Firma Samsung wprowadzi serię telewizorów Ultra HD Q9N - 65" i 75" z kropką kwantową i podświetleniem Full Array Elite.

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Na portalu Tweakers został opublikowany w dniu 27 czerwca 2018 r. test telewizora Ultra HD LCD firmy Samsung QE55Q9F . :|

https://tweakers.net/reviews/6271/samsung-q9f-qled-met-camouflagestand.html
Nie można wyłączyć funkcji lokalnego ściemniania . Telewizor ma 320 stref niezależnego lokalnego
ściemniania . (20 w poziomie X 16 w pionie) System Tizen działa płynnie . :|
Kosztuje niestety niemało :-| i to jest jego głównym minusem . Ale to jest moja uwaga ,
lecz ogólnie to bardzo dobry telewizor . :|


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Na portalu tvtest.pl 09 lipca 2018 r. ukazał się test telewizora Ultra HD LCD firmy Samsung 55Q9FN wykonany
przez redaktora Tomasza Chmielewskiego .

Samsung 55Q9FN – test – TV TEST

BTW , była aktualizacja oprogramowania układowego wersja 1103 , która powinna poprawić jakość wyświetlanego obrazu . Ciekawe , czy testowany telewizor miał tą wersję oprogramowania ?

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Telewizor firmy Samsung QE65Q8DNA dostępny w sklepie RTVEUROAGD w cenie 13099 zł , a 55" w cenie 9199 zł. Ceny nowości lecz są bardzo wysokie . :|


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Gikey

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak się pomału zastanawiam do zmiany telewizora na nowy. Obecnie mam 50-calową plazmę Panasonica z 2009 roku (TX-P50S10E). Jak dotąd nie miałem powodu do narzekań no ale to nie smart TV więc żadne tam Netflixy (choć mam subskrypcję do oglądania na kompie) czy HBOGO nie pójdą. Normalnie mój wybór odnośnie nowego TV padłby na OLED ale wciąż nie mam pewności (mimo przeczytania wielu postów na forach czy artykułów) czy to już jest ten moment gdzie producenci wystarczająco poradzili sobie z wypalaniem tak jak kiedyś przy plaźmie.Tymczasowo wybór padł na najnowszego/tegorocznego QLEDa Samusnga (65Q9FN). Pojechałem do salonu Samsunga - tam teraz w promocji ze zwrotem gotówki można go nabyć za 13 tys.
Telewizor piękny, obraz super no ale wyświetlane było demo, przy którym każdemu ma szczęka opadać. Poprosiłem zatem o wyświetlenie obrazu z TV naziemnej żeby zobaczyć jak TV 4K radzi sobie ze skalowaniem. No więc odpaliliśmy TVP1 HD, TVP2 HD, Polsat, TVN i się rozczarowałem.
Jest po prostu słabo czy wręcz żenująco. Co prawda na co dzień w domu oglądam TV z nC+ i tam praktycznie wszystko co mnie interesuje jest w HD no ale to HD na tym QLED-zie d..y nie urywało żeby jeszcze raz nie powiedzieć że jest słabo. Nie mam w domu Blu-Ray i nie oglądam filmów z płyt, nie mam też żadnej konsoli do gier więc dla mnie TV to sprzęt do oglądania TV - na razie nC+ (z którego chcę zrezygnować) ale docelowo bardziej Netflix i HBOGO. Jako że oferta materiałów 4K wciąż rośnie to wciąż jest stosunkowo mała i piszę tu raczej Netflix bo pominę milczeniem ofertę takich kanałów w nC+.
Wróciłem więc do domu odpaliłem swoją plazmę, podłączyłem swojego notebooka po HDMI i obejrzałem serial na Netflixie ciesząc się piękną jakością obrazu - przynajmniej do tego co widziałem w salonie na QLED. I mimo, jak napisałem, nie oglądam na co dzień kanałów SD to włączyłem kilka i stwierdziłem, że moja stara plazma lepiej sobie z nimi radzi. I chyba jeszcze zostanę jeszcze dłuższy czas ze swoją plazmą zanim materiały i programy 4K nie staną się dużo bardziej powszechne. Brak SMARTTV nadrobię notebookiem. Na ten moment trochę szkoda 13 tys. aby tylko jarać się specyfikacją i męczyć z tym co się widzi. No ale to tylko moja opinia i pewnie gdybym stał przed koniecznością zakupu nowego telewizora to pewnie brałbym pod uwagę tego QLEDa na poważnie.

