Firma Sony prezentuje serię telewizorów OLED , A1 linia 2017 r.

darlen

Member
Czy ktoś jest wstanie definitywnie potwierdzić na której generacji matrycy jest A1 55" czy 2016 czy 2017?? i jak wygląda w obecnych sztukach zmierzona na konkurencyjnym forum nierównomierność świecenia ok 35% - czy nadal tak jest czy to był jednostkowy - pierwszy egzemplarz??
Czy osoby które bawią się w kalibracje są wstanie udostępnić screena z pomiarem rozkładu równomierności świecenia?? Zmierzona nierównomierność rzędu 35% to wskazuje na jakąś ogromną porażkę i kpinę z klienta - i się zastanawiam czy coś z tym zrobiono czy mamy czekać na A2??
 

olakoma

New member
I mamy piękny zjazd ceny w Sony C (22-29.11.) z okazji Black Friday za 65" Sony A1- 14.999 PLN. To oznacza, że w 6 miesięcy cena zjechała o 10.000 PLN. Oby tak dalej i na stałe!!!
 

pantomima

Banned
Taki dylemat to tylko czysta przyjemność .
Stoisz przed zakupem super tv - e7 to nie c7(moglem pomylić oznaczenia , na mysli miskem ten flagowy model ) , a Philips ? - Hmmm...
Ja bym wybrał Sony :)
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Test HDTVTest.co.uk( na filmiku ) telewizora Ultra HD OLED firmy Sony 77A1E + Dolby Vision Update .

https://www.youtube.com/watch?v=aGVqsa2oHKc

Test ukazał się 24 listopada 2017 r.

Testujący Vincent Teoh przyjrzał się nadchodzącej aktualizacji oprogramowania Dolby Vision dla telewizorów firmy Sony : ZD9/Z9D,XE93/X930E,XE94/X940E . Testował natomiast wersję brytyjską Sony KD-77A1

Firma Sony poda w grudniu 2017 datę wydania aktualizacji oprogramowania Dolby Vision .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

olakoma

New member
Czy ta obniżka ceny 65 Sony A1 na 14.999 PLN jest chwilowa (tydzień Black Friday), czy stała bo w niektórych sklepach nie na informacji o czasowej promocji ?
 

nomnom

New member
Chwilowa, do któregoś tam listopada (chyba do 29)
Nawet po obniżce te ceny są średnie, 55c7v możesz mieć za 7200 a 65 za ok 11500 a różnica w obrazie, jest jakaś? Musiałbym być fanem sony albo tego designu, żeby tak przepłacić.
 

darlen

Member
Nie ma się tak co zachwycać, matryca najprawdopodobniej z 2016 roku - nikt nie rozwiał wątpliwości - z nierównomiernością świecenia na poziomie 35% - tutaj miarodajne testy za pomocą przyrządów nie kłamią - nawet SONY nie próbuje sprostować, że tak nie jest, co zresztą widać gołym okiem na wydarzeniach sportowych. Jedyna zaleta to że gwarancja 5 lat z której trzeba będzie skorzystać - z której będzie można skorzystać w przeciwieństwie do Philipsów i LG gdzie po 2 latach będzie trzeba wymienić TV na swój koszt lub żyć z wypalonym nierównomiernie świecącym jak LCD bublem za spore pieniądze - ale kto bogatemu zabroni.
 
Ostatnia edycja:

olakoma

New member
Z tą matrycą w Sony A1 to jakaś paranoja. Na forum i w polskich salonach RTV wszyscy są "pewni"i, że jest to matryca LG z 2016 i LG jest "the best". Na zachodnich testach wychodzi, że z 2017r bo nie różni sie od matrycy LG 2017. W opinii wielu autorów których testy czytałem procesor Sony najlepiej sobie radzi z obróbką materiału SD i HD, oraz ruchem w porównaniu z innymi procesorami (LG, Philips, Panasonic). Jeżeli TV ma służyć do oglądania kanałów TV czyli tak jak dla mnie to najlepszy wybór. Gorszy jeżeli chcesz grać na konsoli (input lag) lub serfować po internecie (Android)- czego nie robię. Gwarancją w Sony C jest na 2 lata, wykup do lat 5-ciu to koszt 1600 PLN. Pytanie czy cena 14.999 PLN w innych salonach RTV zostaje, czy od grudnia wraca na 17.999 jak w Sony C ?
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Oferta w Saturnie Cyber Monday - od godz. 9:00 - telewizor Ultra HD OLED firmy Sony KD-55A1 tylko
dzisiaj tj. 27 listopada 2017 : 7999.00 zł . :-|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

darlen

Member
Z tą matrycą w Sony A1 to jakaś paranoja. Na forum i w polskich salonach RTV wszyscy są "pewni"i, że jest to matryca LG z 2016 i LG jest "the best". Na zachodnich testach wychodzi, że z 2017r bo nie różni sie od matrycy LG 2017. W opinii wielu autorów których testy czytałem procesor Sony najlepiej sobie radzi z obróbką materiału SD i HD, oraz ruchem w porównaniu z innymi procesorami (LG, Philips, Panasonic). Jeżeli TV ma służyć do oglądania kanałów TV czyli tak jak dla mnie to najlepszy wybór. Gorszy jeżeli chcesz grać na konsoli (input lag) lub serfować po internecie (Android)- czego nie robię. Gwarancją w Sony C jest na 2 lata, wykup do lat 5-ciu to koszt 1600 PLN. Pytanie czy cena 14.999 PLN w innych salonach RTV zostaje, czy od grudnia wraca na 17.999 jak w Sony C ?

