Ferguson FBOX ATV

larkHD

New member
Dzięki za odpowiedzi na moje pytanie odnośnie linuxa. Skoro sytuacja tak wygląda to temat odpuszczam...
Mam pytanie z innej beczki. Bawię się tym fergusonem na różne sposoby.
Chciałem sprawdzić, czy jest możliwość pogrania na tym urządzeniu w starsze wersje Quaka. Wyszukałem gdzieś w sieci wersje dla androida OpenArena oraz Quake III Arena. Są to wersje na smartfony, przystosowane do obsługi przez ekran dotykowy i niestety nie działa myszka tak, jak bym chciał. Tzn nie działa rozglądanie się za pomocą myszy, a chciałbym pograć tak jak na pececie, tzn. poruszanie się z klawiatury, a rozglądanie się myszką. Czy komuś się tak udało? Może jest gdzieś dostepna jakas wersja, która to umożliwia? Bo w ustawieniach tych gier nie da się tak ustawić.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Niedawno pisałem o moim problemie w Netflixem w 4K. Problem polegał na tym, że mimo wykupionego planu Premium, gdzie powinienem mieć filmy w 4K to były odtwarzane tylko w FullHD 1080p. Przeszedłem różne kombinacje - wyłączałem HDR, zmieniałem ustawienia obrazu na różne częstotliwości odświeżania itd., przywracałem nawet ustawienia fabryczne, ale to nic nie pomogło. Natomiast pomogło... ponowne załadowanie aplikacji Netflix... Jest takie ustawienie w ustawieniach samej aplikacji. Wchodzi się w: Ustawienia --> Uzyskaj pomoc --> Załaduj ponownie. Po tej operacji nagle filmy w 4K zaczęły się buforować. Także jakby ktoś miał w przyszłości taki problem to to jest najprawdopodobniejsze rozwiązanie ;) Pozdrawiam!
 

manonfire

Member
[...] Wchodzi się w: Ustawienia --> Uzyskaj pomoc --> Załaduj ponownie. Po tej operacji nagle filmy w 4K zaczęły się buforować. Także jakby ktoś miał w przyszłości taki problem to to jest najprawdopodobniejsze rozwiązanie ;) Pozdrawiam!
Super wiadomość.Dzięki za testy i rozwiązanie. Mój FBox co prawda nie cierpi na jakieś poważne schorzenia, ale ma irytującą tendencję do przestawiania ikon na ekranie startowym. Mimo ciągłego ich porządkowania ostawiają się jak chcą. Może to kwestia karty SD, na której część softu jest zainstalowana?
 

Forest89

Active member
Bez reklam
...ma irytującą tendencję do przestawiania ikon na ekranie startowym. Mimo ciągłego ich porządkowania ostawiają się jak chcą. Może to kwestia karty SD, na której część softu jest zainstalowana?
Chyba to jednak kwestia tego o czym piszesz, czyli zainstalowania części aplikacji na karcie SD. Ja nie korzystam z SD, mam wszystko w pamięci wbudowanej i żadne ikony mi się nie przestawiają.
 

Jacon2020

New member
Problem z zewnętrzną klawiaturą Logitech

Sakramentalny - brak polskich znaków.

Nigdzie w systemie nie widać żadnych sensownych układów do wybrania.

Znaleziona w sieci i zainstalowana:
PolishHardwareKeyboard.apk
nie dodaje nic do klawiatur...

Ktoś miałby jakieś sugestie?
 

Fanek

New member
Bez reklam
Panowie czy z apką HBO GO na Fergusonie jest jakiś problem?
przy odtwarzaniu czegokolwiek wyskakuje mi "Spróbuj pozniej"

coś trzeba jeszcze zrobić?
jest jakiś inny sposób poza KODI ?
 

FullObcyk

Member
A ma ktoś z Was FBOXA 4X?Jest tam android 6.0. NETFLIX działa ale tylko w SD bo obraz pikseloza. Ma ktoś pomysł jak go zmusić do full hd. Konto premium i łącze jest ok ( speed test pokazuje 80 Mb/s) BOX zaktualizowany do ostatniego dostępnego firmware ze strony producenta FBOX-4X-20170405-v06.01.735-KODI-17.
Filmy w 4k chodzą. Nie mam jakiegoś parcia bo netflix oglądam na kompie bądź ze smart tv ale jestem ciekawy czy da się to jakoś uruchomić w lepszej rozdzielczości.
 

prekabik

New member
Witam szanownych. Kupilem w tym tygodniu produkt Fbox ATV. Ogolnie jestem bardzo zadowolony z jego wydajnosci, interfejsow. Mam 30 dni na jego ewentualne zwrocenie, dlatego chcialbym dopytac o kilka kwestii.

