? proszę o szczegółowy opis jak odczuwasz ten efekt w tym modelu gdyż sam planuję go kupić tylko że nie w wersji st.
głośnik wbudowany akurat mnie nie interesuje natomiast to wejście na słuchawki czy podpinając bezprzewodowe słuchawki również będzie tak kiepsko ? no i czy pod ten pj można podpiąć głośniki logitech z906 ?
 

locutus23

New member
na szczescie moje oczy nie widzą efektu teczy wiec nie jestem w stanie odpowiedziec na to pytanie.Co do wyjscia audio słychać cały czas mocne buczenie, spróbuję to jakoś pokazać tylko aktualnie mam strasznie słabą kamere (aparat) i nie wiem czy wyjdzie

ps. buczenie słychać zawsze co byś nie podpiął

UWAGA miganie to wina słabej kamery (hd za 200zł) w rzeczywistosci nic nie miga !
http://www.youtube.com/watch?v=A27AHAMuzTg

http://www.youtube.com/watch?v=GJXA11muuUg

jak ktoś chce dobre audio z projektora to polecam samsunga gra wspaniale

http://www.youtube.com/watch?v=03_gzT2MtR0

a to film z problemem audio
http://www.youtube.com/watch?v=aduCpacEDsw
 
Ostatnia edycja:

GracX

New member
Bez reklam
te buczenie to przypadłość tego projektora czy akurat miałeś pecha i Twój buczy? czyli takie buczenie będzie występować również po podłączeniu głośników kina ? myślisz że w wersji bez st również to występuje? da się coś z tym zrobić?
 

locutus23

New member
raczej wszystkie tak maja, tutaj pan ładnie to opisał po ang.
BenQ W700 DLP Projector Review - 3D and Sound Quality - Page 3 - Travel photos advices recommendations

jednak jakość obrazu wynagradza te przypadłosc benq ,miałem kupić Acer H5360 bo jest na promocji za 1799 w mix elektro i dobrze ze tego nie zrobiłem bo obraz był troche mniej ostry a kolory były jakies takie bledsze ,sprzedawca dał mi wolną reke sam wszystko przestawiałem tryby obrazu itd...(pomieszczenie kinowe w sklepie) mix

ps. benq kupiłem w euro agd

Mfg.Date: August 2011
rev: 00-101
made in china
 
Ostatnia edycja:

GracX

New member
Bez reklam
po podłączeniu głośników też tak będzie?czy da radę jakoś podpiąć głośniki omijając wejście w benq?

podłączenie ps3 poprzez HDMI odpada bo nie odtworzę mkv. a jakby tak podpiąć głośniki pod kompa a z kompa hdmi do pj przejdzie to ?
 
Ostatnia edycja:

locutus23

New member
po podłączeniu głośników też tak będzie?czy da radę jakoś podpiąć głośniki omijając wejście w benq?

podłączenie ps3 poprzez HDMI odpada bo nie odtworzę mkv. a jakby tak podpiąć głośniki pod kompa a z kompa hdmi do pj przejdzie to ?

normalnie podpinasz po hdmi vga lub component a audio (głosniki ) wpinasz do pc ,ps3, amplitunera, wieży.

Nawet gdyby nie buczało to poziom głosnosci z jack jest tragicznie niski
 
Ostatnia edycja:
Do góry