Dla mnie tu jest informacja prosta - na Polskę idzie gorszy sort 2016, a w inne regiony 2017.
Można to zweryfikować przyrządami - rok temu OLEDY różnych firm włącznie z LG wykazywały niejednorodność świecenia - kilkanaście procent, w tym roku 2 do 8% co jest dla oka ludzkiego nie dostrzegalne, ale przyrząd wyłapie.
SONY w tym roku ma przegięcie 39% - to jak LCD, natomiast z racji że to był jeden z pierwszych OLED w tym roku liczyłem na pierwsze egzemplarze i że w kolejnych może się poprawi - atu nic wpadka po całości - producent nie zaprzecza. Natomiast nie znam pomiarów egzemplarzy będących na rynku poza Polską - fajnie byłoby je wziąć na przyrządy (bo testy pseudo fachowców, marketingowców, pieniaczy to mam w głębokim poważaniu - tylko znormalizowane przyrządy i wynik wyrażony w jednostkach SI dają wiarygodny pogląd) - bo może się okazać że zakupione TV w Berlinie nie mają tych wad co zakupione w Warszawie - a do Berlina nie jest daleko i drogo - koszt podróży na pewno się zwróci odpowiednim rabatem. A gwarancja i tak jest europejska. W Europie na niektóre egzemplarze premium dawali nawet gwarancję 9 czy 10 lat (w Wielkiej Brytanii) - nie to co u nas.
Parametry matrycy powinno się dać zweryfikować za pomocą instrukcji serwisowej, oraz oprogramowania które wyświetli niezbędne informacje (numer seryjny -data produkcji, rewizja - tak jak jest to w laptopach/pc itd.
 
Ostatnia edycja:

olakoma

New member
Dla mnie tu jest informacja prosta - na Polskę idzie gorszy sort 2016, a w inne regiony 2017.
Można to zweryfikować przyrządami - rok temu OLEDY różnych firm włącznie z LG wykazywały niejednorodność świecenia - kilkanaście procent, w tym roku 2 do 8% co jest dla oka ludzkiego nie dostrzegalne, ale przyrząd wyłapie.
SONY w tym roku ma przegięcie 39% - to jak LCD, natomiast z racji że to był jeden z pierwszych OLED w tym roku liczyłem na pierwsze egzemplarze i że w kolejnych może się poprawi - atu nic wpadka po całości - producent nie zaprzecza. Natomiast nie znam pomiarów egzemplarzy będących na rynku poza Polską - fajnie byłoby je wziąć na przyrządy (bo testy pseudo fachowców, marketingowców, pieniaczy to mam w głębokim poważaniu - tylko znormalizowane przyrządy i wynik wyrażony w jednostkach SI dają wiarygodny pogląd) - bo może się okazać że zakupione TV w Berlinie nie mają tych wad co zakupione w Warszawie - a do Berlina nie jest daleko i drogo - koszt podróży na pewno się zwróci odpowiednim rabatem. A gwarancja i tak jest europejska. W Europie na niektóre egzemplarze premium dawali nawet gwarancję 9 czy 10 lat (w Wielkiej Brytanii) - nie to co u nas.
Parametry matrycy powinno się dać zweryfikować za pomocą instrukcji serwisowej, oraz oprogramowania które wyświetli niezbędne informacje (numer seryjny -data produkcji, rewizja - tak jak jest to w laptopach/pc itd.

Ja już byłem prawie na niego zdecydowany. Ale ten post dał mi do myślenia. Zadzwoniłem do Sony C i zapytałem czy matryca jest z 2017 roku bo chcę kupić A1. Sprzedawca odpowiedział, że nie wie z którego roku- może być 2016 lub 2017, ale obróbka obrazu jest najlepsza na świecie ... itd. Na prośbę o weryfikację za pomocą serwisu tylko się roześmiał i powiedział, że nie ma takiej możliwości- patrz spieprzaj dziadu. I zostaję dalej w grze do 2018. Z drugiej strony się cieszę, że dalej będę obserwatorem na forum i kasa w banku (czyli coś w stylu- i cichutko gra gitara).
 

PablitoB

New member
Ja jednak osobiście nie skreślam tego modelu z listy zakupów.
Tak jak kolega wcześniej pisał co do matrycy zdania są podzielone, może to wynikać z poniższego tutaj cytat: " ... Sony używa najnowszej generacji płyty Oled: zielone, czerwone, białe i niebieskie subpiksele są identyczne jak w LG 65W7 ..." oraz "... Subpiksele z Bravia 65A1 są identyczne jak w przypadku LG 65W7 z 2017 i LG Signature 65G6V z zeszłego roku ... "
 
Ostatnia edycja:

olakoma

New member
Sony 65A1 dla niebieskich za 13500 zł z kalibracją.
LG 65C7 za 12.000 zł z kalibracją, dostawą, cashback, xbox one.
Ale 65W7 - to zupełnie inna liga i kosztuje 24500 zł

Co do obróbki sygnału to sprzedawca przesadził.
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...e-i-zdecydowanie-oled-philipsa-55pos9002.html
Sony wypadł dużo gorzej od Philipsa i LG.

To super informacja. A ja już przelałem z konta na kartę, żeby kupić w Sony C i miałbym w tym tygodniu czarne myśli po czarnym piątku.
Teraz czekam tylko na Philipsa 973 i porównanie z Sony A1.
Mam 2 pytania:
A czy istniej realna szansa na sprawdzenie w menu serwisowym daty produkcji matrycy w TV OLED?
Twoim zdaniem, który TV OLED najlepiej radzi sobie z sygnałem antenowym z nc+ (sport, film )-Philips ?
 
Do góry