Fronty - wkurzają -czas wymienić

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ponizej 4k, na dobre kable jeszcze zostalo.

Mialem jeszcze do wyboru klupshe r28f tysiak taniej, i jbl 290 cena wyposrodkowana.

Jako ze wszyscy pisza ze klipshe sa zbyt efekciarskie, podejzewam ze jbl tez bardziej muzyczne to wybralem heco.
Bipo ma 900 i jest zadowolony a bardzo mi sie podoba jego kino wiec wybralem tez Heco.

Zreszta juz mam taki harakter ze lubie posiadac zeczy, ktorych nikt nie ma xd A heco 1000 jeszcze nikt nie ma na forum xd


Lobos granie bedzie lipne bo nie mam wzmacniacza.... :((((
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ja potrzebuje tylko sam wzmacniacz cco bedzie pracowal jako koncowka mocy. Widze ze w norwegi idzie wychaczyc denonki 1500 i nawet marantz w dobrej cenie byl:
FINN
 

Daniyal9

New member
Różnica w cenie to właśnie to ryzyko kosztów wysyłki za granicę w razie awarii. Jednak mam trochę tych klocków i ani razu nie zdarzyła mi się jakakolwiek usterka, tym bardziej, że to też używki. Ze względu na ceny w Polsce ja już chyba sobie dam spokój z krajowymi dystrybutorami. Nawet jeśli coś miałoby się popsuć (odpukać...) i poniosę koszty to i tak sumarycznie wyjdę na swoje.
W Polsce każdy pośrednik zbyt chciwie chce zarobić, a biedny Kowalski myśli, że jak wyda 5 tys. na wzmacniacz w kraju to ma High-End. Tymczasem często te same klocki można nabyć na zachodzie w marketach do 2 tys. po przeliczeniu(co u nas jest pułapem budżetowym) dodatkowo za marną cześć tamtejszej pensji.
Ostatni przykład sprzed kilku dni: Cena detaliczna pewnego drobnego sprzętu w znanej firmie u polskiego dystrybutora 799 zł, cena za nówkę w UK- 224 zł.
No comments.

Musze sie z Toba zgodzic.Mimo tego,ze gwarancja krajowa i spokojny sen sa dla mnie rownie wazne to sa pewne granice...ktore wlasne dystrybutorzy w ciagu jednego dnia przekroczyli.Podniesli cene SA14s1 SE o 1000 zl.!!!!Wyobrazacie sobie?Masakra jakas.To czlowiek oszczedza na wszystkim by wrzucic cos do skarbonki .Podejmuje robote po godzinach, by moc cieszyc sie nowym ,dlugo wyczekiwanym sprzetem a tu taka niespodzianka.Jestem ostro [...]zdenerwowany.
No comments.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Woytaski planuje wyrwac cos do 2000.

Szukam marantza 7004 na aukcjach, moze cos sie trafi lub denka z rodziny 1510,1520

Troche teraz zaluje ze nie wziolem 2 x 8200m audiolaba za 2700zl nowki.

Polecali mi tez z nad 356 lub yamahy s1000, s2000 ale to mi sie slabo podoba.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Kapusta sledze te aukcje caly czas poluje na jakiegos rodzynka.
Te denonki 1500 troche sie boje ze za stare i wyeksploatowane. Ktos mnie tam straszyl ze kondensatory traca swoja moc.

Uzywke to maks 2 - 3 latka.

Narazie zeby nie dac ciala, poczekam do poniedzialku wtorku az przyjda heco. Podlacze do ampli zobacze jak to dziala jaka roznica w stosunku do jamo s606. Jak bedzie poprawa to wtedy usmiechne sie do jakiegos salonu aby wypozyczyc wzmacniacz lub koncowke mocy na probe aby zobaczyc jak to gra na wzmacniaczu i dopiero wtedy kupie.

Predzej chyba nie ma sensu... no chyba ze sie rodzynek trafi na allegro.

No i boje sie ze na ampli nie bedzie dostatecznie glosno. A lubie czasem glosna muzyke.

No i zeby szlo glosniej wojenke sluchac, bo na jamo poprostu sie nie da. Albo rytmy Tiesto elements ta przygrywka ala organami zeby te dzwieki mialy powera, kawalek Snail - zeby sasiedzi slyszeli xd.
Zwykle piosenki dire straits i knopfer sa ok na jamo nie mam zarzutu.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Kolumny to radzę nie słuchać przez pierwsze 100-150 godzin grania. Heco potrzebują czasu aby się wygrzały. Po tygodniu zrobiłem pierwszy odsłuch, to różnica była znaczna od tego co usłyszałem z kolumn prosto z kartonu..;-) Ja dziennie włączałem je na 8 godzin i sobie szedłem do pracy. Dopiero po ok. miesiącu zaczeły grać tak jak te w salonie. Dlatego nie radze się napalać na dobry dźwięk po wyjęciu z kartonu bo od razu mówię że grają beznadziejnie...!!!!!!!!
 

