Firma Sony prezentuje ulepszone serie telewizorów XE94 i XE93-linia 2017r.

marko103xx

New member
Wszystkie TV LCD LED na matrycach VA mają katy podobne więc cudów tu nie będzie.
Jeśli chcesz dobre katy to OLED lub QLED gdzie poprawiono trochę katy podobno.
OLEDY są robione od 4 lat, a model 65E6 LG zebrał wszystkie możliwe nagrody ,w testach też praktycznie wszędzie na pierwszym miejscu. Oczywiście OLED ma wady jak każdy TV bo nie ma TV idealnego ale OLED jest chyba najbliżej.

Nie mogę się zgodzić że wszystkie matryce VA mają podobne kąty boczne.
Trochę miałem tv głównie na matrycach VA i z tym bywało różnie, np. Sony hx 800 kąty porażka,
Sony W905 też słabo. Co do oled to się zgadza , że kąty super czerń też ,ale płynność obrazu
słabiutko i podobno pozostają jakieś powidoki oraz tak do końca nie wiadomo
jak z trwałością. Oglądałem LG 65E6,
skalowanie obrazu SD nie wyglądało za ciekawie na ZD9 o wiele lepiej.
Znalazłem gdzieś w zagranicznym teście Sony ZD9 informację, że kąty tego tv są najsłabsze
z wszystkich testowanych w 2016 roku i dlatego się zastanawiam czy nie lepszym wyborem
byłby XE9305.
 

barburian

New member
Bez reklam
Katy

Nie mogę się zgodzić że wszystkie matryce VA mają podobne kąty boczne.
Trochę miałem tv głównie na matrycach VA i z tym bywało różnie, np. Sony hx 800 kąty porażka,
Sony W905 też słabo. Co do oled to się zgadza , że kąty super czerń też ,ale płynność obrazu
słabiutko i podobno pozostają jakieś powidoki oraz tak do końca nie wiadomo
jak z trwałością. Oglądałem LG 65E6,
skalowanie obrazu SD nie wyglądało za ciekawie na ZD9 o wiele lepiej.
Znalazłem gdzieś w zagranicznym teście Sony ZD9 informację, że kąty tego tv są najsłabsze
z wszystkich testowanych w 2016 roku i dlatego się zastanawiam czy nie lepszym wyborem
byłby XE9305.

Podobne katy na VA czyli w zakresie od 15-25 stopni odchylenia od osi TV gubi kontrast i czerń i nie ma co łudzić się że będzie dużo lepiej na LED VA .
Poniżej zestawienie kątów TV
Viewing Angle of TVs
 

jaro0508

Member
A moze trochę humorystycznie... dobra podstawa obrotowa na stolik .. o obrocie 360st. i ustawiamy kąty jak chcemy! :) Dodatkowo mozemy tv calkiem odwrócić do sciany jesli dziecko coś przeskrobalo i ma zakaz albo Żona oglada 4568 odc. ulubionego serialu.. :) :)
 

jaro0508

Member
No i trwalość tego wszystkiego to chyba zasadnicza kwestia bo jakby nie bylo to topowe TV ,wydajemy za nie sporo pieniedzy licząc ze nam to posluzy troche..pytanie ile trwa to "troche"..pozyjemy zobaczymy:)
 

marko103xx

New member
No i trwalość tego wszystkiego to chyba zasadnicza kwestia bo jakby nie bylo to topowe TV ,wydajemy za nie sporo pieniedzy licząc ze nam to posluzy troche..pytanie ile trwa to "troche"..pozyjemy zobaczymy:)

I właśnie dlatego nie biorę jeszcze pod uwagę OLEDA.
Sony ma tą przewagę że można dokupić lub czasami dostać w promocji 5 lat gwarancji. I raz mi się już przydała , dostałem po prawie trzech latach nowy TV.
 

jaro0508

Member
no pod względem gwarancji u Sony można sie potargowac :) ja mam 2 tv sony i na oba 5-cio letnia gwarancję w cenie zakupu... warto o to powalczyć albo czekać na taką promocję bo. masz 5 lat spokoju. Na model xe93 jeszcze nie ma takiej możliwości.. ale myślę ze to kwestia czasu:) A swoją drogą czego sie ma bać firma mając dobry produkt zeby nie dać od razu gwarancji 5 lat? Skoro np LG twierdzi ze jej panele OLED wytrzymają 100 tys godzin.. czyli przy oglądaniu spokojnym ze 40lat..:) to jakiz problem zaproponować 5 lat gwarancji od firmy????? :)
 

jaro0508

Member
Bardzo mnie tez ciekawi jak sprawuje sie Android w TV xe 93 jego płynność szybkość itp. Może jak Ktoś go juz kupi podzieli sie swoimi wrażeniami:)
 

jaro0508

Member
To znow humorystycznie:) Albo ten TV jest tak dobry ze trza mu poswiecic sporo czasu zeby sprawdzic dokladnie wszystkie jego zalety .Chyba ze jest tak zly ze Kiki postanowil nie ujawniac testu bo po co mamy narzekac:)
 

pepka

Member
Bez reklam
Zdarzały już się testy, które miały być na dniach, a nie pojawiały się w ogóle. Nie zakładam jednak, że będzie tak z tym modelem...
 
Do góry