FIRMWARE - Samsung seria LE(xx)C650

cysiox

New member
Wczoraj zrobiłem aktualizację online do wersji 3003 i niestety pojawiły się problemy. Pliki mkv, które wcześniej były odczytywane bez żadnych problemów, teraz po około godzinie zaczynają się krzaki. Obraz przeskakuje co kilka klatek a dźwięk jest OK. SPrawdzane na kilku bajkach 1080p, które wczesniej działały bez zarzutu.

Pytanie, czy jest możliwość wgrać stary soft i skąd go pobrać?
 

Miras33

Member
Wczoraj zrobiłem aktualizację online do wersji 3003 i niestety pojawiły się problemy. Pliki mkv, które wcześniej były odczytywane bez żadnych problemów, teraz po około godzinie zaczynają się krzaki. Obraz przeskakuje co kilka klatek a dźwięk jest OK. SPrawdzane na kilku bajkach 1080p, które wczesniej działały bez zarzutu.

Pytanie, czy jest możliwość wgrać stary soft i skąd go pobrać?


Aktualizacje do 3003 ! Na stronie Samsunga jest 3005 ,może ona coś zmieni.
Wielkie dzięki za ten post bo mnie też kusiła aktualizacja ale jak takie jaja to na razie zdaje sprzęt !
Naprawdę ciężko wyszukać (niema) jakiś konkretnych postów dotyczących softów ser. 3xxx.
Jakaś zmowa milczenia czy coś.
A co do powrotu do starego softu to nie trafiłem na żaden temat o takiej możliwości :sad:.
Pozdrawiam.
 

cysiox

New member
U mnie na sofcie 3005.1 zero problemów, wszystko chodzi jak należy, na sofcie 3003 też było wszystko OK

U mnie na 3005.1 nadal to samo. Trochę jestem wkurzony bo coś ewidentnie jest nie tak. Wczoraj ponownie oglądałem koncert, który wcześniej śmigał i po około 60-70 minutach powstaje efekt, jak przy przewijaniu. Mniej więcej 2-3 klatki na sekundę. Jest to irytujące bo trzeba wyłączyć i włączyć na nowo i przewijać do tego samego miejsca.

Ponawiam pytanie jak wgrać stary soft i gdzie go znaleźć?
 

cysiox

New member
U mnie na sofcie 3005.1 zero problemów, wszystko chodzi jak należy, na sofcie 3003 też było wszystko OK

Tzn sprawdzałeś na filmach mkv, które trwają po 90-120min (filmy)?

Sprawdziłem inne rozszerzenia i wydaje się być OK, problem jest tylko z mkv.

Czy ktoś orientuje się jaki mogłem mieć firmware w TV kupionym w listopadzie LE46C650?
Mógłby ktoś sprawdzić, please jaki macie soft w TV jeżeli nie robiliscie upgrade'u?
 

dominikgd

New member
Tzn sprawdzałeś na filmach mkv, które trwają po 90-120min (filmy)?

Sprawdziłem inne rozszerzenia i wydaje się być OK, problem jest tylko z mkv.

Czy ktoś orientuje się jaki mogłem mieć firmware w TV kupionym w listopadzie LE46C650?
Mógłby ktoś sprawdzić, please jaki macie soft w TV jeżeli nie robiliscie upgrade'u?
ja kupujac 1 grudnia miałem soft z sierpnia 2001 bodajże,
man natomiast problem z formatem m2ts, zmiany rozszerżenia na mkv, avi, ts nic nie dają
 

dominikgd

New member
I mkv ci chulają bez problemu?
tak, zarówno na poprzednim jak i na obecnym sofcie nie trafił mi się żaden plik mkv( obejżałem ok 40 filmów) który by nie działał.
problem mam z m2ts gdyż nie działały ani nie działają obecnie,
Jak masz jeszcze jakieś pytanie to pisz
ps
We wstawkach z nazwą PSIG ( grupa kodująca) czasami dźwięk tnie, chyba jakiegoś dziwnego kodeka używają.
 

Wolftomb

New member
Ja na swoim 46c650 nie mam żadnych problemów z mkv. Nie trzeba zmieniać nazwy na avi. Nie wiem tylko jak się maja pliki mkv z kilkoma ścieżkami dźwiękowymi.
Soft mam 2001.
 

cysiox

New member
tak, zarówno na poprzednim jak i na obecnym sofcie nie trafił mi się żaden plik mkv( obejżałem ok 40 filmów) który by nie działał.
problem mam z m2ts gdyż nie działały ani nie działają obecnie,
Jak masz jeszcze jakieś pytanie to pisz
ps
We wstawkach z nazwą PSIG ( grupa kodująca) czasami dźwięk tnie, chyba jakiegoś dziwnego kodeka używają.

Dzięki za odpowiedź, ja miałem podobnie przed wgraniem, zero problemów. A teraz dramat.

Jutro napiszę co na to serwis, ale jestem dobrych myśli, bo obiecali downgrade do niższej wersji nieodpłatnie w ramach gwarancji.
Trzymajcie kciuki.
 

