Filmy 3D HD

tiger303

Member
lr1lr1 napisał:
Witam! Przeczytałem cały ten wątek. Podobnie jak wy Panowie wciągnąłem się w magię filmów 3d. Jak do tej pory w domu obejrzałem tylko shreka 3d i od tego się zaczęło. Zaczeły się również problemy. Posiadam kartę graficzną geforce 8600 gt, a w komputerze zainstalowanego windowsa xp. Postanowiłem tak jak radzicie doinstalować sterowniki "stereo" lecz do windowsa xp na stronie nvidi są tylko sterowniki w wersji 91.31 z 2006r - a ja używam sterowników do karty dużo nowszych. Po doinstalowaniu sterowników 3D Stereo, system mi ich nie wykrywa. Nie mam nigdzie opcji włączenia 3d. Owszem... są nowe sterowniki 3d dla posiadaczy windowsa vista, ale czemu do windowsa xp wsparcie techniczne dotyczące 3d zakończyło się na 2006r:confused:?. Chociarz wydało mi się to głupie, usunąłem aktualne sterowniki z karty graficznej i próbowałem zainstalować z wersją 91.31 (te same co sterowniki 3d) - efekt był taki że wogóle mi się nie chciały zainstalować. Wróciłem do tego stanu co był, czyli najnowsze sterowniki na kartę i starsze na obraz 3d. Wszystko się zainstalowało tylko że system mi sterowników na 3d nie wykrywa. Można jakoś temu zaradzić?
ZMIANA NOWEGO PANELU NA STARY [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\NVIDIA Corporation\Global\NvCplApi\Policies]
"ContextUIPolicy"=dword:00000001
"TaskbarUIPolicy"=dword:00000001
1 = stary panel kontrolny.
2 = nowy panel kontrolny.
3 = stary + nowy panel.
 

tiger303

Member
greenhornet84 napisał:
czyli posiadajac dobry tv i okulary 3d pol, nie ma mozliwosci aby byl ten sam efekt w kinie co na tv? np podroz do wnetrza ziemi imax 3d ,mam duzy 46 panasonic plazme, jestem ciekaw czy jest mozliwosc aby ogladajac ten film doznac tego samego efektu co w kinie? woda lecaca wprot na widza, latakace ptaki za ekranem itp..; )
uuuuuu BYŁO KUPIĆ PLAZME SAMSUNGA 3D PS50A476 oglądając na niej są lepsze doznania niż imax 3d , panasonic chce promować tą technologie już dawno stosowaną przez samsunga , imax to kicz wporównaniu sos planet na samsungu iiiiiii najważniesz że oczy nie bolą:D
 

tomislav3540

New member
Jakiś czas temu oglądałem Shreka 3D na DVD za sprawą papierowych okularków z folią czerwoną i niebieską.
Z kolei w IMAX po założeniu specjalnych okularów polaryzacyjnych oglądamy trójwymiarowe filmy.
Jaka jest zatem w obecnych czasach (koniec 2009r.) najlepsza metoda na stereoskopię w domu ?
czy najnowsza propozycja okularów migawkowych NVIDII "NVIDIA 3D Vision" gdzie okulary wyposażone są w emiter jest już dopracowana ? Czy też tak jak za sprawą monitora Zalman Trimon (na marginesie marne kąty) i okularów polaryzacyjnych zmierza to powoli do przeniesienia efeku znanego z IMAX do domu ? Kiedyś do kart GForce3 Ti 500 były takie okularki ale tam niedopracowane było sterowanie przysłonami i powodowało szybkie zmęczenie oczu. Jak to wygląda obecnie ?
Pytanie jest o tyle aktualne, że obecnie posiadaczem NVIDIA 3D Vision można stać się nie tylko nabywając zestaw za 550-800zł ale również poprzez zakup kart GTX 260 gdzie są dorzucane gratis okulary nVidia 3D Vision. Kartę GTX 260 można już kupić za ok. 600zł.


