Ferguson FBOX ATV

manonfire

Member
W Kodi można skonfigurować kontroler. Ustawienia -> Sytem -> Wejście -> Konfiguruj podłączone kontrolery. Oczywiście dobrze mieć na czas konfiguracji podłączoną klawiaturę pod FBoxa. Popróbuj, może się uda. Ja cały czas na Kodi 17, nie mam jakoś czasu zająć się stawianiem 18 ale pamiętam, że jak stawiałem Kryptona na Fboxie to z automatu kazał sobie ustawić kontroler (używam tego oryginalnego z pudełka i nie narzekam). W razie bardziej skomplikowanych operacji podpinam deskę i czasem mysz. Ale i tak sterowanie tym wcale nie najlepszym pilotem jest jak dla mnie całkiem do rzeczy.
Może w istocie w Kodi 18 coś popieprzyli z interfejsem - niedługo się zabiorę za konfigurację nowego Kodi.
A tak na marginesie pojawiła mi się jeszcze jedna myśl - jako kontrolera użyj aplikacji Kore - to oficjalna apka sterująca Kodi na smartfona prosto ze Sklepu Google (oczywiście free i chyba nawet bez reklam. Zakładam, że jakiegoś masz, może być jakiś nieużywany już od lat z Androidem. To wygodna i skuteczna aplikacja choć trzeba się do niej przyzwyczaić.
 

MKusiu

Member
Widok ekspercki w menu mam ustawiony i tyle co ustawiłem, wersja najnowsza, jeśli by ktoś wiedział gdzie ustawić by miał widoczne opcje podczas odtwarzania filmu chodzi mi o napisy i wybór języka to będe wdzięczny..

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
 

MKusiu

Member
Inna wersja ze sklepu play działa OK ustawienia wyjście mam peryferia ustawione jakieś keyboard hi w innej wersji która działa OK tego nie mam i nie wiem jak to usunąć w wersji 18.

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
 

Epidian

Member
W Kodi 18 opcje/ikonki wyboru wywołuje się teraz inaczej niż w Kodi 17.
Trzeba przełączyć oryginalny pilot w tryb myszki i dopiero wtedy nacisnąć klawisz OK.
Albo najpierw nacisnąć OK, przełączyć w tryb myszki i nacisnąć klawisz strzałki.
Ikonki się pojawią i możemy wtedy wybierać sterując kursorem myszy albo wyjść z trybu myszki i wybierać strzałkami już normalnie w trybie pilota.
 

MKusiu

Member
W Kodi 18 opcje/ikonki wyboru wywołuje się teraz inaczej niż w Kodi 17.
Trzeba przełączyć oryginalny pilot w tryb myszki i dopiero wtedy nacisnąć klawisz OK.
Albo najpierw nacisnąć OK, przełączyć w tryb myszki i nacisnąć klawisz strzałki.
Ikonki się pojawią i możemy wtedy wybierać sterując kursorem myszy albo wyjść z trybu myszki i wybierać strzałkami już normalnie w trybie pilota.
Dziękuję serdecznie, sprawdzę później i dam znać :)

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
 

MKusiu

Member
Zgadza się po przełączeniu w tryb myszki są opcje :) Natomiast nurtuje mnie jeszcze jedna rzecz, po zmianie odświeżania na 1080P 50hz po wejściu w KODI zmienia mi odświeżanie na 1080P 60HZ w Kodi opcję odświeżania i rozdzielczości mam nieaktywne ktoś pomoże?
 

MarianPaz

Member
Ma ktoś z Was może podłączony do Fergusona zewnętrzny dysk o pojemności 4, 5 TB (lub więcej)? Według jednej z recenzji udało się odpalić dysk 5TB, więc jestem ciekaw czy to nie jest czasem błąd. Mam trochę filmów BD do pozgrywania i dobrze byłoby już kupić większy dysk - najchętniej 4-5TB.
 

Andrew86

New member
Na początek wypada się przywitać tak więc Cześć wszystkim. Wątek ma 90 stron więc trudno przez cały przebrnąć dlatego pozwalam sobie tu napisać.

