Firma Panasonic prezentuje telewizory Ultra HD OLED - linia 2019 .

SDman

Banned
Możliwości pewnie tak ale "królem obrazu" coś czuję jest Panasonic.
Oczywiście aby to stwierdzić "zobaczyć" muszą być oba odbiorniki na tym samym sygnale (źródle) i oczywiście wedle naszych potrzeb. Dla mnie taka potrzeba to sygnał to DVB-C
mam ok. 50 programów HD.
Panasonic fenomenalnie skaluje do 4K -ma to coś, coś jakby "Plazmowego" w obrazie -zwyczajne mnie urzekł.

ps. @kiki podajesz oferty na 65" a jeśli można prosić zaproponuj -podaj mi ceny na 55" -proszę już po raz enty :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisz proszę jakie modele - Ty masz w programie dodatkowy upust przecież za aktywność. Możesz więc wykorzystać , sam to wypracowałeś.

Na pokazach , na których byłem w Europie - Panasonic , na żadnym nie był królem.
 

SDman

Banned
Po plaźmie może trochę inaczej postrzegam Panasonica. Jest obraz gładki, a zarazem ostry i wolny od tzw. digitalizacji (mowa oczywiście o słabszym sygnale) wydaje mi się, że GZ -właśnie w tym przypadku jest "ciężkim rywalem" dla konkurencji.

Zmieszczę tylko rozmiar 55"
Cóż modele zeszłoroczne pewnie sporo tańsze ale nowości zaczęły spadać choćby CX.
Philips 804 z ciekawości tańszy 754 -choć on chyba bez sensu
LG CX
Sony AG8 bo A8 pewnie droogo
nie byłbym sobą gdybym nie spytał o LCD
Q85R, Q90R -2019 i nowy Q90T
Może coś jeszcze Ty zaproponujesz
Pozdrawiam
 

mszymczyk11

New member
Strasznie slabo ze nie będzie wersji 77calowej panasonica hz2000.. Nie wiem dlaczegi panasonic nie zdecydowalo się skoro wszyscy maja w swojej ofercie takie oledy
 

SDman

Banned
LG CX w natarciu -zaczął kusić ceną w 55" za 5,8k.
No mam zagwozdkę straszną, a do tego jeszcze Q90R za 6k. też mnie kusi.
LG, Samsung i ich systemy to inna bajka w stosunku do Panasonic`a za 5,4k.
 

pantomima

Banned
Pomyśl o starszej serii c9 lub e9 . Nowe gx/cx świecą słabiej od poprzedników o jakies 170 nitów w hdr .To dosyc dużo. Jedyna poprawa nastąpiła w odwzorowaniu ruchu i to chyba tyle .Nie ma więc mowy o żadnej rewolucji. Najlepiej jednak bylo by zestawić te modele skalibrowane ze sobą ,porównać jakość obrazu i wtedy dokonać wyboru .
 
Ostatnia edycja:

Tonito

New member
SDman :

High End telewizor robi High End obraz!

Smart glupoty zawsze mozesz zyskac w lepszej jakosci dzieki externym "pudelkam", ale obraz sredniej jakosci juz nie poprawisz nigdy! Bez kolejnej dyskuzji, najlepszy i najwierniejszy obraz zaraz po wyjieciu z boxu ma tylko PANASONIC i nikt inny ...
Posiadam od zeszlego roku High End PANASONIC TX65GZ2000E w polaczeniu z UHD BD PANASONIC-em DP-UB9000E i wierz, ze bardzo dobrze wiem dlaczego ten zestaw i nie cos innego ... I nic na mojej decyzji nie zmienili "blind testy" w ktorych mieli udzial i decydowali o resultatach experci z ulicy ...Jezeli chcesz naprawde Top telewizor i jest dla Ciebie na pierwszym miejscu tylko jakosc obrazu to wybierz sobie cos z OLED-ow PANASONIC-u lub SONY ...

Pozdrawiam z Czech.