Ciekawi mnie również jaka jest różnica w jakości i głębi obrazu 3D pomiędzy projektorem a LCD ?
Oraz czy NVIDIA 3D Vision pracuje tylko w trybie 120Hz ? Czy 150Hz jest możliwe (np. w przypadku CRT) ?
I ku czemu zmierza film 3D - chodzi mi o technologię Dolby 3D Digital Cinema jej obecną pozycję ?
 
Ostatnia edycja:

scenik

New member
acer 5738

Zakupiłem laptopa Acer Aspire 5738, który odtwarza w technologii 3d. Poszukuję filmów czy też gier, które obsługuje ten model. Czy ktoś może pomóc? Po za tym co firmoowo w komputerze jest wgrane nic nie mogę znależź, a sprzedawcy z Vobis nie potrafią odpowiedzieć na pytanie czy też pomóc.



Sydon777 napisał:
Jestem nowym, ale od pewnego czasu z zainteresowaniem czytam wypowiedzi na HDTVForum zarówno dotyczące sprzętu jak i filmów HD. W swojej kolekcji mam ich ok.80. Mnie fascynuje dodatkowo obraz trójwymiarowy skrótowo oznaczany jako 3D. Wszyscy zapewne mieli okazję oglądać taki obraz w kinie IMAX. Ale czy można mieć kino domowe 3D? Można i to na dużym ekranie.
Aktualnie w sprzedaży są filmy w rozdzielczości SD np. www.razor3d.pl. W swojej kolekcji posiadam większość dostępnych na rynku. Ale każdy film HD dostępny w formacie 2D można samemu "uprzestrzennić" w czasie rzeczywistym i oglądać na ekranie monitora, TV lub ekranie projekcyjnym. Jeżeli obraz 2D HD wywiera zachwyt to obraz 3D HD go wielokrotnie potęguje. Oczywiście "programowe uprzestrzennianie obrazu" znacznie zbliża go do rzeczywistości, ale nie może konkurować z filmem wyprodukowanym jako 3D HD, a zapowiada się, że najbliższa przyszłość będzie obfitować w takie filmy. IMAX ma mnóstwo materiału z tego zakresu a i wszyskie inne wytwórnie swoje wielkie produkcje wykonują w tym formacie. Doniesienia o nadchdzącym Tsunami 3D HD można znaleźć np www.anachrome.com . Nie dajmy się więc zaskoczyć technologii, bo za chwilę okaże się, że sprzęt zakupiony za duże pieniądze nie da się wykorzystać do nowego formatu. A czy można wykonywać filmy 3D we własnym zakresie? Można i to zarówno w formacie SD jak i HD. Wszystko co potrzeba jest dostępne: kamery, akcesoria, programy a przede wszystkim wiedza internetowa (sam od dłuższego czasu zajmuje się fotografią i filmowaniem 3D). Niestety wiedza ta jest rozproszona i wymaga cierpliwości i wielu fanów, aby ją porządkować, pogłębiać i upowszechniać. Podstawowe informacje można znależć na stronie www.stereos.com.pl . Dotychczas miłośnicy 3D działją zorganizowani w swoje Fora - najczęściej są to strony producentów sprzętu, oprogramowania czy też filmów 3D.
Potężną grupą napędzającą rozwój tej technologii są fani gier komputerowych w formacie 3D HD . Taniość aparatów cyfrowych (przekraczających przecież w zakresie rozdzielczości HDTV czy HDV) sprzyja masowej i spontanicznej produkcji obrazów 3D wyskiej rozdzielczości-ileż tego już jest w internecie! W tej chwili jest moment, że integruje się technologicznie fotografia, film, gra komputerowa, dżwięk. Wszystko w jednym: obraz 3D HD i dżwięk 6-cio lub więcej kanałowy. Komputer pomału łączy się ze sprzętem audio-video i z odbiornikiem satelitarnym.
Fani HD zainteresujcie się techniką 3D, bo HD nie ucieknie od 3D i odrotnie. Zacząć można od prywatnej wymiany poglądów (i nie tylko).
adurych@mp.krakow.pl
 