A tak na marginesie, w salonie Samsunga nie mają jeszcze tego modelu 65Q8DN (dostępnego w EURO RTV AGD) i nie wiedzą kiedy będzie dostępny. Takie dziwadełko. A ktoś z was może mi powiedzieć czym się tak naprawdę różni 65Q9FN od 65Q8DN?


Pozdrawiam
G
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

W dniu 16 lipca 2018 r. na portalu brytyjskim What Hi *Fi ? ukazał się test nowego telewizora Ultra HD LCD
firmy Samsung QE55Q8DN(bez pomiarów) . :-|

https://www.whathifi.com/samsung-qe55q8dn/review

Werdykt testujących . Doskonała czerń . Żywe , ale naturalne kolory . Doskonała definicja szczegółów .
Niestety brak zewnętrznego modułu One Connect Box (skrzyneczki połączeniowej w której znajduje się również zasilacz), jaki jest dołączony do telewizora firmy Samsung QE55Q9FN . :-|
Dźwięk mógłby być lepszy .
BTW , pilot zdalnego sterowania nie jest tak prosty i elegancki jak pilot dołączony do telewizora firmy Samsung QE55Q9FN , gdzie klawiatura numeryczna jak i kolorowe przyciski są fajnie schowane pod jednym przyciskiem .



Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

vvv

Well-known member
Bez reklam
Witam 😀
Po zwrocie gotówki za JS9000 u mnie zagościł Q9N
Jest już pare dni i powoli ogarniam ustawienia
Na razie napisze tylko ze 3 lata dla TV to kawał czasu
Pierwsze co mnie wprowadziło w szok to ta czerń 👍
Jak pisze na razie ogarniam ustawienia koloru ale już zaczyna być bajecznie
Filmy na BDUHD Super No i HDR to jest To 😉
 

accu

New member
Bez reklam
Witam 😀
Po zwrocie gotówki za JS9000 u mnie zagościł Q9N
Jest już pare dni i powoli ogarniam ustawienia
Na razie napisze tylko ze 3 lata dla TV to kawał czasu
Pierwsze co mnie wprowadziło w szok to ta czerń 👍
Jak pisze na razie ogarniam ustawienia koloru ale już zaczyna być bajecznie
Filmy na BDUHD Super No i HDR to jest To 😉

Witam uprzejmie,

Gratuluję . Rozumiem , że zagościł u Ciebie 65"Q9N . :|


Najważniejsze , że jesteś zadowolony . :)
Proszę , jak pomału "ogarniesz" obsługę tego telewizora , to napisz swoje spostrzeżenia .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

cacumen

Member
Bez reklam
Smart najlepszy w Samsungach ?
A pod jakim względem ?


Dla mnie duży wybór aplikacji łatwo dostępnych i prostych w obsłudze. Android tv przynajmniej sprawdzany w MM na Sony i Philipsie teoretycznie z większym wyborem aplikacji ,ale szybkość
działania i dostęp już nie taki błyskawiczny.
Nie mam innych możliwości porównywania , stąd taka moja czysto subiektywna opinia po sklepowych "eksperymentach" . Nawet WebOs LG miał też czym się pochwalić ..

Może już są takie modele tv , w których android.tv poza bogatą bazą apek pozwala na szybkie
i proste w obsłudze korzystanie z nich ? Proszę o podpowiedź , bo ciągle zwlekam z zakupem tv
między innymi z powodu niedopracowanego android.tv .
 

janunio

New member
Bez reklam
Smart w Samach to totalna porażka.
Owszem w SMART SAMSUNG jest wiele zaproszeń do płatnych serwisów.
Tylko ANDROID TV ma luzik w tej kategorii. Np. KODI i pluginy ...
 

cacumen

Member
Bez reklam
Smart w Samach to totalna porażka.
Owszem w SMART SAMSUNG jest wiele zaproszeń do płatnych serwisów.
Tylko ANDROID TV ma luzik w tej kategorii. Np. KODI i pluginy ...


To ciekawe czemu mi bez konta Premium ani Player.pl ani Ipla czy Spotify nie trybią na tablecie czy
w smartfonie ?? Pewnie jak zwykle ..coś przeoczyłem ? Chociaż identycznie HBO GO czy Netflix albo
Showmax :confused: Najnowszy Kodi w obu przypadkach ,ale pewnie wtyczki źle rozpracowane :?
 

accu

New member
Bez reklam
Ostatnia edycja:
Do góry