Filmy w UHD

bl4ck

Active member
Bez reklam
@lll

Filmy masz na amazon.co.uk amazon.de amazon.it amazon.es zavvi.com

Na komputerze możesz zrobić w prosty sposób kopię np za pomocą makemkv muxujesz do mkv bez kompresji.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Bohemian rhapsody 4k Dolby Atmos



Już poraz trzeci oglądam ten film tym razem z żoną. Powiem krótko dla fanów Queen pozycja obowiązkowa z uwagi na niesamowita atmosferę koncertu na stadionie. Za każdym razem gdy jest ten fragment filmu mam Ciary na rękach.
Efekt oddania koncertu kiedy wokalista zaczyna a tłum kończy jest niesamowity.
Ktoś kto był odpowiedzialny za montaż dźwięku odwalil kawał roboty. Bravo
Dolby Atmos wraz z tylnymi kolumnami robi niesamowity efekt. Suby pracują szybko i oddają perkusje bardzo dobrze.
Obraz również na wysokim poziomie, brak ziarna jedynie w ciemnych scenach delikatne zapiaszczenie.
Ze swojej strony polecam, zarowno ze względu na fabułę jak i niesamowite efekty dolby atmos w trakcie koncertu... :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dla fanów pozycja obowiązkowa choćby na BR, gdzie DTS HD MA też daje radę i jest się zadowolonym, czekam aby koncert na Wembley, który mam na dvd były poprawiony i można by było go obejrzeć właśnie na BR w dobrej jakości. Oby tylko lepiej to wyszło niż koncert na Węgrzech, który mam na br, gdzie jakość nie powala. Ale jak ktoś lubi to trzeba go mieć. Bo to jest Queen jeden jedyny, a drugiego takiego głosu nie ma i chyba nie będzie, choć kto wie.. :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To wszystko zależy jak na to popatrzysz, bo z punktu pewnego tak to jest nieuczciwe, ale z punktu drugiego, aby ktoś chciał kupić film w 4k to oprócz jakości obrazu jak ma jeszcze lepszy dźwięk to jest takim bonusem do tego aby kupić ten film w 4k. Niestety filmów mało się sprzedaje, bo nawet ludzie, którzy dość dużo kupowali, a doszli do wniosku, że mało oglądają powtórek to i Ci teraz mniej kupują niż to miało miejsce wcześniej - patrz moja osoba. Bo po diabła wydawać powiedzmy 80-90 zl na raz. A jak doliczymy, że generalnie mało się kupuje, bo ludzie ściągają filmy to ilu jest tych co jeszcze kupują ? Więc bonusy w postaci dźwięku muszą być, aby ktoś jeszcze kupował filmy czy to na BR czy w 4k.
 

bramowicz1

Member
Bez reklam
czekam aby koncert na Wembley, który mam na dvd były poprawiony i można by było go obejrzeć właśnie na BR w dobrej jakości.

Na BR można to obejrzeć w Bonusie koncertu:

Queen Rock Montreal & Live Aid (1981) Blu-ray

https://www.blu-ray.com/movies/Queen-Rock-Montreal-and-Live-Aid-Blu-ray/548/

Również miałem to na DVD i gdy zobaczyłem to na BR z DTS-HD MA 5.1 byłem pod wrażeniem.
Sam koncert z Montrealu jest w DTS-HD HR 5.1 ale również wart obejrzenia, zwłaszcza dla tego kawałka:

[youtube]N0dbGGvsjf8[/youtube]

Tu fajna reakcja kolesia na wersję HD Live Aid

[youtube]qtOb6D7BMss[/youtube]
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Najlepsze jest to, że Freddy nie żyje już tyle lat, a ludzie dalej słuchają i podziwiają Jego głos. Nie do powtórzenia..
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Bo to nie jest gwiazda jednego utworu czy płyty jak większość obecnych gwiazdeczek o których nikt za kilka lat nie będzie pamiętał poza pokoleniem gimbazy. A takie Queen czy Pink floyd będą znane przez następnych kilkadziesiąt lat....
 

bramowicz1

Member
Bez reklam
Teraz młodzież słucha współczesnego gówna że się tak wyrażę. Są jednostki, które zapewne słuchają to co np. starszy brat lub ojciec ale pewnie na palcach by policzył.

Polecam zabawny kanał tego dzieciaka, dziś już dorosłego faceta z niezwykłą pasją.

