Filmy o rozmiarze powyżej 8gb

djvolt

New member
Nie przesadzam... Panasonic TX-P42S10E + BD i pokaż mi różnice między DTS a DTS-HD MA w praktyce czyli odsłuchowo albo pokaż mi różnicę obrazu Full HD 30Mbps i Full HD 7.5Mbps... z odległości 4M od TV... to będziesz mistrzem :p To co piszą w teorii całkowicie mija się z praktyką i jest to jedynie taki chwyt marketingowy... Wiem co mówię, bo sam porównywałem dźwięk z Ampli Yamahy z DTS-HD MA i moim SA-HR50 w Core DTS z tego samego pliku na kolumnach HK i powiem Tobie, że jak na mój słuch gdzie słyszę nawet świerkanie cewki mojej plazmy to różnicy ŻADNEJ nie usłyszałem... Tak samo obraz testowałem :) Jest różnica w obrazie pomiędzy Samsungiem a Panasonic'em i to kolosalna, moim zdaniem Szajsung to śmieć pomimo, że to była plazma i była w Full HD. Miała szumy niemiłosierne..
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Każda opinia jest subiektywna. Ja słyszę różnicę...

Dla przykładu oglądałem Helikopter w Ogniu na DVD, kilka razy. Gdy kupiłem ten film na Blu-Ray i usłyszałem ścieżkę dźwiękową w PCM 5.1 to zdecydowanie poczułem różnicę!!!
Piszesz o porównywaniu plików, ja piszę o płytach Blu-Ray. Kopie krążące w sieci mogą mieć różną jakość....

Co do obrazu na 42 calach z 4m faktycznie wielkiej różnicy się nie zobaczy, ale jak obejrzysz ten sam materiał na 65 calach, lub jeszcze lepiej z projektora to zupełnie inna sprawa...
( przy okazji 42 cale oglądane z 4 metrów...zdecydowanie za duża odległość)
Pozdrawiam
 

djvolt

New member
To byla plyta BlueRay bodajze z filmem hmm nawet Avatar czyli testy byly calkiem niedawno :D Testowalem to z moim prezesem z firmy, ktory nie wierzyl w to co mowie i sie przekonal :p na swojej 50" plazmie szajsunga :p i na swojej drugiej plazmie Panasa 42", troche sie natargalismy zeby poprzenosic te kolosy heh...

Hmm mowisz 65" czyli takze nie ma roznicy :) od 42" powinienes siedziec od 1.5m wzwyz, a od 65" to juz grubo ponad 2m wiec i takze nic nie zobaczysz co by mialo miec wplyw na inny werdykt pomijajac oczywiscie parametry obu urzadzen :) zakladajac ze obydwa maja obraz 1080p 24Hz, no chyba, ze masz sokole oko bez zadnej skazy :) Jak zaloze okulary to oczywiscie szumy obrazu widze :) Aa i to jeszcze zalezy jakie masz wymiary pokoju :) Mozna spekulowac bezkonca :) Fakt jest faktem, teoria teoria a praktyka i tak wie swoje :p To taj jak prownac plazme do LED'a :p
 

Lech

New member
Bez reklam
Dziedyś na jednym z forów motoryzacyjnych, jakiś "wynalazca" twierdził, że jego samochód elektryczny przejedzie ponad 1 000 km na bateriach. I byłby się dał za te teorię pokroić. Teraz słyszę, że 50GB danych na jednym krążku to to samo co 4,7 czy 8,5. No gratulacje
 

SławekSS

New member
Bez reklam
pliki mkv można dzielić bezproblemowo na każdą ilość części i wielkości.

Wszystko robimy programem mkvmerge w zakładce <global> i splitting.
Można dzielic według czasu/rozmiaru/kodu czasowego. Do woli i do koloru. Film jest dzielony jak tort nożem na kawałki.

Można teź łączyć te kawałki w jedną całość
 

djvolt

New member
Przekonanych nie przekonasz fakt :p moze i na odwrot? Tylko dla zwyklego Kowalskiego niestety to bez roznicy co on oglada i co slyszy... Audiofil kupi sprzet za 10tys, kowalski za 2tys, kowalski nie zauwazy roznicy, audiofil owszem tylko co to mu da? Tak samo w BlueRay i dzwieku HD, po co to wszystko? Tak jak mowilem chwyt marketingowy, kto chce ten kupuje... Jakosc? Przy dzwieku zadna poprawa, przy obrazie? Jeden powie tak, drugi powie nie wiec spekulowac mozna. Wiec co jest lepsze FLAC czy WAV? :p Przy obrazie, zalezy kto co ma i na czym oglada... My nie mowimy o ekranach wielkoformatowych tylko o standardowych 42" czy nawet 50", dla BD50 i BD9 bez zadnej roznicy na Panasach... Szajsung - wiadomo, szumy jak cholera...
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Zadowolenie z jakości da....:razz:
Mnie nie musisz przekonywać, ewidentnie widzę, że plik 45 GB daje mi lepszy obraz niż 8GB a nieskompresowana ścieżka audio brzmi lepiej niż ta o dużej kompresji....
Pozdrawiam i życzę samych pozytywnych wrażeń audio-wizualnych! ( nie ważne z jakiego pliku)
 

