Firma Sony prezentuje ulepszone serie telewizorów XE94 i XE93-linia 2017r.

Pako73

New member
Aktualizacja DV wgrana włączam film Anihilacja na Netfliksie i automatycznie film odtwarza się w nowym trybie obrazu "Dolby Vision". Nie da się trybu zmienić np na Kino Pro. teraz mam pytanie czy ten nowy tryb obrazu Dolby Vision jest już optymalnie skonfigurowany czy trzeba sobie go samemu skonfigurować bo jak na razie to wygląda jak by to był tryb obrazu " Żywy " czyli jest bardzo jaskrawy.
 

nagdob

Member
Bez reklam
Wgrałem z pena najnowszy soft. Nie sprawdzałem wodotrysków typu dolby vision, ale normalne działanie tv. Błędy jakie były takie są. Np. po włączeniu nie można numerycznie wybrać programu, ani strzałką w górę lub w dół. Jedynym sposobem jest wejście w EPG i tam można przejść na inny kanał. Później już działa normalnie. Ale jest jeszcze jedno ale! Czas przełączania programów to istny koszmar. Od 6 do 7 sekund. Zainstalowałem też najnowsze oprogramowanie na poczciwym 43W805A. I tutaj przełączanie programów trwa od 2 do 3 sekund. O co tu k...wa chodzi!!!!!???? Telewizor za 9 koła zł jest gorszy od tego za niecałe 2 koła zł????!!!!
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dlatego ja mam dekoder :) Ale te 6-7 sek. to coś za duzo jest... tak w granicach 2-4 s. to na maksa powinno być przełączanie..
 
Ostatnia edycja:

2018

New member
Brak możliwości wybierania kanałów numerycznie to jakieś grube nieporozumienia. Ja mam nawyk taki, że wciskam nr. i mam.
Dla przykładu: [11] - Kaczyński,
[6] - opozycyjne wolne media,
itd, itp. ...

Jak zwykle opiszę genialną funkcjonalność n-Box TURBO PVR:
Kiedy oglądamy zapisany PVR materiał i klikamy numerycznie np. 24 to player idzie natychmiast do 24 minuty treści.
Żaden sprzęt na świecie nie ma takiej funkcjonalności tylko polski sprzęt ... Od ADB.
 
Ostatnia edycja:

AudioFan

New member
Koledzy może wie ktoś jak wyjść dźwiękiem z TV po USB ?
Znalazłem taką opcję w opcjach programistycznych TV i ustawiam USB jako źródło dźwięku, ale niestety cisza.
Aktualnie wchodzę w daca Hegel HD25 po optyku, ale USB oferuje lepszą jakość bezdyskusyjnie (w przypadku HD25).

TV to SONY 55XE9305.
 

AudioFan

New member
Zainstalowałem wczoraj najnowszą wersję oprogramowania do XE93 która wprowadza szereg poprawek i Dolby Vision.

Muszę powiedzieć, że jestem bardzo mile zaskoczony zmianami i najbardziej w oczy rzucają się:

1. TV szybciej reaguje na akcje z pilota
2. Android chodzi znacznie szybciej i płynniej
3. TV nie wzbudza się samoczynnie po wyłączeniu poprzez dłuższe przytrzymanie przycisku POWER

Z ciekawszych rzeczy:
Mam wrażenie jakby dopiero teraz w TV została aktywowana funkcja "Przetwarzanie dual database processing". Testowałem to wcześniej na serialu "Punisher" na Netflixie i było naprawdę sporo efektu ziarna a szczególnie jak podnosiłem rozdzielczość ze standardowych 20 do 50, gdyż obraz był dla mnie zbyt mało wyraźny. Mówiąc wprost nie widziałem żadnej różnicy między swoim starym HX850 a XE93, ziarna dużo na obu TV. Co ciekawe teraz (po aktualizacji) ziarno jest ale bardzo bardzo drobne i dużo mniej widoczne a obraz jest bardziej szczegółowy i wyraźny na standardowych "20" (rozdzielczość) niż wcześniej na "50"

