Firma Sony prezentuje ulepszone serie telewizorów XE94 i XE93-linia 2017r.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To wystarczy Ci na Oled 55B7 w promocji olimpijskiej.
Albo na Philipsa z pełnym podświetleniem .
Obydwa są w tej samej cenie.
I musisz się śpieszyć bo promocja świąteczna jutro się kończy.
Napisz na Pw dostaniesz info.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam po długiej przerwie,zastanawiam sie nad nowym tv i oczywiscie moje oczy skierowały się na SONY :) i tak jakoś na ten 55xe93 odległośc jaka mnie dzieli od tv w domu to 2.75-2.80 i tu moje pytanko czy aby czasem nie za mało te 55 cali i czy nie warto by było kupic cos starszego a większego co wy na to :).

65 cali na 100% nie będzie za duży.. :)
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

W USA firma Sony wydała aktualizację oprogramowania układowego , w którym wprowadza wsparcie
dla Dolby Vision .
Dolby Vision działa poprawnie w usługach strumieniowych jak Netflix , nie działa natomiast przez źródła zewnętrzne poprzez HDMI , jak np. odtwarzacze Blu-ray UHD czy Apple TV 4K .

Sony-ejere oplever problemer med lnge ventet Dolby Vision-opdatering - FlatpanelsDK

BTW , mam nadzieję , że jednak firma Sony stanie "na wysokości zadania" i update dotyczące Europy będzie miało już odpowiednią poprawkę , aby Dolby Vision działało również poprawnie ze
źródeł zewnętrznych(było po prostu rozpoznawane) . Inaczej producenci odtwarzaczy Blu-ray UHD będą musieli opracować "łatkę"
do swojego oprogramowania , aby Dolby Vision było rozpoznawane przez telewizory firmy Sony OLED A1 , oraz LCD ZD9 , XE93 i XE94 .
Firma Oppo Digital zapowiedziała update do odtwarzacza Blu-ray UDP-203 , aby profil Dolby Vision
był rozpoznawany przez telewizory firmy Sony , które otrzymały aktualizację oprogramowania układowego , które wspiera Dolby Vision w USA .

www.hdtv.com.pl/forum/1432582-post543.html

BTW , firma Sony lubi czasem robić niespodzianki . Myślę , że pojawi się jesienią nowy telewizor OLED AF9 , a może również następca telewizora LCD ZD9 , nowy ZF9 .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Za 6 tyś Oled LG 55B7 jest najlepszym rozwiązaniem !
Za 5299 zł - 55 PUS Philips z kropkami kwantowymi.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Accu w Europie wszystko z opromienieniem,, za oceanem więcej ludzi kupuje tv.. plus na pewno nikt tak nie traktuje u nich ludzi z problemami tv jak to jest w RP.
 

zxxxz

New member
Mam taką sprawę, gdzie mogę się zgodzić gdy nie mogę dojść do porozumienia z gościem od serwisu telewizorów. Był już u mnie z 5 razy, i biorą telewizor do naprawy, ale po powrocie telewizora jedno naprawią a drugie zapisują. Nie mam już sił z gościem gadać.
 

jaro0508

Member
Jak myslicie Koledzy -warto czekac na nowy tv sony led XF90 czy kupic xe 93??.Podobno w tym nowym poprawiono plynnosc w ruchu tak przynajmniej mozna wyczytac z danych o TV:) Choc podstawa tego TV to masakra <widly do siana>:)
 

WuMike

New member
Bez reklam
Dzięki. Niech tylko cena w PL spadnie do rozsądnej kwoty. W UK 75XE9405 teraz kosztuje poniżej 4 tysięcy funtów. Łatwo sobie przeliczyć, ile to jest w zł, koło 19 tysięcy. Za tyle można by już myśleć o przymiarce do niego.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Mam taką sprawę, gdzie mogę się zgodzić gdy nie mogę dojść do porozumienia z gościem od serwisu telewizorów. Był już u mnie z 5 razy, i biorą telewizor do naprawy, ale po powrocie telewizora jedno naprawią a drugie zapisują. Nie mam już sił z gościem gadać.

To nie ma jakiegoś limitu na naprawy ? Serwis swoją droga udany...
 

Rodrik_AR

New member
Dzięki. Niech tylko cena w PL spadnie do rozsądnej kwoty. W UK 75XE9405 teraz kosztuje poniżej 4 tysięcy funtów. Łatwo sobie przeliczyć, ile to jest w zł, koło 19 tysięcy. Za tyle można by już myśleć o przymiarce do niego.

