FIRMWARE - Samsung seria LE(xx)C650

Stworzyłem ten temat w celu wymiany doświadczeń na temat firmware telewizorów Samsung seria LE(xx)C650.

Zachęcam do pisania uwag na temat nowego jak i starego firmware, a także może jakiś aplikacji, które można odpalić na naszych TV, choćby jak SamyGO w modelach serii B, czy nowych rozwiązań firmwareowych. Myślę, że są osoby, które może coś wycisną z naszych TV.

Pozdrawiam.
 
Jeszcze raz przedstawiam listę, którą zamieściłem w głównym temacie C650:

Dla firmware z serii 2xxx.x możemy po zmianie rozszerzenia na avi lub mp4 odtwarzać następujące pliki:
- rmvb (real video)
- qt (quick time)
- mts (pliki Blue-Ray itp.)
- m2ts (pliki Blue-Ray itp.)
- flv (często można z YouTube w tym formacie zgrać)
- mov (aparaty itp.)

Prośba do użytkowników TV z firmware 3003.0 lub ogólnie 3xxx.x o przedstawienie zestawienia dla tych wersji firmware jak wygląda sytuacja odtwarzania powyższych plików.
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
ja mam 300x (dokladnie nie pamietam), ale na c8000 i probowalem takie formaty:
Avi, bez problemu
MKV, j/w (ale jak mam 2 sciezki dzwiekowe nie moge zmienic z jednej na druga)
m2ts zmianiam na mkv i chodzi bez problemu
rmvb zmianilem na avi i nie chodzi, poprobuje na cos innego zmienic
mp4 bezproblemu
innych nie probowalem

pozdrawiam mam nadzieje, ze troche pomoglem :)
 
ja mam 300x (dokladnie nie pamietam), ale na c8000 i probowalem takie formaty:
Avi, bez problemu
MKV, j/w (ale jak mam 2 sciezki dzwiekowe nie moge zmienic z jednej na druga)
m2ts zmianiam na mkv i chodzi bez problemu
rmvb zmianilem na avi i nie chodzi, poprobuje na cos innego zmienic
mp4 bezproblemu
innych nie probowalem

pozdrawiam mam nadzieje, ze troche pomoglem :)

Dziękuje. Tego mi było trzeba i pewnie kilku osobom też :)

Mogłem w temacie wrzucić Firmware LE**C6, 7, 8 Series.

Może modelator pomoże mi zmienić trochę nazwę tematu :)
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
UE/LE...6,7,8 tak zrob, bo ja mam UE :D potestuje jeszcze z tym rmvb, bo jak pisalem w innym temacie minaturke widac jak wchodze w menu tv, ale jak juz chce odpalic to "nieoblugiwany format"
 

slawinio82

New member
błędy

10mbps-1080i-60fps-L5.1-8ref-HDTV.mkv . ja wrzuciłem taki plik na pena i telewizor nie chce go odczytać . Mam le40c650 . Dzis zaktualizowałem do wersji 3002.1 i pisze ze nieobsługiwany kodek, oraz nieobsługiwana rozdzielczość i na koncu wyświetla ze brak plików do odtworzenia.

czy ktoś wie o co kaman???
 
Ostatnia edycja:
10mbps-1080i-60fps-L5.1-8ref-HDTV.mkv . ja wrzuciłem taki plik na pena i telewizor nie chce go odczytać . Mam le40c650 . Dzis zaktualizowałem do wersji 3002.1 i pisze ze nieobsługiwany kodek, oraz nieobsługiwana rozdzielczość i na koncu wyświetla ze brak plików do odtworzenia.

czy ktoś wie o co kaman???

Zainstaluj sobie na kompie najlepiej MediaInfo (jest w pakiecie kodeków K-Lite) i sprawdź kilka parametrów.

Pierwsze co to może być to Format probile wyższy od High@L4.1 lub po prostu występują w twojej nazwie dwie kropki, tzn. tuż przed rozszerzeniem (tak ma zostać) i między 5 a 1 jest kropka (zlikwiduj).

Najlepiej zmień na krótszą prostszą nazwę ten plik i sprawdź. Opisz efekt :)
 

slawinio82

New member
zmieniłem nazwe i nic. sciągnąłem trailer w 1080p i idzie ale pojawia sie komunikat ze nieobsługiwany lub nierowpoznany kodek audio. oczywiście idzie ale bez dzwięku.


a jak można zaktualizować kodeki?

pzdr
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
Mpg (hdv), mpeg HD, mkv, m2ts*, ts, vob, mp4, avi
Działa na USB i DNLA sprawdzone na:
2004.0
3001,1
3002,1
3003,0
Niestety, jakość z odtwarzacza w TV jest zauważalnie gorsza od PC połączonego HDMI.

Po przetestowaniu różnych kombinacji ustawień „100Hz” Najmniej rozmazany obraz można uzyskać na trybie obrazu [Naturalny] 10/0.


*działa na 2004,0 po zmianie m2ts na ts.
 

slimak

New member
Bez reklam
Dla tych, co nie zrobili kopi listy kanałów.