Dzisiaj stałem się posiadaczem boxa Fergusos FboxAtv. Niestety pojawił się problem. Box podpięty jest do amplitunera Yamaha RX-v683 do 3 HDMI. Na pierwszym mam dekoder z kablówki a na drugim konsole. Kiedy teraz wyłączę lub włączę amplituner źródło automatycznie przełącza się na 3 hdmi. Co bardziej dziwne dzieje się tak kiedy nawet box jest wyłączony. Próbowałem go podpiąć pod inne złącza hdmi jednak zawsze kiedy wyłączam lub włączam amplituner przełącza na to gdzie akurat podpięty jest box. Jak by była aktywna jakas funkcja wymuszająca to w boxie. Czy macie jakieś pomysły bo nie ukrywamy że jest to bardzo irytujące.
 

vangass

New member
Na początek wypada się przywitać tak więc Cześć wszystkim. Wątek ma 90 stron więc trudno przez cały przebrnąć dlatego pozwalam sobie tu napisać.

Dzisiaj stałem się posiadaczem boxa Fergusos FboxAtv. Niestety pojawił się problem. Box podpięty jest do amplitunera Yamaha RX-v683 do 3 HDMI. Na pierwszym mam dekoder z kablówki a na drugim konsole. Kiedy teraz wyłączę lub włączę amplituner źródło automatycznie przełącza się na 3 hdmi. Co bardziej dziwne dzieje się tak kiedy nawet box jest wyłączony. Próbowałem go podpiąć pod inne złącza hdmi jednak zawsze kiedy wyłączam lub włączam amplituner przełącza na to gdzie akurat podpięty jest box. Jak by była aktywna jakas funkcja wymuszająca to w boxie. Czy macie jakieś pomysły bo nie ukrywamy że jest to bardzo irytujące.
@Andrew86
Wyłącz a FBOX ustawienie HDMI-CEC. Można też zawsze wyłączać boxa przez "Power Save" a nie przyciskiem do czuwania. To powinno pomóc.
Miałem ten sam problem. Niestety support fergusona nie było skory do pomocy.
 

mufex

New member
Witam
Panowie jak radzicie sobie z filmami 23.976 fps? W boxie ustawić można tylko 24p. A jak wiadomo przy takim ustawieniu co 40s następuje szarpnięcie obrazu. Pytam iż posiadam tego boxa i coraz bardziej mnie to drażni.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Witam
Panowie jak radzicie sobie z filmami 23.976 fps? W boxie ustawić można tylko 24p. A jak wiadomo przy takim ustawieniu co 40s następuje szarpnięcie obrazu. Pytam iż posiadam tego boxa i coraz bardziej mnie to drażni.
Ja też miałem dropy na 24Hz. Generalnie nie kombinuje i mam podstawowe nastawy, czyli 2160p/60Hz. W trakcie oglądania filmu w moim Panasonicu przełączam tryb obrazu na Prawdziwe Kino, gdzie są odpowiednie nastawy obrazu do oglądania filmów i mi to odpowiada.
 

DanteTDH

New member
Na wstępie chciałem się przywitać i podziękować za masę informacji, które uzyskałem na tym forum przed zakupem boxa od Fergusona.:)

Zmagam się obecnie z małym problemem. Posiadam projektor Optoma UHD350X i mam do niego podłączonego boxa ATV z którego oglądam filmy 2D. Poza tym podłączyłem również do drugiego HDMI projektora PS3 z którego oglądam filmy BluRay3D. Wszystko działa bezbłędnie.

Wczoraj jednak zdecydowałem się sprawdzić jak wygląda odtwarzanie filmów 3D MKV bezpośrednio z Fergusona przy użyciu najnowszej wersji KODI. Do testów użyłem filmu Godzilla z 3D w trybie góra-dół. Odtwarzam film i pojawia się obraz na górze i dole ekranu. W tym momencie projektor nie wykrywa żadnego sygnału 3D i nie pozwala mi uruchomić tego trybu. Próbuję również zmienić ustawienie ręcznie w menu Video filmu i po ustawieniu ręcznym trybu góra-dół projektor wciąż nie otrzymuje sygnału 3D i nie mogę uruchomić tego trybu.