Tony
 

pantomima

Banned
Panasonic gz2000 to zdecydowanie przerost formy nad treścią. Przed zakupem testowałem obok siebie dwa modele c9 i gz2000 , oba skalibrowane profesjonalnie . Wcale gz2000 nie generowal lepszego obrazu . W ślepym teście w UK to właśnie c9 wygrał. Gz2000 ma przekłamania w hdr co sprawia , że nie wyświetla najlepszego obrazu w tym formacie , pomimo że szczytową jasność ma najwyższą. Na konkurencyjnym forum podobne opinie można spotkać . Są również testy które tylko to potwierdzają . Jak powiedziałem - przerost formy nad treścią .
A Sony i jego oled a9g to już zupełnie zawiódł po całości . W sieci jest mnóstwo testów to potwierdzających.
SDman- nie sluchaj bzdur fanatyków .
W wątku - LG nowa fala nadchodzi , był taki jeden który zakupił c9 i ocenił ten model bardzo negatywnie . Po profesjonalnej kalibracji już piał z zachwytu i zwracał honor inżynierom z LG, których przed kalibracją zmieszał z błotem. Bodajże był to Jerzy jakiś tam . Deklarował, że oprócz c9 ma jeszcze gz2000, że jak znajdzie chwile to porówna obydwa tv , zrobi zdjęcia i odniesie się w kwestii jakości generowanego obrazu przez te dwa modele. Do dziś tego nie zrobił. Przepadł . Odpal wątek i sam się przekonaj .
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
SDman - popatrz w sieci jak model gz2000 , c9 i a9g ocenia po testach Vincent Teoh . Myślę , że to będzie najlepsza rekomendacja .
 

SDman

Banned
Smart glupoty zawsze mozesz zyskac w lepszej jakosci dzieki externym "pudelkam", ale obraz sredniej jakosci juz nie poprawisz nigdy! Bez kolejnej dyskuzji, najlepszy i najwierniejszy obraz zaraz po wyjieciu z boxu ma tylko PANASONIC i nikt inny ..Tony
Dziękuję, z tym stwierdzeniem zgadzam się w 100% (w sklepie nie zawsze jest czas na kalibrację). Zgadzam się nie dlatego, że przeczytałem czy ktoś mi powiedział ale przekonałem się sam na własne oczy.
Dodam tylko, że na materiałach FHD -1080i/50Hz

SDman - popatrz w sieci jak model gz2000 , c9 i a9g ocenia po testach Vincent Teoh . Myślę , że to będzie najlepsza rekomendacja .

Lubię postęp i technologię (WebOs, Tizen, Android), decydując się na Panasonica wiem, że mam odświeżony i działający (aplikacje) system i to trochę boli.

Wyjaśnię może, moje oglądanie TV to 80% kablówka (pozdrawiam RetSat -Łódź)
Zawsze na PIERWSZYM miejscu będzie mój system AUDIO.

Kierując się tym muszę brać w TV pod uwagę to co najważniejsze -OBRAZ.
Testów ze słabszym sygnałem jest niewiele albo wcale, skalowanie do 4K, wszyscy testerzy piszą, że jest ono jednakowe -ja się z tym nie zgadzam i kropka.

Procesory obrazu i algorytmy każdej z firm są inne, wiadomo również, że testu trzeba dokonać 1:1 to samo źródło najlepiej to, na którym najbardziej nam zależy.

Vincenta Teoh -oglądałem ale dla przykładu jak kompletowałem w latach 2014-19 nowy system audio owszem czytałem testy, opinie i co tam jeszcze ale najbardziej zaufałem własnemu doświadczeniu i moim uszom.
Moje oczy przy wyborze następcy plazmy też będą najważniejsze :roll:.
 

Tonito

New member
pantomima :

Kilka miesięcy temu temat ten poruszał już fanów AV w Czechach. Piszsesz kompletne bzdury!

Oczywiście nie jestem wszechwiedzący, jednak jeśli napiszę A, to mogę dodać do niego B. Zanim coś napiszę, myślę o tym, coś o tym wiem, a zwłaszcza mam z tym osobiste doświadczenia! Nie kłamię, nie mistyfikuję i nawet nie gotuję na wodzie. I to jest różnica między nami ...

OK, wrócę do testu HDTV. Vincent Teoh zyskał bardzo dobrą opinię w Anglii jako kalibrator i recenzent. Jego ostatni Shootout był sponsorowany przez sprzedawcę Crampton & Moore, był też kalibrator Maciej *************** (******************************), który wraz z Vincentem skalibrował trzy OLED-y i jedną QLED. A jeśli napiszę to naprawdę zrozumiałe dla każdego, to Shootout był bardzo nieprofesjonalny ...