djvolt

New member
Zadowolenie z jakości da....:razz:
Mnie nie musisz przekonywać, ewidentnie widzę, że plik 45 GB daje mi lepszy obraz niż 8GB a nieskompresowana ścieżka audio brzmi lepiej niż ta o dużej kompresji....
Pozdrawiam i życzę samych pozytywnych wrażeń audio-wizualnych! ( nie ważne z jakiego pliku)
No i juz zaczynasz wode macic... Wazne z jakiego pliku sie odtwarza obraz i jak jest on skompresowany... Mowie o kompresji do identycznego formatu o identycznej architekturze czyli BD25/50 do BD9...

Ty jestes teoretykiem, a ja praktykantem... Skoro widzisz, ze plik 45GB daje lepszy obraz to ok, ja ci zrobie z DVD 60GB i bedziesz mial ten swoj piekny obraz... Co do audio to juz mylisz pojecia i nie masz zielonego pojecia na czym to polega... DTS niestety ale jest formatem bezstratnym wiec nie jest kompresowany pod zadnym wzgledem, wiec jezeli masz audio HD i DTS to nijak zadnej roznicy nie zauwazysz, moze, ale to wielkie MOZE zauwazysz jezeli bedziesz mial wysokodynamiczne glosniki odbierajace caly zakres dzwieku z ekstra tuba akustyczna no i ekstra wygluszone pomieszczenie z ekstra rozmieszczonymi kolumnami a takze calym osprzetem... :razz:
 

Horhe Ortega

New member
Wydawcy też kombinują i mamy tytuł zarówno w edycji BD25 jak i BD50.Obraz będzie taki sam , ale zamanipulowanie ścieżkami dźwiękowymi/dodatkami.Wiadomo ile pożera multichannel LPCM.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Tylko dla zwyklego Kowalskiego niestety to bez roznicy co on oglada i co slyszy... Audiofil kupi sprzet za 10tys, kowalski za 2tys, kowalski nie zauwazy roznicy, audiofil owszem tylko co to mu da? Tak samo w BlueRay i dzwieku HD, po co to wszystko?

po pierwsze : to ze ty czegos nie slyszysz wcale nie znaczy ,ze inni, twierdzacy inaczej sa glupi, wez pod uwage ze to ty mozesz poprostu byc gluchy.....co jak najwtrazniej z ywoich wypowiedzi mozna wyczytac.
po drugie : oczywiscie ,ze dla duzej ilosci "zwyklych kowalskich" jestesmy wlasciwie "nienormalni"- chociazby ze wzgledu ,ze jak mozna tak sluchac muzyki ,zeby zagluszac pie..nie o du..ie maryni przy wodeczce?
po trzecie: jesli nie rozumiesz "po co to wszystko" , to lepiej sie juz sie nie wypowiadaj na tym forum.... wlasciwie nie wiem po cholere tu zagladasz ?
po czwarte:jesli nie mozesz sobie wyobrazic "co ci da" dobry sprzet, to masz racje ! nie kupuj go! to beda wyzucone pieniadze.
 

Horhe Ortega

New member
Tylko dla zwyklego Kowalskiego niestety to bez roznicy co on oglada i co slyszy...
Uuuu... Tu tak niepostrzeżenie całkiem ciekawy i optymistyczny profil intelektualny się zarysował...Kiedyś chyba nawet spotkałem się z czymś takim na wsi.Pan miał chyba na imię Roman i prosty był to chłop.
 

djvolt

New member
No widzicie :) Skoro wy usłyszycie różnicę na sprzęcie do 10tys to jesteście mistrzami, tylko sprzęt powyżej 10tys pln i to jeszcze tylko i wyłącznie po analogu jest w stanie dać mocnego kopa niestety i taka jest prawda...To że ścieżka HD ma kopa czy jest nieco głośniejsza to tylko kwestia RMS tej ścieżki i nic więcej... Jestem przysłowiowym Kowalskim, lecz także robię mastering na programie WaveLab Studio firmy Steinberg... Więc tak jak poniektórzy tutaj spekulują NIE jestem głuchy. Spytajcie swojej żony czy słyszy jakąś różnicę to dostaniecie odpowiedź wiarygodną. Oszukujecie sami siebie z tym dźwiękiem pseudo HD i dajecie się nabić w butelkę :p Skoro DTS to format bezstratny najwyższej jakości to HD jest formatem bezstratnym 300% lepszej jakości niż najwyższa jakość... Nie ma czegoś takiego... Niebawem będzie HD2 z przepustowością 30Mbps i usłyszy różnicę jak będzie miał uszy 300% powyżej normy :p
 

pkomp

New member
djvolt takich bzdur jak napisałeś to jeszcze nigdzie nie czytałem.....