Jest to pierwszy raz, kiedy w ogóle to robię, więc na pewno coś ominąłem. Proszę o łagodny wymiar kary przy odpowiedzi, jeśli popełniłem jakiś banalny błąd:) W przypadku PS3 wystarczyło uruchomić detekcję ustawień video, konsola sama odkryła, że projektor jest zdolny do odtwarzania filmów 3D i dzięki temu sama wysyła sygnał 3D do projektora po uruchomieniu filmu. Projektor ustawiony ma tryb Auto dla 3D i od razu sam uruchamia film w odpowiedni sposób.

Czy mogę prosić o pomoc w tej sprawie?

Pozdrawiam!
 

Andrew86

New member
O ile power save w pewien sposób załatwił problem to pojawia się kolejny. Filmy mi się przycinają. Głównie te full hd. Co chwilę są mikro przycięcia. Korzystam z tv 4k, zmieniałem różne rozdzielczości. Wgrałem kilka softów ze strony producenta i nic. Wcześniej posiadałem Savio tvbox-02 i te same filmy działały bez żadnego problemu.
 

Epidian

Member
Fbox odtwarza płynnie filmy 4K, więc full HD to dla niego mały pikuś.
Nigdy nie zauważyłem żadnych makro czy mikro przycięć podczas odtwarzania filmów z dysku USB.
Oczywiście dotyczy to systemowego Media Center, bo w Kodi takie rzeczy mogą występować.
 

Andrew86

New member
Właśnie co ciekawe 4K odtwarza bez problemu. Problemy są przy niższych rozdzielczościach. Support zasugerował zmianę odświeżania na 50hz ale to nic nie dalo
 

Andrew86

New member
Odkryłem w czym leży problem. W telewizorze mam możliwość zobaczenia parametrów przesyłanego sygnału. I tak na wspomnianym wcześniej starszym Savio Tvbox-02 kiedy mam włączone menu to TV pokazuje sygnał 4K 60p. W sytuacji kiedy włączam jakiś film telewizor pokazuje wtedy sygnał 4K 24p, lub 25p lub 50p. W zależności od tego jaki materiał jest puszczany. Sytuacja wygląda inaczej na FBOX ATV. Mianowicie tam i w menu i niezależnie jaki film puszczę TV zawsze pokazuje 4K60p. Stad się biorą przycięcia i klatkowanie obrazu. Pomóżcie, gdzie można ustawić to tak żeby FBOX dostosowywał odświeżanie automatycznie.
 

Andrew86

New member
Odkryłem w czym leży problem. W telewizorze mam możliwość zobaczenia parametrów przesyłanego sygnału. I tak na wspomnianym wcześniej starszym Savio Tvbox-02 kiedy mam włączone menu to TV pokazuje sygnał 4K 60p. W sytuacji kiedy włączam jakiś film telewizor pokazuje wtedy sygnał 4K 24p, lub 25p lub 50p. W zależności od tego jaki materiał jest puszczany. Sytuacja wygląda inaczej na FBOX ATV. Mianowicie tam i w menu i niezależnie jaki film puszczę TV zawsze pokazuje 4K60p. Stad się biorą przycięcia i klatkowanie obrazu. Pomóżcie, gdzie można ustawić to tak żeby FBOX dostosowywał odświeżanie automatycznie.




Nie wiem czy ktokolwiek to czyta i będzie w stanie pomóc bo jak na razie odzew niewielki. Udało mi się aktywować w Media Center funkcję "Frame rate adaptation". Należało włączyć i wyłączyć aplikacje. W końcu wielka radość, działa na TV pokazuję się 24hz kiedy trzeba.



Niestety radość okazała się przedwczesna. Na jednych plikach działa ale na innych już nie. Już teraz kompletnie zwariowałem. Jedne i drugie to pliki typu MKV. Przy obu mam ten sam opis pliku tzn: 23.976fps, Format H.264. Ja nie widzę różnicy pomiędzy tymi plikami a jednak w jednych zmienia odświeżanie a w innych nie i zostaje 60hz oraz obraz który się przycina. Może ma ktoś jakiś pomysł. Walczę z tym już od tygodnia. Za następny tydzień będę musiał zwrócić urządzenie jeśli nie uda się tego naprawić. Przecież musi to jakoś działać...:cry:
 
Do góry