Firma Sony prezentuje serię telewizorów OLED , A1 linia 2017 r.

Domely

New member
Mój brat kupił Philipsa 9002 wiec bawiłem się cały weekend. Ja ostatnio nabyłem w Saturnie Sony A1. Wg mnie Sony ma bardziej żywe kolory, wreszcie bdb dźwięk i dużo lepiej radzi sobie z płynnością w ruchu wiec do sportu raczej ten. Philips nadrabia ostrością obrazu i ma ambilight. Ogólnie ani jeden ani drugi nie spowodował u mnie efektu WOW... więc zostaje przy starym Philipsie LCD gdyż różnica na korzyść oleda nie jest wg mnie warta 8 czy 10 tys PLN. Ale to moja subiektywna opinia. Brat zostawił sobie tego Philipsa (chociaż trochę zmusiła go do tego awaria poprzedniego tv).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na mnie Philips robi wrażenie Wow !
Na wszystkich prawie 100 osobach które kupiły bez wyjątku też robi.
Ale nie na każdym musi.
Wyniki porównania dla zwykłych ludzi na pokazie w Londynie mówią same za siebie jeśli poda się dobre materiały .
Philips wygrał w „cuglach „ z Sony A1.
Dla mnie ważne też jest podświetlenie matrycy dlatego wybieram Philipsa.
Ale Sony tez jest bardzo dobry !
 

olakoma

New member
Na mnie Philips robi wrażenie Wow !
Na wszystkich prawie 100 osobach które kupiły bez wyjątku też robi.
Ale nie na każdym musi.
Wyniki porównania dla zwykłych ludzi na pokazie w Londynie mówią same za siebie jeśli poda się dobre materiały .
Philips wygrał w „cuglach „ z Sony A1.
Dla mnie ważne też jest podświetlenie matrycy dlatego wybieram Philipsa.
Ale Sony tez jest bardzo dobry !
Kiki ale można się dowiedzieć przed zakupem TV (Sony, Philips, Panas, Lewe) o roku produkcji jego matrycy OLED ?
Jest coś takiego jak menu serwisowe do którego można się dostać na życzenie klienta przed zakupem ?
Czy tylko cechy pośrednie jak podświetlenie i jasność matrycy świadczą o przypuszczalnym roku produkcji
 

Rodrik_AR

New member
Witam, zastanawiam się poważnie nad zakupem KD-65A1. Po lekturze tego wątku i innych obawiam się trochę, że ten panel może być jeszcze nie dopracowany? Jako alternatywę rozpatruję LCD Sony KD-65ZD9
Obecnie posiadam - Pioneer 50" 508XD (9-cio letni)
Oglądam głównie - Filmy i sport z NC+. Żona ogląda też programy modowe i kulinarne (część w SD)
Budżet - 12 - 15 tys
Odległość od ekranu - 3 m
Przewiduję zakup na wiele lat

Bardzo proszę o Waszą poradę, szczególnie Kikiego, który doradził mi w sprawie Pioneera 9 lat temu :)
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

darlen

Member
Skoro KIKI kalibruję - to prośba o przedstawienie wyników pomiarów świecenia TV szczególnie map równomierności i wszystko będzie jasne a nie tylko ślepe testy.
Jeżeli rozkład nierównomierności świecenia będzie poniżej 10% to można brać, jeżeli powyżej to powód do reklamacji niezgodności towaru z umową - matryce LG 2017 wykazują rozkład poniżej 10% - do 2 do 8% - więc się nie ma czego czepiać.
Jak się ma przyrząd to łatwo to sprawdzić, można to również lepszym aparatem sprawdzić - oby był obiektyw bez winietowania i innych zniekształceń.
Nikt się nie chwali z pomiarami a podobno tyle się sprzedaje i tyle kalibracji gratis - a dowodów w postaci wyników pomiarów brak - znaczy musi być bardziej fatalnie w rzeczywistości niż nam się wydaje. SONY tego nie zaprzecza, Kiki też a przecież to podobno sprzedaje i kalibruje czyli ma rzeczywistą wiedzę i ogląd na sytuację. Jak zaprzeczy a ktoś samemu sprzętowo zweryfikuję i przedstawi rzeczywiste wyniki pomiarów to będzie powód do reklamacji i nie ma przebacz bo być może nie znajdą egzemplarza bez wad i będzie afera -nie wiem jak te na rynku poza Polską.