radovan13

New member
RealD 3d okulary

Bylem niedawno na Avatarze w niemczech ( nie wiem jak w Polsce ale tutaj wyswietlany jest w RealD) zostaly mi sie po seansie okulary wliczone w cene biletu, zastanawiam sie czy sa filmy w tym formacie 3d ktore mozna pobrac i obejrzec w okulach w domu na duzym ekranie.(sory za brak polskich znakow)
 

flipflap

New member
Bylem niedawno na Avatarze w niemczech ( nie wiem jak w Polsce ale tutaj wyswietlany jest w RealD) zostaly mi sie po seansie okulary wliczone w cene biletu, zastanawiam sie czy sa filmy w tym formacie 3d ktore mozna pobrac i obejrzec w okulach w domu na duzym ekranie.(sory za brak polskich znakow)


nie ma takiej opcji. Okulary polaryzacyjne "nakładają" obraz emitowany dla prawego i lewego oka. Skutkiem jest obraz 3D widziany przez nasz mózg.
 

flipflap

New member
Zakupiłem laptopa Acer Aspire 5738, który odtwarza w technologii 3d. Poszukuję filmów czy też gier, które obsługuje ten model. Czy ktoś może pomóc? Po za tym co firmoowo w komputerze jest wgrane nic nie mogę znależź, a sprzedawcy z Vobis nie potrafią odpowiedzieć na pytanie czy też pomóc.


Acer wykorzystuje oprogramowanie 3D TriDef. Jest tam a raczej powinna być aplikacja triDef media Player do odtwarzania filmów i konwersji na 3D.
Więcej możesz znaleźć na DDD - Bringing 3D to Mainstream

Jedna uwaga : ekrany laptopów maja tak małą średnice piksela i niewielką przekątną, że efekt 3D będzie raczej mierny przy filmach.
 

Sych

New member
Temat jest o filmach. Jednak dyskusje różne. Ktoś oglądał Alicje w Krainie Czarów 3D? Kobieta wyciąga mnie na to do kina, zastanawiam się czy iść... Efekty zapowiadają się fajnie, tylko czy to nie jest jedna z wielu kiczowych produkcji?
 

adam-ant

New member
"Kiczowych" !?!
'Alicję' wyreżyserował Tim Burton (m. in. "Batman", "Duża Ryba" i "Edward Nożycoręki"), więc wtopy nie przewiduję. Obsada też bardziej niż zacna, a pierwsze opinie choć bywają skrajne to apetyt na seans zaostrzają idealnie. Z jednej strony głosy o tym, ze Burton już nie ma tego "zgniłego" pazura, z drugiej pochwały gry aktorskiej i plastyczności przedstawionego świata, a jak zwykle najmilej będzie przekonać się o tym wszystkim na własne oczy i uszy.
Minus jest taki, że w Poznaniu w IMAX jeszcze przez tydzień będzie tylko wersja z dubbingiem (a dubbing pewnie jak zwykle zrobiony "po mistrzowsku", więc omijać to ścierwo szerokim łukiem!!!), więc jak ktoś niecierpliwy, to zostaje cyfrowe 3D...

PS A w kinach oczywiście będą głównie masy ignorantów z rozwrzeszczanymi pociechami i mylnym pojęciem o tym, czym ten film ma właściwie być (nawet jeśli okaże się tylko rozrywką z wyższej półki)... olejcie wersję z dubbingiem, naprawdę.
 

Majestiq

New member
Mam pytanie. Kupiłem telewizor 3d (ps50c7000) za spora sumkę z okularami.
Wiedziałem, że nie będzie łatwo, ale okazuje się że oprócz dołączonej płyty bluray3d potwoey kontra obcy nic nie ma w prawdziwym 3d !!!! Dodam,ze nie mam blu ray 3d a sciagniecie tego filmu z sieci w takim formaci jest praktycznie niemozliwe. Na torrentach tego nie ma! Jest na netfolder.in cos jak rapidshare (hosting plikow), ale pobranie tego jest praktycznie niemozliwe. 198 plikow po 400mb. Samo pobranie 1 pliku wiaze sie z podawaniem kodow oczekiwaniem itp (darmowe konto), ale nawet na platnym chyba nie da sie sciagnac wszystkich plikow na raz (kolejka).

