Ferguson FBOX ATV

Anubarak

New member
Nie będzie maliny ;)
Aktualnie testuję dwa rozwiązania:
1. "starszy" PC służący do team renderingu na Libreelec, po pierwszych testach jestem zadowolony :)
2. Obecna mocniejsza maszyna na Windowsie z mpc-hc /potplayer na madVR
Oba rozwiązania dodatkowo z odczytem płyt na żywo bez ripów.

Ew. trzecie rozwiązanie, starsza maszyna na #2 setupie (tylko trzeba będzie zejść z ustawieniami w madVR bo gorsza grafa bez CUDA.

Jak tylko wybiorę setup, przewiercam ścianę za TV do drugiego pokoju by poprowadzić kabel HDMI, bezprzewodowa myszka i klawiatura i jest bajka.

Ferguson to nieporozumienie, ew dla kogoś kto nie zwraca uwagę na jakość materiału.
 

Szlachtus

Member
Anubarak - możesz mi wyjaśnić jak się nazywa ten silnik obróbki obrazu który Tobie tak bruździł? Oglądam filmy z fboxa przez program SPMC i zadowala mnie jakość obrazu, nie mniej chciałbym zrobić sobie jakieś porównanie jak działa z takim silnikiem jak i bez :)
 

Anubarak

New member
Problem z obrazem mam na wbudowanej apce Media Center.
SPMC z tego co widzę jest na bazie Kodi, więc tutaj powinno być ok. Na Kodi u mnie też video jest w porządku, ale nie działa audio passthrough. Sprawdzę w wolnej chwili ten SPMC, ale generalnie raczej zostanę na LibreELEC, które de facto też jest Kodi, ale passthrough za to działa :)

Wydaje mi się, że tutaj na rzeczy jest kwestia dekoderów HS/SW. Media Center korzysta tylko z jednego i nie da się tego zmienić. Bo np. W MX Player początkowo miałem to samo co w Media Center, pobawiłem się opcjami z dekoderami i problem zniknął, tylko nie pamiętam czy passthrough działa.

Ogólnie poprawny obraz i audio passthrough uzyskałem jedynie na VLC, ale tam są za to mikroprzycięcia...eh :)
 

Fanek

New member
Bez reklam
Panowie jaki HUB USB 3.0 na pewno będzie działał z Fergusonem?

Tak aby w USB 3.0 w nim wpiąć i mięć karte sieciową 1 Gigabit, no i aby były ze 3 USB 3.0 dodatkowo.


---

U mnie zwrot (kupiony w sklepie jaimś na allegro) zakończył się niepowodzeniem w czasie startu pandemii, nie chciało już mi się szarpać i na razie zostaje u mnie. Zmienie za jakiś czas na coś innego z vod.
 

fxluk

New member
Cześć, mam fboxa podpiętego do starego amplitunera 5.1 Yamaha.Oczywiscie wszystkie ustawienia fbox-a jak należy czyli RAW sygnał puszczony po optyku - niestety amplituner nie rozpoznaje dźwięku 5.1 . Równolegle do drugiego gniazda optycznego w ampli mam podpięta konsolę PS4 i w tym przypadku Yamaha bez problemu wykrywa DD 5.1 czy to z Netflix czy z YouTube.
Filmy z podpiętego dysku twardego też nie nie grają w DD 5.1 . Aktualizacja oprogramowania zrobiona - niestety nie pomogło.
Jakieś sugestie ?
Pozdrawiam

Hej, mam ten sam problem.
Fboxa mam podpietego do amplitunera Pioneera i tez nie rozpoznaje dzwieku 5.1. Probowalem juz wszystkie ustawienia na Fboxie. Do tego sprawdzilem tez SPDIF, i jest to samo. W kodi tez wszystko sprawdzone, razem z passthrough, wszystko co sie da w trybie export jest wlaczone. Nadal bez zmian.
W kodi moge wrzucic samemu 5.1 w ustawieniach, ale konczy sie to tak, ze audio nie ma w ogole...
Pliki odtwarzam z USB. Na YT jest to samo, test 5.1 nie przechodzi. Gdy powinien grac Lewy/Prawy surround, to gra przedni Lewy/Prawy, zwykle stereo.

Dodam, ze dekoder NC+ przesyła DD bez problemu. Tak samo jak przesyłał stary ASUS O!Play, takze jestem dosyc mocno zawiedziony.

Jeśli nie bede w stanie tego naprawic, to bede zmuszony kupic cos innego.

Ma ktos jakies pomysly?
 

fxluk

New member
Hej, mam ten sam problem.
Fboxa mam podpietego do amplitunera Pioneera i tez nie rozpoznaje dzwieku 5.1. Probowalem juz wszystkie ustawienia na Fboxie. Do tego sprawdzilem tez SPDIF, i jest to samo. W kodi tez wszystko sprawdzone, razem z passthrough, wszystko co sie da w trybie export jest wlaczone. Nadal bez zmian.
W kodi moge wrzucic samemu 5.1 w ustawieniach, ale konczy sie to tak, ze audio nie ma w ogole...
Pliki odtwarzam z USB. Na YT jest to samo, test 5.1 nie przechodzi. Gdy powinien grac Lewy/Prawy surround, to gra przedni Lewy/Prawy, zwykle stereo.