1. Nie moge uruchomic z zadnego z moich 3 urzadzen z androidem, jednego notebooka z Windows 8.1 i jednego z Windows 10 obslugi Miracast. Nadmieniam, ze wszystkie moje urzadzenia bez problemu klonuja ekran na moim TV Samsung z obsluga Miracast. Co moze byc przyczyna, czy mozna prosic o jakas wskazowke?

2. Czy wiecie moze czy producent przewiduje w najblizszej przyszlosci, ze bedzie rowniez udostepniony Chromecast obok Miracasta?
 

Devil78

New member
Witam wszystkich.
Od wczoraj jestem posiadaczem FBOXa, Chcę go używać przede wszystkim do odtwarzania filmów z dysku sieciowego. Podłączony jest do amplitunera przez HDMI, Przez Media Player i MXPlayer wsystkie formaty HD dźwięku działają DD-True i DTS-HDMaster są dekodowane poprawnie, nawet ATMOS jest rozpoznawany jako TrueHD, niestety nie działają starsze formaty czyli DD i DTS, mam cyfrową ciszę w głośnikach. Bardzo proszę o podpowiedź co mogę źle robić i ew. na jakim oprogramowaniu i ustawieniach u Was to działa. Dodam, że moje oprogramowanie jest bodajże z listopada.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
1. Sugeruję reinstalację firmware w wersji full, bo nie wiem jakie masz zainstalowane obecnie.
2. Nie napisałeś jak przesyłasz dźwięk do ampli, czy dekoduje ampli czy też odtwarzacz? Jeżeli dwa pierwsze wspomniane formaty są dekodowane poprawnie to dwa wymienione jako drugi też nie powinny sprawiać problemów.
3. Poeksperymentuj z ustawieniami dźwięku w Fergusonie, np. passthrough.
 

Devil78

New member
1. Sugeruję reinstalację firmware w wersji full, bo nie wiem jakie masz zainstalowane obecnie.
2. Nie napisałeś jak przesyłasz dźwięk do ampli, czy dekoduje ampli czy też odtwarzacz? Jeżeli dwa pierwsze wspomniane formaty są dekodowane poprawnie to dwa wymienione jako drugi też nie powinny sprawiać problemów.
3. Poeksperymentuj z ustawieniami dźwięku w Fergusonie, np. passthrough.

Dzięki za odpowiedź, ale przeczytałem cały ten wątek, oraz wątek przedstawiciela Fergusona CoSTa i wszelkie możliwości sprawdziłem, a problemów z dźwiękiem mieli po drodze sporo i przez ponad rok obecności boxa na rynku nie potrafią tego porządnie naprawić. Gdyby nie ta cena to wiadomo...

Więc tak...
1. firmware wgrywałem różne, łącznie z najnowszym i za każdym razem robiłem Full.
2. Napisałem, że odtwarzam filmy z dysku sieciowego a amplituner do FBOXa podłączony jest HDMI więc chyba logiczne, że dekoduje amplituner, bo ani dysk ani FBOX tego nie zrobią.
3. Eksperymentowałem na różne sposoby i różnymi apkami. Nawet instalowałem starsze wersje KODI które miały jeszcze wszystkie ustawienia odnośnie dźwięku. Ustawienie passthrough jest obowiązkowe jeśli sygnał ma być przesłany w oryginalnej formie. W KODIm 17.3 gdy ustawiłem opcję posiadania dekodera DD i DTS w amplitunerze, box przesyłał sygnał cyfrowy, który nie został zdekodowany przez amplituner i był odtwarzany w wersji cyfrowych niezdekodowanych dźwięków (dodam, że odtwarzając ten sam materiał z telewizora, nie FBOXa sygnał HDMI DD i DTS jest dekodowany bez żadnego problemu, więc nie podejrzewam amplitunera PIONIEER SC-LX85 że sobie nie radzi) i żadna opcja, która była dostępna w KODIm tego nie naprawiała i dźwięk był hałasem cyfrowym lub nie było go wcale. Dopiero podłączenie boxa dodatkowo światłowodem, dało zdekodowaną ścieżkę DD i DTS.