Program na PC (dla serii C) do zmiany kolejności i nazw kanałów telewizyjnych (z pliku: channel_list_LE40C650_xxxx.scm).

chlpced-0.72-release.zip ńęŕ÷ŕňü ń Ôŕéëű@Mail***
 
Dzwoniłem przed chwilą do Samsunga, oczywiście wymigują się od jakiej kolwiek odpowiedzi na temat rmvb itp. Pytając się nawet o kwestie tabeli formatów w instrukcji, gdzie pisze co odtwarza i co nie odtwarza, dając panu do zrozumienia, że nie stwierdzili, że nie odtwarza rmvb itp. pan mi odpowiedział, że nie napisali też, że kawę parzy :)

Nie potrafił odpowiedzieć jaka jest polityka firmy Samsung co do dodawania nowych lub aktualizacji kodeków. Stwierdził, że odtwarzanie plików rmvb mógł być prawdopodobnie błędem firmwarów poprzednich i Samsung go teraz poprawil tak aby nie odtwarzał podobnych plików.

Jednocześnie nie dowiedziałem się czemu resetuje w firmware 3xxx.x ustawienia z listą kanałów. Stwierdził pan, że takie były potrzeby.

Teraz trzeba wysłać sugestie z prośbą do Samsunga w sprawie odtwarzania plików rmvb itp.
 

tdx

New member
Bez reklam
Dzwoniłem przed chwilą do Samsunga, oczywiście wymigują się od jakiej kolwiek odpowiedzi na temat rmvb itp. Pytając się nawet o kwestie tabeli formatów w instrukcji, gdzie pisze co odtwarza i co nie odtwarza, dając panu do zrozumienia, że nie stwierdzili, że nie odtwarza rmvb itp. pan mi odpowiedział, że nie napisali też, że kawę parzy :)

Nie potrafił odpowiedzieć jaka jest polityka firmy Samsung co do dodawania nowych lub aktualizacji kodeków. Stwierdził, że odtwarzanie plików rmvb mógł być prawdopodobnie błędem firmwarów poprzednich i Samsung go teraz poprawil tak aby nie odtwarzał podobnych plików.

Jednocześnie nie dowiedziałem się czemu resetuje w firmware 3xxx.x ustawienia z listą kanałów. Stwierdził pan, że takie były potrzeby.

Teraz trzeba wysłać sugestie z prośbą do Samsunga w sprawie odtwarzania plików rmvb itp.

Raczej mało prawdopodobne żeby kiedykolwiek ten kodek się oficjalnie pojawił i nie chodzi tu już o jakość itp itp tylko o to że rmvb jest tak naprawdę złamanym kodekiem realmedia. Zresztą do odtwarzania tych plików potrzebny jest właśnie kodek tego producenta
 
Raczej mało prawdopodobne żeby kiedykolwiek ten kodek się oficjalnie pojawił i nie chodzi tu już o jakość itp itp tylko o to że rmvb jest tak naprawdę złamanym kodekiem realmedia. Zresztą do odtwarzania tych plików potrzebny jest właśnie kodek tego producenta

Pytałem się również o licencje kodeków, jak to się odbywa. TAJEMNICA :)
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
szczerze to nie wiem dlaczego wam na tym tak zalezy, ja mam 2 filmy w tym formacie, ale je ciezko sie oglada na laptopie a co dopiero na TV, wole juz jakies avi ogladac
 

ghostek69

New member
Dla tych, co nie zrobili kopi listy kanałów.

Program na PC (dla serii C) do zmiany kolejności i nazw kanałów telewizyjnych (z pliku: channel_list_LE40C650_xxxx.scm).


słabo działa ten programik: pozmieniałem sobie nazwy programów, zaimportowałem do tv i lipa :-?,
próbowałem to robić parokrotnie wczytując i zmieniając nazwy kanałów, ale telewizorek uparcie nie reaguje na to, zapisując ponownie na pena listę z tv program odczytuje taką jak była poprzednio - czyli niezmienioną prze zemnie
 

slimak

New member
Bez reklam
słabo działa ten programik: pozmieniałem sobie nazwy programów, zaimportowałem do tv i lipa :-?,
próbowałem to robić parokrotnie wczytując i zmieniając nazwy kanałów, ale telewizorek uparcie nie reaguje na to, zapisując ponownie na pena listę z tv program odczytuje taką jak była poprzednio - czyli niezmienioną prze zemnie


????

TV eksport na pena
Z pena na PC, otwieram programem do edycji, układam ulubione 1,2,3 dla: DVB-T, DVB-C oraz kablówka(analogowa).
Zapisuje na pena.
TV import z pena.
TV sam się wyłącza i włącza.
I wszystkie kanały są w kolejności tak jak sobie ustawiłem w PC.

Zmiana nazw i kolejności (ulubione) około 200 programów przy pomocy debilnego menu w TV jest prawie niemożliwa. Program na PC uratował mi życie.:-D
 
Ostatnia edycja:

ghostek69

New member
????

TV eksport na pena
Z pena na PC, otwieram programem do edycji, układam ulubione 1,2,3 dla: DVB-T, DVB-C oraz kablówka(analogowa).
Zapisuje na pena.
TV import z pena.
TV sam się wyłącza i włącza.
I wszystkie kanały są w kolejności tak jak sobie ustawiłem w PC.

Zmiana nazw i kolejności (ulubione) około 200 programów przy pomocy debilnego menu w TV jest prawie niemożliwa. Program na PC uratował mi życie.:-D

mam kablówkę analog, nie zmieniałem miejscami programy, zmieniałem tylko nazwy programów, mam wgrany najnowszy firmware, spróbuję pozamieniać tylko kanały i dam odpowiedź

sprawdziłem u siebie z zamianą programów miejscami, niestety nic to nie dało, a wykonuję wszystko tak jak podał kolega "slimak" ; tv też się resetuje i żadne zmiany u mnie nie zachodzą
 
Ostatnia edycja:
Do góry