Filmy o rozmiarze powyżej 8gb

intoxdm

New member
No widzicie :) Skoro wy usłyszycie różnicę na sprzęcie do 10tys to jesteście mistrzami, tylko sprzęt powyżej 10tys pln i to jeszcze tylko i wyłącznie po analogu jest w stanie dać mocnego kopa niestety i taka jest prawda...To że ścieżka HD ma kopa czy jest nieco głośniejsza to tylko kwestia RMS tej ścieżki i nic więcej... Jestem przysłowiowym Kowalskim, lecz także robię mastering na programie WaveLab Studio firmy Steinberg... Więc tak jak poniektórzy tutaj spekulują NIE jestem głuchy. Spytajcie swojej żony czy słyszy jakąś różnicę to dostaniecie odpowiedź wiarygodną. Oszukujecie sami siebie z tym dźwiękiem pseudo HD i dajecie się nabić w butelkę :p Skoro DTS to format bezstratny najwyższej jakości to HD jest formatem bezstratnym 300% lepszej jakości niż najwyższa jakość... Nie ma czegoś takiego... Niebawem będzie HD2 z przepustowością 30Mbps i usłyszy różnicę jak będzie miał uszy 300% powyżej normy :p



Dla twojej wiadomości DTS to format stratny oszołomie. Albo jeszcze inaczej, żeby dotarło do ciebie.... DTS to format kompresji stratnej. A te swoje wypociny o Webelab'ie zachowaj dla siebie. Boże jak można pisać takie farmazony??!! Jest to mój pierwszy post a od razu musi być napisany w takim tonie. Mam nadzieje, że cię uraziłem i będziesz próbował się odgryźć, wtedy obnarze twój brak kompetencji do wypowiadania się w sprawach, o których najwidoczniej nie masz bladego pojęcia....
 

djvolt

New member
Dla twojej wiadomości DTS to format stratny oszołomie. Albo jeszcze inaczej, żeby dotarło do ciebie.... DTS to format kompresji stratnej. A te swoje wypociny o Webelab'ie zachowaj dla siebie. Boże jak można pisać takie farmazony??!! Jest to mój pierwszy post a od razu musi być napisany w takim tonie. Mam nadzieje, że cię uraziłem i będziesz próbował się odgryźć, wtedy obnarze twój brak kompetencji do wypowiadania się w sprawach, o których najwidoczniej nie masz bladego pojęcia....

Albo Ty jesteś ślepy albo głupi. Co ja napisałem?! Przeczytaj dwa razy:

Fakt myślałem o WAV, a pisałem o DTS, który zakodowany jest w WAV'ie
:p stąd wkradło się format bezstratny :p LPCM to liniowy PCM czyli WAV :p = doskonała jakość lecz i tak lepiej brzmi taki dźwięk po analogu, dlatego warto zawsze kupować ampli z wejściami analogowymi.

Tutaj masz rację Sorry, moja nieuwaga


Więc nie wiem po co napisałeś...
 

intoxdm

New member
Albo Ty jesteś ślepy albo głupi. Co ja napisałem?! Przeczytaj dwa razy:

Fakt myślałem o WAV, a pisałem o DTS, który zakodowany jest w WAV'ie
:p stąd wkradło się format bezstratny :p LPCM to liniowy PCM czyli WAV :p = doskonała jakość lecz i tak lepiej brzmi taki dźwięk po analogu, dlatego warto zawsze kupować ampli z wejściami analogowymi.

Tutaj masz rację Sorry, moja nieuwaga


Więc nie wiem po co napisałeś...


Cała twoja wypowiedź była bezdennie głupia. Więc zostawmy ten nieszczęsny DTS.
 

bolz

New member
Odświeżę kotleta, gdyż też chciałbym coś dodać od siebie...

Zmieniają się czasy, zmieniają standardy a w związku z tym oczekiwania. Na dzień dzisiejszy telewizory nawet 55 cali nie robią już takiego wrażenia, ceny takiego sprzętu są w miarę przystępne (np biorąc tv za 8000zł zapłacimy np w 30 ratach "tylko" 267zł/mc)

...ale wróćmy do tematu jakości i odbioru:
Aktualnie nikogo chyba nie dziwi, że np grając na konsoli często siedzimy 2 metry od duuużego telewizora. Jest to optymalna odległość, gdyż widzimy dokładnie szczegóły - a np w przypadku 3d - czujemy się jak wewnątrz akcji...

I właśnie dlatego jakość robi dużą różnicę. Jednak dlaczego kompresja do BD9 nie musi być stratna? Jak wszyscy wiemy płyta Bluray (najczęściej 25) zawiera sporo niepotrzebnych rzeczy jak dodatki, ścieżki dźwiękowe itp. Usunięcie ich pozwala na spore oszczędności w ilości miejsca. Np osobiście nie posiadam ampli trueHD itp więc tych formatów nie potrzebuję. Wystarcza mi DD/DTS.
Dzięki temu mogę wydać tylko kilka złotych na DVD DL i cieszyć się obrazem fullHD.
Dodam również, że nawet jeśli będę zmuszony skompresować bitrate np z 15000 do 12000 to i tak nie widzę różnicy, więc po co przepłacać?

Rozumiem, iż są na świecie ludzie, którzy widzą czy słyszą takie szczegóły - i właśnie dla nich są sprzęty kosztujące po kilkanaście/kilkadziesiąt tysięcy i płyty Bluray pozbawione jakiejkolwiek kompresji.

