FERGUSON ARIVA 310 HDPlayer

Gute

New member
Nie w tym rzecz. Wybieram sobie ścieżkę PL ale domyślnie ustawia mi się EN... Na oryginalnym sofcie domyślną ścieżką była PL, a po zmianie na Evolve już nie. Wiesz... wkurza mnie to gdy oglądam jakiś serial i co odcinek muszę zmieniać audio na PL... :)
W ustawieniach AUDIO jest opcja Prefer. język dźwięku. Niestety nie mogę zmienić na inny niż English. Podejrzewam, że wystarczy dodać język w którymś z plików obrazu do aktualizacji i będzie OK.
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Sprawdzę wieczorem jak jest u mnie. Mam wprawdzie soft DXtreme ale one wszystkie maja małe różnice.
Po sprawdzeniu mogę stwierdzić że na moim softcie takiej opcji nie ma. A czy przypadkiem nie są to ustawienia dla DVD? Języku w którymś z plików raczej nie dodasz bo nie wiesz co i można namieszać. Tak już jest przy wgrywanie softów z innych odtwarzaczy. Nie zawsze wszystko działa. Zawsze możesz wgrać inny albo wrócić do Ferdka. ;)
 
Ostatnia edycja:

Gute

New member
Nie, nie są to ustawienia DVD :). W ustawieniach Audio mam "możliwość" wyboru tak jak pisałem wcześniej. Jeszcze pokombinuję trochę bo soft jest świetny. Na tym sofcie mogę np. odpalać obrazy ISO, ma fajną czcionkę napisów i takie tam... Tylko ta jedna wada :)
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Obrazy ISO to na każdym sofcie do 310 można odpalać. Problem jest ze strukturą bluray. Czcionki, zmiana tapety menu, zmiana czcionek menu, sterowanie z kompa (tzw pilot) i parę innych ciekawych rzeczy. Ogólnie Ariva nie jest zła ale niedopracowana. Ja swoją wyciszyłem poprzez dodanie radiatora na procek i wyłączenie wentylatora. Załadowałem chyba najbardziej minimalistyczny soft i dzięki temu jest szybka i stabilna. Do tzw bajerów na ostatnio Chromecasta. 310 współpracuje z serwerem 4TB po lanie oraz przenośnym dyskiem 3,5" 2TB. Ważne żebyś był zadowolony z softu. :)
 

przemo73

New member
Bez reklam
A jaki soft polecicie dla starszego Pana po 60tce, dla którego sprzęt ma poprostu stabilnie działać.
Wgrywam ojcu filmy a on ogląda...

Wysłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 4
 

Gute

New member
1. Soft z DX320 będzie działał, tylko trza podmienić plik config z obrazu fergusona do obrazu Dxtreme.
2. Janpat - sterowanie kompem?? How?? Podpowiedz proszę.
[BTW] Iso Bluray niestety nie działały na innych softach.
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Co do podmianki pliku config w softcie DXtrema to możliwe ale z tego co pamiętam to mając jeszcze oryginalny boot działał bezproblemowo ale nie pamiętam która wersja. Na boot17 działa wyśmienicie.
"Jak sterować Arivą 310 z telefonu lub tabletu?
Arivą HDplayer 310 można sterować z dowolnego urządzenia wyposażonego w przeglądarkę internetową.
Wystarczy że w przeglądarce wpiszemy adres IP Arivy 310 wraz z numerem portu ":1024" (np: http://192.168.1.2:1024)
W menu "REMOTE CONTROL" można obsługiwać większość przycisków pilota. Przyciski pogrupowane są w 4 kategorie, które można przełączać przyciskami umieszczonymi w dolnej linii. W ten sposób można też uzyskać dostęp do funkcji niedostępnych z pilota np.: A-B (powtarzanie zaznaczonego fragmentu filmu), muzyka, menedżer plików, kąt (w filmach DVD-Video które to obsługują).
W menu "DEVICES" można uzyskać informacje o wielkości i zajętości pamięci masowych. Po wybraniu urządzenia można otwierać (lub pobierać) pliki. Możliwe jest również wysłanie pliku na pamieć masową podłączona do Arivy.
Aby zarządzać w ten sposób Arivą z dowolnego miejsca (nie tylko z sieci lokalnej) skonfiguruj na routerze przekierowanie portu 1024 na lokalny adres IP Arivy i ewentualnie dynamiczny DNS (jeżeli nie posiadasz stałego adresu IP)." Cytat ze strony Fergusona.
Iso Bluray dział na 310 ale w ograniczonym stopniu. Odtwarzany jest film ale brak menu.
 

