Fronty - wkurzają -czas wymienić

lolo2

Well-known member
Bez reklam
No wiec ustawilem wszystko na nowo.
Z ciekawosci pozamienialem bieguny na glosnikach (tzn. specjalnie podlaczylem na odwrot) to cala konfiguracja nie pokazala bledow.
Stanie sie cos jak bede mial glosniki na odwrot podlaczone? Cos sie uszkodzi lub cos??

Wylaczylem ten dynamic eq i faktycznie bass juz jest normalniejszy, da sie go bardziej dostroic, Odrazu poziom suba z -12 jest na -2dB (przy tym samym ustawieniu pokretla)

Wylaczylem tryb eco.

Mysle nad calkowitym zrezygnowaniem z amplitunera w salonie. Slucham tylko stereo bo satelity i centralny mi tylko psuja wystroj. A z multimedialnych funkcji to jedynie z bluetootha kozystam, reszte dobrodziejstw to smart tv ma w sobie.

Wiec chyba denek 710 powinien byc wystarczajacy na poczatek w zastepstwo za ampli (560zl juz kolejny wystawiony na aukcji) ? Tylko do niego suba nie podlacze? No i zeby tv podlaczyc do wzmaka to musze kupic jakiegos daca?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
No bo na normalnych biegunach podczas kalibracji wyskakuje ze bieguny sa zle (podejzewam ze to przez echo bo jak inaczej glosnik przesune blizej mikrofonu to jest ok)

A teraz na zle ustawionych biegunach kalibracja jest ok.

Zmienilem zeby bylo ok.... tam pal licho autoamtycza konfiguracje ibtak w niech chyba najwazniejsze tylko to aby prawidlowo ustawic odciecia i odleglosci kolumn w celu prawidlowego opuznienia dzwieku. To chyba cel kalibracji?
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Już Kapusta napisał, wskazaniami dot. tego aspektu się nie przejmuj, często się to zdarza. Druty mają być poprawnie podłączone.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Po co Ci ten sub przy stereo, masz naprawdę mocne kolumny a pod względem basu powinny Cię spokojnie zadowolić. Przy kinie wlaczasz ale do stereo ja bym go nie włączal... ;-)
Ps. koledzy dobrze prawią + do plusa + i nie kombinować bo będzie potem kłopot. ..
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ok, to już nie kombinuje.

A sprawa, jakbym chciał zamiast ampli postawić wzmacniacz i podłączyć do tv?
Wystarczy sam wzmacniacz czy trzeba jeszcze mieć ten DAC?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Na początku wystarczy sam wzmak pod warunkiem że twój TV ma wyjście 2x rca czy jakies inne np. cyfrowe. Bo jak cyfrowe są wzmaki z wbudowanym dac. do tego cd ,odtwarzacz sieciowy i tak masz stereo aż się patrzy... ;-)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Mam tv samsung ue55h6400 z tyłu wyjście optyczne lub słuchawki.
Jakbym kupił Denona 710 to podepnę wyjściem słuchawkowym? Przejściówka jack na 2 chinche?

Dlaczego piszę, bo bym wzmacniacz wstawił do salonu (warunek - audio musi być tak dobre jak jest teraz lub lepiej ) a ampli albo poszedłby na sprzedaż i kupiłbym denka x3 z atmosem, albo ampli ten co mam poszedłby do pokoju jako kino z moim starym zestawem jamo. Mam pokój na poddaszu, panele podłogowe, płyty obite wełną zarówno ścianki kolankowe jak i sufit, zasłony bym zrobił na ściany coś jak ty masz tyle że na stałe jakimś tanim kosztem, belki u góry nad głową to super miejsce do zamontowanie atmosa. Projektor mam Epsona HDready - to mi na razie starczy. Jedynie dobry tani ekran potrzebowałbym kupić i bym miał kino jak talala.
Jedyny ból że są tam skosy do 70cm wysokości ściany ale to już jakimś prostym sposobem by się dało.
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
No wiec ustawilem wszystko na nowo.
Z ciekawosci pozamienialem bieguny na glosnikach (tzn. specjalnie podlaczylem na odwrot) to cala konfiguracja nie pokazala bledow.
Stanie sie cos jak bede mial glosniki na odwrot podlaczone? Cos sie uszkodzi lub cos??

Wylaczylem ten dynamic eq i faktycznie bass juz jest normalniejszy, da sie go bardziej dostroic, Odrazu poziom suba z -12 jest na -2dB (przy tym samym ustawieniu pokretla)

Wylaczylem tryb eco.

Mysle nad calkowitym zrezygnowaniem z amplitunera w salonie. Slucham tylko stereo bo satelity i centralny mi tylko psuja wystroj. A z multimedialnych funkcji to jedynie z bluetootha kozystam, reszte dobrodziejstw to smart tv ma w sobie.

Wiec chyba denek 710 powinien byc wystarczajacy na poczatek w zastepstwo za ampli (560zl juz kolejny wystawiony na aukcji) ? Tylko do niego suba nie podlacze? No i zeby tv podlaczyc do wzmaka to musze kupic jakiegos daca?

Dla pewności zrób sobie test bateryjki,różnie to bywa
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja robię paluszkiem zawsze testy, ale bywało, że R9.
Sprawdż tylko językiem czy kopie.
Edit: Tzn. R9 możesz tylko sprawdzić, paluszka musiałbyś całego do buzi włożyć ;)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Test bateryjki zrobiony (zas czegos nowego sie nauczylem) Xd
Wszystko podlaczone dobrze.

Jeszcze z ciekawosci zalatwie skads miernik i sprawdze czy kolumny maja ponizej 10ohmow. Bo dziwne wszyscy pisza ze glosnosc maja u siebie maks do 50% a ja musze miec 50% aby cokolwiek bylo slychac.
 

TomekOp

Member
Ostatnio słuchałem stereo na ampli marantza 5008 wzmacniacz miałem w serwisie bo mi wydawało się, że transformator jest za głośny. I najlepiej słucha się na opcji stereo ale wyłączam wszystkie inne pierdoły wzmacniające dźwięk i gra naprawdę dobrze tak dobrze dopóki nie podłączyłem znowu Roksana. Ampli to jednak tylko do filmów sie nadaje ;) Chociaż amplituner bardziej buja membranami kolumn w stereo ;) to jednak muzyka to nie tylko basy :)
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Moje ustawienia.

Mam nadziejie ze nie zrobilem foty z "czajniczkiem" xD
 

Attachments

  • 20160320_094027.jpg
    20160320_094027.jpg
    551,3 KB · Wyś: 30
  • 20160320_094102.jpg
    20160320_094102.jpg
    577,5 KB · Wyś: 25
  • 20160320_094129.jpg
    20160320_094129.jpg
    539,1 KB · Wyś: 27
  • 20160320_094134.jpg
    20160320_094134.jpg
    293,4 KB · Wyś: 32
  • 20160320_094140.jpg
    20160320_094140.jpg
    570,7 KB · Wyś: 23
  • 20160320_094147.jpg
    20160320_094147.jpg
    415,2 KB · Wyś: 32
  • 20160320_094153.jpg
    20160320_094153.jpg
    541,4 KB · Wyś: 28

Rafal7

Banned
Podbij sobie każdy z frontow tak aby dalej była między nimi różnica 0.5 db tak jak po kalibracji i nie będziesz musiał tak kręcić ampli.
 
Ostatnia edycja:
Do góry