Fifa 10

gadulinho

New member
Bez reklam
Dzisiaj wraz z aktualizacjoą PS Store powinno pojawić się demko FIFY 10.

2fffad748641a338a6d4970687ecc75a.jpg


Tutaj próbka możliwości: http://www.youtube.com/watch?v=h8tgRw8I7U0&eurl=about:blank&feature=player_embedded

Przypomne, że w prasie aż huczy od wiwatów i pochwał dla nowej edycji
 
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
Pomimo tego, że jestem w całej rozciągłości fanem łaciatej to ostatnie gry piłkarskie , od których nie mogłem się oderwać to FIFA 2002 i PES 4 lub 5, nie pamiętam dokładnie. Te gry mnie zachwyciły, każdy mecz był inny, w dodatku w każdym meczu mozna było stworzyć akcje ustawieniem i zachowaniem piłkarzy rodem z TV.

A dzisiejsze piłki? Fifa 09 w moim odczuciu szybko się znudziła, za to PES 2009 to totalne dno. Niestety akcje w jednej i drugiej są tworzone tylko według wyznaczonego schematu, a każde zagranie jest niestety identyczne lub bardzo podobne do tego z poprzedniego meczu.

Nie rozumiem zachwytów na Fifą 09 i szczerze mówiąc myślę, że Fifa 10 niewiele w gatunku zmieni, tym bardziej, że są to tylko dorbne poprawki a cały trzon rozgrywki jest zostawiony. Co do Pesa 2010 - poprawiona grafa to miła sprawa, ale w piłce jak w żadnej innej grze liczy się grywalność, a grając w Pes 6, 2008 czy 2009 poza wizualiami różnicy nie widzę.

Jedynym ratunkiem dla tego gatunku gier byłyby nowe silniki graficzne z bardziej realnymi zachowaniami piłkarzy, ale tego pewnie doczekamy się dopiero na nową generację konsol.

Mozna się ze mną nie zgadzać, ale akurat moja skromna osoba na tym gatunku zjadła zęby od fify 98 poprzez wszystkie następne aż do dziś, więc może moje opinia komuś coś tam zasugeruje.
 

tomek_fcb

New member
Peek napisał:
Pomimo tego, że jestem w całej rozciągłości fanem łaciatej to ostatnie gry piłkarskie , od których nie mogłem się oderwać to FIFA 2002 i PES 4 lub 5, nie pamiętam dokładnie. Te gry mnie zachwyciły, każdy mecz był inny, w dodatku w każdym meczu mozna było stworzyć akcje ustawieniem i zachowaniem piłkarzy rodem z TV.

A dzisiejsze piłki? Fifa 09 w moim odczuciu szybko się znudziła, za to PES 2009 to totalne dno. Niestety akcje w jednej i drugiej są tworzone tylko według wyznaczonego schematu, a każde zagranie jest niestety identyczne lub bardzo podobne do tego z poprzedniego meczu.

Nie rozumiem zachwytów na Fifą 09 i szczerze mówiąc myślę, że Fifa 10 niewiele w gatunku zmieni, tym bardziej, że są to tylko dorbne poprawki a cały trzon rozgrywki jest zostawiony. Co do Pesa 2010 - poprawiona grafa to miła sprawa, ale w piłce jak w żadnej innej grze liczy się grywalność, a grając w Pes 6, 2008 czy 2009 poza wizualiami różnicy nie widzę.

Jedynym ratunkiem dla tego gatunku gier byłyby nowe silniki graficzne z bardziej realnymi zachowaniami piłkarzy, ale tego pewnie doczekamy się dopiero na nową generację konsol.

Mozna się ze mną nie zgadzać, ale akurat moja skromna osoba na tym gatunku zjadła zęby od fify 98 poprzez wszystkie następne aż do dziś, więc może moje opinia komuś coś tam zasugeruje.
zgodzę się z Tobą, sam pamiętam czasy ISS 98' od tego się wszystko zaczęło ten miód którego nie da się opisać, te zarwane wieczory i wielogodzinne granie coś pięknego szkoda, że nowe produkty troche straciły na tym na rzecz lepszej oprawy audio-wizualnej
 

gadulinho

New member
Bez reklam
Na szybko (po 4 meczach) znacząca różnica względem edycji 09. Wszystko jakby płynniej chodzi, fajna gra bramkarzy, ogólnie spory zachwyt (grafika też jakby ładniejsza choć nie wiele). Zawiodłem się jedynie nad tym mocno reklamowanym dryblingiem 360* (widać różnice, ale spodziewałem się czegoś lepszego)
 
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
Rzeczywiście różnica jest, ale jakiegos szału nie ma. Moje wrażenia:

Plusy:
- Ruch w 360 naprawde daje się odczuć, duży plus.
- Lekka poprawa graficzna
- Płynne chodzenie, wszystko jest jakby szybsze.