[youtube]0c9XfE0nrdg[/youtube]
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zapytaj 20-latke o Pink Floyd :)

Wczoraj w tv bodajże w tvn pokazywali uczennicę , która była przed tablicą z wynikami do liceum i na koszulce miała napis PINK FLOYD :) Cuda się zdarzają.. A byłem kiedyś na koncercie, lady pank w stodole i był dziadek, ojciec czyli syn tego dziadka i syn ojca - wnuczek..:) i ten ostatni miał tak około 15-17 lat.. :) Oczy się cieszą.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bo to nie jest gwiazda jednego utworu czy płyty jak większość obecnych gwiazdeczek o których nikt za kilka lat nie będzie pamiętał poza pokoleniem gimbazy. A takie Queen czy Pink floyd będą znane przez następnych kilkadziesiąt lat....

Wszystko się zgadza, ale wiesz, kiedy grali ich płyty naprawdę średnio się sprzedawały, patrząc na tamten rynek.. nie chce podawać w procentach, bo nie pamiętam, ale już 2 tygodnie po śmierci wokalisty płyty sprzedały w xxx ilościach i nie pamiętam czy Sierocki czy któryś inny redaktor powiedział - szkoda , że tego Freddy nie dożył, bo niewątpliwie by to Go cieszyło.. Troszkę ich bolała sprzedaż płyt.. choć stadiony na koncertach były pełne :)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Zabójcze maszyny 4k UHD Dolby Atmos

Film naszpikowany efektami specjalnymi, które są dopracowane w każdym calu. Długie przejścia jednego ujęcia kamery*** robią fajny efekt, który u P.Jacksona zawsze mi się podobał.
Obraz Bardzo dobry, miejscami żyleta bez żadnych dodatkowych szumów i zaziarnienia. Na zbliżeniach widać każdy szczegół, nawet rozmyty makijaż na oku.. :)
Dolby atmos również bardzo dobry ale są momenty, kiedy go moim zdaniem brakuje, mogliby by go więcej dać no ale cóż tak chciał pan reżyser... :)
Bitwa na końcu filmy rewelacja, piękne ujęcia , efekty sufitowe oraz HDR który przy wystrzeleniu z działa robi efekt WOW.....:)
Suby pracują aż miło , jak dla mnie film pod wzgled obrazu jak dźwięku Dolby Atmos bardzo dobry.

Gorąco polecam ze swojej strony...:)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pod względem technicznym zgadzam sie jest ok nawet na "zwykłym" BR , ale sam film jak dla mnie na 2 razy.. myślałem , że będzie lepiej.. albo za dużo sobie obiecywałem..
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Szeregowiec Ryan 4k Dolby Atmos
Jestem po seansie i stwierdzam jedno film w porównaniu do DVD to kolosalne różnica. Widać że nad dźwiękiem popracowali i dopiescili, efekt natarcia na początku filmu oraz obrona mostu wbija w fotel. Efekty oddania strzałów dużego kalibru robią niesamowite wrażenie. W chwili gdy nadjeżdża Tygrys jeszcze go nie widać a jest słyszalny i odczuwalny.... :) suby pracują przez większą część filmu oddajc wybuchy idealnie.

Obraz
Tutaj dali ciała, niestety bo film ogląda się jak słaby blu Ray. Jest duże ziarno i szum w obrazie. Szkoda że nie zrobili i odświeżli jak T2.
Jeśli ktoś ma na DVD to polecam odświeżyć z uwagi na genialny dźwięk, wasze systemy będą miały co robić.
 

bramowicz1

Member
Bez reklam
No jeśli, wcześniej widziałeś to na DVD to masz porównanie, Atmos też pewnie robi robotę.

Ja z ciekawości pobrałem krótkie sample i stwierdziłem, że nie bardzo jest sens bo widziałem i nadał mam na płycie Custom z BD
eng. DTS-HD MA, 5.1, 4195 kbps oraz lektor pl. DTS, 5.1, 1510 kbps. (Wkurzające jest to, że BD nie było z pl a UHD jest już full).

