Filmy w UHD

bramowicz1

Member
Bez reklam
O tym to chyba ptaszki nie ćwierkały, jak to mawia kolega Piramida, dziwne bo i na DeUHD nie było info o pęknięciu.

Ciekawe jak to by wyglądało bo Remaster Full HD było owszem, owszem.

The.Wizard.of.Oz.1939.2160p.BluRay.HEVC.DTS-HD.MA.5.1-COASTER

Kod:
DISC INFO:

Disc Title:     The.Wizard.of.Oz.1939.COMPLETE.UHD.BLURAY-COASTER
Disc Size:      83,548,814,583 bytes
Protection:     AACS2
Extras:         Ultra HD, BD-Java
BDInfo:         0.7.5.6 (compatible layout created by DVDFab 11.0.5.6)

PLAYLIST REPORT:

Name:                   00800.MPLS  
Length:                 1:41:45.390 (h:m:s.ms)
Size:                   57,561,016,320 bytes
Total Bitrate:          75.42 Mbps

(*) Indicates included stream hidden by this playlist.

VIDEO:

Codec                   Bitrate             Description    
-----                   -------             -----------    
MPEG-H HEVC Video       63277 kbps          2160p / 23.976 fps / 16:9 / Main 10 @ Level 5.1 @ High / 4:2:0 / 10 bits / 4000nits / HDR10+ v1 Profile B / BT.2020
* MPEG-H HEVC Video     64 kbps (0.10%)     1080p / 23.976 fps / 16:9 / Main 10 @ Level 5.1 @ High / 4:2:0 / 10 bits / 4000nits / Dolby Vision MEL / BT.2020

AUDIO:

Codec                           Language        Bitrate         Description    
-----                           --------        -------         -----------    
DTS-HD Master Audio             English         3679 kbps       5.1 / 48 kHz / 3679 kbps / 24-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz / 1509 kbps / 24-bit)
Dolby Digital Audio             French          640 kbps        5.1 / 48 kHz / 640 kbps
Dolby Digital Audio             German          640 kbps        5.1 / 48 kHz / 640 kbps
Dolby Digital Audio             Spanish         192 kbps        1.0 / 48 kHz / 192 kbps
Dolby Digital Audio             Spanish         192 kbps        2.0 / 48 kHz / 192 kbps
Dolby Digital Audio             Czech           192 kbps        1.0 / 48 kHz / 192 kbps
Dolby Digital Audio             Hungarian       192 kbps        1.0 / 48 kHz / 192 kbps
Dolby Digital Audio             Polish          192 kbps        1.0 / 48 kHz / 192 kbps
Dolby Digital Audio             Russian         640 kbps        5.1 / 48 kHz / 640 kbps
Dolby Digital Audio             Thai            640 kbps        5.1 / 48 kHz / 640 kbps
Dolby Digital Audio             English         192 kbps        2.0 / 48 kHz / 192 kbps
* Dolby Digital Audio           Japanese        192 kbps        1.0 / 48 kHz / 192 kbps

SUBTITLES:

Codec                           Language        Bitrate         Description    
-----                           --------        -------         -----------    
Presentation Graphics           English         37.598 kbps                    
Presentation Graphics           French          29.625 kbps                    
Presentation Graphics           German          37.276 kbps                    
Presentation Graphics           Spanish         31.585 kbps                    
Presentation Graphics           Dutch           29.356 kbps                    
Presentation Graphics           Chinese         30.615 kbps                    
Presentation Graphics           Chinese         30.553 kbps                    
Presentation Graphics           Korean          24.886 kbps                    
Presentation Graphics           Spanish         32.548 kbps                    
Presentation Graphics           Arabic          17.333 kbps                    
Presentation Graphics           Czech           28.01 kbps                      
Presentation Graphics           Hungarian       30.001 kbps                    
Presentation Graphics           Polish          28.948 kbps                    
Presentation Graphics           Russian         32.371 kbps                    
Presentation Graphics           Thai            33.216 kbps                    
Presentation Graphics           French          0.385 kbps                      
Presentation Graphics           German          0.27 kbps                      
Presentation Graphics           Spanish         0.407 kbps                      
* Presentation Graphics         Japanese        25.33 kbps                      
* Presentation Graphics         Japanese        42.828 kbps                    
* Presentation Graphics         Japanese        4.54 kbps
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Creed II 4k UHD Dolby atmos
Obraz bardzo dobry, dźwięk w trakcie wejścia bohatera na scenę można zabierać do testów subwooferów...;-)
 

ludwickik

Member
Nie wiem czy było ale nie znalazłem po szukaj.

