Firma Samsung wprowadzi serię telewizorów Ultra HD Q9N - 65" i 75" z kropką kwantową i podświetleniem Full Array Elite.

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Test telewizora Ultra HD LCD firmy Samsung QE55Q9FN na portalu brytyjskim Trusted Reviews z dnia 03-08-2018 .
(bez pomiarów)

https://www.trustedreviews.com/reviews/samsung-qe55q9fn

Kosztuje sporo , warto więc trochę poczekać , aż cena się obniży .
Telewizor ten oferuje bardzo dobry obraz , oraz stabilny i funkcjonalny
system operacyjny . Dobre dwa piloty zdalnego sterowania(standardowy i inteligentny) .
System bezpośredniego podświetlenia z 320 strefami lokalnego ściemniania .
Wykorzystuje technologię Quantum Dot .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oled ma pełne podświetlenie.
Ma extra cenę już.
Ma AI i Google Assistant
Świetne nowe systemy operacyjne od webOs, po Oreo.
I o ile QD bardzo mocno spada od 2 lat to Oled bardzo mocno idzie w górę .
Na dziś QD to suplement a prawdziwe QD ma być za dwa, trzy lata o ile wejdzie w ogóle.
Ale niech im się wiedzie jak najlepiej.
Zawsze to jakaś alternatywa.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

W dniu 12 października 2018 r. na portalu niemieckim 4kfilme.de pojawiła się
recenzja telewizora Ultra HD LCD firmy Samsung QLED - 65Q9FN . ( 8 stron )

https://www.4kfilme.de/test-q9fn-qled-4k-fernseher-65-zoll-samsung/

Na stronie 3 warto moim zdaniem kliknąć odnośnik -" kliknij tutaj" , aby móc zapoznać się z filmikiem na aplikacji YouTube , gdzie
recenzent Vincent Teoh z portalu brytyjskiego HDTVTest zarysowuje między innymi poprawkę dla testowanego telewizora firmy Samsung 65Q9FN
w kwestii wyświetlania zawartości HDR 1000 nitów .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Kasio

Member
szybkie moje 3gr.
Wczoraj znajomy kupił 65’’QLED TV 2018 Q9F (QLED SAMSUNG QE65Q9FNAT) i poprosił mnie o pomoc przy rozpakowaniu etc.. a jako że posiadam jakiś czas KS9000 to coś tam wiem.Pierwsze moje wrażenia co do Q9F: brzydkie ramki i kanciasty,obraz sporo jaśniejszy niż w moim,ale dla niewprawnego oka może wydawać się że jasność jest taka sama... różnice zauważyłem dopiero gołym okiem w filmach HDR i tu jasność jest znaczna. Zaskoczył mnie natomiast dźwięk dość ze są tylko 3 profile + korektor (KS9000 5 profili + korektor) dźwięku to brzmi strasznie płasko i jakby z metalowej puszki,co do dynamiki dźwięku to wg moich odczuć nie ma żadnej dynamiki.Możliwe że moje odczucia/wrażenia są spaczone tym że przyzwyczaiłem się do swojego TV,ale spodziewałem się sporo większej różnicy i skoku technologicznego w obrazie i dźwięku na pierwszy rzut oka.Zapewne gdybym dłużej poobcował z tym modelem tv to zauważył bym więcej różnic,testy syntetyczne mówią same za siebie i bezdyskusyjnie Q9F jest sporo lepszym tv pod każdym względem,ale wg mnie pierwsze wrażenie takie sobie... i żadnych wow,ach,ooo :lol:.
 
Ostatnia edycja:

Kasio

Member
Jeśli pytasz o Q9F to wszystko już napisałem powyżej i nie mam nic do dodania.A w gry nie gram,kiedyś tam odpaliłem na KS9000 demo GTA V w UHD 30p,ale na pewno gry w UHD 60p HDR na Q9F będą na początku wyglądały niesamowicie,a po czasie stanie się to normą (przyzwyczajenie),gdyby nie ten dźwięk w Q9F z "puszki",i nadal samsung w najnowszych modelach nie zmienił dekodera i chyba od 2014 nadal ma graniczenie Bit Rate do 80Mbps dla HEVC 10bit,UHD i 4K, i Bit Rate 20Mbps dla FHD,i tu "zong" bo zwykły smartfon nagrywa FHD w 25-28Mbps,hmm.. i chyba mają racje bo większość użytkowników i tak nie wie o co chodzi.
 
Ostatnia edycja:
Do góry