Juz nie mowie o starszym filmie 3d oszukac przeznaczenie 4.
Fabula lipna ale w 3d w kinie zrobil niesamowite wrazenie. Jak leciala opona to cale kino robilo unik :)

No ale nigdzie tego nie ma do pobrania.

Nawet te głupie dema które lecą w sklepach sa praktycznie niemozliwe do pobrania.

Szukam od tygodnia i tylko jeden 5 minutowy filmik znalazlem ktory prezentuje prawdziwe 3d, reszta to jakas kaszana.


Nawet te filmy, ktorych jest dosyc duzo na youtube (side by side) jak je wlacze to w oczach mi sie jebi..

Albo totalna kicha albo obrazy nie nachodza idealnie i ma sie wrazenie patrzenia przez kilka szyb ;)

O co chodzi.

Czemu nie ma absolutnie nic na te tv ??

A jak jest to podajcie linka bo normalnie już nie mogę ...

Pzdr
Luk
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Niektórzy mają już telewizory 3D. Są i filmy 3DHD. Jedno i drugie niestety nie dla wszystkich. Myślę, że 3D na You Tube bardzo szybko stanie się atrakcyjne dla wszystkich. W ramach testu wrzuciłem na YT fragmencik filmu 3D zrobiony jeszcze w 2003 roku w Nepalu pt Nepalskie Tańce. To dla tych, którzy chcą się pomału wciągać w ten format zapisu i być może zaczną robić własne filmy 3D i udostępniać je w sieci (mój login na YT jest nadal Sydon777, więc łatwo dotrzeć do wszystkich filmów)
Już teraz YT ma największą widownię na świecie, a w miarę powiększania się wydajności przesyłu sieci, pojawią się też amatorskie filmy nawet 3DHD. Sądzę, że już niedługo na bieżąco będzie można oglądać w 3D wszystko to, co ciekawego się dzieje gdziekolwiek, tak jak to teraz ma miejsce w 2D. YT ma ciągle rosnacą ilość reporterów na całym świecie i z nimi żadna stacja TV nie wygra konkurencji.
 

voitec

New member
Witam ! Czy ktoś tu zagląda jeszcze ? Interesuje mnie obraz 3D metodą polaryzacji.Ale zanim dokupię drugi projektor i srebrny ekran,muszę się upewnić ze to możliwe w warunkach domowych.Sprzęt jaki posiadam:
intel core 2 duo E8400 2x3 Ghz
His radeon 4850 512 mb
projektor optoma hd 70 ( DLP )
Więc tak, materiał 3d jaki posiadam jest to t.zw. field sequential np."Haunted Castle".
Software;IZ3D,stereoscopic player.
Z anaglifami sobie poradziłem zarówno w grach jak i w filmach,nie mam okularów migawkowych ani projektora/monitora 120 Hz więc ta technika odpada.
IZ3D ustawiony na "dual projectors" włączona opcja stereo dla directx i open GL.
Stereoscopic Player :input-"interlaced L/F" output -"podwójne wyjście z karty graficznej"
Włączam i dopóki obraz jest w oknie, jest widoczny film,po przełączeniu na pełny ekran robi się czarny obraz na obu wyjściach z karty graficznej.
I tu pytanie czy ktoś to już przerabiał,czy udało się wypuścić dla każdego wyjścia z karty obraz dla innego oka ? może coś pominąłem ? Kto pomoże ?
Jeszcze ciekawostka,przy włączeniu gry,obraz jest na obu wyjściach i jest lekko przesunięty w stosunku do siebie więc jest szansa że to jakaś namiastka 3D ale nie mam możliwości sprawdzenia(brak drugiego projektora i filtrów polaryzacyjnych )
Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji
 