Otóż Dunkierka w UHD to arcydzieło zarówno jeżeli chodzi o obraz jak i dźwięk True HD.
https://www.filmweb.pl/film/Dunkierka-2017-681141

Obraz wspaniale wciąga swoją trójwymiarowością w UHD. Na pewno efekt poprawia to że kręcony jest specjalnymi kamerami Panavision (każda kosztuje uwaga 4M USD sztuka). Dlatego te sceny są w 16:9. Jest to pozycja obowiązkowa jeżeli chodzi o pokazanie obrazu współczesnego kina, ja oglądałem na projektorze (tylko tak oglądam filmy , ewentualnie w kinie). Film można oglądać w kółko tak wciągająco ciekawie Nolan zrealizował ten obraz. Dźwięk przy tym to kolejna referencja, W Atmosie słychać jak piasek po wybuchu bomby spada nam na głowę!!!
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Marsjanin 4k DTS-HD
Film odświeżony po blu ray, dla mnie genialny - ponownie obudził emocje na nowo. Dla fanów wersja 4k to przede wszystkim przepiękne kolory i niesamowicie ostry obraz. Odemnie pełna 10/10.
Dźwięk niestety DTS HD, szkoda że nie dali atmosa ale trzeba się cieszyć tym co jest a jest również bardzo dobrze.
Z uwagi na bardzo dobrej jakości obraz to polecam wersje 4k bo warto.. :)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Ten film akurat dostałem wiec do wybranią odpowiedniej wersji nie miałem zbytnio nic do gadania.... :)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Everest 4k Dolby Atmos
Jestem po kolejnym seansie tego filmu ale już w 4k.
Dla mnie film po raz enty wzbudził emocje.
Ponownie buźka się cieszyła na atmosie , co tam się dzieje w trakcie burzy zapiera dech w piersiach. Uderzenie grzmotu czy zejscie lawiny jest oddane rewelacyjnie. Suby pracują aż miło a na deser rewelacyjne efekty dolby atMOS... :)
Co do obrazu widać przewagę w kolorach są pełniejsze, mocniejsze jest ich jakby więcej. Sam obraz nie jest czysty można lepiej, są obrazy lepiej zrobione... ale i tak uwielbiam ten film. Powtórka w 4k jak dla mnie bardzo udany seans z uwagi na kolorki oraz niesamowity dźwięk Dolby Atmos.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Caparzo zapomniałem przecież ja kolorów nie odróżniam.... :) tak na poważnie to przewaga w kontraście jest od razu widoczna, żywe i ostre kolory ubrań bohaterów w bazie czy na śniegu rzucają się od razu w oczy. Szeroka paleta kolorów powoduje że obraz jest rozpoznawalny na nowo.
 

ludwickik

Member
Ostatnio kilka filmów obejrzałem bo żona w Indiach a dzieciaki u babci. Wszystko na UHD:

Interstellar - po obejrzeniu Dunkierki sięgnąłem po starszy film Nolana i się nie zawiodłem. Rewelacyjny obraz i dźwięk pomimo że film kilkuletni. Można powiedzieć jakość referencyjna.

W tym klimacie dorwałem nowość Ad Astra z Pitem - też bardzo dobry obraz ch0ć nie tak dobrze jak w filmie powyżej. Fabularnie też klasa niżej ale oglądałem z zaciekawieniem.

Obejrzałem też BlaKKKlansman - film oskarowy nawet niezły, obraz poprawny ale raczej nie referencyjny.

Także zaliczyłem the With - film zrealizowany "na blado" bym to określił. Specyficzny i raczej UHD daje lepszy dźwięk i ostrość a kolory są raczej przytłumione.
 
Do góry