Filmy w UHD

Piramida

Well-known member
Bez reklam
A Ty Lolek w ogóle przystawiasz się do płyt 4K,bo coś tam pisałeś,że za jakiś czas chyba przestaniesz kupować filmy na krążkach ? ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A Ty Lolek w ogóle przystawiasz się do płyt 4K,bo coś tam pisałeś,że za jakiś czas chyba przestaniesz kupować filmy na krążkach ? ;)

Najpierw to musiałbym kupić odtwarzacz 4k, a ten kupię jak ten się rozwali, bo na razie jestem z niego zadowolony. Nie wspominając o tym, że wielka trójca musi zainwestować i zrobić odtwarzacz 4k. A jak na razie z jakiegoś powodu nie opłaca im się tego zrobić.

Kolejna najważniejsza sprawa to ceny filmów w 4k musiałby być niższe niż to jest w obecnej chwili... tak jak pisaliśmy kiedyś, ja już mniej oglądam powtórek i nawet z tych filmów, które kupiłem przekonany jestem, że nie wszystkie obejrzę drugi, a nie wspominając trzeci/czwarty raz. Pewnie byłoby inaczej gdybym kupował filmy później, a nie przy premierach, ale taki mam charakter, że nie lubię czekać jeśli coś chce obejrzeć, nawet jeśli na tym filmie byłem w kinie. Co nie zmienia faktu, że kiedyś pewnie kilka kupię takich filmów np Gladiatora czy Top Gun, które na BR szału nie robią.
Powodem tego również jest sprawa, że jeśli Bóg da i nic nie wysypie mi się ze zdrowiem jak i z pracą czy też generalnie w rodzinnych sprawach to ja będę szedł w stronę stereo i za jakiś tam czas będę chciał coś sobie fajniejszego kupić. Na razie to tylko plany, ale jakby to wtedy uwagę bardziej skupię na kupowaniu w lepszej jakości płyt cd, które niestety swoje kosztują, ale przewaga jest taka, że słucham ich dużo pomimo, że mam ich trochę, to jednak nie muszę patrzeć się przy tym na sprzęt, żeby delektować się muzyką, tak jak jestem zmuszony patrzeć się na ekran tv, kiedy się ogląda film.
Fajnie by było mieć jedno i drugie, ale życie to nie bajka i coś trzeba wybrać, a filmy w FHD na takim "dużym" ekranie jak 55 czy 65 cali na razie mi wystarczają.
Piramida pożyjemy zobaczymy, a może filmy w 4k będa tańsze za 2-3 lata.. kto to wie.. :)
Na razie zauważyłem, że pomimo mniejszej ilości kupowania płyt niż to miało miejsce kiedyś znowu robi się dużo filmów, a jeśli mniej się ogląda powtórek to gdzieś coś mówi, że coś z tym należy zrobić, bo to kosztuje naprawdę niezłe pieniądze.

Dobrze.Ja z chęcią zobaczę detale,których wcześniej nie widziałem ;)

To rozumiem , że w niedługim czasie biegniesz po tv i będziesz wspierał gospodarkę kupując filmy w 4k :) chwali sie chwali się :)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Amplituner zawsze będzie :) i system 5.1 :) ja na swój sposób filmy lubię, tylko może już nie tak jak jeszcze z 10 lat temu.. ale jak Marvele czy DC , a nie wspomnę o LODR czy Hobbicie oglądać w stereo to profanacja. :)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
(1993-2015)

81h7et-2-hl-sl1500.jpg
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Wiem że wszyscy jesteśmy w euforii 4k ale jak myślicie , jak promowane będzie 8k??Czy nadal w płyty pójdą o gigantycznych pojemnościach??W systemie dźwięku aż boję się pomyśleć jakie wariacie i kombinacie będą w Amplitunerach brr . Dziś jak mi wujek powiedział światowy człowiek więcej niż połowę spędził w USA dziś 1 rok to jak kiedyś 10 lat. Myślę że jak od 2020 roku ma ruszyć nadawane 8k w Japonii to ten trend zacznie już nabierać na sile...Czy ma to sens czy nie o tym nie będę rozważał , tylko kiedy i jak to będzie wyglądać , czy jak obecnie...
 

barburian

New member
Bez reklam
Robertuss taka jest kolej rzeczy w 2020 roku 8K zacznie wypychać 4K ze sklepowych półek, pewnie w 2030 4K będzie traktowane jak obecne FHD,
a na sklepowe półki zacznie wchodzić 16K i telewizory 120 cali będą na sklepowych półkach jak dzisiejsze 75 calowce.
 

RAF1977

Banned
Dywagacje na temat 8k, to jak rozważanie o "życiu po życiu".
Duchowe przeżycie ☺
Podobno niektórzy doświadczyli ☺

Zejdźmy na ziemię.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A nie wiem czy czytałeś kolejne sezony będa GOT - link wklejalem.. jak lubisz takie klimaty warto obejrzeć. Jak wszystkie wyjdą sezony to ja kupię dla siebie pewnie.. Ale mi wystarczy w FHD :)
 
Do góry