FERGUSON ARIVA 310 HDPlayer

bajka022

New member
Moi drodzy a który według Was jest najlepszy z tych wszystkich na 16.?

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

lechanek

New member
Super sprawa.
Przydał by się podział softów na 16 i 17.

Kiedyś miałem to podzielone i poukładane chronologicznie,ale zbiegiem czasu wkradł się bałagan :)

bajka022 dla mnie soft od Xtreamera za wygląd (okładki do filmów),poszperam i postaram sie uzupełnić resztę.

Przewaliłem masę softów i bootów do Fergusona (wielokrotnie Ariva była martwa,ale zawsze udało mi się ją postawić na nogi :D)
 

bajka022

New member
Kiedyś miałem to podzielone i poukładane chronologicznie,ale zbiegiem czasu wkradł się bałagan :)

bajka022 dla mnie soft od Xtreamera za wygląd (okładki do filmów),poszperam i postaram sie uzupełnić resztę.

Przewaliłem masę softów i bootów do Fergusona (wielokrotnie Ariva była martwa,ale zawsze udało mi się ją postawić na nogi :D)
Czy Xtreamer jest na 16 czy 17?

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

lechanek

New member
Czy Xtreamer jest na 16 czy 17?

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Ten soft ma wyłączoną weryfikacje bootloadera czyli będzie działał na 16 i 17 z tego co pamietam działa z pilotem od Fergusona (na wyświetlaczu pojawią się szlaczki azjatyckie) ale nie ma znaczenia to na działanie
 

kia

New member
Witam
Mam może głupie pytanie ale jak wgrać soft, który nie jest jednym plikiem o rozszerzeniu img tylko ściągając go ze serwera jest normalnie smakowany. Ma nazwę pliku soft.img ale nie jest to plik gotowy do aktualizacji jak w przypadku np. Fanteca tylko spakowany folder w którym umieszczone są wszystkie pliki konfiguracyjne.
 

lechanek

New member
Witam
Mam może głupie pytanie ale jak wgrać soft, który nie jest jednym plikiem o rozszerzeniu img tylko ściągając go ze serwera jest normalnie smakowany. Ma nazwę pliku soft.img ale nie jest to plik gotowy do aktualizacji jak w przypadku np. Fanteca tylko spakowany folder w którym umieszczone są wszystkie pliki konfiguracyjne.

Jest taki program do tego (jak znajdę u siebie to dodam) można nim rozpakować,spakować soft i modyfikować dane w pliku img. Dzięki niemu podmieniamy plik config z innych softów aby działały na Arivie 310
 

kia

New member
Dziękuje
Będę działał, tego szukałem. Napisze czy udało się zmienić. Jeszcze raz dziękuje.
 

kia

New member
Program jest ale bez instrukcji jednak nie dam rady. Ma może ktoś instrukcję jak przerabiać plik img w programie A310_Tools?
 

bajka022

New member
Program jest ale bez instrukcji jednak nie dam rady. Ma może ktoś instrukcję jak przerabiać plik img w programie A310_Tools?
Przeszukałem wszędzie (wszystkie informacje swego czasu można było znaleźć na www.arivahd.pl)gdzie tylko mogłem i nigdzie nie znalazłem instrukcji. Możemy posiłkować się tylko na osobach które być może mają to u siebie na komputerach. Sam osobiście przetestowałem prawie wszystkie softy i zawsze powracam do Astone. Jest to według mnie najlepsze rozwiązanie. Bardzo dużo pobieram filmów i tu Transmission sprawdza się idealnie.
A swoją drogą to miłe, że nie tylko ja korzystam z tego Playera. Ma swoje wady ale i zalety. Sam używam filmów w TrueHd i jest ok. Póki nie zmienię Tv na 4k ten fergusonik długo jeszcze u mnie pobęzie.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

lechanek

New member
Gdy będę miał chwile czasu postaram się zrobić opis; co i jak krok po kroku.
Postaram się też poukładać pliki z podziałem na booty.
 

sylwestrecze

New member
Witam, też mam Arivkę HD310 ze zmienionym bootem na 17 i wgranym softem Fantec, rok temu kupiłem wysoki model telewizora smart Samsung który ma odtwarzacz poprzez USB i Arivkę odstawiłem do szafki bo TV odtwarza też wszystko prawie, nawet bezproblemowo 1080 MKV 25GB. Ale zdarza się problem że w co 5 filmie nawet avi 700mb czy MKV 20GB , chyba zależy od kompresji , w tv głos się rozjeżdża z mimiką twarzy nawet różnica dochodzi do 5 sekund i się nie da oglądać, jest na to sposób wcisnąć STOP i ponownie PLAY, ale i tak po 5 minutach oglądania dalej się rozjeżdża ..I tu szczęście że nie sprzedałem Arivy bo wyciągnąłem ją z szuflady , pocałowałem i na niej spowrotem oglądam filmy. Pomimo upływu wielu lat dziś Ariva odtwarza dosłownie wszystkie MKV bezproblemowo, głos się nie rozjeżdża jak w TV za kilka tyś. Ariva rulezz tak jak ktoś wcześniej napisał do momentu wejścia standardu 4k. Do 1080 dziś ArivaHD310 jest the best. Nawet odtwarza FLV czego mój tv już nie ogarnie:)
 
Ostatnia edycja:

wertjacek

New member
Witam

posiadam software Fantec v9.5.39 v7820 z Bootloadrem KIKG.0303.0017 i ostatnio krzantoli mi sie avirka.
mam pytanko w zwiazku z tym.Czy moge na to wgrać orginalny soft Aviry i jesli tak to ktora wersję?

pozdro
 

Arkady1964

New member
Czy w Ferguson Ariva 310 obecnie działają aplikacje?

Zepsuł mi się odtwarzacz oparty na Androidzie naprawa w serwisie przekracza koszt nowego. Odkurzyłem więc poczciwą Arivę 310 zamontowanym twardym dyskiem 1 TB. Oczywiście filmy z pendrajwa śmigają super. Natomiast chciałem skorzystać i ściągnąć oczywiście coś co jest legalne z torentów. Jak to zrobić? Ariva 310 jest w pełni sprawna ale czy te aplikacje jeszcze działają? Proszę użytkowników Arivy 310 lub obeznanych w temacie o informacje jak się ma sytuacja w korzystaniu z aplikacji obecnie.
 
Ostatnia edycja:

Arkady1964

New member
Na dzień dzisiejszy sprawa z wgraniem softu na Arivę 310 straciła na większym znaczeniu, ponieważ solidny serwis komputerowy podjął się naprawy mini PC Androida za rozsądną kwotę tj. poniżej 100 złotych i teraz naprawa ma sens. Jednak Fergusona zostawię jako odtwarzacz filmów, w tym dalej jest rewelacyjny, bez żadnych problemów odtwarza wszystko. Szkoda tylko trochę, że nie ma lepszego, nowszego softu w którym działałyby funkcje internetowe...
 
Do góry