heniu213

New member
Witam.
Dużo czytam na temat 3d i nie ma co ukrywać że świat idzie w tym kierunku w związku z tym mam pare pytań.
1) czy jest wogóle sens np. konwertowac filmy z avi na avi hd i zrobic dzwiek mp3 stereo do ac3 5.1?
2)Jesli ma się monitor 3d hd to czy potrafi on robić konwersje z 2d do 3d czy tez z 2d hd do 3d hd w czasie rzeczywistym?
3)Dostepny jest fimy w sieci pirania 3d ale jest to wersja dvd rip czyli film juz stracił format 3d jak się nie myle?
4)Mam zwykły monitor lcd panoramiczny i chce konwertowac avi do avi hd w rozdzielczosci 1440x1080 i czy beda monitory panoramiczne w 3d?
Bardzo proszę o odpowiedz i z góry dziekuje. Pozdrawiam
 

Lemoniada

Member
Przeczytałem cały wątek, byłem ostatnio w kilku sklepach rtv i oglądałem 3D i odpłynąłem. Z zakupem tv poczekam, wszystko musi się dopracować i muszą w Polsce zacząć najpierw nadawać programy w 3D. Póki co chciałbym wykorzystać sprzęt jaki mam i cieszyć się chociaż trochę technologią 3D .Mam telewizor Sony LCD 40 Full HD + BD LG z możliwością odtwarzania filmów w formacie mkv. Moje pytania
1. Ściągam filmy w mkv w HD i znalazłem kilka pozycji mkv 3D w HD, i jest w opisie że do obejrzenia jest nie potrzebny żaden telewizor 3D tylko zwykły LCD i okulary Red Cyan a na innej wstawce Green Magenta. Czy muszę kupić obie pary okularów żeby oglądać różne wstawki? czy są jakieś uniwersalne ? do obejrzenia wstawek na ten i na ten rodzaj okularów
2.Jak mam kupić okulary red cyan i green magenta znalazłem takie linki czy sa wystarczające aby uzyskać maksymalny możliwy efekt dla oglądanego filmu
OKULARY 3D RED CYAN - ANAGLIFY - NAJTANIEJ - OD2 (1303419694) - Aukcje internetowe Allegro
>CERTYFIKAT OKULARY 3D GREEN-MAGNETA ! WROC< (1309746089) - Aukcje internetowe Allegro
3.znalazłem jeszcze takie okulary do czego posłużą czy też obejrzy się w nich wstawki w których jest napisane że do obejrzenia sa potrzebne okulary red cyan
polaryzowane
POLARYZOWANE OKULARY 3D - IMAX - ORYGINAL USA (1306020867) - Aukcje internetowe Allegro
amber blue
* COLOR CODE* ANAGLIFY 3D**OKULARY PRZYSZŁOŚCI (1297479302) - Aukcje internetowe Allegro

