Fronty - wkurzają -czas wymienić

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Oooo Krzysztof wspanialy pomysl. koszulki.
Mniejsze koszulki aby same kable oslonic a potem jakas o wiekszej srednicy aby banan byl sztywno z kablem.
Bo jak odrazu duza dam to nie wiem czy sie brzydko nie pomarszczy.

I kwestia jak zrobic miejsce gdzie kabel jest obdarty z izolacji na dwa konce. jak to "skrzyzowanie zaizolowac aby wygladalo"
U mnie kabelek od jednego glosnika jest widoczny bo glosnik przy korytarzy prz drzwiach wiec fajnie by bylo je ladnie zakonczy xd.


To moj 100 post. Hip Hip....
 

rabit

Active member
Bez reklam
I kwestia jak zrobic miejsce gdzie kabel jest obdarty z izolacji na dwa konce. jak to "skrzyzowanie zaizolowac aby wygladalo"
U mnie kabelek od jednego glosnika jest widoczny bo glosnik przy korytarzy prz drzwiach wiec fajnie by bylo je ladnie zakonczy xd.

Daj tam też rurkę termo, tylko troszkę grubszą.
 

Aciol

New member
I kwestia jak zrobic miejsce gdzie kabel jest obdarty z izolacji na dwa konce. jak to "skrzyzowanie zaizolowac aby wygladalo"

O coś takiego chodzi np? :)

kalesony_Melodika1.jpg
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Oooo dokladnie, To jednak takie cos tez maja.

Musze poszukac w tme, pewnie tez maja a z tamtad co tydzien do mojej firmy paczki ida xD

Dzieki za porady
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Lolo2 to jak nie ma różnicy to ja nie będę wymieniał.

Nie mialem jeszcze czasu i checi na spokojne porownywanie kabelkow. Ale jakiejs roznicy tak na szybko nie zobaczylem. Wiec uwazam "to jest moje zdanie" ze jak kupisz zwykly kabel z alledrogo miedz ofc za kilka zl za metr to wyjdzie na to samo.

Ta melodika to jedynie fajnie wyglada, jest bardzo sztywna, wysokiej jakosci izolacja, w srodku puder chyba po to aby czasem kable sie nie ocieraly podczas zginania itp. Nie ma zadnych ekranow czy jakis innych udziwnien. Poprostu miedziowy kabel w dobrej izolacji.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Pytanie techniczne jak podlacze tak Ampli 》 koncowka mocy 》 glosnik to bedzie gorsza jaakosc niz Wzmacniacz stereo 》 glosnik?

W pierwszej konfiguracji amplituner tylko przesyla sygnal czy tez potrafi pogorszyc dzwiek?
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
W układzie z amplitunerem przedwzmacniacz amplitunera jest obecny w torze audio. Więc oczywiście nie pozostaje to bez słyszalnych różnic. Czy gorzej zależy od konkretnego ampli i konkretnego wzmaka. Warto przetestować różne połączenia dla własnej wiedzy.

No kabel melodika dzisiaj dotarla podlaczylem narazie jeden glosnik. Czy jest roznica? Jakos zbytnio nie zauwazalna ale bynajmniej kabel to kabel

No tak to na pewno byś zauważył jakąś różnicę :)

Najpierw musisz być dobrze osłuchany ze swoim sprzętem i znać jego niuanse. Potem jest szansa zauważyć różnicę - jeśli jest wyraźna. Są kable o skrajnie różnym wpływie na dźwięk a mogą być niemal nie odróżnialne...
 
Ostatnia edycja:

woytaski

New member
Bez reklam
Pytanie techniczne jak podlacze tak Ampli 》 koncowka mocy 》 glosnik to bedzie gorsza jaakosc niz Wzmacniacz stereo 》 glosnik?

W pierwszej konfiguracji amplituner tylko przesyla sygnal czy tez potrafi pogorszyc dzwiek?
Pytanie co będzie źródłem? W moim przypadku słychać to bardzo wyraźnie.
Flac'ki streamowane z NAS do wzmacinacza, via amplituner są akceptowalne, ale w przypadku skierowania tego samego pliku do wzmaka via DAC w cd-playerze, dźwięki brzmią czyściej, dynamiczniej, bardziej szczegółowo. W jednym zdaniu - jakby zdjąć grubą zasłonę z głośników...
Musisz spróbować, bo może się okazać, iż w Twoim przypadku będzie inaczej ;)
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Pytalem bo rozumiem ze i tak czy siak jak kupie wzmak marantza pm7004 lub koncowki mocy audiolaba 8200m to musze jeszcze dokupic DAC-a zeby to mialo sens. A dobry dac to pewnie kolejne 1000zl.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Kabelkie troche obrobione. Dalem troszku dupy bo na poczatku koszulki termokurczliwe opalalem zapalniczka i troche sie oczadzily :) Ale nastepne juz lepiej wygladaja. Jeszcze musze je ladnie okleic jakimis etykietami i bedzie dobrze
 

Attachments

  • 20160313_115813.jpg
    20160313_115813.jpg
    270,1 KB · Wyś: 35
  • 20160313_113727.jpg
    20160313_113727.jpg
    359,1 KB · Wyś: 44

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ładnie się to prezentuje, te wtyki głębiej nie wejda w terminale?

No wlasnie w glosniku troche lipne sa te wtyki, banan nie chce wejsc do konca ibtroche tak jakby luzny byl. W marantza o wiele lepiej to pasuje.

Musze ogarnac jakies koncowki na kable nie banany aby wtykac w marantza. Banan jest problemem bo odstaje do tylu za duzo a nie mam miejsca, ampli musi byc dosuniety maksymalnie do sciany bo polka za krotka.
 
Do góry