Minusy:
- Niestety, od gry piłkarskiej nie oczekuję, że w drugim meczu na poziomie doświadczony wygrywam z barceloną 4:1 :roll:
- Drybling jak dla mnie identyczny jak był, próbowałem długo, ale takich zwodów jak na pierwszym filmiku dodanym w temacie nie udało mi się zrobić, tu różnicy w stosunku do 09 nie widze.:hmm:
- Z bramkarzami bardzo słabo, o ile w 09 stanowili nadludzi, bronili w sytuacjach niemożliwych 10 razy w meczu i czytali w myslach napastników. W 10 za to bramkarz spełnia małą rolę, 2 na 3 strzały spokojnie "wchodziły".:???:
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Oklaski wszystkimi kończynami dla ea - zreperowali strzały z dystansu(brawo brawo bis bis), dośrodkowania są szybsze więc w końcu opłacalne, zrobili wreszcie jakąś normalną i w miarę realną fizykę piłki oraz zawodników, bramkarzy uczynili ludzmi (trochę fajtłapowatymi ale lepsze to niż herosi-bronią lub czasem nie,piąstkują,łapią, wychodzą lub czekają czyli jak w realu), 360 stopni robi małą ale jednak różnicę, podciągnęli lekko grafę, poprawili lekko kamerę tele (wszystko widać), zmniejszyli terminatorowatość napastników (brawo), naprawili strzały sytuacyjne/z woleja/głową!!! (wreszcie da się coś ładnego i efektownego strzelić a nie tylko Torres+1na1=gol i "nie ma sensu kombinować bo i tak się nie uda"),poprawili animację zagrań,dodali triki (nadal robię je na ślepo ale jakimś cudem często się udają a na dodatek z reguły okazują się trafionym choć przypadkowym wyborem),zawodnicy reagują szybciej i lepiej na komendy gracza (oklaski). Jak dla mnie to najlepsza gała to this time i must-have do gry online. Jeśli elektroniczni nadal będą w takim tempie poprawiać swą fifkę to ja nie mam pytań. Wreszcie fifa przestała promować granie tylko i wyłącznie na "Usaina Bolta" i "czołga" za to pozwoliła mi uwierzyć że granie kombinacyjne będzie miało sens w potyczkach online (życie to jednak dopiero zweryfikuje więc obym się k. nie mylił bo wtedy sens tego posta pójdzie się walić). Ale póki co...
-Cieszymy się Vincent?
-tak,cieszymy się...

p.s. - od dzisiaj pes już się nie liczy zupełnie i wreszcie mogę to napisać bez uczucia goryczy a wręcz z radością i ulgą.
 
Ostatnia edycja:

Dymis

New member
Jestem za ! Sierzancie Harris !!
Po długich próbach połączenia w końcu udało mi się sprawdzić nowe dziecko EA.
Dla mnie PES idzie w odstawkę i nie boje się tego napisać!!
Irytują mnie czasem zachowania bramkarzy, ale przecież nie są to super bohaterowie którzy za każdym razem wybronią oddany przeze mnie strzał.
Skoro demko zrobiło na mnie piorunujące wrażenie, myśli ze full wersja będzie jeszcze lepsza!!


EDIT: Wyłączyłem wszystkie wspomagacze tzn. pomoc przy podaniu, strzale, dośrodkowaniu itd. Gra jest jeszcze bardziej bajeczna :)
Zauroczyłem się nową fifką!!
 
Ostatnia edycja:

macek

New member
Bez reklam
Ja mimiwszystko poczekam na PES-a i tak zakupie obie:grin: jestem ciekaw po ostatnim schrzanieniu prze KONAMI gry,czy pojda o krok do przodu,czy poprawia gre multi.
 

gadulinho

New member
Bez reklam
Każdy pewnie czeka na PESa ;) Ja swoją przygode z piłką zacząłem od FIFY 98 (PS1), potem była FIFA 2000 (PC), po 2002 world cup (PC) już tylko PESy (2, 3, 4 itd. na PS2 i potem PS3). Dopiero FIFA 09 (którą zakupiłem bardziej z ciekawości, "dla jaj", w drugiej połowie sezonu 08/09) sprawiła, że zacząłem dostrzegać mankamenty serii od Konami. Po zagraniu wielu meczy w FIFE i włączeniu PESa 2009 przestraszyłem się jak mogłem tak zachwycać się i podniecać grą Seabassa. Wierzę jednak, że po tym jakie chłosty dostała/y ostatnia/ie edycje PESa spowodowały w końcu, że w KONAMI coś drgneło i zrobili w końcu kolejną dobrą edycje. Martwi trochę fakt, że PES wychodzi prawie miesiąc po FIFIE i sporo osób raczej nie zakupi obu gier na raz. Co do FIFY - cieszy, że twórcy nie robią jak KONAMI - dodajemy 2 nowe fajne elementy, zabieramy 3 dobre, sprawdzone. EA Sports dodaje 2 nowe, a kolejne 3 są równie dobre ;)

