Ferguson FBOX ATV

poll85

New member
Córka zrobi to dla przyjemności i oczywiście również dla własnego samodoskonalenia, i zdobywania doświadczenia. Pomogła już kliku swoim znajomym przed sądami, jak na razie z sukcesami. Między innymi wygrała z PZU w sprawie o odszkodowanie. Ale mniejsza o to. To co się tyczy samego Fergusona i co mnie boli to całkowita ignorancja z ich strony. Najpierw reklamują swój produkt i podają określoną specyfikację, a później sami się z niej wycofują (co potwierdził mi sam pracownik z reklamacji w mailu). A to już niestety jest wprowadzanie klienta w błąd, co jest oczywiście praktyką niedozwoloną, i jak np. w moim wypadku (a myślę, że nie tylko moim) przyczynia się do podjęcia decyzji o zakupie, której bym nie podjął jeżeli urządzenie nie miałoby określonej funkcjonalności. Mówiąc wprost i naszym potocznym językiem jest to nic innego jak oszustwo i naciąganie z ich strony, a później wypięcie się tyłkiem do problemu. A na to sobie nie pozwolę. A najlepiej niech się jeszcze wieści rozniosą w necie o tym jak traktują swoich klientów i niech im sprzedaż spada (przynajmniej mam taką nadzieję).
I jak tam sprawa?

Wysłane z mojego Pixel 4a (5G) przy użyciu Tapatalka
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Przetestowane.Apka wyglada fajnie , jest własciwie wyciagnietym dodatkiem Kodi ,działającym samodzielnie.Niestety ma problem z dopasowaniem klatek.
Nie da się w żaden sposób wymusić prawidłowego działania.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Na Nvidii.
Wszystko chodzi niby ok, odpala Atmosa i Dolby Vision.Jednak nie mozna wymusić oryginalnego odświeżania dla 4k- nadal puszcza DV jednak w rozdziałce FH.Pracuje normalnie bez zmiany odświeżania , czyli TV dostaje sygnał 4k 60 hz (raczej 59.94) jedna to mnie nie urządza , w tym trybie są artefakty.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Jakby coś to ta apka całkiem fajnie ogarnia Netfliksa:
https://filehorst.de/download.php?file=eAhAtbFr

Autorem jest ten jegomość z XDA forum:
https://forum.xda-developers.com/m/ekay42.11870073/

Nowa wersja będzie bardziej podkręcona graficznie:
https://forum.xda-developers.com/t/...ices-by-netflix.4232373/page-54#post-86159821

Całość opiera się na KODI i jest naprawdę wygodne w użyciu.

Przetestowane.Apka wyglada fajnie , jest własciwie wyciagnietym dodatkiem Kodi ,działającym samodzielnie.Niestety ma problem z dopasowaniem klatek.
Nie da się w żaden sposób wymusić prawidłowego działania.

Musze zwrócić honor autorowi tej aplikacji i podziekowac koledze miramar za jej udostępnieni.
Aplikacja działa tak jak powinna i jest w pełni funkcjonalna.Błedy ,które opisywałem leżały po mojej stronie (nie wiem dlaczego ale zapomniałem wciągnąć rozdzielczosci 4k na biała listę).Wszystko chodzi :eek:k: ,aplikacja warta polecenia.
 

miramar

New member
Musze zwrócić honor autorowi tej aplikacji i podziekowac koledze miramar za jej udostępnieni.
Aplikacja działa tak jak powinna i jest w pełni funkcjonalna.Błedy ,które opisywałem leżały po mojej stronie (nie wiem dlaczego ale zapomniałem wciągnąć rozdzielczosci 4k na biała listę).Wszystko chodzi :eek:k: ,aplikacja warta polecenia.
Cieszę się :)


Jest już nowa wersja (1.07):
https://www.mediafire.com/file/o7wp0gm9j94yyvb/
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam

A ja już niestety nie.
Jednak jest problem z DRM. Zainstalowałem ta nową wersję- wyglada ok , jest jednak jeszcze niedopracowana w wielu miejscach.Na dodatek chyba nie wspiera Widevine, nie ma tam zadnych ustawień.Nie puszcza strumienia 4K.
Odinstalowałem ją , zainstalowałem ponownie wersję poprzednią i niestety pomimo ponownego przelogowania (przez autoryzacje kluczem) również nie puszcza strumieni 4k ,w żadnej możliwej kombinacji ustawień.
Może masz jakąś podpowiedż w tej kwestii bo w takiej formie jest niestety bezuzyteczna (przynajmniej dla mnie).
 

difu83

New member
Dziala wam canal+online w rozdzielczosci 1080p? Bo nie moge uruchomic dziala tylko 720p i tak musialem sie nameczyc zeby odpalic
 

Robik99

Member
Mam podpięty Fobox przez HDMI do tv LG 65 G1 i każdorazowe włączenie FBoxa włącza obraz z tego wejścia do którego jest wpięty podczas oglądania innych programów/wejść (Netflix, Amazon, Dekoder Canal plus).
Można to wyłączyć?
 

Robik99

Member
Robił ktoś upgrade serwera Plex, zainstalowana wersja 1.10... nie jest już wspierana (wymagana minimum 1.18...) a po instalacji najnowszej wersji serwer już nie działa.

Kod:
https://downloads.plex.tv/repo/deb/ public/main plexmediaserver armhf 1.25.3.5409-f11334058 [66.0 MB]
(PlexMediaServer install: Completing final configuration.
dpkg: error processing package plexmediaserver (--install):
 subprocess installed post-installation script returned error exit status 2
Processing triggers for mime-support (3.58) ...
Errors were encountered while processing:
 plexmediaserver).
 

wig

New member
Czy działa wam apka HBO MAX ? U mnie pojawia się tylko ikonka ładowania i po kilku minutach błąd ze je mozna odtworzyć wideo. I tak na każdej pozycji....
 

Aerofan

Member
Dziala wam canal+online w rozdzielczosci 1080p? Bo nie moge uruchomic dziala tylko 720p i tak musialem sie nameczyc zeby odpalic

Nie działa i działać nie będzie. Szkoda, bo na telewizorze z Android sprzed 10 lat działa normalnie, a tutaj już nie ma szans na aktualizację Androida. U mnie działa tylko w 480p i nie chce mi się bawić , żeby uzyskać 720. Puszczam Canal + z telefonu na TV i działa lepiej, niż na Fergussonie.
 

morasur

New member
Na razie nie mam do czego się tak naprawdę doczepic - no może KODI czasami po sieci wywala - 4k z NAS - ale to może być wina routera.
 

ChrisMad

New member
Witam, jestem tutaj nowy i chciałem zadac kilka pytań, jestem totalną zielonką w temacie wiec z góry przepraszam

Od jakiegoś czasu moja żona używa w domu Fergusona ATV , ogólnie jestesmy zadowoleni (nie mamy duzych wymagań, zwłaszcza za taką cenę, jak to mówią "widziały gały co brały"), ale problem leży w Netflixie, ta aplikacja która jest domyslnie zainstalowana to jakis programistyczny koszmarek , chodzi mi o nawigację po stronie, nie działa mi takie nawigowanie wygodne jakie jest w menu systemu Fergusona (wychodzi na to ze apka netflixa ma własne "pokręcone" sterowanie) a ja chcialbym prosto i efektywnie (np za pomocą strzałek na zwykłej klawiaturze i opcjonalnie myszki) , ale tak to nie działa .

Pytanie 1- czy w tej oryginalnej aplikacji NEtflixa jest mozliwe zrobienie wygodnego sterowania/nawigowania

Pytanie 2 - a jesli nie jest mozliwe (pkt.1) to czy jest jakas inna apka na te pudełko w ktorym byłoby to zrobione wygodnie
 
Do góry