Firma Sony prezentuje ulepszone serie telewizorów XE94 i XE93-linia 2017r.

Darud

New member
Możliwe że wcześniejsza produkcja miała mniej wad. W obu TV i nawet w sklepie na wystawie czerń świeciła na biało( w pewnych scenach, bo tak to czerń bardzo dobra). Dolne rogi bardzo rozjaśnione. Ale fakt obraz na 9305 żyleta. Po prostu za mocno świeci przez ten HDR pewnie i strasznie to wyglądało na czarnych pasach, a czasami na ciemnych scenach. Na Oled czerń fantastyczna, ale biel słabsza. Nie ma żadnych duszków. Każdy ma inne preferencje. Ja miałem plazmę i nie dałem rady oglądać 9305 w nocy. Gdyby nie super cena na Oleda, wziąłbym pewnie 9305 ta druga bo świeciła troszkę słabiej i rogi miała mniej podświetlone. I to nie moja fanaberia, bo dwóch pracowników i kierownik sklepu to widział i mnie rozumiał, ale dodał również że taka technologia i w tej cenie(2000€) nic lepszego nie znajdę. I zaproponował Oleda, gdzie na stronie mają cenę 3999€ za nowy. Jeszcze jedna rzecz na minus dla Oleda, to potrafi przyciąć obraz na YouTube gdzie nie ma problemu z internetem, dane ściągnięte a przytnie. Wina oprogramowania pewnie. Potestuje trochę i zobaczę czy tylko na Youtube jest ten problem.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To porównaj sobie z Philipsem 65PUS8102 - który ma też pełne podświetlenie.
I kosztuje 6899 zł
 

Darud

New member
Różne opinie o tym philipsie w internecie są, szczególnie po jakiejś tam aktualizacji. A1 na niego nie wymienię, ale może będę kupował jeszcze jeden TV zamiast Samsunga co mam i możliwe że skusze się na tego Phillipsa, musze go gdzieś na żywo obejrzeć. Czym się różni od modelu 65pus8102 /12, chyba to ten sam model :).
 
Ostatnia edycja:

Tvmania

New member
Bez reklam
Na konkurencyjnym forum jest test xf90 i terqz pytanie który tv będzie lepszy we wszystkim xe9405 czy xf90 w 75 calach? I jak cena xf90 w 75?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najlepszy jest Oled 77C8 .
W kwietniu w super cenie.
Na dziś wybrałbym TCLa 75C70 - tak jak większość zrobiła i poczekał na Oleda który za 3 lata będzie tańszy od Sony 75".
I kasa sama zarobi na Oleda.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Różne opinie o tym philipsie w internecie są, szczególnie po jakiejś tam aktualizacji. A1 na niego nie wymienię, ale może będę kupował jeszcze jeden TV zamiast Samsunga co mam i możliwe że skusze się na tego Phillipsa, musze go gdzieś na żywo obejrzeć. Czym się różni od modelu 65pus8102 /12, chyba to ten sam model :).

Powiem Ci tak : po aktualizacji jest o wiele lepiej niż przed !
 

robcio

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wczoraj mój sony 65XE9305 padł - nie chce się włączyć - dioda miga na czerwono - mam go od 5 miesięcy - zobaczymy co dalej.
 

ksiaze510

New member
Tym bardziej że w tych sprawach raczej jestem laikiem
Dla mnie tv u brata Samsung 55mu 6100 świeci nie wiele gorzej niż moj Sony 55XE9005
 

nagdob

Member
Bez reklam
Wczoraj mój sony 65XE9305 padł - nie chce się włączyć - dioda miga na czerwono - mam go od 5 miesięcy - zobaczymy co dalej.

Oj. Ja też mam taki, tylko od 3 miesięcy. Czyli jeszcze dwa miesiące?
Wyłączałeś z prądu, resetowałeś, przywracałeś jakieś ustawienia fabryczne, wchodzisz w ogóle do menu?
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Zbliża się termin wydania aktualizacji oprogramowania układowego do wersji : v.6.2858 ,
która w telewizorach LCD firmy Sony serii ZD9 , XE94 , XE93 oraz w telewizorach OLED
firmy Sony serii A1 , wprowadzi obsługę Dolby Vision . Uwaga : urządzenia podłączone
do telewizora firmy Sony przez HDMI będą również wymagać aktualizacji oprogramowania
w celu obsługi odtwarzania Dolby Vision przez urządzenie .(dotyczy odtwarzaczy multimediów
strumieniowych i odtwarzaczy Blu-ray UHD)

Zawartość Dolby Vision jest obsługiwana w przypadku aplikacji/usług strumieniowego przesyłania
wideo zainstalowanych w telewizorze , takich jak Amazon Prime Video czy Netflix .
Aktualizacja zostanie wydana w Europie , w kwietniu 2018 r .

https://www.sony.co.uk/electronics/support/downloads/00015010

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Pako73

New member
Dziwne mam starsza wersje i jak chce zrobić aktualizacje on line to mam komunikat że oprogramowanie jest aktualne. TV 55XE9305
 

accu

New member
Bez reklam
Dziwne mam starsza wersje i jak chce zrobić aktualizacje on line to mam komunikat że oprogramowanie jest aktualne. TV 55XE9305

Witam uprzejmie,

Zrobisz tak jak napisałem , dopiero w kwietniu 2018 r(OTA)Rozpowszechnianie będzie się odbywać stopniowo w kwietniu . Na dzień dzisiejszy możesz tylko to zrobić ręcznie , tj.
pobierając ze strony internetowej firmy Sony( wsparcia produktu) plik , później go rozpakować i
skopiować na pendrive , a następnie pendrive wsunąć do złącza USB w telewizorze i rozpocząć
aktualizację .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:
Do góry