Też myślę o 75XE9405 Rozpatruję go równolegle z oledem LG 65"
Czy widziałeś go w akcji (lub coś wiesz) pod kątem jak się sprawdza do filmów i sportu przy sygnale NC+?
Mam plazmę Pioneera 50" i wiem, że zmiana na Oleda byłaby bardziej wskazana,ale obawiam się, że dopracowanie oledów jeszcze trochę potrawa. Nie chcę ciągle myśleć, że mi się coś tam wypali.
Poza tym LCD Sony ma bardziej do przełknięcia cenę za 75"
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Firma Sony odpowiada na pytanie dlaczego odtwarzacze Ultra HD Blu-ray nie odtwarzają zawartości
Dolby Vision na telewizorach firmy Sony serii A1E , Z9D , X940E , X930E w USA , po wydaniu aktualizacji oprogramowania układowego w zeszłym tygodniu . Najkrócej ; odtwarzacze te potrzebują aktualizacji oprogramowania . Firma Oppo Digital planuje taką aktualizację wydać w kwietniu 2018 r.

Sony svarer i Dolby Vision-sag: Afspillere krver opdatering - FlatpanelsDK

BTW , wydaje się , że nowy chipset MediaTek , który będzie zastosowany już w "jesiennych 2018" telewizorach Ultra HD firmy Sony podoła już "zadaniu" i nie będzie trzeba "odciążać" chipsetu jak to ma miejsce teraz .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

jaro0508

Member
Też myślę o 75XE9405 Rozpatruję go równolegle z oledem LG 65"
Czy widziałeś go w akcji (lub coś wiesz) pod kątem jak się sprawdza do filmów i sportu przy sygnale NC+?
Mam plazmę Pioneera 50" i wiem, że zmiana na Oleda byłaby bardziej wskazana,ale obawiam się, że dopracowanie oledów jeszcze trochę potrawa. Nie chcę ciągle myśleć, że mi się coś tam wypali.
Poza tym LCD Sony ma bardziej do przełknięcia cenę za 75"

Jestem tego samego zdania co Ty -na ten czas.Leda masz pewniejszego <jeszcze z najwyższej serii> Ja mam w domu wszystkie TV Sony od lat juz i odpukać nigdy mi sie nic nie stalo wypalilo itp.Raz tylko mi cos chrobotalo w TV w srodku <jakby myszy go gryzly:)>Okazalo sie ze na slupie elektrycznym cos im nie stykalo i dawalo takie objawy:).Ja tez mysle o zakupie nowego TV i raczej sklaniam sie do leda <oleda sie boje choc mu bardzo kibicuje> Mysle o Sony ale jak np jest super TV <sony zd9>to nie ma 55 cali -a u mnie tylko tyle moze byc maximum.A jak sie pojawia -jak w tym roku Sony XF90 to ma podstawe jak widly <a sciana u mnie odpada-taka kubatura> Ale ile mozna czekac.Owszem jest w tym roku oled Sony z fajna podstawą i wyglądem a nie to monstrum z zeszlego roku.ale nie wiadomo co z trwaloscią bedzie bo to matryca LG .Mysle ze takich dylematow jak ja ma tu niejeden z Was.Ktos powie ze to pierdoly -byc moze :) ale różnorodność jest w nas wpisana od zawsze:)
 

WuMike

New member
Bez reklam
Też myślę o 75XE9405 Rozpatruję go równolegle z oledem LG 65"
Czy widziałeś go w akcji (lub coś wiesz) pod kątem jak się sprawdza do filmów i sportu przy sygnale NC+?
Mam plazmę Pioneera 50" i wiem, że zmiana na Oleda byłaby bardziej wskazana,ale obawiam się, że dopracowanie oledów jeszcze trochę potrawa. Nie chcę ciągle myśleć, że mi się coś tam wypali.
Poza tym LCD Sony ma bardziej do przełknięcia cenę za 75"

75XE9405 sprawdza się w filmach kapitalnie! Śmiem twierdzić, ze poza absolutną czernią lepiej niż zeszłoroczne OLEDY. Poza tym, 10” więcej robi ogromną różnicę.

Może jakieś zamówienie grupowe na 5 sztuk zrobić w DE/UK? :) Kupię w ciemno, jak zejdą do 15 tysięcy zł.
 
Do góry