FERGUSON ARIVA 310 HDPlayer

PeterSik

New member
Może położenie napisów jest poza ekranem np. za nisko lub rozmiar wyświetlanego obrazu masz ustawiony poza wielkością ekranu i krawędzie wtedy nie są widoczne (Menu konfiguracyjne, Video, Rozmiar ekranu - i strzałkami ustawiasz szerokość i wysokość czerwonych linii, które wyznaczają granicę wyświetlanego obrazu).
ekran_310.jpg

Tylko to mi przychodzi na myśl. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Darth_Vader

New member
ariva 310 kilka wad

witam, mam od około tygodnia Arivę 310 i po tych paru dniach użytkowania kilka uwag.
Niestety większość to negatywy, ale przejdzmy do konkretów szczególnie, że przesiadłem się z WDTV HDMedia palyera 1 gen.

1. Po włożeniu dysku twardego i jego sformatowaniu brak jest możliwości obejrzenia struktury tego dysku, jak został podzielony, nie ma też żadnych informacji o jego pojemności, zajętym i wolnym miejscu itp. :x

2. Problem z ustawieniem audio w SPDIF (przy wybraniu passthroght - amplituner nie dekoduje scieżki mp4).
Przy przełaczeniu na LPCM, audio w amplitunerze się pojawia, ale znowy dla plików wielokanałowych DTS czy DD, sygnał pozostaje niezdekodowany, czyli leci np. w prologicu.
w WDTV taki problem nie istaniał, sygnał audio szedł po kablu optycznym do ampli i kazdy taki plik był prawidłowo dekodowany.

3. wszystkie porty USB sa z boku, co przy podłaczeniu wifi i dysku zewnętrznego za dobrze nie wygląda. Tak samo niewygodne jest umieszczenie slotu na karty pamięci

4. Hasło do folderu
hasło do folderu owszem działa, ale do plików w tym folderze i tak mamy
dostęp wystarczy przestawić w menu sposób wyświetlania plików (lista zamiast foldery)
Jest to jakieś nieporozumienie.

5. Przy cichych scenach player jest słyszalny.

ZALETY:

1. łatwa instalacja dysku twardego
2. zarządzanie plikami, (kopiowanie, przenoszenie, usuwanie, itp)
3. internet (ale tu już przydałaby sie co najmniej mysz jesli nie klawiatura)


z innych funckji nie korzystam, więc nie mogę się wypowaidać (BT, NAS, itp.)

mam nadzieję, że te powyższe elementy zostaną w jednym z najbliższych softów poprawione.
 

maniek12345

New member
Może położenie napisów jest poza ekranem np. za nisko lub rozmiar wyświetlanego obrazu masz ustawiony poza wielkością ekranu i krawędzie wtedy nie są widoczne (Menu konfiguracyjne, Video, Rozmiar ekranu - i strzałkami ustawiasz szerokość i wysokość czerwonych linii, które wyznaczają granicę wyświetlanego obrazu).
ekran_310.jpg

Tylko to mi przychodzi na myśl. Pozdrawiam.
Witam. Niestety to nic nie daje...napisy mam w wersjach: oryginalne położenie z BR i w wersji "na powierzchni filmu" - robiłem tak bo programy z kompa czasami dziwnie skalowały obraz, tak żeby się napisy zmieściły...
 

Kijek1

Member
Witam,
Ja mam ten sam problem. Napisy lecą szybko, że raz nie ma możliwości wszystkiego przeczytać, nie są zsynchronizowane z filmem. Co jest nie tak. Napisy w formacie txt np przy avi.
Proszę o pomoc.

Ludzie! Poczytajcie trochę więcej. Już o tym było! Napisy txt odtwarzają się prawidłowo, w zależności od typu :
TMPlayer (format czasowy 00:00:00)
MicroDVD (format klatkowy {0}{123})
MPL2 (format czasowy [000][022])

Najlepiej używać formatu srt. txt to wymysł polaków, i zawsze coś będzie działać nie tak.. Przekonwertowanie napisów txt na srt to DOSŁOWNIE 5s (można wiele napisów konwertować naraz). Program to ToSrtConverter.
 

PeterSik

New member
Teraz ja mam problem, a mianowicie nie łączy mi się z netem przez adapter wifi.
Widzi sieć, ale nie pobiera adresów z sieci. Jak mu wpisze nazwę i IP to w rezultacie pojawia się brama taka sama jak IP Arivy.
Maska ustawia się na 255.255.0.0 a powinna na 255.255.255.0
Po LANie wszystko działa o ok. Czy ktoś może potrafi odpowiedzieć jak to naprawić, lub jak to ustawić sieć WLAN. Pozdrawiam.
 

maniek12345

New member
Witam. Niestety to nic nie daje...napisy mam w wersjach: oryginalne położenie z BR i w wersji "na powierzchni filmu" - robiłem tak bo programy z kompa czasami dziwnie skalowały obraz, tak żeby się napisy zmieściły...

