FERGUSON ARIVA 310 HDPlayer

PeterSik

New member
Tu umieściłem zdjęcie płyty tej Arivy - napisy są bardzo maleńkie i gdy lupę odnajdę dokładnie podam co jest napisane.
ariva310plyta.jpg

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

master_be

New member
Pytanko do ustawień w systemie. Co to jest tryb nocny i confort?
Myślałem że ustawienia wiatraka. W instrukcji nie ma połowy komend.
Ten odgłos wiatraka już mnie ciut denerwuje, nie wiem po co on bo i tak nic się nie grzeje. Powinni wstawić niskoobrotowy i by nie było kłopotu.
Na chipie pewnie nie widać czy to 1185 czy 1185DD
Czy mi się wydaje że pierwsza partia była uszkodzona i testowali na płycie czy są ok.
 
Ostatnia edycja:

Punx77

New member
...

O ile dobrze odczytuje fotkę to wiatrak jest na kabelku dwużyłowym więc raczej nie ma szans na automatyczną kontrolę jego obrotów z poziomu systemu, no chyba że dioda mierząca temperaturę będzie elementem niezależnym od wiatraka. Czy gdzieś w ustawieniach systemowych A310 jest pokazywana temperatura wnętrza obudowy ?

Proponuję dokupić sobie ręczny kontroler obrotów np Zalmana (zmienia napięcie) i ustawić jakąś pośrednią prędkość obrotową i zrobić test pod obciążeniem - ciekawe czy obudowa się mocniej nagrzeje.

Dobry CPU ma wewnętrzną ochronę przed przegrzaniem/spaleniem, więc jeśli będzie za ciepło to się wyłączy całe urządzenie. Niestety wyższa temp. wnętrza na pewno niekorzystnie wpłynie na inne komponenty. Ale przecież urządzenie jest na gwarancji.

Inny rodzaj testu to odłączenie całkowicie wiatraka i przy otwartej obudowie (A310 pod obciążeniem) sprawdzanie co się najbardziej grzeje, jeśli to któryś z płaskich elementów (chipy) to można założyć niskoprofilowy radiator na kleju temoprzewodzącym co na pewno pomoże w rozpraszaniu ciepła, tylko co to ciepło potem wyrzuci poza obudowę w prawie niesłyszalny sposób ?
 

Punx77

New member
...

Tak z ciekawosci zapytam. Czy na obudowie nie bylo zadnych plomb ? Otworzyles ferdka nie bojac sie utraty gwarancji ?

Jak bardzo dokuczliwy jest ten wiatraczek (zwlaszcza gdy w nocy oglada sie film na dosc niskim poziomie glosnosci np. 5% mocy max) ?
 

PeterSik

New member
A jak Punx77 dysk twardy zamontujesz? Nie ma żadnych plomb.


Dziś próbowałem bawić się gierkami i rzeczywiście działają - aplikacja gry 'Tetris' bardzo dobrze chodzi. Oczywiście w formacie *.SWF.
Jeszcze zauważyłem, że jeśli stację radiową mamy zapisaną w playliście *.PLS to szybko się uruchamia.
Matroska Video działa bez problemu, film który odtwarzam po wciśnięciu INFO ma następujące dane: Audio - AAC 48KHz; Video - H264, 1280x544 0,00fps
Dziwi mnie dlaczego fps jest 0.
 

Punx77

New member
Wiekszosc playerow HD ma osobna kieszen/komore na hdd wysowana lub odkrecana tak jak w laptopie.

Pewnie niepoprawnie odczytuje dane z naglowka pliku. Warto by sprawdzic cos wiekszego czyli jakis DTS (najlepiej HD) oraz rozdzialke 1920x1080 u mnie na niektorych takich filmach nawet laptop kleka - nie ma plynnosci odtwarzania, czy to przez XBMC czy Win media player classic, a proc moze i nie najnowsze ale mimo wszytsko to pelne C2D 2ghz + NV9100 (jako wsparcie odtwarzania)

Na tych filmach przy probie odtwarzania bezposrednio z TV zawiesza mi sie soft (LG 50pk350) ale ten TV ma slabe wsparcie dla multimediow stad szukam jakiegos playera HD (narazie przygldam sie jeszcze LG DP1W - bo jest bezwentylowy mimo iz oparty jet na procku Sigma)
 

PeterSik

New member
Znalazłem w moich zbiorach taki filmik HD: elephantsdream-1920-hd-mpeg4-su-ac3.avi i wcale go nie włącza, a przy ikonce filmu jest '?'.

A oto dane przy odtwarzaniu tego filmiku na kompie przez VLC:
danefilmu.jpg


Co tu jest nie tak?
 

