FERGUSON ARIVA 310 HDPlayer

mak142

New member
Witam
jestem tu zupełnie nowy, i ja stałem się szczęśliwym użytkownikiem arivy 310 działa poprawnie ale nie mogę poradzić sobie z zalogowaniem się http do arivy a podobno można i obsługiwać z przeglądarki torenty, sprawdziłem wiresharkiem jak działa siec i to urządzenie nie odpowiada tak jakby nie był uruchomiony protokół w arivie, bit torrent jest włączony dysk sformatowany, co można zrobić.
Dzięki
 

nightfaler

New member
Hmm póki co mam mieszane uczucie co do urządzonka, niby czyta to co ma czytać nie czyta tego co nie powinien (HL5.1/5.0 z dużym bitratem, ale pomaga zmniejszenie profilu na 4.1 i mniejsze). Co do WiFi to nie zielonego pojęcia nie mam o co mu chodzi mogę spokojnie przeglądać domową sieć lokalną i udostępnione pliki, ale korzystać z przeglądarki czy widgetów to już nie... . Zawiodłem się (chociaż chyba się tego spodziewałem) na obsłudze .ass, nie wiem dlaczego, ale spodziewałem tych wszystkich bajerów typu różnorakie czcionki, efekty, rozmieszczenie itp. . Już sam nie wiem co o tym sądzić.
A z i innej beczki to niektóre moje pliki mają dziwne skłonności tzn leci sobie taki dochodzi powiedzmy do 30-tej sekundy i odnowa (timer się zeruje), po czym odtwarza się normalnie (nie nie bawię się funkcją loop ;p). Może ktoś się z czymś takim spotkał? Jak nie to może z uplouduje gdzie ten plik i ktoś by go sprawdził?
Jeśli już przy problemach jesteśmy to dzisiaj chyba ze 4 razy mi się zresetowała podczas przeglądania plików/hasania po menusach... co może być winą?
Z góry przepraszam za chaotyczny post.
 

rydzyn

New member
Hmm póki co mam mieszane uczucie co do urządzonka, niby czyta to co ma czytać nie czyta tego co nie powinien (HL5.1/5.0 z dużym bitratem, ale pomaga zmniejszenie profilu na 4.1 i mniejsze). Co do WiFi to nie zielonego pojęcia nie mam o co mu chodzi mogę spokojnie przeglądać domową sieć lokalną i udostępnione pliki, ale korzystać z przeglądarki czy widgetów to już nie... . Zawiodłem się (chociaż chyba się tego spodziewałem) na obsłudze .ass, nie wiem dlaczego, ale spodziewałem tych wszystkich bajerów typu różnorakie czcionki, efekty, rozmieszczenie itp. . Już sam nie wiem co o tym sądzić.
A z i innej beczki to niektóre moje pliki mają dziwne skłonności tzn leci sobie taki dochodzi powiedzmy do 30-tej sekundy i odnowa (timer się zeruje), po czym odtwarza się normalnie (nie nie bawię się funkcją loop ;p). Może ktoś się z czymś takim spotkał? Jak nie to może z uplouduje gdzie ten plik i ktoś by go sprawdził?
Jeśli już przy problemach jesteśmy to dzisiaj chyba ze 4 razy mi się zresetowała podczas przeglądania plików/hasania po menusach... co może być winą?
Z góry przepraszam za chaotyczny post.
To tylko ferguson z niskiej półki za niewielką kasę, nie zrobisz z niego mercedesa.;-);-)
 

masofcer

New member
Witam. Interesuje mnie jak player radzi sobie z odczytem obrazow iso blu-ray i struktura katalogow tych plyt. Poniewaz mam spora kolekcje filmow i koncertow zalezy mi na opini kogos kto odtwarzal na tym playerku kilka lub kilkanascie takich pozycji. Jak sie sprawuja dekodery dzwieku hd oraz plynnosc video przy bitrate ponad 30Mbps. Bo chyba o pelnej obsludze menu mozna zapomniec... :)
 

sickman

New member
W instrukcji jest napisane: "odtwarzanie filmów o bitrate większym niż 30 Mbps może być nieprawidłowe", oraz: "filmy większe niż 30GB mogą nie działać". To chyba wystarczy za odpowiedź na Twoje pytanie.
 

masofcer

New member
W instrukcji jest napisane: "odtwarzanie filmów o bitrate większym niż 30 Mbps może być nieprawidłowe", oraz: "filmy większe niż 30GB mogą nie działać". To chyba wystarczy za odpowiedź na Twoje pytanie.