Rafal7

Banned
Nie przyglądałem im się , kolejny Saturn gdzie kolesia od sprzętu audio nie było, i nie miał kto kolumn przełączać.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Raczej u nas nikt nie bawi się w mono bloki bo tutaj raczej dominują ludzie z kinem i dodatkowo stereo. Na innym forum poświęconym głównie stereo doradzaja że najlepszy wybór to pojedyncza końcówka mocy na 1 kolumnę. ;-) Nawet twierdzą iż 5konalowa końcówka gra dużo słabiej niż dwie stereo foniczne plus jeden mono blok. Dlatego jak bym miał np. Robić swoje kino marzeń to każda kolumnę zasilił bym osobna końcówka mocy.. ;-)
A propos końcówek.
Wczoraj trochę poszalałem i z ciekawości podłączyłem dwie końcówki mm7055 jako monobloki pod fronty do współpracy ze wzmakiem stereo PM KI Pearl Lite.

Nie spodziewałem się wielkiego efektu ze zwykłych kinowych końcówek, ale to co usłyszałem od razu wywołało efekt śmiejącej się gęby :) Usłyszałem trzy zasadnicze zmiany w stosunku do integry:

- Scena się znacząco poszerzyła, urosła, kolumny zagrały jeszcze większą przestrzenią niż dotychczas. Czułem, jakby pokój się powiększył.
- Dodatkowa kwestia – bardzo odczuwalna to bas - dużo bardziej szczegółowy w dolnych oraz wyższych partiach jego zakresu. O ile każdy pewnie słyszał z dobrych kolumn więcej szczegółów (często bywają wpisy – „usłyszałem dźwięki, których wcześniej nie słyszałem”) to tu było tak dosłownie z tym że, głównie w dolnych częstotliwościach. I to co lubię czyli bardzo dobrze słyszalny i rozdzielczy bas nawet przy bardzo cichym słuchaniu :)
- Separacja poszczególnych instrumentów i wokali (w utworach z wieloma głosami) się polepszyła.


Był lekki minus tego połączenia, mianowicie nieco zbytnia konturowość (być może to też powodowało efekt większej ilości szczegółów? Być może też przez to, że to końcówki kinowe?). Test przeprowadziłem w czasie ok. 10 minut, na 2-3- utworach, więc stanowczo za krótko, by móc wyciągać daleko idące wnioski.

To co dało mi chwilę radości równocześnie wywołało lekkie rozczarowanie. Myślałem, że mam w miarę przyzwoity system stereo i dużo nie da się już wycisnąć, a tu proszę. „Głupie” pięciokanałowe końcówki przeznaczone do kina pokazały swoje możliwości w stereo. Ciekawe co dopiero porządne monobloki. Dopadła mnie dziwna aura, że cała ta gonitwa za króliczkiem jest bez końca.

Chętnie zostawiłbym tak na stałe, ale nie da się tegopogodzić bez przepinania kabli tak by przez końcówki szło kino na SR7009, a dostereo przez końcówki do PM KI. Chyba, że jest jakiś inne rozwiązanie, o którym nie wiem…?
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Krzychu tak można bez końca... ;-)
Możesz ze swojego wzmacniacza co masz podpięte fronty wyprowadzić sygnał pre aut na pojedyncze monobloki zasilając pojedynczo każdy front z osobna. ;-)
Ps. Wiedziałem ze będzie lepiej bo kiedyś udało mi się posłuchać systemu opartego na pojedynczych końcówkach mocy.. ;-)
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
No dzisiaj przyszly nowe kolumny heco music 1000. W porownaniu do jamo s606 to trzeba powiedziec ze sa GIGANTYCZNE, i co najgorsza nie wiem jak ja to mierzylem ale sa okolo 5mm za wysokie aby zmiescic je pod polke...... a to sie nie podoba zarowno mnie i zonce :)




Probowalem porownywac heco na takich samych kablach, amelinium miedziowane, zarobilem banany. Jamo podlaczylem pod zone 2 a heco main. Zmienialem na piloscie co ma grac.
Postaralem sie wszystko powlaczac na domyslne aby porownanie bylo jak najbardziej wyrownane.
Wrazenia?

W stereo zrodlo taidal po bluetooth, ampli marantz 6009. No jest roznica na lekki plus. Wydaje mi sie ze heco bardziej graja skrajami. Brakuje im troche srodka. Bas ogromny wiekszy niz w jamo a i ten jest bardzo duzy. Mozna smialo takie heco uzywac bez suba.

Scena napewno szersza tutaj jest juz ogromna roznica.

TV lepiej brzmi na heco dialogi na tyle wyraziste ze o ile przy jamo 606 obowiazkowo chcialem miec glosnik centralny tak przy heco niekoniecznie. Glos wyrazisty.

Kino (stereo) Terminator genesis ac3 720p i tutaj niespodzianka roznic jako tako strikte nie ma, albo sa na tyle male ze szczerze wolalbym kupic jamo606 i oszczedzic te 2500zl. Brak jakiegos wiekszego efektu. Jedynie roznica jest jak wybiore polskiego lektora w sciezce dzwiekowej, wtedy jest bardziej wyrazisty ale na oryginalnej sciezce dublingu amerykanskim brak roznicy.