Punx77

New member
A to ciekawe, nie znalazłem w goglach informacji aby ten kodek MS był płatny, chyba że on jest darmowy ale tylko dla Windows'a a skoro ferdek jest na linuxie ... to za wykorzystanie kodeka komercyjnie trzeba już płacić M$ (płaci oczywiście producent sprzętu).
 

kakaoxxx

New member
Niestety nie obejrzysz bo nie zainstaluje wtyczek,pozatym wszystkie strony otwiera ale flasha brak(bedzie),javy nie bedzie.
Serwisy z filmami online korzystają często z flashplayera. Czy po aktualizacji firmware (jak mówisz flash ma być wspierany) będzie możliwe oglądanie filmów online z arivy?
 

doff77

New member
Mam problem z napisami w divxach. NA lapku sa asynchronizowane natomiast na Ferdku lecą od orazu, od rozpoczecia filmu i to w bardzo szybkim tempie. Czy ktos ma / miał podobną sytuację i znalazł rozwązanie?
 

maniek12345

New member
w ramach odświeżenia:
- jaka jest jakość wykonania playera
- jakie informacje są wyświetlane na przednim panelu; jakie ikony?
- jak wygląda sytuacja z DTS-MA; czy jest pełna obsługa?
Jakieś nowe spostrzeżenia od użytkowników? Czy warto zakupić sprzęt oparty na tym chipsecie czy na jakimś starszym...trochę też myślę o IcyBox MP3011HW: wygląda dobrze radzi sobie z obrazem i dźwiękiem ogólnie zbiera dobre opinie...
 

janusz

New member
Bez reklam
Nie widzę żadnej zalety Icyboxa. To właściwie Ariva 210, która ma przewagę w postaci firmware łatwo dostępnego na forum arivy. Ariva 310 to nieco wyższa półka, a cenowo chyba nie jest dużo droższa, moim zdaniem nie warto oszczędzać.
 

maniek12345

New member
Ok zgoda - dla modelu 210 jest dużo opisów, recenzji opinii użytkowników a na temat 310 prawie nic. Pytań mam dużo bo chce wiedzieć czy np. soft jest na tym etapie dopracowany - nie chcę kupić czegoś co albo nie będzie wcale miało pewnych opcji lub będą one za np. pół roku....chodzi mi o soft..i np. dzięk DTS-MA (na stronie producenta ani słowa; u innych z tym chipsetem jest info że obsługuje - więc albo chipset obsługuje i soft jest nie dopracowany albo jest ok i błędy w info..). Jak ktoś już powiedział główny problem w odtwarzaczach HD to soft (stabilność i regularny update - reszta to właściwie to samo tylko w innej obudowie...choć to też jest ważne bo jakieś straszydło na półce...:roll:
 

master_be

New member
Co do jakości nie mam zastrzeżeń. Obudowa aluminiowa i plastikowa wygląda ładnie i porządnie. Pilot też dobrze się komponuje i ładnie zbiera (dziś przez przypadek chwyciłem przodem do mnie i działał) sygnał.
Korzystam tylko z odtwarzacz i nie bawię się w youtube i w internet.
Dwie największe bolączki:
- Sieć chodzi beznadziejnie nie tego się spodziewałem - z lapka (wifi) do odtwarzacza (to po kablu) 2,5MB/s
- nie łyka napisów z napiproject (mDVD reszta chodzi) i muszą być tej samej nazwy
 

PeterSik

New member
Tu umieściłem kilka screen'ów odtwarzanych próbek filmów DVD i HD z różnymi parametrami.
info_demo_hd1.jpg

info_demo_hd2.jpg

info_demo_hd3.jpg

info_demo_hd4.jpg

info_demo_hd5.jpg

info_demo_hd6.jpg


A teraz z innej beczki.
Mam pytanko, co jest przyczyną, że gdy odtwarzam radio online z listy *.PLS zacina się po jakimś czasie, a z SHOUTcast Radio - rzadko (i przy większym Bitrate).
 

Artek Ł.

New member
a czy Ariva Player 310 radzi sobie z filmami 3D (Side by side , blu ray 3d.iso ) ?
mam projektor Benq MW512 on jest 3D Ready i mam do niego okulary.
czy jak podłączę Arivę 310 pod ten projektor czy 3D mi będzie działać ?
projektor też ma HDMI 1.3 .
czy
czy 3D z Arivą HD Player 110 , 210 mkv 3d będą działać na tym projektorze ?
proszę o odpowiedź bo na dniach planuję kupić Arivę 210 lub 310
 

Jarek_X

New member
Mam problem z napisami w divxach. NA lapku sa asynchronizowane natomiast na Ferdku lecą od orazu, od rozpoczecia filmu i to w bardzo szybkim tempie. Czy ktos ma / miał podobną sytuację i znalazł rozwązanie?

Witam,
Ja mam ten sam problem. Napisy lecą szybko, że raz nie ma możliwości wszystkiego przeczytać, nie są zsynchronizowane z filmem. Co jest nie tak. Napisy w formacie txt np przy avi.
Proszę o pomoc.
 

maniek12345

New member
Prośba o pomoc..

Witam. Zakupiłem w dniu dzisiejszym ww. odtwarzacz i mam następujący problem: - przy odtwarzaniu plików mkv nie są wyświetlane napisy (wbudowane w kontener .mkv, mają rozszerzenie .idx; plik .mkv wykonany z pełnego BR). W menu „napisy” przy odtwarzaniu filmu, napisy są dostępne, można je wybrać/podświetlić ale niestety nie są widoczne na telewizorze. Menu „audio” działa poprawnie, ścieżki się przełączają i są aktywne. Proszę o pomoc. Może coś trzeba ustawić w menu odtwarzacza. Pozdrawiam. Mariusz
 
Do góry