Generalnie problem rozwiązuję się tak - wszystko zależy od tego jaką wersją mkvmerge został utworzony plik mkv. na nowych wersjach np. 4.6 nie działa natomiast 3.4.0 tak...to ponoć jakiś popularny problem odtwarzaczy hd (mkvmerge mają "włączoną domyślnie "kompresje" nagłówka (Header removal compression) dla ścieżek H.264 (AVC)"..czy jakoś tak:grin: i odtwarzacze mają z tym problem)
Nie wiem jaka najnowsza wersja mkvmerge nie ma z tym problemu...trochę lipa...problem znany od pewnego czasu..sprzęt i soft nowy a nic nie poprawiono...i weź teraz wszystko przerabiaj ponownie..:x
 

PeterSik

New member
Problem został usunięty - nie wiem jak to się stało, ale gdy wróciłem z pracy, włączyłem tego HD Playera i wyszukałem swoją domową sieć i bez problemu się połączył, przy wcześniejszych próbach było to niemożliwe.
 

homeuser

New member
kupiłem Arive 310 i:
- nie poradził sobie z napisami txt/klatkowe. leciały jak oszalałe (za szybko)
- głośny wentylator, jak nie leci film (lub leci i jest dłuższa scena w której nic się specjalnego nie dzieje, nie ma podkładu muzycznego) od razu go słychać. wieczorem jest to denerwujące
- nie działa przesunięcie napisów w czasie, lub nie wiem jak to obsługiwać. leci film, napisy lecą za szybko (kilka sekund za wcześnie się pojawiają), wchodzę w menu napisów, 4 kolumna od lewej to przesunięcie w czasie, dodaję/odejmuję tam ile chcę, a napisy i tak lecą w dawnym tempie. tylko ja tak mam? napisy były w srt.

co mi się podoba w porównaniu z innymi playerami: wyświetlacz. widać ile filmu już przeleciało, ładny odcień niebieskiego, w sam raz (nie jest ani za jasny, ani za ciemny). sam odtwarzacz jest ładny, wejścia usb są w sensownej odległości, aluminiowa obudowa ma wycięcia aby do usb było wygodne dojście i jakiś większy pendrive nie zawadzał swoją obudową.

jak sprawdzić wersje firmware? może mam jakąs starą, betę itp itd. nigdy nie wiadomo :)

martwi mnie ten wentylator i problem z przesunięciem napisów. mam jeszcze kilka dni na zastanowienie i decyzję czy nie odesłać go (kupione przez internet, 10 dni na odesłanie). tylko nie bardzo wiem co w tej cenie kupić - wszystko co widzę jest na starych chipsetach, lub nie obsługuje sieci. możecie coś polecić, jakąś alternatywę?

podobno w lipcu philips ma wydać kolejny model hmp, wiadomo coś na jego temat, warto poczekać?

EDIT
philips to będzie HMP5000, ale nie znalazłem na jakim chipsecie to będzie działać, ani jakie funkcje będzie miał.
na iboum patrzyłem po chipsetach i jeśli nic nie przegapiłem, to nic sensownego z Realtek'iem 1185 nie jest u nas dostępne. więc sam nie wiem, jaka może być alternatywa dla Arivy 310.
 
Ostatnia edycja:

homeuser

New member
DWA POSTY WYŻEJ! Nikt na świecie, oprócz Polaków, nie używa formatu txt! Zmiana na srt, rozwiązuje problem.

wiem, dla np. taki asus o!play mini poprawnie wyświetlił napisy txt/klatkowe - a chipset jest z tej samej rodziny co u Arivy 310. czyli można.

w każdym razie samo txt/srt to mały problem. mnie interesowałaby wymiana głośnego wentylatora i poprawa niedziałającego przesunięcia napisów w czasie. cały czas czytam o innych odtwarzaczach i nie wiem czy w tej cenie dostanę coś sensownego na nowych chipsetach.
 
