Filmy w UHD

robertuss

Active member
Bez reklam
Obiło mi się o uszy ale chyba mój ulubiony film w 4K ma być , Gladiator??

Martwi mnie tylko jedna sprawa, że większość filmów to konwertowanie z 1080p do 2160p ot cały UHD.Myslę ze to na zamydlenie oczu tak jak z 3D było..lub takie trudne są początki wszystkiego.My kinomaniacy wiemy jaka jest przyszłość, przyszłość to 8k.Kilka filmów dadzą z prawdziwym natywnym 4k tak jak zostały nagrane na super wypasionych kamerach.Nadzieja jest w nadchodzącej kolekcji Nolana
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Wkrótce :

2014_07_19_185705.jpg

TheMatrix_onesheet_advance_USA-1.jpg
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To może i dźwiękowo będzie lepiej.. w Matrixie.. Boniu kiedy ja to oglądałem.. trzeba by było kiedyś odświeżyć, tylko doba mogłaby być dłuższa.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Legenda powraca.Matrix
Myślą o wznowieniu trylogii.Braci/Siostry to nie interesuje.Bo pomysły się wypaliły już.Brak pomysłu współczesnej kinomatografii.Ten film spowodował łaaał.Co musi być za film dzisiaj by ponownie nas wciągnęło w niesamowite widowisko?Avatar 2.3 i 4 nie zrobi tego.Kino w chełmie prawdziwe 3D to zerwie beret.Gdy znajdziemy się samotnie na polanie a na nas będzie biegło stado dinozaurów .....oczywiście 8K :)
 

krisder

New member
Bez reklam
Może to nie film fabularny ale muszę podzielić się wrażeniami z oglądanego właśnie koncertu Michaela Schenkera "On A Mission Live In Madrid". Oglądane wcześniej filmy "Dunkierka" i "Everest" zrobiły na mnie ogromne wrażenie i w pełni potwierdziły słuszną decyzję o zmianie tv na nowy UHD! Przyznam że nie jestem kino maniakiem i moją kolekcję DVD i BD stanowią głównie koncerty, dlatego gdy tylko zobaczyłem pierwszy i jedyny dostępny koncert na płycie 4K Ultra HD zamówiłem go bez zastanowienia. Niestety nie doczytałem że płyta nie wspiera żadnego systemu HDR co powoduje że jakość obrazu bliższa jest zapisowi koncertu Black Sabbath "The End" w Full HD niż wymienionym wyżej filmom fabularnym. Coś nie mam szczęścia do tego wykonawcy gdyż koncert na BD, który wcześniej kupiłem jakością obrazu dorównywał tym z płyt DVD. Całe szczęście że sama muza pieści ucho i powoduje że i tak słucha się jej z zamkniętymi oczami i zapomina o wydanych dwóch stówach!
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Przez pierwsze 2 lata bardzo wolno to szło.Teraz zaczyna robić się coraz bardziej ciekawie.
Chyba trzeba powoli zmieniać TV ;-)
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Lolek ja też byłem sceptycznie nastawiony do zmiany tv na 4K. Teraz po kilku filmach w 4k cieszę się, że to zrobiłem:)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To wszystko kwestia jakiej jakości masz tv, w moim przypadku mam tv full led (FHD) i mam powiedzmy średni tv 4k i jak wiesz albo nie, 4k wylądował w sypialni, a w salonie dalej jest full led bo obraz generuje lepszy, tylko nie można nic oglądać w 4k.
 

bramowicz1

Member
Bez reklam
Materiałów UHD jest już dość, to przemawia za tym by kupić TV 4K, jednak lepiej jeszcze poczekać.
Osobiście poczekam na rozsądne ceny TV z matrycą 120 Hz.

Testowałem materiały 4K HDR na matrycach 60 Hz i obraz okazał się gorszy od obrazu Full HD, który uzyskuję na moim TV Full HD.
Oj można się rozczarować kupując taki tani telewizorek z niższej półki.
 

magdak

New member
To wszystko kwestia jakiej jakości masz tv, w moim przypadku mam tv full led (FHD) i mam powiedzmy średni tv 4k i jak wiesz albo nie, 4k wylądował w sypialni, a w salonie dalej jest full led bo obraz generuje lepszy, tylko nie można nic oglądać w 4k.

Podłącz Netflixa. Posiadam plazmę i lcd z 4k, Panasonica, i ten drugi odbiornik ma na tą chwilę, większe wzięcie, z powodu oglądanych filmów i materiałów w 4k, pozbawionych reklam.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Piramida jak myślisz Gladiator dużo lepszy będzie w 4k od tego co mamy na BR ? A niestety nie jest to mistrzostwo świata jeśli chodzi o jakość obrazu.
 
Do góry