Horhe Ortega

New member
ja kupujac 1 grudnia miałem soft z sierpnia 2001 bodajże,
man natomiast problem z formatem m2ts, zmiany rozszerżenia na mkv, avi, ts nic nie dają
Zmieniałeś rozsz. "po prostu"? Sprawdź na jakimś mniejszym pliku zapakować go w mkv jakimś odpowiednim programem.Jak masz np. Haali Media Splitter,to on ma (z menu start/wsz.programy/Haali)-GDSMux i nim zapakuj(usuwając przy okazji ew. zbędne ścieżki).
 

cysiox

New member
Wracając do tematu softu 3003 i 3005.1 chciałbym przedstawić wam dzisiejszego maila od Samsunga:

Szanowny Kliencie


W imieniu firmy Samsung Electronics Polska Sp. z o.o. serdecznie
dziękujemy za kontakt. W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy
poinformować:
W sprawie oprogramowania, udało nam się wychwycić podobną sytuację, co
zostało przekazane do działu oprogramowania. Sytuacja będzie
zweryfikowana i uwzględniona w następnych jego wersjach.

Z chęcią udzielimy odpowiedzi na ewentualne następne pytania.

Z poważaniem
------------------------------------------------------------
Konsultant: Jakub Krezel
Centrum Obsługi Klienta
Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.
 

lalus156

New member
witam
jestem nowy posiadam samsunga le32b650 i chcialbym wgrac tą aktualizacje T-CHL7DEUC-3001.1(j.angielski) co byscie mogli o tym powiedziec???czy jest polska ta aktualizacja???prosibym o pomoc i odp:)
 

cysiox

New member
witam
jestem nowy posiadam samsunga le32b650 i chcialbym wgrac tą aktualizacje T-CHL7DEUC-3001.1(j.angielski) co byscie mogli o tym powiedziec???czy jest polska ta aktualizacja???prosibym o pomoc i odp:)

To jest temat odnośnie serii C a nie B. Czytaj. Pozatym, sprawdź na stronie.
 
Ostatnia edycja:

pelkad

New member
U mnie na sofcie 3005.1 zero problemów, wszystko chodzi jak należy, na sofcie 3003 też było wszystko OK

Ja wgrałem 3003 i mam problemy z płynnym odtwarzaniem plików .TS
po wgraniu 3005.1 jest nadal problem.
Czy ktoś mógłby sprawdzić czy płynnie (z dysku po USB) działa mu : peb.pl/high-quality-filmy-dokumentalne/924278-fs-tajemnice-zwierzat-wildlife-2010-blu.html
Czy ktoś ma podobny problem?

Parametry pliku odtwarzanego:

Format:..................: MPEG-TS
Przepływność bitów:......: 7.226 Kb/s
Szerokość:...............: 1.920 pikseli
Wysokość:................: 1.080 pikseli
Proporcje obrazu:........: 16:9
Czas trwania:............: 49 min.
Audio
Format:..................: MPEG Audio
Przepływność bitów:......: 256 Kb/s
Kanały:..................: 2 kanały
źródło tłumaczenia:......: Lektor profesjonalny
źródło obrazu:...........: HDTV

Obraz tnie się okropnie ;(
 

Tom69

New member
Ja wgrałem 3003 i mam problemy z płynnym odtwarzaniem plików .TS
po wgraniu 3005.1 jest nadal problem.
Czy ktoś mógłby sprawdzić czy płynnie (z dysku po USB) działa mu : peb.pl/high-quality-filmy-dokumentalne/924278-fs-tajemnice-zwierzat-wildlife-2010-blu.html
Czy ktoś ma podobny problem?

Parametry pliku odtwarzanego:

Format:..................: MPEG-TS
Przepływność bitów:......: 7.226 Kb/s
Szerokość:...............: 1.920 pikseli
Wysokość:................: 1.080 pikseli
Proporcje obrazu:........: 16:9
Czas trwania:............: 49 min.
Audio
Format:..................: MPEG Audio
Przepływność bitów:......: 256 Kb/s
Kanały:..................: 2 kanały
źródło tłumaczenia:......: Lektor profesjonalny
źródło obrazu:...........: HDTV

Obraz tnie się okropnie ;(

U mnie też tną się te TSy ripowane z TV, ściągnij sobie programik o nazwie TS-Doctor 1.0.75, za jego pomocą konwertuję do mkv i każdy TS ładnie oddtwarza się bez jakichkolwiek zacięć. Konwersja trwa 2 - 3 minuty.
 

pelkad

New member
U mnie też tną się te TSy ripowane z TV, ściągnij sobie programik o nazwie TS-Doctor 1.0.75, za jego pomocą konwertuję do mkv i każdy TS ładnie oddtwarza się bez jakichkolwiek zacięć. Konwersja trwa 2 - 3 minuty.

Wielkie dzięki
Super szybka konwersja do mkv, teraz jest OK.

wniosek - telewizor z softem 3003 i 3005.1 sobie nie radzi, zobaczymy co przyniesie kolejna wersja.
 
Do góry