Dodam, ze dekoder NC+ przesyła DD bez problemu. Tak samo jak przesyłał stary ASUS O!Play, takze jestem dosyc mocno zawiedziony.

Jeśli nie bede w stanie tego naprawic, to bede zmuszony kupic cos innego.

Ma ktos jakies pomysly?

Chyba moge sam sobie odpowiedzieć. Troche jeszcze pogrzebałem, podłaczylem laptopa, zeby sie upewnić, że to nie wina amplitunera. Tak jak myslalem w VLC 5.1 bez problemu.

Spowrotem do ATV, z braku pomysłow odpalilem sobie Media Center. Ku mojemu zaskoczeniu, tam 5.1 dziala.

Czyli jednak odtwarzacz jest problemem, tylko dlaczego? Dlaczego ani Kodi ani VLC nie potrafia przenieść 5.1? Ehhhh. Nie lubie za bardzo Media Center, ale chyba bede musial sie przyzwyczaic.
 

marekjoz

New member
Chyba moge sam sobie odpowiedzieć. Troche jeszcze pogrzebałem, podłaczylem laptopa, zeby sie upewnić, że to nie wina amplitunera. Tak jak myslalem w VLC 5.1 bez problemu.

Spowrotem do ATV, z braku pomysłow odpalilem sobie Media Center. Ku mojemu zaskoczeniu, tam 5.1 dziala.

Czyli jednak odtwarzacz jest problemem, tylko dlaczego? Dlaczego ani Kodi ani VLC nie potrafia przenieść 5.1? Ehhhh. Nie lubie za bardzo Media Center, ale chyba bede musial sie przyzwyczaic.

Pisałem o tym samym problemie do producenta. Stwierdzili, że wszystko jest ok a wina leży po mojej stronie. Problem był z netflixem bo w ISO z DVD dźwięk był jak należy.

Problem znikł w sposób naturalny najpierw gdy netflix przestał w ogóle działać na fbox. Żeby już więcej do tematu nie wracać kupiłem MiBoxa.

Januszerii dziękujemy.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Używa ktoś może aplikacji CANAL+ na tym boxie, ale też innym z systemem Android TV? Jak jest u Was z jakością bo u mnie kiepsko. Apka na smartfony ma jakość 1080p i max 6Mbps, chociaż zdaje się mi się, że raz widziałem opcje 12Mbps. Ale na Android TV to jakaś kaszana jest i na pewno nie jest to odpowiednik jakości chociażby przez satelitę.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Hej co tu taka cisza? Nikt nie zauważył, że Netflix zaczął śmigać na Ferdku... tzn tak prawie... :D Można go odpalić, wejść w menu, obejrzeć zwiastuny, ale przy próbie odpalenia wyskakuje "Ten tutuł nie jest dostępny do natychmiastowego oglądania. Wybierz inny tytuł". Ale tak jest przy każdej wybranej pozycji. Niewiem czy to jakieś podchody pod Netflixa i wkońcu znów ruszy czy raczej nie mamy co liczyć? ;)
 

miramar

New member
Hej co tu taka cisza? Nikt nie zauważył, że Netflix zaczął śmigać na Ferdku... tzn tak prawie...
Niestety, gadałem z Netfliksem, zapomnij. Aby dało się uruchomić ich apkę najpierw Ferguson musiałby uzyskać certyfikację od Google. Aby uzyskać certyfikację od Google musieliby zmienić całkowicie firmware, pozbyć się roota i najprawdopodobniej także możliwości instalacji Linuxa w tle. Co gorsza, te kroki nie wystarczą, gdyż Google oczekuje określonej ilości urządzeń danego typu na rynku (nie wiem po cholerę im taki warunek), aby w ogóle rozważyć nadanie certyfikatu - i prawdopodobnie to jest myk, którego przeskoczyć się nie da.


Nie wierzę, że Ferguson zrobił coś więcej w tym temacie. Wszyscy nabrali wody w usta, Costa wyłączył możliwość komentowania (mistrz marketingu) i zmieniono grafiki na stronach dotyczących FBOXa. Szkoda, bo to dla mnie był najlepszy box na rynku :(
 

Ddawid6

New member
Witam.Mam ten sam problem.ES Eksplorator ma dostęp do udostępnionych folderów i plików z laptopa ,natomiast w Media Center oraz Hi-File widać udostępnione foldery, ale jak chcę wejść do jakiegoś folderu to wyświetla się network error please check network state.
Ktoś pomoże?


Dzisiaj mnie naszło, żeby to u mnie wreszcie zadziałało i jest sukces :) Trzeba w Windows włączyć SMB (w Windows 10 to: Ustawienia / Panel sterowania / Programy i funkcje / Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows i "Obsługa udostępniania plików SMB 1.0/CIFS"). Instalacja, restart i działa dostęp przez Media Center do LAN.
 
Do góry