Tutaj można poczytać czym jest "Przetwarzanie dual database processing" które umożliwia tylko procesor X1 Extreme:

https://www.sony.pl/electronics/roz...EN_GL-2016-11-M16-DISCOVERWHAT-TOUT02-CLARITY

Obraz jest niesamowicie czysty, wyraźny i jednocześnie plastyczny i powiem szczerze, że teraz nie ma sensu zmieniać jakichkolwiek ustawień odnośnie ostrości czy rozdzielczości.

Kolejne zaskoczenie to bardzo duża poprawa płynności obrazów ruchomych.
Nie jest to różnica subiektywna lecz wyraźna i dla mnie nie do podważenia.
Ogólnie mam wrażenie jakby nowy update odblokował pełne możliwości tego tv.

Na koniec rarytas czyli Dolby Vision. Wcześniej któryś z kolegów pisał, że obraz jest za jaskrawy i wszystko się zgadza, ponieważ nieskalibrowany TV ma zbyt zimne barwy co powoduje jaśniejsze świecenie poszczególnych elementów obrazu.

Opiszę krótko jak to wygląda na skalibrowanym TV (usługa płatna z dokumentem i certyfikatem)
Głębia obrazu ociera się o efekt 3D, ilość kolorów jest ogromna dając naturalnie płynne przejścia tonalne. Dużej poprawie uległa czerń, tak jakby DV dużo lepiej zarządzał strefowym podświetleniem.
Sceny nocne są bardzo ciemne i co ciekawe bardzo szczegółowe. Nie wiem jak oni to zrobili, ale mimo tak głębokiej czerni widać mnóstwo detali.

Polecam piąty odcinek Punishera, scena w lesie (około połowy odcinka).
Naprawdę tak realistycznej treści nigdy nie widziałem. Ma się wrażenie jakby ramka tv była ramą okna przez które patrzymy na to co jest na zewnątrz.
Poczucie realizmu na referencyjnym poziomie.

Wszystko co opisałem to oczywiście moja ocena i tak to widzę.
Testy robiłem na różnych filmach z platformy Netflix.
 
Ostatnia edycja:

Cezarek21

New member
Jeżeli ktoś korzysta z Netflixa to wszystkie filmy które były dostępne do tej pory z HDR są teraz w Dolby Vision.
Dokładnie 38 tytułów.
 
Na koniec rarytas czyli Dolby Vision. Wcześniej któryś z kolegów pisał, że obraz jest za jaskrawy i wszystko się zgadza, ponieważ nieskalibrowany TV ma zbyt zimne barwy co powoduje jaśniejsze świecenie poszczególnych elementów obrazu.

Mógłbyś być dobrym kolegą o podać kilka ustawień po kalibracji.
Ogólnie potwierdzam poprawę pracy telewizora. U mnie występują jednak babole: na filmach Dolby Vision z Netflixa zmieniają się kolory, z zielonych na niebieskie, z czerwonych na pomarańczowe itd - trwa to chwilę ale wyraźnie coś jest nie tak.
 

AudioFan

New member
Nie zrozum mnie źle, ale w wątku o kalibracji XE9005 zwróciłem uwagę Kikiemu, że rozdawanie ustawień kalibracyjnych danego egzemplarza TV do wszystkich innych XE9005 jest bezsensowne więc sam rozumiesz.
Każda ale to każda sztuka jest indywidualna i klepanie ustawień bez pomiaru jest bezsensowne i nic nie daje. Sam balans bieli który jest kluczowy to 33 suwaki i 20 czy 30 możliwości ustawienia każdego z poszczególna.

Wierz mi na słowo, że jak zobaczysz proces kalibracji u siebie w domu to zapomnisz o swojej prośbie.

