Firma Panasonic prezentuje telewizory Ultra HD OLED - linia 2019 .

Desverger

New member
Nie rozumiem dlaczego GZ1500 podrożał o 1500 zł, gz2000 o 2500 a cena GZ950 stoi w miejscu. Rozumiem, że GZ2000 bo mq większą jasność, innowacyjny system chłodzenia panelu zapobiegający wypaleniom oraz dźwięk od Technics-a ale GZ1500 ma tylko dołożony soundbar i przez to miał cenę o 500 zł większą od GZ950. A teraz nagle odskoczył straszliwie. Tak przy okazji informacyjnie od kolegi z USA, którego konikiem jest sprzęt AV - w związku z tym, że Panasonic wyszedł z rynku w USA a wiele wiele osób było zwolennikami TV tej firmy (głównie przez rewelacyjne plazmy) rozwinął się tam rynek przewozów OLED-ów z Kanady gdzie Panasonic dalej działa. Wielu amerykanów pyta wciąż w BEST BUY czy hhgregg (sieć największych sklepów RTV w USA) o te TV - odpowiedź sprzedawców jest jedna - buy it from Canada. Wiele forum AV wciąż stawia te TV na 1 miejscu jeżeli chodzi o obraz (reprodukcja kolorów i ruch). Minusy lecą za system ale tylko za ubogość smart TV, nigdy za szybkość bo ta jest wzorowa. Jeden z redaktorów zajmujących się AV powiedział, że człowiek z Panasonic Canada powiedział, że mają niesamowite wyniki sprzedaży OLED-ów dzięki zakupom z USA. Nie dziwię się temu. Gdy byłem w grudniu w USA widziałem program o studiach w Hollywood traktujący o remasteringu starych filmów i seriali i co mnie przyznam nie zaskoczyło pracowali głównie na OLED-ach Panasonica. W studiu zawsze był też referencyjny SONY TRIMASTER EL™, ChromaTru OLED ale reszta stanowisk to były OLED-y Panasonic. To o czymś świadczy bez dwóch zdań. Nie było tam LG, PHILIPS-a czy SONY. Zresztą na wielu forach testerzy wspominali, że mieli prawie nić do roboty przy kalibrowaniu serii GZ.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wszystkie firmy podnoszą ceny zgodnie z zapowiedziami o 10%.
Piałem o tym kilkanaście razy.
Panasonic wkrótce może opuścić również nasz rynek, niestyety kjets na drodze spadkowej i pewnie nie wytrzyma konkurencji podobnie jak w USA czy ostatnio w Australii.
Na ślepych pokazach dla użytkowników w Europie, Panasonic nigdy nie wygrał.
 

Desverger

New member
Nie wygrał ale ludzie wiedzą swoje. Gdyby nie to nie byłoby tak wielkiego popytu na niego w USA i nie tylko. Za darmo nikt od fachowych recenzentów reprezentujących czołowe witryny AV 5 gwiazdek nie otrzymuje. Jak na razie to tylko Panasonic w sferze OLED-ów je otrzymywał. Za obudowę czy kolor pudełka ich nie dostał.
 
Ostatnia edycja:

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cześć!

(uhu, ostatnie logowanie 2016 :D długo mnie nie było...)
Pytanie pewnie typowe, ale nie znalazłem odpowiedzi...
Od 4 albo 5 lat używam Panasonic 55AS640. Jestem bardzo zadowolony, ale powoli widzę parę nowych potrzeb:
1) wielkość - już mi się marzy 65"
2) UHD/4K - czasami są fajne filmy, które chętnie bym już zobaczył w wyższej rozdzielczości
3) AppleTV4k + Netflix - mam, chętnie bym poużywał w maksymalnej jakości chociaż od czasu do czasu.

TV używam do obrazu z kompa (70%, w tym filmów fullHD, SD i innych, gier, YT, player/vod), AppleTV (25%, przeważnie seriale/filmy z Netflix), normalnej TV (4%, żona lubi pooglądać jakieś "Ślub od pierwszego...", czy "Rolnik szuka...") i do streamingu z mojego lokalnego NASa (1%, ale to i tak przeważnie filmy, do których nie chce mi się odpalać kompa). Do gier wystarcza mi FullHD, choć sprzęt pociągnie spokojnie więcej. Możliwe, że w przyszłości jakąś konsolę znów dostawię, ale póki co nie ma potrzeby.