Jednak ja jako jednostka więcej nie potrzebuję i jestem w pełni usatysfakcjonowany zaletami mojego sprzętu (stary denon + Koda, tv 46LG, rzutnik 720p). A takich jednostek jest dużo więcej jak Audio/videofili :)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Zgadzam sie,kiedys ojciec kupil do DUZEGO pokoju 29 cali kineskopowy i byl efekt WOW.
Duzo osob mowilo - odleglosc ogladania to przekatna x7.
Dzisiaj wszystko sie zmienia.
Obecnie ogladam 40 cali ktory juz mam kilka lat z 3 metrow i wiem ze nastepnym telewizorem bedzie 60 cali.Dzisiaj mozna go kupic juz za 5000 zl.Od 65 cali ceny juz robia sie z kosmosu.
Co do filmow ktore mieszcza sie na dvd dual lyer (8.5 GB)- uwazam ze sa naprawde niewiele stratne do blu-ray 1:1.
Niedlugo pojawi sie ultra hd i to dopiero bedzie roznica.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Nie chce tu udowodniać że ripów w MKV nie da się oglądać, gdyż uważam że wciąż obraz jest z nich znacznie lepszy niż z DVD, jednak nie zgadzam się jak czytam takie wypowiedzi sugerujące że gość na ripach ma taką samą jakość jak z BR'a.

Sprawdziłem Szeregowca Ryana na BD9, szumów w obrazie było tak dużo ze kolory mieniły się kompresją a kontury postaci i przedmiotów były tak jak gdyby na wpół rozmazane. Później sprawdziłem mkv 18GB z bardzo dużym bit rate, tu było już znacznie lepiej, jednak wciąż zauważyłem mniejszą ostrość i również makrobloki które były wszędzie. Wreszcie później porównałem to do pełnego i nieprzekodowanego BR'a, tu nie miałem już zastrzeżeń, nie dostrzegałem już żadnych markobloków, obraz miał też bez porównania lepszą ostrość kontur oraz głębie detali w środku sceny.

Poniżej zdjęcie zrobione tak na prędko i tylko szkoda że nie mam ripu MKV filmu BR z ziarnem, by pokazać bardzo zarysowane makrobloki które wychodzą po kompresji na miejscach ziarna. Nie mniej kolorystyka też pokazuje ubytek na jakości i na przykładzie nowego filmu również można dostrzec różnice.

Tutaj przykład nowego spidermana. Po lewej MKV 1080p 8 GB, po prawej pełny BR. Pierwsze ujęcie jest bez wyostrzania obrazu, drugie niżej już z filtrem wyostrzającym by przybliżyć jak to będzie na tv wyglądać po dodaniu ostrości (gdyż tego rodzaju filtry wyciągają kompresje z obrazu)
345o.png

Nie powinno być problemu z dostrzeżeniem, że po prawej stronie (BR) nie ma tyle zniekształceń jak po lewej stronie (MKV 8GB). Ja na 42 calach fullHD łatwo rozpoznaje co BR a co skompresowane MKV. No niestety nie da się oszukać faktów, nie da się z mniejszej ilości informacji zrobić taki sam obraz, na BR'ach jest znacznie większy bitrate a kompresja zawsze oznacza gorszy obraz.

Tu już jpg. zrzutu ekranu.

BR
brjpg.jpg


MKV 8 GB


bd9jpg.jpg
 
Ostatnia edycja:

GracX

New member
Bez reklam
czy dobrze rozumiem jeżeli ampli dekoduje trueHD no taka scieżka w filmie nie jest potrzebna? jest autmoatycznie podbijana z np DTS tak? nie ma żadnej różnicy w jakości?
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Duzo kozakow typu Zielona mila,Skazani na Shawshank,American Beauty,Forrest Gump itd....nie ma w polskiej wersji jezykowej na Blu-ray 1:1 , wiec mkv jest w tym przypadku przymusem.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
wiec mkv jest w tym przypadku przymusem
MKV to tylko kontener, możesz wsadzić w niego również oryginalny strumień z BR bez żadnej kompresji, tylko że te zajmują od 20 do 40 GB.
Ja mówiłem o MKV gdzie w grę wchodzi kompresja dodatkowa tzn na 18 czy 8 GB.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
clipboard01rr.jpg


clipboard012u.jpg


Pierwszy obraz to MKV 18 GB, drugi BR. Wyostrzanie krawędzi w mediacenter wyciąga kompresje, jednak pomimo tego widać że problemów z pikselozą nie ma na zdj. z BR'a, nawet po dodaniu opcji wyostrzania. Albo to kwestia tego że wytwórnie filmowe mają znacznie lepsze encodery, albo potwierdzenie faktu, że każde kolejne przekodowanie obniża jakość.
 
Ostatnia edycja:

Bladedancer

New member
Odkopię temat, bo widzę, że lipa straszna z waszą wiedzą :)

Istnieją takie myki jak dyski BD9 co to jest? To jest skompresowana kopia płyty BlueRay tak aby mieściła się na płytę dwuwarstwową DVD-DL 8.5GB... Nie jest ważne jaka macie płytę czy + czy - ważne jakim programem to nagrywacie! Używam Ashampoo Burning Studio 2010 Advanced w wersji Free i nagrywam filmy BD9. !

Witam wszystkich

Do djvolt mam pytanie tak dla pewności, czy taki myk zadziała gdy obraz z płyty 50BR/GB zechcę nagrać na płytę 25GB/BR

Dzięki za odpowiedź
 
Do góry