Mam nadzieję, że PES się obroni i z wielkiego fana tej edycji, nie stane się fanem tej drugiej, tak nie lubianej wcześniej. Szczególnie, że czas spędzony na grze w FIFE/PESa przez 1 sezon przewyższa czas spędzony przy wszystkich grach przez ostatnie pare lat :p
 
Ostatnia edycja:

macek

New member
Bez reklam
No moze nie prawie miesiac roznicy,a dwa tygodnie i chyba dwa dni,ja raczej kupie dwie edycje odrazu, zreszta ostatnio tak kupuje i porownuje do przedostatniej FIFY nie podobala mi sie fizyka gry,jak oni biegali:roll: no ale ostatnie wydanie to juz przepasc,poprostu wydaje mi sie ze tworcy PES-a sie zachlysneli i wydawalo sie,ze bedzie dobrze,a tu taka ogolnie lipa,szczegolnie gra w sieci,nie raz dawalo w kosc jak masz pilke na polowie przeciwnika,nagle gol i pilka w twojej bramce:twisted: .
 

Dymis

New member
Bez sensu...
Czwarty albo piąty gol z rzędu strzelony za pomocą lobu bramkarza...
Można ich lobować jak dzieci wychodząc sam na sam i naciskając kółko.
Gwarantuję, że zawsze piłka wpadnie do bramki.
Miejmy nadzieję, że w pełnej wersji tego mankamentu nie będzie
 

Bambolo82

Banned
Wczoraj zagrałem w FIFA 10. Poprawili grafikę i nie ma już tego obrzydliwego efektu "gloom", dzięki czemu lepiej widać i nie mam wrażenia że mam brudne okulary jak gram (FIFA09 była przez to obrzydliwa). A co do reszty, to jest to stara, dobra schematyczna FIFA. Nudna jak zawsze i jak najbardziej będzie tam gra - jak to ujął SierżantHarris - bieg "na Usaina Bolt'a" + napierdalanie guzików, żeby zrobić "sztuczki". Zero rozgrywania, tylko "czołg" robi "sztuczki" i strzela na 1-2 zawsze dobre sposoby bramkę.

"360" to żalosne hasło EA. Takie dryblowanie było w PES'ie (wtedy ISS) wydanym już 12 lat temu (1997 r.). Krzyczą "360", a w sumie i tak tego nie ma nadal, bo jak się obrocimy przy obroncy z piłką o "x" stopni to ten i tak nam ją zagarnie spod nóg (trzeba zatem zapomnieć o "360" i poprostu dalej napierdalać guziki żeby były "sztuczki" bo inaczej obrońcy nie da się przejść w FIFA; tak było i jest nadal w FIFA 10).

Sciągnęłem to demko tylko z ciekawości bo wiem że EA nie potrafi zrobić tak dobrej piłki nożnej jak ktorekolwiek, choćby najgorsze wydanie PES. FIFA 10 potwierdza tylko tą marną tradycję gier z serii FIFA.

Czekam zatem na nowego PES2010 i do zobaczenia na serwerach gry Konami!!! :eek:
 

debeef

New member
Bez reklam
Po demku:
-twarze nie przypominają za bardzo prawdziwych zawodników, wielkie głowy w porównaniu do reszty ciała
-na powtórce bramki Iniesta notorycznie kopał się po tyłku
-w czasie oczekiwania na mecz strzeliłem dwie bramki z połowy boiska...to chyba za duża częstotliwość...z czego raz od poprzeczki, a raz po prostu przerzuciłem bramkarza
-strzały nieciekawe
-wrzutki nienaturalne
-widzę u graczy naleciałości z poprzednich części...czyli tzw jazdę na łyżwach.
-widać jak włączają się poszczególne skrypty w czasie animacji.

-bardzo fajna gra ciałem
-fajne menu
-fajne przerywniki przy dogrywaniu się gry
-można wygrywać grając jak w PESa;)
-jak na razie różnorodne bramki
-dużo lepsi kibice niż w Pesie
-lepszy komentarz (przynajmniej angielski)
jak pogram więcej to coś jeszcze doskrobię
 
Do góry