Przekierujcie mnie proszę do właściwego działu lub doradźcie tutaj, których następców mojego TV warto rozpatrzeć. Nie lubię Samsunga, ale jeszcze bardziej nie lubię LG. Chętnie zostałbym przy Panasonicu. Budżet? Najmniejszy rozsądny... może 4000? Raz w życiu kupiłem niemal najdroższy TV, który rok później był już tylko bardzo dobry, a 5 lat później powędrował do "biednych dzieci w rodzinie" - nie zrobię drugi raz tego błędu.

Kompletnie nie podążam już za nowościami technicznymi, dźwiękiem zajmuje się amplituner, który spokojnie ogarnia większość potrzebnych mi formatów (stereo, DD, DTS). Dźwięk z TV póki co jest używany w 0% (przekierowuję go optykiem i tak na ampli). Temat nie jest pilny, ale próbuję się do niego przygotować... :)
Wdzięczny będę za Wasze sugestie :) Dzięki!!!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb :
- TCL 65 C815 masz w specjalnym programie dla niebieskich członków forum gdzie sam wybierasz ceny. Podaj proszę maila to Ci wyślę cały program.
- LG 65SK8100 w programie
- TCL 65X815 w programie
- LG 65UK7750 Nano w programie
- TCL 65 EC780 za 3299
- LG 65 Nano 863 w programie
- Philips 65PUS7304 za 3199 zł
- TCL 65C715 w programie
- Hitachi 65HZ6 w programie
 

Desverger

New member
Zanim podejmiesz decyzję poczytaj wątek o TCL 815 i 715 i zobaczysz że nie jest tak z nimi różowo. Na Philipsa też trzeba uważać bo ma specyficzną obróbkę obrazu (artefakty i efekt teatru) a także jak widać po wpisach na materiale 4K występuje szarpanie. LG to matryca IPS wiec czerń słaba. Poczekaj może aż wejdą nowe Panasoniki z serii HX.
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do Twoich potrzeb :
- TCL 65 C815 masz w specjalnym programie dla niebieskich członków forum gdzie sam wybierasz ceny. Podaj proszę maila to Ci wyślę cały program.
- LG 65SK8100 w programie
- TCL 65X815 w programie
- LG 65UK7750 Nano w programie
- TCL 65 EC780 za 3299
- LG 65 Nano 863 w programie
- Philips 65PUS7304 za 3199 zł
- TCL 65C715 w programie
- Hitachi 65HZ6 w programie


hej Kiki - pierwsze 2 wyglądają najbardziej ciekawie :) ceny poproszę :)
 

robertw222

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zadałem pytanie Panasonic Polska dotyczące poprawności tworzenia listy ulubionych programów w nowych telewizorach oled na rok 2019. Otrzymałem odpowiedź, że nic się nie zmieniło pod tym względem i dodane programy do listy ulubionych zachowują swój numer z ogólnych. Czyli cofka totalna względem oprogramowania z plazmy VT30 z 2012 roku. Masakra!








Już modelach od 2013 jak chcesz zachować własną numerację kanałów to musisz zrezygnować z listy Operatora w trakcie pierwszego przeszukiwania DVB-S , wtedy z lewej strony pojawią się od 2018 "Odnalezione kanały" , z których wybierasz do po prawej "Wszystkie kanały DVB-S" swoje kanały i tu możesz ułożyć wg.uznania i zachować własną numerację. W układzie Hotbird/Astra jest prawie 3000 kanałów TV i nie ma możliwości edycji (usunięcia niechcianych kanałów) z listy "Odnalezionych kanałów"

Można ograniczyć ilość "Odnalezionych kanałów" w trakcie pierwszego przeszukiwania przez przerwanie przeszukiwania zaraz po rozpoczęciu przeszukiwania satelity , wtedy przejść do "Przeszukiwania ręcznego" i przeszukać tylko te transpondery , na których są kanały przeznaczone do oglądania .
Trochę więcej pracy w trakcie przeszukiwania satelity , mało w trakcie edycji !!!

Edytując w "Wszystkie kanały DVB-S" wystarczy wpisać nr , pod którym ma się znajdować kanał i wcisnąć zielony przycisk w pilocie , nie ma potrzeby ręcznego przesuwania programów.
Bardzo prosta i i szybka edycja !!! Przy wybranych transponderach z Hotbird jest ok. 400 kanałów , z których wybierasz ok.190 pozycji do "Wszystkie kanały DVB-S" a przypisanie do nich konkretnej numeracji to już bajka!!!