nie masz zielonego pojęcia o kompresji to po pierwsze

po drugie każdy film jest już skompresowany - ale rekompresując stratnie film 50 giga do 8 giga ZAWSZE tracimy na jakości
ale rekompresując takie dvd 8 giga to 60 giga robimy z siebie tylko idiotę bo nie zyskamy kompletnie nic prócz olbrzymiego pliku.....

co do dźwięku - Dolby digital jak i DTS to formaty STRATNE

formatami bezstratnymi jest DTS Master Audio i Dolby Digital True HD - jednak przez zabiegi kodujące nie koniecznie zabrzmią tak samo dobrze jak IDEALNY LPCM - jedyny najlepszy format bezstratny wielokanałowy(pomijam kwestie istnienia FLAC)

i ty piszesz o robieniu masteringu a na formatach się nie znasz....wstyd

nie chwal się tym bo i pewnie o masteringu masz takie samo marne pojęcie....najgorsze co może być to wytłumione pomieszczenie, rozstawienie głośników dla stereo to standard - trójkąt równoboczny.....dla 5.1 zależnie od formatu - inne dla DD inne dla DTS....jeszcze inne dla formatów 7.1, 6.1 8.1 czy 10.2......


przy okazji wavelab 6 studio nie nadaje się do masteringu bo pozwala złożyć do kupy tylko 8 utworów......lepiej zainteresuj się magix sequoia albo pełną wersją wavelab'a

no chyba że "masterujesz wokal" hehehehe
 
Ostatnia edycja:

djvolt

New member
Fakt myślałem o WAV, a pisałem o DTS, który zakodowany jest w WAV'ie
:p stąd wkradło się format bezstratny :p LPCM to liniowy PCM czyli WAV :p = doskonała jakość :) lecz i tak lepiej brzmi taki dźwięk po analogu, dlatego warto zawsze kupować ampli z wejściami analogowymi.

Tutaj masz rację :) Sorry, moja nieuwaga :)

Ale skoro kolega marciniozio mowi: "ewidentnie widzę, że plik 45 GB daje mi lepszy obraz niż 8GB wiec" podalem mu przyklad, ktory ty odebrales odwrotnie :p

Co do masteringu to Wavelab z wtyczkami: Q10 Equalizer, LMB oraz L2 Minimizer tworzą coś czego w stanie nie jest żaden program osiągnąć. Fakt faktem są strasznie drogie, ale warto wydać tyle kasy. Jest jeszcze coś: Level Meter, który pokazuje nam zarówno głośność utworu ale i także jego power: RMS, żaden program tego nie posiada oprócz Wavelab'a...
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
mylenie pojęć

Kolego djvolt i dalej twierdzę, że oryginalny plik z filmem na płycie Blu-Ray ( w tym przypadku miałem na myśli podany przez Ciebie za przykład film AVATAR - ma on około 45GB) będzie lepszej jakości niż kopia tego filmu o wielkości 8GB. I to zarówno pod względem obrazu jak i dźwięku! ( no chyba, że ktoś wykonana kopię filmu w stos. 1:1, lecz większość ripów mkv jest znacznie okrojona - dźwięk maksymalnie DTS core)
Resztę już Ci wytłumaczył kolega pkomp.....
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
No widzicie :) Skoro wy usłyszycie różnicę na sprzęcie do 10tys to jesteście mistrzami, tylko sprzęt powyżej 10tys pln i to jeszcze tylko i wyłącznie po analogu jest w stanie dać mocnego kopa niestety i taka jest prawda...To że ścieżka HD ma kopa czy jest nieco głośniejsza to tylko kwestia RMS tej ścieżki i nic więcej...

w calej tej szeroko pojetej zabawie ze sprzetem chodzi o to aby dawal jak najlepsza ulude , czyli jak najlepiej nas "oszukiwal" - sprawial wrazenie "realnosci".
dla jednego bedzie to sprzet za 10 tys, dla drugiego za 100 tys a jeszcze innemu bedzie sie wydawac ze stoi obok orkiestry sluchajac dzwieku z "kolchoznika" zalezy to jedynie od percepcji sluchacza a co za tym idzie jego wymagan."mocnego kopa" tak naprawde dostaniesz dopiero wtedy gdy bedziesz na "zywym" koncercie....
jesli uwazasz ,ze "kop" to glosnosc swiadczaca o jakosci....to dalsza dyskusja z toba na temat jakosci dzwieku nie ma sensu.
tak - robilem "slepe testy" na zonie i znajomych , zona zawsze "trafia" bezblednie , znajomi nie wszyscy.
reszta wypowiedzi to bzdury nie warte komentarza.
 

michald211

Klub HDTV.com.pl
vip
cześć... dlaczego niektóre filmy w bluray mają 40BB inne 15GB a jeszcze inne 7 lub 4GB??? jak to się ma do jakości obrazu i dżwięku???
 
Do góry