Kolego sickman wielkie dzieki za wklad jaki wniosłes w odpowiedz na moje pytanie, ale nie bylo ono skierowane do ciebie poniewaz nie spelniasz kryteriow w nim zawartych. Pomijając ten fakt, w instrukcji jest napisane ze pliki takie moga nie dzialac wiec rownie dobrze mozna powiedziec ze moga dzialac i to wlasnie chcialem ocenic. Pozdrawiam
 

juras400

New member
generalnie odtwarzacz spoko, filmiki po sieci smigaja az milo,
wentyl glosny fakt, teraz dodatkowo jakies wibracje mam bo stary dysk 250gb wlozylemmusze tos prawdzic bo zaczyna mnie denerowac
mega minus za brak flasha w przegladarce :(
no i mega minus za napisy nie moge z tym ujechac
zmiana na srt nic nie pomaga a przesuwane manualne jest mega wkurzajace i cos nie dziala za bardzo :(
napisy leca szybko i od 2s od wlacznie filmu juz nie wiem co z tym zrobic bo sie nie da ogladac :(

pozdrawiam
Juras
 

nightfaler

New member
To tylko ferguson z niskiej półki za niewielką kasę, nie zrobisz z niego mercedesa.;-);-)
Nooo niewielką... Dla osoby mojego kalibru ( szkoła średnia) taka niska to ona nie jest. Jakbym wiedział, że tyle problemów mi sprawi to skubnął bym się na coś droższego..
Przeszukam jeszcze bibliotekę bo skubaniec mi artefaktował przy HL 4.1 o_O
 

T4ng10r

New member
Pytanie:
Na liście wyjść widzę 'RCA (Cinch) Video - CVBS'. Czy za pomocą tego gniazda da się podłączyć urządzenie do telewizora CRT? Niby standard mówi o analogowym sygnale, a przejściówkę na SCART mam. Znowu w necie ludzie mówią, że podłączanie odtwarzacza HD do CRT nie uda się, bo sygnał jest cyfrowo-analogowy (przejściówki kosztują majątek).
PS. W dłuższej perspektywie TV przejdzie na LCD. Teraz chcę zamienić wysłużoną Mantę na coś mocniejszego.
 

Kijek1

Member
Według mnie podłączysz bez problemu. Pytanie tylko po co? Puki nie masz lcd, wstrzymaj się z zakupem playera. Przecież filmów w HD i tak na crt nie będziesz oglądał. Jak kupisz lcd, to dokupisz playera, ceny pewnie spadną albo wyjdzie coś mocniejszego?
 

T4ng10r

New member
Dziękuje za odpowiedz.
Manta doprowadza mnie już do furii wachlowaniem płytkami (nie mówiąc już o problemach z napisami i kodekami filmów). Dlatego szukam czegoś na sieć. Od biedy dam swojego komputerowego Iiyame 2209HDS na TV (choć wolałbym tego uniknąć) a porządniejszy LCD pojawi się wkrótce. Tyle że porzadniejszy LCD to przy playerku wydatek kilkakrotnie większy.
Chwilowo Ariva 310 idzie łeb w łeb z HiMedia 600A.
 

den10

New member
Nooo niewielką... Dla osoby mojego kalibru ( szkoła średnia) taka niska to ona nie jest. Jakbym wiedział, że tyle problemów mi sprawi to skubnął bym się na coś droższego..
Przeszukam jeszcze bibliotekę bo skubaniec mi artefaktował przy HL 4.1 o_O

cyt.instrukcja -> "Płynne odtwarzanie filmow w h.264 zakodowanych w profilu 4.1 lub wyzszym nie jest gwarantowane"
 

den10

New member
Zanim kupisz sprzet i dostaniesz w lapy instrukcje w papierku, czytasz na tej samej stronie producenta nie to co napisali duzymi literami i chcieli zebyc przeczytal,tylko to co jest napisane w instrukcji czyli w tym pdf-ie. Bo jak juz bedziesz mial papierek w reku to pozostanie ci tylko narzekanie na tym forum ze nie dziala tak jak nalezy.
 

homeuser

New member
no i mega minus za napisy nie moge z tym ujechac
zmiana na srt nic nie pomaga a przesuwane manualne jest mega wkurzajace i cos nie dziala za bardzo :(
napisy leca szybko i od 2s od wlacznie filmu juz nie wiem co z tym zrobic bo sie nie da ogladac :(

nie wiem czym konwertujesz, ale ten program: Subtitle Edit u mnie sprawdza się znakomicie, drag&drop i zapisz jako srt. przed nim konwertowałem jakimś prostym programem który tylko konwertował i nic więcej nie potrafił robić - ale niestety po nim był problem z synchronizacją. po SubtitleEdit wszystko jest ok.
 

homeuser

New member
Pytanie:
Na liście wyjść widzę 'RCA (Cinch) Video - CVBS'. Czy za pomocą tego gniazda da się podłączyć urządzenie do telewizora CRT? Niby standard mówi o analogowym sygnale, a przejściówkę na SCART mam. Znowu w necie ludzie mówią, że podłączanie odtwarzacza HD do CRT nie uda się, bo sygnał jest cyfrowo-analogowy (przejściówki kosztują majątek).
PS. W dłuższej perspektywie TV przejdzie na LCD. Teraz chcę zamienić wysłużoną Mantę na coś mocniejszego.

mam tak podłączone i wszystko działa - filmy testowe HD (na razie tylko takie mam) wyświetla normalnie. nie ma się więc czego obawiać.
 

juras400

New member
kolego dzieki za podpowiedz, dziala!! napisy juz tak nie leca szybka ale niestety synchro nie za bardzo, w kazdym razie lepsze to niz nic


a o co lata z opcja dlna? to ma byc wyl czy wl??

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Kijek1

Member
Spróbuj "ToSrtConverter". Ja zmieniam txt na srt tym programem, i jeszcze mnie nie zawiódł. Sprawdza napisy z filmem (muszą być w tym samym folderze) i konwertuje (10s). Można zamieniać napisy hurtem.
 
Do góry