To właśnie od serii 2018 jest znaczna poprawa w ręcznej edycji kanałów. Dodatkowo znając numerację kanałów np. dla dorosłych na liście "Odnalezionych kanałów" bez dołączania ich do "Wszystkie kanały DVB-S" po wpisaniu konkretnego numeru masz bezpośredni dostęp.
Tak prostej edycji nie znajdziesz w TV konkurencji.
Poza tym jeżeli w Twoim TV lista ulubionych jest zapisywana w svl.bin to nie powinno być problemu z z przeniesieniem jej do modelu 2019 , jeżeli problem się pojawi to wyżej masz gotowy przepis.



Dodam tylko , że w sprawie edycji kanałów DVB-S w TV do Supportu Panasonic'a od końca 2013 roku wysłałem ponad 50-ąt e-maili i dopiero w linii 2018 coś drgnęło. Może niech i inni użytkownicy dołączą.

Obecnie najważniejszą wadą odbiorników DVB-S w TV jest to , że lista zapisanych kanałów nie zachowuje kolejności transponderów z satelity.


Wiem co piszę bo z odbiorem TV Sat jestem za pan brat od początku lat 90-tych i przechodziłem wszystkie etapy rozwoju tego systemu odbioru , a 2-wu metrowe parabole były podstawą do poprawnego odbioru. Teraz wystarczy 1,2m offset i przy sporej ulewie deszczu jest dobry odbiór.
 

robertw222

Klub HDTV.com.pl
VIP
1.
Od flagowca Panasonic TX-55GZ2000 spodziewałem się choć zmiany pilota, na czarnego, podświetlanego i lekko mniejszego i oczywiście lepszego materiału (przynajmniej takiego jak w plazmach VT30).

2.I ta nieszczęsna edycja ulubionych (tworzenie listy ulubionych programów), jest kolejną porażką w modelach na rok 2019! .

3.Telewizor za 15.000 zł. (mówię o 55 cali). I ogólnie te panele oled są słabo zabezpieczane nie tylko przez Panasonica. Przynajmniej zrezygnowali z tej paskudnej belki dźwiękowej pokrytej materiałem heh.






1-Wystarczy dokupić pilot od modelu posiadającego podświetlenie.Obsłuży wszystkie funkcje tego modelu.


2-To właśnie od modeli 2018 coś drgnęło z edycją , teraz w trakcie podglądu pojawia się również EPG a przy dublujących się kanałach łatwiej wybrać ten poprawnie działający , w poprzednich modelach trzeba było dodać wszystkie duble , sprawdzić przy którym EPG działa najlepiej i pozostałe usunąć. Przy edycji na PC niestety brak takiej możliwości.


3-Dlatego postanowiłem poczekać na oled'a przy następnej zmianie TV czyli za ok.3- 4 lata.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Konkretnie podali na konferencji modele CX.


Dziękuję za info, kubełek zimnej wody na ostudzenie tegorocznych zakupów -no chyba, że jesień coś mocno w dół przyniesie.
Zawodników coraz mniej CX vs Q85T (jak będzie w Polsce) lub Q90T -walka odbędzie się w pokoju z oknem balkonowym.
No chyba, że Panasonic GZ-950 się trafi poniżej 5tki za 55" ;-)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja mam wielkie okna i Oled daje sobie extra radę !
Qled przygrywa z Oledem, dlatego też Samsung też wprowadzać będzie już Oledy. Masz go z Xboxem i pakietem.
Jak sprzedasz Xboxa nawet na OLX - to cena zbliżona do C9
Masz jeszcze 55E9 - w specjalnej ofercie gdzie sam wybierasz ceny.
 

SDman

Banned
Jestem po testach gz-950 w 55" i chyba stanę się jego posiadaczem mimo paru "wad" .
Obraz rekompensuje je całkowicie.
Samo menu to tak jakby odświeżone z Plazmy ST60 jednak szybsze i oczywiście z większymi możliwościami ale zapomniano o szybkiej możliwości wyłączenia obrazu tak jak w Plaźmie -a fe.
Jest programowalny przycisk "Picture" gdzie aż się prosi aby tam dodać do wyboru "wyłącz obraz" a nie tylko w głębokim menu.
Tutaj Sony jest najszybsze (2 kliknięcia) i ponoć LG bo można powiedzieć " wyłącz obraz" i już :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Teraz specjalna nowa oferta jest a 65 LG CX , Philips 65Oled 934 i 65A89 Sony.
Mają znacznie większe możliwości niż Panasonic.
I znacznie różnią się ceną !
 
Do góry