Ja czekam na przysłowiowy A2 oczywiście i jego wyniki pomiarów najpierw - gdzieś czytałem że Sony planuje w przyszłe modele wstawić podwójny tuner DVBS-2 - nie wiem czy tak będzie, ale to mnie interesuje oczywiście razem z Androidem.
Chyba, że w tzw między czasie coś innego wyjdzie z androidem i producent da 5 lat gwarancji - tak jak SONY (nawet w cenie to dają tylko trzeba pogadać ze sprzedawcą -dopłata jest do wersji ze zniszczeniem, a podstawową gwarancję dają), a nie ubezpieczenie.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie cenowej masz bardzo dobre modele :
- Sony 65A1 za 14.500 zł
Kalibracja gratis
Dostawa 69 zł

- LG 65C7 za 11.800 zł
Kalibracja gratis
Dostawa gratis
Xbox gratis

LG dostało nieporównywalnie więcej wyróżnień, więcej nagród.
 

olakoma

New member
A najważniejszego nie napisałem, że otrzymał referencje od tego portalu w 2017 zdobywając 86% punktów. LG B7 i C7 po 85%, a Philips 9002- 83%.
 

olakoma

New member
W ślepym wygrywa Philips a w niejednym fachowym Sony. Ale jeszcze jeden zagadkowy szczegół co do matrycy Sony A1 z francuskiego portalu:subpiksele z Bravia 65A1 są identyczne jak w przypadku LG 65W7 z 2017 i LG Signature 65G6V z zeszłego roku. Każdy piksel składa się zawsze z czterech subpikseli (jeden zielony, jeden czerwony, jeden niebieski i jeden biały). Biało-niebieskie subpiksele są zawsze większe, aby poprawić maksymalną jasność płyty.
http://www.lesnumeriques.com/tv-televiseur/lg-65w7-p37131/test.html
 

darlen

Member
Ten test też pokazuje, że A1 ma dużą niejednorodność świecenia +- 30% - nie ma lekko bez względu na rynek SONY wypuścił tandetę.
Zresztą Philips też jest tandeta - jak użytkownicy pokazują - ewidentnie wada konstrukcyjna - skoro na kilku egzemplarzach jest dokładnie w tym samym miejscu zmiana świecenia - a że ślepy test nie widzi - no cóż jest po prostu ślepy - czyli zupełnie niewiarygodny.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Tester Vincent Teoh w dniu 15 grudnia 2017 r. przedstawia test telewizora Ultra HD OLED firmy Sony KD-77A1 . :|
Bardzo wysoka cena tego telewizora bez dwóch zdań .
Telewizor Ultra HD OLED firmy Sony KD-77A1 otrzymał od portalu HDTVTest : Highly Recommended .

Sony KD-77A1 Bravia OLED TV Review

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Widać , że każdy ma inne zdanie.
Dla mnie ważniejsi są odbiorcy.
To oni są celem producenta.
Przypomina mi się jak krytyk filmowy, specjalista zniszczył w opisie film , a ludzi chodzili tabunami i śmieli być zadowoleni.
I opinie krytyka mieli w głębokim poważaniu.

Ale po to są różne spojrzenia żeby spokojnie własnym sumptem ocenić przydatność, cenę i w spokoju ku radości wybrać model .
 

Domely

New member
Widać , że każdy ma inne zdanie.
Dla mnie ważniejsi są odbiorcy.
To oni są celem producenta.
Przypomina mi się jak krytyk filmowy, specjalista zniszczył w opisie film , a ludzi chodzili tabunami i śmieli być zadowoleni.
I opinie krytyka mieli w głębokim poważaniu.

Ale po to są różne spojrzenia żeby spokojnie własnym sumptem ocenić przydatność, cenę i w spokoju ku radości wybrać model .

Brawo! Zaczynasz pisać jak człowiek:bober:
A nie tylko Philips jest cudowny etc...

Życzę Tobie oraz innym forumowiczom Wesołych Świąt oraz oglądania "Szklanej pułapki" w najlepszym TV na świecie (na ścianie oczywiście) :wink:
 

olakoma

New member
A w Saturnie do 1.01.2017 rabat technologiczny i 65 Sony A1- 13759.14 PLN, a 55A1- 9459.14. Inne OLED-y równie ciekawe ceny. Czas się chyba wypełnił.
 
Do góry