Ostatnia edycja:

homeuser

New member
tutaj zamieściłem test obsługiwanych formatów - hdtv.com.pl/forum/670642-post2.html

i od razu mała korekta - tak jak przypuszczałem, przesunięcie napisów w czasie to był jednak problem mojej niewiedzy :p przesuwałem je o 100 czy 800, ale dopiero 1000 to jedna sekunda... przesunięcie o 6000 działa poprawnie, napisy przesunięte są o 6s.

player zyskał w moich oczach (wszystko działa, dobrze wypadły testy otwieranych formatów), wentylator chyba sam wymienię na inny i będzie git.
 

homeuser

New member
no faktycznie, wygląda jakoś tak... znajomo :)
link może się przydać - jestem nowy w temacie, ale z tego co wyczytałem ferguson nie rozpieszcza użytkowników.
 

nightfaler

New member
Zbieram się na kupno Arivy310 i mam parę pytań sprawdzających.
-odtwarza on w muxowane napisy w kontenerze .mkv?
-poradzi sobie z materiałem na zdjęciu? Na stronie producenta piszę, że:
częściowo HP@L5.1 (z wyjątkiem wysokich bitrate oraz 12 i więcej referencyjnych ramek)
, a odnośnie HL5.0 nic.
14m5icp.jpg


-będę mógł korzystać z klientów bitTorrent na podpiętym zewnętrznym HDD?

edit. bo rozumiem, że takiego czegoś nie odtworzy?
Kod:
General
Unique ID                        : 228826525166586967642513050764535870724 (0xAC2662BC80FE36049711DF43AD0F3504)
Complete name                    : F:\ANIME\WATCHED\[Coalgirls]_Tales_of_the_Abyss_(1920x1080_Blu-Ray_FLAC)\[Coalgirls]_Tales_of_the_Abyss_17_(1920x1080_Blu-Ray_FLAC)_[E5CD5259].mkv
Format                           : Matroska
File size                        : 670 MiB
Duration                         : 24mn 10s
Overall bit rate                 : 3 874 Kbps
Movie name                       : Tales of the Abyss 17
Encoded date                     : UTC 2010-12-10 22:17:57
Writing application              : mkvmerge v4.4.0 ('Die Wiederkehr') built on Oct 31 2010 21:52:48
Writing library                  : libebml v1.0.0 + libmatroska v1.0.0
Cover                            : Yes / Yes / Yes / Yes / Yes / Yes / Yes

Video
ID                               : 1
Format                           : AVC
Format/Info                      : Advanced Video Codec
Format profile                   : High@L5.1
Format settings, CABAC           : Yes
Format settings, ReFrames        : 16 frames
Codec ID                         : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration                         : 24mn 10s
Width                            : 1 920 pixels
Height                           : 1 072 pixels
Display aspect ratio             : 16:9
Frame rate                       : 23.976 fps
Color space                      : YUV
Chroma subsampling               : 4:2:0
Bit depth                        : 8 bits
Scan type                        : Progressive
Title                            : Tales of the Abyss 17
Writing library                  : x264 core 110 r1804 e89c4cf
Encoding settings                : cabac=1 / ref=16 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=10 / psy=1 / psy_rd=1.00:0.00 / mixed_ref=1 / me_range=24 / chroma_me=1 / trellis=2 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=1 / chroma_qp_offset=-2 / threads=6 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / interlaced=0 / constrained_intra=0 / bframes=8 / b_pyramid=2 / b_adapt=2 / b_bias=0 / direct=3 / weightb=1 / open_gop=0 / weightp=2 / keyint=250 / keyint_min=23 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=60 / rc=crf / mbtree=1 / crf=18.0 / qcomp=0.60 / qpmin=0 / qpmax=51 / qpstep=4 / ip_ratio=1.40 / aq=1:1.00

Audio
ID                               : 2
Format                           : FLAC
Format/Info                      : Free Lossless Audio Codec
Codec ID                         : A_FLAC
Duration                         : 24mn 10s
Bit rate mode                    : Variable
Channel(s)                       : 2 channels
Sampling rate                    : 48.0 KHz
Bit depth                        : 16 bits
Title                            : 2.0 FLAC
Writing library                  : libFLAC 1.2.1 (UTC 2007-09-17)
Language                         : Japanese

Text
ID                               : 3
Format                           : ASS
Codec ID                         : S_TEXT/ASS
Codec ID/Info                    : Advanced Sub Station Alpha
Compression mode                 : Lossless
Title                            : English
Language                         : English

Menu
00:00:00.000                     : en:Prologue
00:00:52.052                     : en:Opening
00:03:02.057                     : en:Episode
00:22:38.023                     : en:Ending
 
Ostatnia edycja:

maniek12345

New member
nightfaler napisy muxowane w kontenerze matroska (.mkv) odtwarza ale "robione" starszymi wersjami mkvmerge (działa do wersji 3.4.0 - jaka nowsza działa to nie wiem bo nie chce mi się sprawdzać...szkoda czasu...działają zarówno .srt jak i .idx; poprawnie działa wybieranie alternatywnych ścieżek dzwiękowych).
PS. mkvmerge 4.6.0 już nie działa:-(
 

nightfaler

New member
No świeżo po zakupie jestem. Więc czas zobaczy czy dobrze zrobiłem. Pierwszy zawód to: fakt czytałem, że głośny itp, ale że aż tak?
 
Do góry