Filmy w UHD

Bipo

Active member
Bez reklam
Wracając do matrixa 3 cześć i saundrack jak Neo nadlatuje chcąc ratować swoją dziewczynę..... genialny
https://youtu.be/A67OhOUoUsc

Odnośnie całej trylogii to dźwięk na najwyższym poziomie we wszystkich 3 częściach. Najwięcej efektów Dolby Atmos w jednym filmie/trylogii jaki oglądałem, a oglądałem już dużo... :)
Obraz to średniej jakości blu ray, natomiast efekty HDR najlepiej dopracowane w 3 części... :)
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
No właśnie to różnie jest, są starsze filmy które mają swietny HDR np.Blade Runner i sa z bardzo słabym więc to loteria... :)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
AQUAMAN 4k UHD Dolby Atmos
Film wkońcu obejrzałem u siebie i teraz można coś napisać o obrazie oraz dźwięku.

Obraz:
Film był kręcony różnymi kamerami. Ujęcia z kamer IMAX, gdzie obraz wypełnia cały ekran bez pasów robi niesamowity efekt. 130" działa pełną parą.. :) Szkoda, że w całości nie nakręcili bez pasów....:-(
Do tego dodamy na deser niesamowity efekt hdr i otrzymujemy przepiękny, mieniący się wieloma kolorami obraz. Jasność w niektórych scenach była mapowana na grubo ponad 1000nitow.
Polecam szczególnie bitwę pomiędzy królestwami :) Tak jak stwierdziłem za pierwszy razem: to powtórzę,; oglądamy piękny kolorowy film coś ala baśń.. :)
W scenach, gdzie dzieje się dużo i są naszpikowane efektami, jest widoczny delikatny szum w obrazie. Natomiast w większości*** scen obraz jest bardzo dobry.
Tutaj największe wrażenie robi efekt hdr i przepiękna paleta barw. Podwodne królestwa wyglądają obłednie.

Dźiwięk
Ścieżka dźwiękowa zrobiona*** jest w systemie Dolby Atmos.*** Dźwięk jest pełny*** energii, wypełnia całe pasmo, czuć niesamowite dociążenie w dolnych rejestrach. Powiem inaczej dawno tak suby nie pracowały w tych najniższych rejestrach w ciągu całego filmu. Oglądałem z sąsiadem który stwierdził, że film jest mocno odczuwalny na sobie i kanapie..:)
Bitwę pomiędzy królestwami można użyć*** do przetestowania swoich subów i całych systemów. Jeśli będzie mało basu to myślimy o wymianie sprzętu na nowy... :)
Dużo efektów sufitowych, bardzo podobał mi się efekt jak AQUAMAN chodzi po Łodzi podwodnej i tupie nóżkami nad naszymi głowami...:)

Ps.o fabule tylko napisze, że jest ekstra. Dla mnie poprostu bomba, nie wiem czemu ale film mi się*** tak podoba, że w przeciągu kilku miesięcy oglądałem go już 3x.... :) Tak jak Shazam mi nie bardzo podszedł tak ten na odwrót podobał mi się bardzo.. :)

Gorąco polecam
host image online
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Helikopter w ogniu 4k UHD Dolby Atmos

e85 fuel stations near me

Film bardzo dobrze znany i lubiany.
Mam ten film na blu ray I jeśli się zastanawiacie nad wymianą to napisze w skrócie naprawde WARTO.

Obraz
Tutaj nie pozbyli się ziarna ale zrobili kawał innej roboty mianowicie tonacja barw. Włączyłem po uhd film na blu ray I stwierdzam, że różnica jest bardzo duża a w nocy przeogromna. Ilość nowych detali a szczególności wybuchy, iskry dym i inne efekty wyglądają zdecydowanie lepiej w wersji UHD. Na blu ray te kolory są jakby wyprane i delikatnie wyblakłe... :) Na końcu napisze krótko o rozdzielczości, pomimo, że płyta UHD posiada dużą ilość ziarna i szumu widać dużo przewagę w szczegółach szczególnie na zbliżeniach.

Dźwięk
Tutaj również się nie zawiedziecie,*** odgłosy walk z Mogadiszu kiedy atakują nocą helikoptery i toczą się walki coś pięknego. Helikoptery latają po całym suficie od przodu do tyłu. Ścieżka Dolby Atmos zdecydowanie lepsza niż przy zwykłej płycie blu ray. Dodatkowo muzyka, wydobywają się w tle nad nami robi niesamowity klimat czujesz jak byś był tam w akcji.