Musze wymyslec jakis inny sposob porownania, najlepiej bedzie chyba zmieniac kable, niz przelaczac zone 《-》main bo podejrzewam ze najwieksza roznice robia ustawienia samego amplitunera.

Teraz pisze z tel, ale jak pozniej uruchomie kompa to wrzuce fotki aby mozna bylo porownac wielkosc kolumn jest roznica.


Krzysztof mozliwe ze jeszcze sa na wyprzedazy monobloki audiolaba 8200mb w hornie. Bo jak ja kupowalem heco to chcieli mi sprzedac 8200m audiolaba za 2700zl za 2 sztuki. Wiec cena promocyjna uzywki po tyle chodza na allegro.

Ps. 1 Macie gdzies jakis artykol albo ktos wyjasni pokrotce co to jest odciecie wyrazane w hz i na czym ono polega? Jest to w ustawieniach marantza i nawet aktywny sub ma taka opcje odciecie i jeszcze jakas druga co powoduje mocniejsze lupanie.
 

Attachments

  • 20160307_161356.jpg
    20160307_161356.jpg
    362,8 KB · Wyś: 27
  • 20160307_161422.jpg
    20160307_161422.jpg
    455 KB · Wyś: 35
Ostatnia edycja:

abdul0412

New member
Bez reklam
No dzisiaj przyszly nowe kolumny heco music 1000. W porownaniu do jamo s606 to trzeba powiedziec ze sa GIGANTYCZNE, i co najgorsza nie wiem jak ja to mierzylem ale sa okolo 5mm za wysokie aby zmiescic je pod polke...... a to sie nie podoba zarowno mnie i zonce :)




Probowalem porownywac heco na takich samych kablach, amelinium miedziowane, zarobilem banany. Jamo podlaczylem pod zone 2 a heco main. Zmienialem na piloscie co ma grac.
Postaralem sie wszystko powlaczac na domyslne aby porownanie bylo jak najbardziej wyrownane.
Wrazenia?

W stereo zrodlo taidal po bluetooth, ampli marantz 6009. No jest roznica na lekki plus. Wydaje mi sie ze heco bardziej graja skrajami. Brakuje im troche srodka. Bas ogromny wiekszy niz w jamo a i ten jest bardzo duzy. Mozna smialo takie heco uzywac bez suba.

Scena napewno szersza tutaj jest juz ogromna roznica.

TV lepiej brzmi na heco dialogi na tyle wyraziste ze o ile przy jamo 606 obowiazkowo chcialem miec glosnik centralny tak przy heco niekoniecznie. Glos wyrazisty.

Kino (stereo) Terminator genesis ac3 720p i tutaj niespodzianka roznic jako tako strikte nie ma, albo sa na tyle male ze szczerze wolalbym kupic jamo606 i oszczedzic te 2500zl. Brak jakiegos wiekszego efektu. Jedynie roznica jest jak wybiore polskiego lektora w sciezce dzwiekowej, wtedy jest bardziej wyrazisty ale na oryginalnej sciezce dublingu amerykanskim brak roznicy.

Musze wymyslec jakis inny sposob porownania, najlepiej bedzie chyba zmieniac kable, niz przelaczac zone 《-》main bo podejrzewam ze najwieksza roznice robia ustawienia samego amplitunera.

Teraz pisze z tel, ale jak pozniej uruchomie kompa to wrzuce fotki aby mozna bylo porownac wielkosc kolumn jest roznica.


Krzysztof mozliwe ze jeszcze sa na wyprzedazy monobloki audiolaba 8200mb w hornie. Bo jak ja kupowalem heco to chcieli mi sprzedac 8200m audiolaba za 2700zl za 2 sztuki. Wiec cena promocyjna uzywki po tyle chodza na allegro.

Ps. 1 Macie gdzies jakis artykol albo ktos wyjasni pokrotce co to jest odciecie wyrazane w hz i na czym ono polega? Jest to w ustawieniach marantza i nawet aktywny sub ma taka opcje odciecie i jeszcze jakas druga co powoduje mocniejsze lupanie.

Albo robiles porównanie w niewłaściwy sposób , albo za słaby materiał do porównania.
u mnie czy filmy czy muzyka - przeskok jest ogromny.

pzdr
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Czuje ze ampli poprostu ma inne ustawienia dla main zone a inne dla zone 2. Dlatego porownanie jest troche do dupy.

Aby lepiej gralo musze miec audyssey wylaczony aby moc sam poustawiac kolektor graficzny.

Wkuza mnie jeszcze ostry bass. Jest tak szybki i suchy ze az mi to przeszkadza, szukam gdzie mu nadac miesistosci, aby troche dluzej przytrzymalo bas i nadalo mu powera.
Teraz mam bas w stylu pyk pyk pyk pyk a chce bam bam bam. Aby byl dzwieczny bardziej. Wydziwiam co nie xd

Musze zone i corke wysiudac gdzies nna zakupy lub cos aby w spokoju sie pobawic bo narazie wszystko na wariackich papierach.
 
Do góry