Filmy o rozmiarze powyżej 8gb

asdlol500

New member
Witam.
Częstokroć na stronach z torrentami widzę filmy w jakości 1024p i pojemności powyżej 8gb.
Teraz pytanie jak takie coś można wypalić na płyty dvd? czy tutaj może już wkracza blu-ray?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Na płycie DVD nie wypalisz brak miejsca!
Odtwarzasz to sobie z dysku komputera, lub innego HD Playera. ( pomijam tutaj oczywiście aspekty prawne!!!)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No raczej będzie ciężko, no chyba, że Twój odtwarzacz ma wejście USB ( a chyba ma) i "widzi" dyski, bądź peny sformatowane pod NTFS...., bo jeżeli tylko FAT32 - to lipa.

No chyba, że w jakimś programie da się podzielić taki plik MKV z filmem na dwie części, ale tego nie wiem, bo tego nie robię.
 

asdlol500

New member
To że ma wyjście USB to jestem pewny, mam na składzie pendrive 8gb. Jednak mogę tego pendrive sformatować w dowolny sposób, choć najlepiej jakby odtwarzacz ogarniał fat32.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Chyba wejście..:D, ale FAT32 nic CI nie da, bo nie zapiszesz tak dużych plików. Z formatem na NTFS nie ma problemu...

Podłączamy pendrive do komputera. Kiedy dysk zostanie wykryty przez system, uruchom mój komputer, wybierz właściwości dysku pendrive, przejdź tam do zakładki Sprzęt. Kliknij na zakładkę zasady, wybierz pole: "optymalizacja wydajności". Zapisz ustawienia klikając ok
Aby sformatować dysk w formacie NTFS uruchom mój komputer, kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonę dysku pendrive, wybierz polecenie Formatuj, w wyświetlonym oknie wybierz aby System plików miał opcję NTFS. Kliknij Rozpocznij


Ale problem w tym czy ten odtwarzacz "widzi" tak sformatowane dyski?
Poczytaj na forum, jest o tym odtwarzaczu wątek...
 

sebul

New member
Zawsze mozesz podzielic na kilka czesci, ja sam filmy w 1080p trzymam na dysku i jak chce obejrzec to podlaczam laptopa przez hdmi i tak ogladam. Innego wyjscia nie ma, jakbym mial na blu ray nagrywac to bym wolal cale Bluray nagrac, a ze plytki po 45 zl / sztuke sa, to wole uzywac laptopa.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
sebul
Masz rację, ale czyste płytki BD-R to już można kupić po 20zł ( nawet mniej), co nie zmienia faktu, że to i tak nie mało....
 

Horhe Ortega

New member
Płyty BD są drogie a i nagrywarkę też trzeba jeszcze mieć(sporo osób ma tylko czytnik).Pliki zwykle są 4/8-mio gigowe "z hakiem" co wynika z domyślnych ustawień softu do tworzenia takich plików.To stanowi mały problem dla tych co muszą to przerobić na AVCHD(nieznaczne zwiększenie pliku wynikowego).Jak masz LG to możesz to wypalić wprost na płyty-odpowiednio DVD SL/DL-bo w tej postaci zwykle się zmieści.Dla Fat32(LG370) jedyne rozw. to "działkowanie" pliku na 2 lub 3! pliki.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
DVD DL ma pojemność 7.95 GB. ( w necie płytki no name można kupić za 2zł, porządne np. Verbatim tak jak piszesz za około 5zł)
Zresztą Horhe Ortega już o nich pisał w poście wyżej...
 

bourbon

New member
Bez reklam
Kilka razy szarpnąłem się na płytki DVD-R DL (może ze trzy razy), wtedy ceny ich były ok 15 zł za sztukę.
I niestety, mimo posiadania nagrywarki, która potrafi wypalać płytki DL, za każdym razem płyta lądowała w koszu. Samo nagrywanie szło bardzo powoli i hałaśliwie, a po zakończeniu nagrywania, nigdzie nie dało się jej uruchomić...
 

djvolt

New member
Odkopię temat, bo widzę, że lipa straszna z waszą wiedzą :)

Istnieją takie myki jak dyski BD9 co to jest? To jest skompresowana kopia płyty BlueRay tak aby mieściła się na płytę dwuwarstwową DVD-DL 8.5GB... Nie jest ważne jaka macie płytę czy + czy - ważne jakim programem to nagrywacie! Używam Ashampoo Burning Studio 2010 Advanced w wersji Free i nagrywam filmy BD9. W jaki sposób? Otóż wybieramy nagraj film i zaznaczamy opcję BlyeRay, w okno nagrywania wrzucamy tylko i wyłącznie katalogi BDMV oraz CERTIFICATE, jezeli nie ma folderu CERTIFICATE to takowy tworzymy :), nagrywamy taką płytkę i możemy spokojnie takową wrzucic do playera BD i cieszyć się filmem w rozdzielczości 1080p!
 

Horhe Ortega

New member
To kwestia kompresji?Mniejsza z tym,chodzi o to że zanim pojawiły się te myki typu BD5/9 , to mkv >8 miały zwykle wielkość nadającą się tylko do wypalenia-wprost(jako mkv) na DL.Posiadacze blu bez obsługi mkv muszą "zrobić" strukturę i wtedy wielkość pliku okazuje się lekko za duża , aby zmieścić się na jedną DL-kę i trzeba ostro kombinować.Inaczej gdy jest już "gotowa" struktura/wielkość bo samo wypalenie to już najmniejszy problem (wieloma programami np. też darmowy ImgBurn).
 

djvolt

New member
Zgadza się :) Teraz kto ogląda mkv ten cyc :p ale do rzeczy fakt jest faktem, że inni, ci którzy kompresują mkv niestety nie patrzą sięna to czy ktoś to będzie odtwarzał na stacjonarnym BD... Otóż tylko pozostaje re-kompresja jakimś programem typu Authoring TMPGE i wypalenie plyty BD9 na DVD-DL 8.5GB.
 

Horhe Ortega

New member
Najgorsze jest to , że transkodowanie jest czasochłonne i stratne.Jeszcze pamiętam jak "kaleczyłem" sam dźwięk a i przycinać końcówkę się zdarzyło.Ważne że wlazło jednak na DL-a:-o PS:Chciałeś powiedzieć -nie patrzyli?
 
Ostatnia edycja:

djvolt

New member
Nie nie, umyślnie powiedziałem nie patrzą bo jeszcze często widzę, że takowe MKV się pojawiają. Tak prawdę mówiąc taki BD to wynalazek tak jak i dźwięk DTS-HD MA czy True HD, nie odróżnisz dźwięku HD od zwykłego DTS przy kinie domowym 5.1... Tak samo jak masz płytę BD9 porównując z pełnym BD25 czy BD50 nie zauważyłem żadnej różnicy... Kompresor x264 jest na tyle doskonały, że nawet przy najmniejszym bitrate obraz jest żyleta(co nie zmienia faktu, że jak ktoś przy Full HD da 4000kbps to będzie miał taki obraz :p).
 
Do góry