Gorąco polecam, szczególnie pasjonatą filmu, jeśli chcecie mieć go w najlepszej wersji to warto kupić 4k UHD
 
Ostatnia edycja:

Tvmania

New member
Bez reklam
Panowie mam do was prośbę możecie mi wymienić lub podać linka jakie są polskie wydania filmów 4k hdr które posiadają dźwięk dobly atmos.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Tu masz stronkę ze wszystkimi filmami 4k, które posiadają polskie napisy zarówno wydania zagraniczne jak i polskie.
Po wejściu na dany film masz opis z którego kraju pochodzi wydanie i jaki format dźwięku posiada.
Filmy 4K Ultra-HD - HDR - UHD - Dolby Vision

Ps.90% filmów 4k mają dolby atmos lub DTS X. Naprawdę bardzo rzadko są wydania bez ww.kodeków. Posiadam około 70 filmów 4k i wszystkie mają dolby atmos i kilka dts x. Nie kupiłem jeszcze żadnego filmu aby nie miał tych kodeków. Aktualnie każdy film nowy w 4k ma już dolby atmos lub DTS X.

Capitan Marvel*** 4k UHD Dolby Atmos
Napisze w skrócie : film zrobiony bardzo dobrze pod względem obrazu i dźwięku.
Obraz jest czysty, bez ziarna i szumu taki jak lubię... :) To co zrobiło na mnie efekt WOW to efekt HDR na głównej postaci filmu. W momencie kiedy staje się pełnoprawnym Capitan Marvel dziewczyna świeci się jak żarówka. Efekty świetlne jakie towarzyszą postaci są rewelacyjne. Tutaj jest bardzo duża przewaga w stosunku do zwykłego wydania blu ray.

Dźwięk Dolby Atmos
Również tutaj też się nie zawiedziecie, kiedy trzeba atmos robi swoją robotę i uzupełnia wrażenia filmowe. Pracuje praktycznie*** w każdej scenie z efektami. Sceny rozwalki statków kosmicznych pod koniec powodują uśmiech na twarzy.

Ze swojej strony polecam wydanie 4k UHD gdzie tutaj w filmie hdr na glownej postaci robi najfajniejsze wrażenie.. :)

 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Avengers Endgame 4k UHD Dolby Atmos
Po obejrzeniu u siebie drugi raz tego filmu musze powiedzieć jedno obraz i dźwięk bardzo dobry.

Obraz
Obraz czysty, bez ziarna I szumu czyli taki jak lubię najbardziej. Dodatkowo mamy fantastyczny hdr który np.w trakcie bitwy Thor z Tanosem robi efekt WOW. Pioruny wydobywające się z młota i cala masa efektów świetlnych robi niesamowity pokaz który mocno zapada w pamięć.

Dźwięk
Na deser mamy fantastyczny dźwięk dolby atmos, który w trakcie bitwy uzupełnia bardzo dobre doznania z obrazu.
Pioruny które usłyszymy w kolumnach sufitowych mają fajne przejście do dolnych w trakcie wyładowania z pięknym uzupełnieniem w subach w trakcie zderzenia z ziemią... :)
Kupując ten film otrzymujemy bardzo dobrej jakości deser audio wizualny dla którego budujemy nasze kina domowe.. :)
Tak powinny wygladac filmy 4k jak dla mnie: obraz ostry, bez ziarna i szumu, świetny hdr z bardzo dobrym dzwiekiem dolby atmos.Polecam :)

dignified names

Ps.śmieszne jest to że film zawiera trzy płyty, gdzie na 1 płycie jest film 4k bez napisów pl, a na 2 płycie blu ray są napisy pl oraz na 3 płycie z dodatkami również są napisy pl. To czemu do jasnej anielki nie mogą dodać ich już do wersji z filmem 4k. Rozumiem jak bym kupował te 3 płyty osobno ale one są w jednym pudełku....
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Bumblebee 4k UHD Dolby Atmos
Dzisiaj zrobilem sobie seans z kolejna częścią sagi o Transformersach których bardzo lubię choć do dzisiaj pierwsze 3 czesci są dla mnie najlepsze.
Obraz
Podobnie jak w poprzedniej części, najnowsze Transy ustawiają jakość obrazu bardzo wysoko. Nie ma tu mowy o ziarnie i szumie w obrazie. Gdzie pan Bay w 1-3cz. uwielbiał go bardzo stosować. Widać, że w końcu ktoś przekazał informację również obecnemu panu reżyserowi, iż taki obraz obecnie na dobrej klasy projektorze czy TV wygląda słabo....
Dlatego obecne Transy wyglądają bardzo dobrze. Po seansie włączyłem sobie dla porównania płytkę blu ray...... powiem krótko obraz został nagle wyprany z kolorów i stał się mówiąc krótko wyblakły. Sceny bitwy gdzie glebia kolorów w ogniach i różnego typu światłach wyglądały obłednie to na płycie blu ray była wielka biała plama i brak informacji. Człowiek szybko się przyzwyczaja do dobrego.... :) Tutaj hdr również robi wspaniała robotę :)