Owszem jest jest różnica, kolory bardziej wyraziste itd..
Ogólnie obraz nie wiele się różni, a ziarno zostawili celowo, osobiście nie chciałbym oglądać tego wygładzonego, T2 to inna sprawa, z przyjemnością odświeżyłem to sobie w nowej jakości. :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ale to tak już jest, że człowiek szuka doskonałości i dla powiedzmy 10 % fajniejszych doznań kupuje się filmy, płyty cd w lepszej jakości, aby było fajniej, a skoro to coś komuś sprawia przyjemność to dlaczego ma tego nie robić.... ważne jest to, że ma się jakieś hobby i się realizuje swoje pragnienia, oby tylko mieć gdzieś ten umiar i rozsądek, a tym bardziej , jeśli mamy kilka różnych zainteresowań :)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Trylogia Matrix 4k UHD Dolby Atmos

Powiem, krótko dźwięk Dolby Atmos mnie rozwalił... :)
Panowie tak dobrego dolby atmos już dawno nie słyszałem, dźwięk jest rewelacyjny pełne 10/10 bez dwóch zdań.
Odgłosy ataku tych mechanicznych kałamarnic , strzałów , latających helikopterów czy deszczu poprostu referencja. Jak oni to zrobili tego nie wiem ale dźwięk jest dynamiczny, z pazurem, pełen szybkich i dokładnych przejść oraz bardzo dobre dociążęnie na niskich tonach.
Jest naszpikowany od początku do końca efektami pod dolby atmos, sufit nie odzywa się co jakiś tam czas on co scena ma przypisane efekty i gra pełną parą... :) Dźwięk w tym filmie otacza nas ze wszystkich stron. Co chwilę są efekty przechodzenia pomiędzy kolumnami dolnymi i sufitowym. Separacja poszczególnych efektow wzgledem siebie na bardzo wysokim poziomie. Przepraszam za moją fascynację i pobudzenie ale naprawdę tak dobrego dźwięk dawno nie słyszałem w filmie... :)

Obraz
Tutaj niestety ale się nie popisali, widać że film ma swoje lata, pozostało mocne ziarno przez co film odstaje mocno od nowych filmów gdzie obraz potrafi być czysty jak łza... - może dlatego film ma swój klimat I tak go pozostawili. W zbliżeniach widać wyższa rozdzielczość i szczegółowość a na deser mamy HDR, który również wnosi dodatkową atrakcje i kolorystyke w filmie.

Od siebie gorąco polecam nie z uwagi na obraz ale głównie na dźiwięk, który jest bajka.. :)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
I właśnie to jest to jak nie jedno to drugie w wielu przypadkach jest spiep... ale przynajmniej jest radość z dźwięku w stosunku do BR.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Trylogia Matrix 4k UHD Dolby Atmos

Powiem, krótko dźwięk Dolby Atmos mnie rozwalił... :)
Panowie tak dobrego dolby atmos już dawno nie słyszałem, dźwięk jest rewelacyjny pełne 10/10 bez dwóch zdań.
Odgłosy ataku tych mechanicznych kałamarnic , strzałów , latających helikopterów czy deszczu poprostu referencja. Jak oni to zrobili tego nie wiem ale dźwięk jest dynamiczny, z pazurem, pełen szybkich i dokładnych przejść oraz bardzo dobre dociążęnie na niskich tonach.
Jest naszpikowany od początku do końca efektami pod dolby atmos, sufit nie odzywa się co jakiś tam czas on co scena ma przypisane efekty i gra pełną parą... :) Dźwięk w tym filmie otacza nas ze wszystkich stron. Co chwilę są efekty przechodzenia pomiędzy kolumnami dolnymi i sufitowym. Separacja poszczególnych efektow wzgledem siebie na bardzo wysokim poziomie. Przepraszam za moją fascynację i pobudzenie ale naprawdę tak dobrego dźwięk dawno nie słyszałem w filmie... :)

Obraz
Tutaj niestety ale się nie popisali, widać że film ma swoje lata, pozostało mocne ziarno przez co film odstaje mocno od nowych filmów gdzie obraz potrafi być czysty jak łza... - może dlatego film ma swój klimat I tak go pozostawili. W zbliżeniach widać wyższa rozdzielczość i szczegółowość a na deser mamy HDR, który również wnosi dodatkową atrakcje i kolorystyke w filmie.

Od siebie gorąco polecam nie z uwagi na obraz ale głównie na dźiwięk, który jest bajka.. :)


Widzisz, masz ty nosa.

Matrixa to bym w sumie sobie obejzal. Ogladalrm kiedys 1 na kompie avi moze dwojke tez. Trojki chyba nie ogladalem albo byla taka ciekawa ze jej nie pamietam.

Wiec na weekendzik trzeba zakupic Matrixa. xD
 
Do góry