Ponieważ LG C9 jest jedynym HDMI 2.1, a sprzedawca i sponsor Shootout był nim bardzo zainteresowany, „naciskał” na wprowadzenie nowej kategorii gier, w której LG C9 mógłby zdominować. Wprawdzie ten HDMI 2.1 był bardzo niedostrojony (wystarczy poszukać w sieci), to jednak wystarczyło, aby wygrywali nie tylko w tej kategorii, ale także w ogóle ...

A testy HDR? Gdzie wygrał też LG C9? Zainteresowani wiedzą, że PANASONIC ma absolutnie najlepsze odwzorowanie i algorytmy do pracy z HDR spośród wszystkich marek na rynku. Najlepszy rysunek cieni, najwięcej detali, idealna jednolitość starannie dobranych paneli ...
Ale QLED Samsung Q90 nie ma Dolby Vision, a LG C9 i SONY AG9 nie obsługują HDR 10+ ... Więc co z tym? Nieważne. PANASONIC ma po prostu pecha, będą to ograniczone testy tylko w HDR 10 bez dynamicznych metadanych!

Osoby, które były naprawdę bliskie „testu”, były zdziwione, że nie wzięli pod uwagę tego, jak wyglądają telewizory po wyjęciu z pudełka. Czyli to, co najbardziej interesuje klientów, bo 99% z nich nigdy nie da więcej pieniędzy na profesjonalną kalibrację! Zwycięzca tej kategorii byłby oczywisty ...

Warto też dodać, że nawet osoby z firmy PANASONIC, które tam były, po kolejnej kalibracji przez *************** i Teoh, nie mogły wiedzieć, który z trzech OLEDów jest ich! Niestety dostrojony i wyraźny panel można rozpoznać po włączeniu (GZ2000 też nie ma tak agresywnego ABL), więc „zaokrąglił” go najlepiej, jak potrafili.

Wyniki wszystkich kategorii

Best Home Theatre TV PANASONIC GZ2000
Best Living Room TV PANASONIC GZ2000
Best Gaming TV LG C9
Best HDR TV LG C9
Best TV of 2019 LG C9

Suma punktów

LG C9 - 33.16

TV PANASONIC GZ2000 - 32.90


No comment!

Tak się właśnie okazuje, gdy pojawia się wezwanie do „ślepych” testów, co leży w interesie biznesmena, recenzenta, ao ich jakości decydują „uliczni profesjonaliści” ... W sieci była aplikacja dla ograniczonej liczby osób i tego, kto zarejestrował się przed siadaniem w audytorium. Wśród tych „testerów” byli ludzie absolutnie nieświadomi problemu, co zaowocowało kłopotliwymi pytaniami, jak np. Co to jest gradacja czy prążkowanie, na które później musiał odpowiedzieć Vincent Teoh ...

W Czechach nazywa się to efektem kameleona. Wypożyczalnie telewizorów na test, „prezenty” od producentów, pieniądze od sponsorów, życzenia wielkich sprzedawców, płatne wycieczki do Ameryki na targi CES czy na IFA do Berlina … Po prostu coś za coś.

Jeszcze kilka lat temu testy były prawdziwe. Dziś są opisani od siebie. Kilka drobnych zmian w tekście i na to zasłużyliśmy!

Dawno minęły czasy, kiedy tym testerom można było ufać. Dziś to tylko wulgarny biznes, który czyni tych ludzi niesamowicie bogatymi ...
W dodatku model GZ2000 to nie tylko obrazowy High End ze świetnym dźwiękiem, ale jako jedyny OLED wykorzystuje specjalną metalową maskę i dzięki temu nie ma chwilowego ani trwałych powidokow ...

https://www.youtube.com/watch?v=Gf4R68iicC8


Chwalisz swój LG9, kierujesz do wirtualnego użytkownika i wykonujesz ślepe testy. Co mi napiszesz o całkowicie zmanipulowanych ślepych testach organizowanych przez Philipsa, materiał testowy jest wybierany przez Philipsa, telewizory są kalibrowane przez ludzi Philipsa i używany jest tryb Vivid ?!

I bez zdziwienia oczywiście wygra Philips OLED? Nawet cztery razy z rzędu !!!