Dźwięk Dolby Atmos
Jak to w transach, bez zastrzeżeń typowy top, choć powiem że w ostatnich Avengers Endgame jest lepszy. Oglądałem je w piątek i stwierdzić muszę, że moim zdaniem Avengers Endgame ze swoim atmosem wysunął się przed Bambelbee... :) Tam jak dla mnie dźwięk zawierał więcej informacji i z efektów dźwiękowych można było usłyszeć więcej smaczków... :)
Od siebie polecam :)






 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
A umiesz Hiszpański... ;-) Jeśli kogoś by to interesowało, nie ma problemu ale 90% moich filmów to zagraniczne wydania...;-)
Bumblebee -Wydanie Hiszpańskie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zawsze można zacząć się uczyć :) dla mnie ten film słabiutki i chyba bardziej dedykowany dla dzieciaków, podobnie jak najnowsza odsłona Dnia niepodległości, Pacyfic Rim, Transformers itp.., chyba bardziej idą na sprzedaż filmów, niż to aby kolejna odsłona była porównywalna do poprzedniej/ich. Plus taki, że kupujesz wydania zagraniczne to wychodzi znacznie taniej, ale jakby za taki film człowiek miał wydać powiedzmy 140 zł to masakra... ja kupiłem na BR i gdyby nie dzieciaki to szkoda by było 80 złoty.. Fajnie by było jakby najnowsza odsłona Transformersów była coś podobna do któryś z pierwszych trzech części, ale zobaczymy co wymyślą.
Ma być 4 część matrixa oby nie była kolejnym filmem dla 15 latków.. ale kasa musi się im zgadzać, więc kto wie.. :)
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Plus taki, że kupujesz wydania zagraniczne to wychodzi znacznie taniej, ale jakby za taki film człowiek miał wydać powiedzmy 140 zł to masakra... ja kupiłem na BR i gdyby nie dzieciaki to szkoda by było 80 złoty..

Jak jesteś napalony jak szczerbaty na suchary to kupuj w dniu premiery, ja tylko tak dwa filmy kupilem,, aquamana i szeregowca bo dlugo bylo czekać na ponowne wydanie pl. A tak sie kupuje grubo po premierze w dobrych cenach. Przyklad:
Kupilem Player One w uhd za 60zl na olx. Sprzedałem swojego blu ray za 30. Rachunek jest prosty jak budowa cepa z teorii. Takich filmow mam więcej w cenach tańszych niż twoje nowości na blu:krol: więc suma sumarum, mam już 12 filmów i średnia zakupu każdego z nich to jakies 70 zl. Z tym ze rozciągniete w czasie.

Można też jak bipo czy heniek, kupic po 5funta za film tylko okladka w niezrozumiałym dialekcie:-D a sam film bez pl. Niektóre filmy są proste i ich prosty język ale przegadane już ciężko sie oglada bez napisów no chyba ze masz oppo i sciahasz napisy z internetu jak 20 lat temu i wgrywasz z oppo :cry: co kto lubi. Ja z radiem wolimy odpalić i oglądać a nie grzebać w necie. Co nie heniek :spam:

Nie marudź że kupujesz blu ray za 80 zl. Poczekaj miesiąc kup dużo taniej a nie w dniu premiery chyba ze jeat to pozycja która chce się oglądać. A ty walisz każde glupoty a potem narzekasz że kibel.. Ja za wicka dalem 70 pare z wysyłka bo dla mnie warto , gdybym poczekał dłużej kupil by taniej. Narzekac moge tylko na jakość produktu ale o tym już pisałem.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Każdy kupuje jak mu pasuje, gro filmów jest na raz maksymalnie dwa razy i jak bym go nie kupił od razu to gro z nich po obejrzeniu ich na hbo czy c+ nie kupiłbym ich potem na BR. A nowości potrafią już być dwa, trzy miesiące po premierze na BR. W sklepach po trzech miesiącach dalej ceny są te z dnia premiery. A druga sprawa nie lubię czekać na filmy, które chcę obejrzeć i które uważam, że może warto wydać takie czy inne pieniądze. Potem różnie się okazuje, ale chyba bardziej denerwuje mnie jakość dźwięku jaka jest w wielu filmach niż sama cena. Aczkolwiek to wszystko wpływa na ocenę filmu w stosunku do wydanej kasy.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Czekamy
https://www.4kfilme.de/der-herr-der-ringe-und-der-hobbit-filme-erscheinen-auf-4k-blu-ray/


der-herr-der-ringe-der-hobbit-4k-blu-ray_fb-768x555.jpg
 
Do góry