robetson

New member
ustawienie sieci

Od kilku lat korzystam z Arivy 310 , filmy odtwarzałem z zewnętrznego dysku , albo wrzucałem na wewnętrzny dysk w Ferdku . Od kliku dni próbuje - bezskutecznie podłączyć go do swojej sieci LAN . Internet ma z TpSA , do liveboxa są podłączone : dekoder Orange - działa ; amplituner sieciowy Yamaha R-N500 ( działa radio internetowe i odtwarzanie plików z Synology ) , NAS Synology - działa . Pozostało jedno wolne wejście w liveboxie , do którego podłączyłem switcha , a do switcha - Ferdka . Włączam ustawnienia sieciowe automatycznie na Arive i NIC - błąd połączenie . Moja koncepcja polegała na tym , że do NAS mam podłączony zewnętrzy dysk z którego chciiałem odtwarzać plik video przez LAN . Co robię źle ???
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Sprawdź czy nie masz konfliktów adresów. Podłącz 310 bez switcha. A najlepiej odłącz wszystko od liveboxa i podłącz tylko 310. Jak nie zadziała to znaczy że albo problem z kartą lan albo liveboxem. Podłączaj sprzęty jeden po drugim i sprawdzaj. Sprawdź kable. Miałem podłączoną 310 do switcha Gb i działała bez problemów.
 

robetson

New member
podłączyłem bezpośrednio do liveboxa i ariva zobaczyła laptopa , NAS etc. Nie mogę jednak wejść i zobaczyć plik , bo ariva domaga się logowania i hasła . O co kaman ?
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
No problem jest błahy. Udostępnianie plików w systemie Windows. Po prostu sprawdź opcje udostępniania bo tam masz zaznaczona opcję hasła.
 

robetson

New member
Rzeczywiście problem tkwił w ustawieniach sieciowych WIN7 . Po wyłączeniu haseł , Ariva zobaczyła Synology wraz z dwoma dyskami podłączonymi pod usb oraz laptopa . Zaskoczył także switch po żonglerce kablami i powerline do które mam podłączoną nc+ . Reasumując wysztko gra ! Dziękuję za pomoc.
 

smiglon

New member
Usb ariva 310 hd

Witam
Mam zamiar podłączyć HDD do Arivki 310 poprzez USB, ale ze względów estetycznych chciałbym umieścić go wewnątrz i nie wyciągać kabla na zewnątrz. Czy ma ktoś jakieś ciekawe rozwiązanie ?
Albo czy wie ktoś może co to jest za gniazdo na płycie ? na fotce poniżej ?

1704149.jpeg



1704151.jpeg


Będę wdzięczny za wszelkie sugestie..
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Z tego co pamiętam to prawdopodobnie złącze serwisowe. Do podłączenia USB się nie przyda. Jeśli już tak bardzo chcesz umieścić dysk wewnątrz i połączyć go przez usb to podepnij się kablami do usb 310 od spodu i wyprowadź je na zewnątrz płyty głównej. Rozumiem że ze względu na zasilanie dysku ma to być 2,5"? Osobiście uważam że to nie najlepszy pomysł. Jeśli chcesz aby dysk był nie widoczny to kup łamany kabel usb albo wyprowadź z płyty dodatkowe gniazdo na tył obudowy obok wentylatora. Ale ostrożnie bo możesz zwalić płytę główną.
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Pewnie że łatwiej ale jak ktoś chce to czemu nie. Sam mam 3,5" 2TB wyjęty z 310 i wsadzony w obudowę USB 3.0 a to tylko z powodu usuwania filmów przez Arivę.
 

smiglon

New member
Mam na myśli HDD 3,5 cala, aktualnie mam taki tam zainstalowany. Oczywiście, jak zasugerował kolega przemo73, najlepiej jest tak zrobić jak przewidział konstruktor, ale temu konstruktorowi trochę chyba się spieszyło i nie dopracował całości, ponieważ dysk podłączony standardowo gubi lub tez uszkadza pliki, jak pewnie już nie raz przeczytaliście na forum. Sam osobiście utraciłem już kilkadziesiąt giga i dlatego postanowiłem tak zrobić. Jak na razie chyba nikt nie rozwiązał tego problemu i jest to chyba wada sprzętowa...
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Tak jak zauważyłeś. Wada sprzętowa. Prawdopodobnie kontrolera Sata albo zasilania dysku. Podobna wada była w 210. Miałem 210 i problemy były podobne. Jak chcesz wpakować do środka 3,5" to razem z dodatkową elektroniką i zasilaniem bo taki dysk nie pociągnie zasilania z usb. Gra nie warta świeczki.
 
Do góry