dziękuję za podpowiedź ,
 

Antałek

New member
Przeczytałem cały wątek, byłem ostatnio w kilku sklepach rtv i oglądałem 3D i odpłynąłem. Z zakupem tv poczekam, wszystko musi się dopracować i muszą w Polsce zacząć najpierw nadawać programy w 3D. Póki co chciałbym wykorzystać sprzęt jaki mam i cieszyć się chociaż trochę technologią 3D .Mam telewizor Sony LCD 40 Full HD + BD LG z możliwością odtwarzania filmów w formacie mkv. Moje pytania
1. Ściągam filmy w mkv w HD i znalazłem kilka pozycji mkv 3D w HD, i jest w opisie że do obejrzenia jest nie potrzebny żaden telewizor 3D tylko zwykły LCD i okulary Red Cyan a na innej wstawce Green Magenta. Czy muszę kupić obie pary okularów żeby oglądać różne wstawki? czy są jakieś uniwersalne ? do obejrzenia wstawek na ten i na ten rodzaj okularów
2.Jak mam kupić okulary red cyan i green magenta znalazłem takie linki czy sa wystarczające aby uzyskać maksymalny możliwy efekt dla oglądanego filmu
OKULARY 3D RED CYAN - ANAGLIFY - NAJTANIEJ - OD2 (1303419694) - Aukcje internetowe Allegro
>CERTYFIKAT OKULARY 3D GREEN-MAGNETA ! WROC< (1309746089) - Aukcje internetowe Allegro
3.znalazłem jeszcze takie okulary do czego posłużą czy też obejrzy się w nich wstawki w których jest napisane że do obejrzenia sa potrzebne okulary red cyan
polaryzowane
POLARYZOWANE OKULARY 3D - IMAX - ORYGINAL USA (1306020867) - Aukcje internetowe Allegro
amber blue
* COLOR CODE* ANAGLIFY 3D**OKULARY PRZYSZŁOŚCI (1297479302) - Aukcje internetowe Allegro

dziękuję za podpowiedź ,

Proponuję abyś nie zawracał sobie głowy systemem 3D anaglifowym (czerwono-niebieskim, lub zielono-niebieskim). Takie systemy to archeologia z czasów gdy telewizory były czarno-białe. Potem na kolorze oraz 3D ktoś chciał zarobić i sprzedać całe magazyny bezużytecznych okularów. No i sprzedał obiecując cuda w 3D. Był swego czasu nawet pokaz w TV za czasów Gierka (okulary niebiesko-czerwone).

Ten system anaglifowy jest obecnie bez sensu. Obraz jest czerwono-niebieski. Oczy bardzo bolą, bo szczególnie oko z filtrem niebieskim ma za ciemny obraz w stosunku do czerwonego.

Obecnie jest proponowany prawdziwy 3D i to działa. Ale do odbioru w 3D są potrzebne telewizory mające system 3D i odtwarzacze Blu-ray także z systemem 3D.
Do Pansonica (telewizora oraz odtwarzacza blu-ray) dodają obecnie w ramach promocji film Avatar w wersji 3D za darmo.
Jak zobaczysz ten efekt, nie będziesz chciał nawet spojrzeć na anaglify. Ponadto, nikt takich filmów anaglifowych obecnie nie produkuje, bo ich nie sprzeda. Kto to kupi.
Anaglify służyły kiedyś do nauki geometrii. Chodziło o wyobrażenie sobie przestrzennej bryły na podstawie tzw. rzutów i to było bardzo dobre narzędzie. Szczególnie jak ktoś nie miał wyobrażni przestrzennej to doskonale sobie radził jak obejrzał bryłę przestrzenną - czyli składającą się z czerwonych i niebieskich linii.

Potem ktoś chciał zbić majątek i podejmował takie próby z tymi filmami.
Okulary kiedyś były do tych filmów dawane za darmo (koszt około 3 zł za sztukę) bo to papierek.

Kupować nie warto - głowa tylko boli, a obraz bez sensu i żadnego efektu 3D nie uzyskasz.
Raczej nie trać czasu na te bajki o 3D z anaglifem, bo tam nic nie widać, tylko czerwono-niebieskie linie. Ponadto musisz być tylko w jednym jedynym miejscu przed ekranem. Dokładnie tak jak opracowano film.

Z tymi anaglifami to tak jak z samochodem na pedały z napędem na 4 koła (widziałeś takie coś ?). I reklama świetny w teren efekt taki sam jak z napędem od silnika, niczym się nie różni.
A nawet lepszy bo nie wymaga takich dużych inwestycji.

Dlatego nie zawracaj sobie głowy takim anaglifowym 3D. Zajmij się obecnym system - prawdziwym 3D - jak się to interesuje. Nie daj się wrobić w koszty (okulary, filmy i co tam trzeba)że uzyskasz efekt 3D bez inwestycji w prawdziwy sprzęt 3D.
 
Ostatnia edycja:
Do góry