Mój wniosek jest następujący... Uważam, że ciągle jest coś nie tak w oprogramowaniu FBOXa i obsłudze przez niego HDMI bo wszystkie aplikacje zachowywały się podobnie. Finalnie MXPlayer odtwarza wszystkie formaty, przesyłając DD i DTS światłowodem, a formaty HD przesyła przez HDMI.
Wybrałem MXPlayera ponieważ jako jedyny jest bezproblemowy jeśli chodzi o dźwięk i napisy. Media Center napisów nie widzi wcale, ani srt,txt ani gdy są wmuxowane w filmie, nie ma możliwości zmiany ścieżki dźwiękowej ani innych przydatnych ustawień (chyba, że jest jakaś tajna kombinacja przycisków, która otwiera ukryte menu ustawień)

Nadal jest problem z CEC, bo gdy FBOX jest wyłączony i oglądam sygnał z innego wejścia to telewizor sam się przełącza na wejście boxa, więc obsługę CEC wyłączyłem. Mam wrażenie, że osoby, które rzekomo poprawiają to wszystko. robią to specjalnie, żeby mieć co robić i czuć się potrzebni, bo jak jedno naprawią to inne sp...... ale przynajmniej wszyscy myślą, że oni coś tam robią :D

Więc na razie takimi oto półśrodkami problem ,,został" rozwiązany, ale jeśli komuś to wszystko działa przez HDMI proszę o wszelkie szczegóły jakie jest oprogramowanie i ustawienia.

Mam jeszcze jedno pytanie, czy ktoś podpowie co wpisać w MXPlayer aby widział dysk sieciowy?
Wpisanie h..p://192.168.1.4:8200/home niestety nic nie daje. Player mieli ale nic nie znajduje. Mam dysk LACIE z oprogramowaniem fvdw, który potrafi stawiać servery minidlna, twonky, firefly, logitech i mediatomb oraz servery NFS, FTP, VPN. Do tej pory mam postawiony server Minidlna i wszystkie urządzenia, które skanują sieć automatycznie wykrywają dysk bez problemu, ale MXPlayer tego niestety nie robi, więc muszę uruchamiać go przez File Managera. W ustawieniach minidlna wyświetla
Presentation URL h..p://192.168.1.4:8200/Home ale niestety nie jest tak łatwo.
Po wpisaniu tego linku w telefonie przeglądarka wyświetla tabelkę ze statusem servera, ale nie foldery.
Jeśli ktoś ma jakiś pomysł, będę wdzięczny.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Oficjalna na Android TV nie działa nadal. Działa dobrze (ale z myszą) jedna z wersji HBO GO EU - konkrety podawałem kilkanaście postów wyżej.
 

manonfire

Member
(...)Jest takie ustawienie w ustawieniach samej aplikacji. Wchodzi się w: Ustawienia --> Uzyskaj pomoc --> Załaduj ponownie. Po tej operacji nagle filmy w 4K zaczęły się buforować. Także jakby ktoś miał w przyszłości taki problem to to jest najprawdopodobniejsze rozwiązanie ;) Pozdrawiam!
Wczoraj wieczorem zasiadłem na kanapie, by wygodnie skonsumować kilka odcinków nowego "Punishera" a tam 480 w chwilami w porywach do 720 oraz bardzo długie buforowanie przed rozpoczęciem/wznowieniem oglądania. Przypomniałem sobie szybko Twojego posta, zastosowałem i tadaaaa!!! 1080p (mam plazmę Panasłonika, więcej się nie da) i błyskawiczne buforowanie. Jeszcze raz dzięki za rozwiązanie.


BTW już od kilkunastu dni miałem w materiałach Netfliksa niby FHD, ale bitrate na poziomie 2,6 Mb/s, max 3 choć wcześniej w zależności od materiału oscylowało w granicach 5-6. Teraz wszystko wróciło do normy. Najwyraźniej od czasu do czasu trzeba powtórzyć ten manewr z powtórnym załadowaniem aplikacji.



Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

manonfire

Member
(...) już od kilkunastu dni miałem w materiałach Netfliksa niby FHD, ale bitrate na poziomie 2,6 Mb/s, max 3 choć wcześniej w zależności od materiału oscylowało w granicach 5-6. Teraz wszystko wróciło do normy. Najwyraźniej od czasu do czasu trzeba powtórzyć ten manewr z powtórnym załadowaniem aplikacji.
Pozdrawiam


Edit:
Niestety sytuacja się więc powtarza. do czasu do do czasu trzeba przeładować Netflixka a jak i to nie pomoże to odłączyć FBOX-wi prąd na kilka minut. Wraca do normy. Nie wiem, co to za przyczyna, napiszę do serwisu Fergusona, może coś zauważą.
 
Do góry