A co powiesz na zeszłoroczny wynik, w którym Philips wygrał 69% w trybie Vivid, a Twój tylko 3% LGC9? Jak ci się podoba? To z pewnością odpowiada rzeczywistości, prawda?

https://www.homecinemamagazine.nl/2019/11/fwd-benelux-tv-shoot-out-2019-de-test-en-de-uitslag/


Philips OLED804 : 69%

Panasonic GZW2004 : 15%

Sony AG9 : 13%

LG C9 : 3%

Nie masz pojęcia, jak się sprawy mają w tym biznesie ...



SDman :

Uzyj wlasna glowe i wlasne oczy. Zycze Ci udanego zakupu i ze bys byl zadowolony ... Pozdrawiam z Czech ...

Tony
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
NA targach IFA- Panasonic z ciemnym pomieszczeniu porównuje swoje Oledy z Oledm Pro Sony i zawsze przegrywa ! Zawsze , mimo że na swoim stoisku.
Na pokazach na których ja byłem Panasonic Oled zawsze przegrywał z LG , Philips i Sony.
Panasonic to dobry oled, dobry bo na matrycy LG.
Bzdety , czyli jak opisujesz aplikacje - Panasonic nie robi bo nie potrafi ot i cała mądrość .
Były czasy gdzie Panasonic przewodził technologii, ale były...
 

SDman

Banned
Powtórzę sam siebie bo widać nie czytasz @kiki -cen też mi nie podałeś nie wiem dlaczego, cena to też ważny parametr dla mnie.

"Wyjaśnię może, moje oglądanie TV to 80% kablówka (pozdrawiam RetSat -Łódź)
Zawsze na PIERWSZYM miejscu będzie mój system AUDIO.

Kierując się tym muszę brać w TV pod uwagę to co najważniejsze -OBRAZ.
Testów ze słabszym sygnałem jest niewiele albo wcale, skalowanie do 4K, wszyscy testerzy piszą, że jest ono jednakowe -ja się z tym nie zgadzam i kropka.

Procesory obrazu i algorytmy każdej z firm są inne, wiadomo również, że testu trzeba dokonać 1:1 to samo źródło najlepiej to, na którym najbardziej nam zależy"

Panasonic do tych potrzeb bez kalibracji jest idealny. Powody oprócz ceny dla których go nie mam są inne i nie dotyczą jakości obrazu .
 
Ostatnia edycja:

sodalit1990

New member
Kiki wszystkim odradza kupno Panasonica bo nie sprzedaje tej marki.Opowiada niestworzone historie np w 2019 napisal ze Panasonic zamyka dzial w Polsce. Uwaza ze manta gra lepiej.Jest rok 2020 i Panasonic sprzedaje telewizory w Polsce.


http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/140988-samsung-vs-panasonic-5.html


Bije...i wypada z gry bo ludzie nie kupują .
Wow!
W USa od dwóch lat już nie ma Panasonica.
W Polsce w tym roku się dział zamyka.
Ludzie się połapali że Manta gra lepiej i Manata już rok temu wyprzedziła Panasonica.
A teraz już nie będzie update - i nie wiadomo co z serwisem.
Żaden Panasonic od 2 lat ne dostał żadnej prestiżowej nagrody - co kiedyś było nie do pomyślenia.
Skończą w lamusie historii - szkoda firmy !
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Doczytałem. To jest Twoja opinia.
Na spotkaniach gdzie byłem było po 20 osób i ich opinia była zbliżona do mojej.
Panasonic bardzo dobry oled ale nie był najlepszy.
Każdy model się kalibruje , Panasonica - też !


Panasonic Sam zamyka dział w różnych częściach świata.Nie dawno zamknął sprzedaż telewizorów na kontynencie australijskim.
Panasonica sprzedajemy od powstania Panasonica w Polsce od pierwszego dnia.Pierwsza dystrybucja w Polsce była przez firmę Mitsubishi.
Panasonic w Polsce spada cały czas z udziałami telewizorów. Już go wyprzedziły wszystkie znaczące firmy. Panasonic ma niestety najsłabsze multimedia ze wszystkich , to oznacza , że dział R&D nie nadąża za rozwojem smart TV.
Osobiście jestem od początku fanem Panasonica.
Ale Panasonic od dawna ustawia się na rynek B2B, więc jak kiedyś Hitachi - telewizory będą tylko tłem marki i to do czasu.

Te są podobne opinie pod wątkiem innych użytkowników z Europy :
https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1596189601
 
Ostatnia edycja:
Do góry