Co do zmiany kolorów to powiem szczerze, że tego nie zauważyłem, podaj przykład filmu ewentualnie czas sceny.
 

feerdek

New member
Problem po aktualizacji do 7.0

Po aktualizacji do 7.0 nie mogę wyłączyć przyciskiem na pilocie tv który jest podłączony do soundbaru kablem ARC. Po wciśnięciu przycisku wyłączania na pilocie Tv wyłącza się po czy za chwilę się uruchamia i tak w koło.....Po odłączeniu ARC można tv wyłączyć. Czy ktoś to zauważył u siebie? Oczywiście przed aktualizacją nie było tego problemu.
 
Co do zmiany kolorów to powiem szczerze, że tego nie zauważyłem, podaj przykład filmu ewentualnie czas sceny.

Jessica Jones 5 odcinek, ale puściłem teraz jeszcze raz i nic takiego się nie dzieje. Może się dotarł :)
Jeszcze mam taki myk, że podczas odtwarzania niektórych materiałów w Dolby Vision (oczywiście z Netflixa) zacina mi się na chwilę obraz i pojawia czarny ekran, dosłownie na ułamek sekundy. To się dzieje zwykle na początku odtwarzania, jak tworzy się buffor. Możliwe, że to skutek słabego internetu (20 mega) ale na zwykłych materiałach UHD to się nie dzieje.
 

AudioFan

New member
Jessica Jones 5 odcinek, ale puściłem teraz jeszcze raz i nic takiego się nie dzieje. Może się dotarł :)
Jeszcze mam taki myk, że podczas odtwarzania niektórych materiałów w Dolby Vision (oczywiście z Netflixa) zacina mi się na chwilę obraz i pojawia czarny ekran, dosłownie na ułamek sekundy. To się dzieje zwykle na początku odtwarzania, jak tworzy się buffor. Możliwe, że to skutek słabego internetu (20 mega) ale na zwykłych materiałach UHD to się nie dzieje.

Wydaje mi się, że tak to może być wina neta jeśli chodzi o te sekundowe mignięcie czarnego tła.
U siebie tego nie mam a tą Jessicę dziś sprawdzę po powrocie z pracy.

Ogólnie to miałem 3 sztuki XE93 u siebie i co ciekawe ten ostatni który został (wjechał do kraju 11 marca tego roku) ma fabrycznie androida 7.0.
Dwa wcześniejsze miały starą wersję i aktualizowały się zaraz przy starcie TV.
Nie wiem czy ma to jakiekolwiek znaczenie, ale pomyślałem, że o tym wspomnę.
 

AudioFan

New member
Sprawdzałem tą Jessicę Jones i wszystko jest OK, więc może to była jakaś chwilowa niedyspozycja twojego tv :)
Ważne, że u ciebie jest już też OK.
 

zxxxz

New member
Pobrałem z Google Play na telewizor aplikacje dream Player TV. Wszystko działa ładnie tylko nigdzie nie ma by w ustawieniach ustawić w jakości 1080. W wersji na tablet lub telefon można ustawić rozdzielczość 1080 w na TV nie ma takiej obcji lub nie mogę znależć. Może ktoś się orientuje jak to jest naprawdę, czy jest taka obcja?
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Aktualizacja oprogramowania układowego do wersji v6.5603 z dnia 23 maja 2018 r. :|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

simopl

New member
Lista usprawnień dodanych za pomocą nowej aktualizacji (po angielsku):


- Introduces the ability to add new apps to “My Apps” on the TV menu bar
- Improves the user experience when registering favourite channels using the TV menu bar
- Improves the software update confirmation screen
- Reduces the time it takes for audio output to be heard from the Sound Bar when switching the TV on from standby
- Resolves an issue where the brightness decreases every time HDR content is played
- Resolves an issue where SDR content flashes/flickers while the TV's HDR setting is set to "Auto"
- Resolves an issue where lip sync error occurs when the Sound Bar is connected to TV
 
Do góry